Přejít na obsah


Fotka

Znásilňování sv.Petra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 9:46

V krátkém životě této mysterky GCZ5RA zatím vede brutal force nad klasikou. Nějak mi to nejde na rozum, že dost kešerů raději než pár dnů luštění navíc nebo místo toho aby požádali ownera o menší či větší nakopnutí, jdou na tuto metodu. Když už blondýna na to přišla (FTF) a Lucky&spol píše, že po vyluštění by dali jako obtížnost jednu hvězdičku. Nejsem z toho smutný, spíš překvapený. Takže jen malá informace pro ty, kteří sice našli, ale chtějí si ještě trochu namáhat závity a také pro ty, kteří se na lov chystají: Vyluštěné souřadnice vás zavedou na postupovou mikro, kde jsou uvedeny souřadnice finálky. Malý hint pro luštění: Nejsnáze se hledají potřebné číslice na plném screenu, displej na mobilu dává tak deset hvězdiček navíc. Tohle do listingu raději nedávám.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 11:58

V krátkém životě této mysterky GCZ5RA zatím vede brutal force nad klasikou. Nějak mi to nejde na rozum, že dost kešerů raději než pár dnů luštění navíc nebo místo toho aby požádali ownera o menší či větší nakopnutí, jdou na tuto metodu. Když už blondýna na to přišla (FTF) a Lucky&spol píše, že po vyluštění by dali jako obtížnost jednu hvězdičku. Nejsem z toho smutný, spíš překvapený.


Ja mam problem spis opacny. Vylustil jsem, ale nechci si pres moc spinit packy. No, uz se stalo... :-) Je to vazne hezky vymyslene zadani, ale na miste jsem zatim neuspel, prestoze se jisty zpudsob ukryti ocividne nabizel. Druhy pokus bude asi az nekdy v nedeli. Mohl bys nam, prosim, potvrdit podle mapy.cz, jestli jejich sipka pri tech souradnicich ukazuje skutecne tam, co to je schovane.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 19:46

Nějak mi to nejde na rozum, že dost kešerů raději než pár dnů luštění navíc nebo místo toho aby požádali ownera o menší či větší nakopnutí, jdou na tuto metodu.

Mozna by nejradeji sami ownera vice nebo mene nakopli :-).
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2006 - 1:07

Tak se mi podarilo konecne kod rozlousknout a vsem, kteri obdobne diky "radam" o vhodnosti ci nevhodnosti konkretniho prohlizece, pripadne velikosti LCD monitoru ztratili mnozstvi casu doporucuji - chce to opravdu soustredit se jen a jen na stranku cache samotne, vsechno ostatni jsou pouze kecy.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 12:52

Mohl bys nam, prosim, potvrdit podle mapy.cz, jestli jejich sipka pri tech souradnicich ukazuje skutecne tam, co to je schovane.

V základní mapě je šipka v N i v E o 2 tisíciny + , ortofoto je téměř přesné. Signál v místě uložení je prachbídný, spíš žádný, doporučuji proto věřit šipce do určité vzdálenosti od keše a pak se spolehnout na údaj v metrech.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 20:51

Jelikož jsem požil rozveselovadlo, dám do fóra, jak to cítím já. Celý problém je v tom, že

a) hraji hru, která má nějaká pravidla a k nalezení kešky je potřeba vyluštit úkol autora, t.j získat souřadnice finálovky a pokud na to nepřijdu, tak prostě keš nehledám

B) chci bod do statistiky, tak na to jdu všemi prostředky i když jsem nevyluštil souřadnice nebo nepochopil úmysl autora, tak na to jdu brute-force a hledám na základě znalosti místa nebo to vydedukuji z listingu nebo logů. V některých případech skládám obdiv nad schopností kešera odhalit finálovku.
Ale připadá mě to trochu jako zkracování cesty např. vjezdem do zákazu apod. Trochu to degraduje úsilí autora vymyslet zajímavé řešení, aby dostaly zabrat šedé buňky kůry mozkové.

Není jediný případ, o kterém vím, že se hledá jen finálovka. Samozřejmě nejsem svatý, ale v tomto případě bych asi nešel hledat.
To si musí každý přebrat sám, jak bude hrát.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 20:52

Jelikož jsem požil rozveselovadlo, dám do fóra, jak to cítím já. Celý problém je v tom, že

a) hraji hru, která má nějaká pravidla a k nalezení kešky je potřeba vyluštit úkol autora, t.j získat souřadnice finálovky a pokud na to nepřijdu, tak prostě keš nehledám

B) chci bod do statistiky, tak na to jdu všemi prostředky i když jsem nevyluštil souřadnice nebo nepochopil úmysl autora, tak na to jdu brute-force a hledám na základě znalosti místa nebo to vydedukuji z listingu nebo logů. V některých případech skládám obdiv nad schopností kešera odhalit finálovku.
Ale připadá mě to trochu jako zkracování cesty např. vjezdem do zákazu apod. Trochu to degraduje úsilí autora vymyslet zajímavé řešení, aby dostaly zabrat šedé buňky kůry mozkové.

Není jediný případ, o kterém vím, že se hledá jen finálovka. Samozřejmě nejsem svatý, ale v tomto případě bych asi nešel hledat.
To si musí každý přebrat sám, jak bude hrát.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 13:09

V základní mapě je šipka v N i v E o 2 tisíciny + , ortofoto je téměř přesné. Signál v místě uložení je prachbídný, spíš žádný, doporučuji proto věřit šipce do určité vzdálenosti od keše a pak se spolehnout na údaj v metrech.



Ouha! Ja to pred vypravou prohlizel a v terenu hledal hledal podle te letecke a ne podle zakladni mapy. A jak se na ne divam, tak v kazde z nich se to zobrazuje na jinem miste, a v tomhle pripade podstatne jinem. Zkratka, kde jsem hledal, uvidis, kdyz si ty dva mapove pohledy prostridas. Takze problem zda se vyresen, staci prohledat dukladneji tu druhou lokalitu, hmm.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 23:10

..asi bych hledat nesel

a muzes mi prozradit, kde je ta hranice, kdy bys asi hledat sel? :) ja nevim, ale nekdy je pro mne takovehle hledani taky vyzva, takze jsem ji vyuzil. btw: a jaka je hranice mezi tim, ze mi nekdo (na)povi reseni a tim, ze si ji proste najdu? ve vysledku asi stejne nelustim.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 14:27

v kazde z nich se to zobrazuje na jinem miste

To jsem si take vsimnul, ze jsou ty mapy trochu rozhozene. Prekvapive to vetsinou vychazi lepe pro ortofoto. Google mapy jsou na tom lepe a v Praze jsou i pekne podrobne, i kdyz maji zase problem se stinem...
Co se znasilneni Petra tyce, radeji jsem z tohoto duvodu zvolil pouze write note, a pote, co jsem si vcera oci hodinovym vejranim do monitoru vykoukal, tak se bojim, ze u toho i zustane...
BTW, nemuze byt problem treba v prohlizeci? Ja pouzivam lisku ohnivou, neni zde zakopany pes, uspesni luštitelé?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 11:22

a muzes mi prozradit, kde je ta hranice, kdy bys asi hledat sel? :) ja nevim, ale nekdy je pro mne takovehle hledani taky vyzva, takze jsem ji vyuzil. btw: a jaka je hranice mezi tim, ze mi nekdo (na)povi reseni a tim, ze si ji proste najdu? ve vysledku asi stejne nelustim.


Tak na to si musíš odpovědět sám. Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 14:35


BTW, nemuze byt problem treba v prohlizeci? Ja pouzivam lisku ohnivou, neni zde zakopany pes, uspesni luštitelé?

My používáme IE6 na 19" LCD monitoru, je to opravdu na 1*. Teď jsme to zkoušeli ještě na 17" CRT a ani v IE6 ani v Opeře to na tomto monitoru tak jednoduché není.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 14:37

BTW, nemuze byt problem treba v prohlizeci? Ja pouzivam lisku ohnivou, neni zde zakopany pes, uspesni luštitelé?

Tezko. :-)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2006 - 15:09

To jsem si take vsimnul, ze jsou ty mapy trochu rozhozene. Prekvapive to vetsinou vychazi lepe pro ortofoto. Google mapy jsou na tom lepe a v Praze jsou i pekne podrobne, i kdyz maji zase problem se stinem...
Co se znasilneni Petra tyce, radeji jsem z tohoto duvodu zvolil pouze write note, a pote, co jsem si vcera oci hodinovym vejranim do monitoru vykoukal, tak se bojim, ze u toho i zustane...
BTW, nemuze byt problem treba v prohlizeci? Ja pouzivam lisku ohnivou, neni zde zakopany pes, uspesni luštitelé?

jojo, zkus to v IE, ve Firefoxu to na prvni pohled nejde dat. Aspon, kdyz jsme na to u kolegy mc.qwack, kterej to mel otevrenu ve Firefoxu.Fakt je to obtiznost jedna, ale clovek musi asi na to koukat, tak jak autor chtel. Rozhodne Firefox pridava k obtiznosti nejaky bodiky navic ;))Ja se na ni chci vypravit dneska. Rozlustil jsme to rano, je to fakt peknej napad.Ted na to koukam v Pande u me a ja to mam ok. Tak fakt asi zalezi, jak to ma clovek nastaveny
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 11:38

Tak na to si musíš odpovědět sám. Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.

Nadruhou stranu, jestli neni vetsi vyzva prave bruteforce nez resit dalsi z rady radobyskvelych sifer ke kterym autor neda ani voditko jak do ni, ani kontrolu, zda je vysledek spravne.
Spis bych rekl, ze se tady ukazuje jak maji lidi kesi tohoto typu plne zuby.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 12:51

Tak na to si musíš odpovědět sám. Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.

Nápad se mi moc líbí, ale slabinu vidím v nedotažené technické realizaci, protože záleží na náhodě, zda máte šanci nebo ne, což ale autor do listingu "raději nedává". Jsou přitom mysterky, které se dají vyřešit v posteli na telefonu, resp. chytrém telefonu/PDA (např. Vyhlidka Slajse a Tucka nebo Computer Cache #4) a je to pouze o namáhání mozkových závitů...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 13:01

Tak na to si musíš odpovědět sám. Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.



Milý čele, jelikož patřím k těm, kteří použili "brute-forte-access", dovolím si s Tebou trošku zapolemizovat... Původním a primárním úkolem geocachingu je nalezení pokladu, aniž je předem předepsáno jakým způsobem (pokud to autor nenakáže v listingu, pak nepolemizuji, ale plním zadání...). Kromě toho lze napsat do logu, "našel jsem, pěkné, díky..." a nepřiznat se, že jsem použil např. silový způsob hledání a tvářit se jako borec... Navíc, z námi téměř 200 nalezených multi a 150 mystery keší jsme více než 95% poctivě prošli a vyřešili, většinou se u toho dobře bavili, poznali nová místa, získali zajímavé informace či si zopakovali školní učivo (viz. Pavlovy CC keše). Někdy má však duševně pracující člověk plné zuby vysedávání u počítače (denně je to v mém případě je 6-10 hodin) a raději jde lovit na "ostro". Ono je to mnohdy složitější a časově náročnější než to luštění souřadnic.... ale hlavně jsem venku, v terénu. Takže suma sumárum se za tenhle bod fakt nestydím. A nenapadlo by mne nějak pranýřovat kolegy, kteří některé naše multiny odlovili přímým atakem na finální bod, neb odhalili potřebná data intuicí a pomocí internetu...

Howgh, dopsal jsem a nemíním se dál v tomto vlákně angažovat....

Michal aka Dorcadion, sedící od 8:40 u PC a těšící se ven na multinu vlakovou...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 13:15

.. . Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.

To je presne - namaha byla k nicemu, rozumej hadanka je blbe vymyslena a je to problem autora a ne hledace. Tak bych si postavil ja, bejt dotcenym autorem. "Brutal force" je regulerni metoda a je podle me naprosto OK a stejne zabavna, sam jsem tak par cachi odlovil a nemam s tim problem.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 15:14

Tak na to si musíš odpovědět sám. Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.

Pokud není ze zadání zřejmé, že se má souřadnice nějak vypočítat, koupit, atd tak hledač ani nemůže vědět, že to použití hrubé síly nebylo autorovým záměrem.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 19:04

Záleží na tom, jak moc by Ti vadilo, kdyby sis dal práci s vymýšlením kešky a ona by se hledala stylem brute force a podstatě Tvoje námaha byla k ničemu.

hm, tak treba mission impossible jsem promyslel asi 2 mesice, jak to udelat srozumitelny a pritom takovy, abych moc neprozradil a kazdy si to prosel /takze nejdriv pokud to fakt nechci, aby to nekdo hledal silou, vymyslet jak tomu zabranit/. namahy mi to stalo pekelne /no zas tak ne, trochu prehanim :)/ a jeste to potom mikes, kdyz jsem mu to dal nahlidnout, poupravil. no a abych se zlobil na aliho, /ktery nenasel jednu stage, takze v navaznosti preskocil dalsi, ale stejne uspesne prosel a cestne dokoncil/, ze nici nasi namahu, to mi teda ani ve snu nenapadlo. je to hra a pokud si chce nekdo zahrat nas pribeh, muze. pokud si hrat nechce, muze na to prijit jinak. je to jeho volba. D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama