Přejít na obsah


Fotka

Znásilňování sv.Petra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 18:14

Zkusim ocitovat knihu bratri Strugatskych Pondeli zacina v sobotu, kdy jeden z hrdinu rika druhemu:" Nesmysl je hledat řešení, když stejně éxistuje. Tady jde o to, co dělat s úkolem, který řešení nemá. " neco podobneho je resit tyto jak tomu rikam uhliroviny. Uloha reseni ma, ale zadani je nedostatecne. Je to neco jako uhliruv poklad, zvlastni kategorie mysterek, ktere provokuji dlouhou dobu a pak se treba poddaji, nebo ne. Ale delej si jak chces, pouzivej brute force na kazdou mystery reseni ktere te nenapadne behem 5 minut nebo nenajdes na google. Je to tvoje vec, ze budes o neco ochuzen.

Pokud chce autor abychom dospěli pouze jedinou cestou, má tomu přizpůsobit zadání. To že existuje jen jediná cesta přitom přece z toho zadání nemusí být na první pohled zřejmé. Pokud má keška několik způsobů řešení a nikde není napsáno, jaké se má použít, jak má hledaš vědět, které to je? Je pak jen na něm, které zvolí. To že není zadání odolné proti bf je imho chyba zadání, ne toho kdo to zvolí jako cestu. btw, tuhle kešku jsem vyluštil během marného loudění výsledku, prohledávat prahu by mě nikdo nedonutil.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 22:33

Ale delej si jak chces, pouzivej brute force na kazdou mystery reseni ktere te nenapadne behem 5 minut nebo nenajdes na google. Je to tvoje vec, ze budes o neco ochuzen.

Souhlas, Vladimire. Jenze v tomto pripade ani nevim, zda jsem se ochudil ja sam, nebo zda me ochudil zpusob zadani. Ja jsem totiz neco vylustil (evidentne blbe), nasel finalku a byl spokojenej. Ale jen do doby, nez jsem se cirou nahodou od Consula dozvedel, ze jsem mel navstivit i nejakou mezistage :o Teprve ted mi docvaklo, jak to melo spravne byt, ale odmazavat a znovuzapisovat log kvuli tomu nebudu. Nasel jsem ji? Nasel. Znam princip? Znam. Vyreseno.

Brute force nemam rad, zamerne neprovozuji, ale je to IMHO zcela legitimni zpusob hledani. Doporucuji pouzit zejmena u lahudek typu Tve Chem2Cache ci Uhlirky. Na shledanou za rok (nebo mozna vubec) :o)))

Kazdy necht si z kesky odnese to, co chce. Pro me za me, at si kdo chce honi body treba logovanim archivovanych nebo gaucovych kesi. Nikdo to asi ani nepozna. Kdyz takhle nekoho bavi hrat, proc ne. Me se moc libi Dad'n'sonuv napad v Matrixu. Jses liny, hloupy, nebo se Ti keska proste nezamlouva a pritom chces aby ti zmizela z cachemapy? Muzes se zalogovat zadarmo hned u kralika. Tumas bod a nazdar!


  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2006 - 23:29

no, zrovna moje chem2 je opradu prikald bohuzel vhodny, chtel jsem to zjednodusit a udelal slozity. ale jednou publikovano, tak generalni predelani neplanuju, dalsi chem snad budou i vice user friendly. Myliti se je lidske. Ja doufam, ze princip peterske cache je naprosto trivialni, stejne tak trivialni je i ac se to nezda uhlir a pro cloveka odchovaleho prazskymi mystery by mela byt i chem2. Mozna taky neodolam az nahodou pujdu kolem a nepouziju hrubou silu, ale me opravdu castokrat (bohuzel) bavi resit ulohy reseni nemajici:).

Souhlas, Vladimire. Jenze v tomto pripade ani nevim, zda jsem se ochudil ja sam, nebo zda me ochudil zpusob zadani. Ja jsem totiz neco vylustil (evidentne blbe), nasel finalku a byl spokojenej. Ale jen do doby, nez jsem se cirou nahodou od Consula dozvedel, ze jsem mel navstivit i nejakou mezistage :o Teprve ted mi docvaklo, jak to melo spravne byt, ale odmazavat a znovuzapisovat log kvuli tomu nebudu. Nasel jsem ji? Nasel. Znam princip? Znam. Vyreseno.

Brute force nemam rad, zamerne neprovozuji, ale je to IMHO zcela legitimni zpusob hledani. Doporucuji pouzit zejmena u lahudek typu Tve Chem2Cache ci Uhlirky. Na shledanou za rok (nebo mozna vubec) :o)))

Kazdy necht si z kesky odnese to, co chce. Pro me za me, at si kdo chce honi body treba logovanim archivovanych nebo gaucovych kesi. Nikdo to asi ani nepozna. Kdyz takhle nekoho bavi hrat, proc ne. Me se moc libi Dad'n'sonuv napad v Matrixu. Jses liny, hloupy, nebo se Ti keska proste nezamlouva a pritom chces aby ti zmizela z cachemapy? Muzes se zalogovat zadarmo hned u kralika. Tumas bod a nazdar!


  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2006 - 20:29

no, zrovna moje chem2 je opradu prikald bohuzel vhodny, chtel jsem to zjednodusit a udelal slozity....


No ja nevim, ale co je na chem2cache sloziteho? Prilis moznosti, kam ustrelit do nespravnych vysledku tam neni, taky proto patri mezi me oblibene cache - zadani je naprosto dostatecne a zadna informace tam nechybi. :-)
Na rozdil od jinych mysterek, kde neni ani naznaceno, co vlastne mam hledat. Nemam rad cache, kde clovek nevi, co vlastne ma lustit, pripadne z ceho ma lustit a na co se ma zamerit. Ale to je dano tim, ze na geocaching mam malo casu a stravit jej dlouhe desitky minut nad premyslenim, co chtel autor schvalne "zatemnenym" zadanim vlastne vubec rict, mne nejen nelaka, ale ani nebavi. Az se jednou budu v duchodu nudit, nebo az mne odrostou deti a budu nezamestnanej, tak pak urcite budou tyhle mysterky pro mne to prave ;-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2006 - 4:41

no, zrovna moje chem2 je opradu prikald bohuzel vhodny, chtel jsem to zjednodusit a udelal slozity. ale jednou publikovano, tak generalni predelani neplanuju,

To byl jen pokus o ironii a sarkasmus. Vyse zminovana zadani jsem lousknul regulerne a dosel si pro ne najisto. Uvadel jsem je naopak jako priklady kesek, prave po kterych je kolosalni blbosti patrat hrubou silou ;)
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2006 - 7:41

hmm, tak sarkasmus jsem tam nepostrehl, na chem2cache par lidi brute force aplikovalo, tak jsem Tvoji poznampku bral jako schvalovani uvedeneho.

To byl jen pokus o ironii a sarkasmus. Vyse zminovana zadani jsem lousknul regulerne a dosel si pro ne najisto. Uvadel jsem je naopak jako priklady kesek, prave po kterych je kolosalni blbosti patrat hrubou silou ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka