Přejít na obsah


Fotka

Program Ciferace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#81 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2017 - 19:18

Hod to do toho hybrid analysis a uvidis.
  • 0

#82 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2017 - 12:45

Návrh na přidání abecedy - andělské písmo. Existuje více variant, přehled je zde: http://arcanium.blog.../andelske-pismo

 


  • 0

#83 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2017 - 15:57

Měla jsem chuť si program stáhnout. Je už vyřešený problém s viry?


  • 0

#84 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2017 - 16:20

Ten "problém s viry" je věc výrobců antivirů (viz AutoIt wiki). Já za sebe pouze můžu prohlásit, že tam žádný vir není.

 

​Pokud jde o přidání písma, jestli budu mít čas, kouknu na to. Jinak Thébská abeceda tam už je.


  • 0

#85 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2017 - 18:16

A hlásil jsi false positive antivirovým firmám? Je hodně divné, že takovou dobu (půl roku) stále antiviry, včetně AVASTu, hlásí ve tvém programu virus, pokud tam není. To raději budu věřit antiviru, než riskovat.


  • 2

#86 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 12:18

Nová verze 0.312 ke stažení na Google Drive. Podle webu VirusTotal se program nelíbí 11 antivirům z 67. Avast, AVG ani NOD by s ním neměly mít problém.

 

Přidává Malachim a nebeskou abecedu​ - od každého 2 varianty, protože na různých webech jsou různé verze těchto písem.

​Pokud jde o hlášení "false positive" antivirovým firmám, vidím v tom ztrátu času (krom jiného jich je hodně a já jsem na to líný).


  • 0

#87 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 14:50

Nová verze 0.312 ke stažení na Google Drive. Podle webu VirusTotal se program nelíbí 11 antivirům z 67. Avast, AVG ani NOD by s ním neměly mít problém.

 

Přidává Malachim a nebeskou abecedu​ - od každého 2 varianty, protože na různých webech jsou různé verze těchto písem.

​Pokud jde o hlášení "false positive" antivirovým firmám, vidím v tom ztrátu času (krom jiného jich je hodně a já jsem na to líný).

AVG s ním právě problém má.....


  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#88 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 14:55

Bohužel nyní jde už jen napsat: "BYL to bezva program."


  • 0

#89 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 15:12

Nová verze 0.312 ke stažení na Google Drive. Podle webu VirusTotal se program nelíbí 11 antivirům z 67. Avast, AVG ani NOD by s ním neměly mít problém.

 

Přidává Malachim a nebeskou abecedu​ - od každého 2 varianty, protože na různých webech jsou různé verze těchto písem.

​Pokud jde o hlášení "false positive" antivirovým firmám, vidím v tom ztrátu času (krom jiného jich je hodně a já jsem na to líný).

Avast hlásí ohrožení rovněž. Jako autor programu by ses neměl zříkat odpovědnosti a dávat od toho ruce pryč. To že tak činíš je přinejmenším podezřelé a těžko někoho přesvědčíš, že je všechno OK. Jestli svůj postoj nepřehodnotíš, mám za to, že můžeš vývoj programu rovnou ukončit, nikdo si už novou verzi nestáhne.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 28 říjen 2017 - 15:25

  • 1

#90 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 16:57

AVAST hlásí FileRepMalware. Dám jim to schválně na VirusFTP.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#91 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 17:00

ESET Enpoint Antivirus 6.5 nic nehlásí. Ale možná by tyto potíže zmizely, kdybys nekomprimoval program pomocí UPX. Řada antivirů považuje takto komprimované programy za potenciálně nebezpečné.


  • 0

#92 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 17:14

Tak poslední pokus:

Tady je komprimovaná verze a tady výsledky z VirusTotal.

Tady je nekomprimovaná verze a tady odpovídající​ výsledky z VirusTotal.

​Pokud někomu nevyhovuje ani jedna veze, pak asi nezbývá než k tomu přistupovat tak, jako by tento program vůbec neexistoval.

Jinak tím "Avast, AVG ani NOD by s ním neměly mít problém" jsem chtěl říct, že podle informací z VirusTotal s tím nemají problém. Já můžu osobně posoudit​ pouze NOD (ESET Endpoint Antivirus 5.0), který mám v PC a ten žádné námitky nemá.


Tento příspěvek byl upraven od Qazy: 28 říjen 2017 - 17:24

  • 0

#93 misa kulicka 2

misa kulicka 2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 20:10

Avast premier s tím má problém při instalaci, nevím proč, prostě se mu to nelíbí.


  • 0

misa%20kulicka%202.png


#94 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 20:46

Test na Hybrid-analysis dopadl o dost lépe, než posledně. Ale stále dává označení "Malicious", i když asi jen kvůli těm sedmi antivirům.

Avast free zatím (t.j. na staženou instalačku - instalovat nebudu) nereagoval. ESET online scanner ještě pracuje.


  • 0

#95 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2017 - 21:00

Avast premier s tím má problém při instalaci, nevím proč, prostě se mu to nelíbí.

​Při instalaci čeho? Avastu? Můj program se neinstaluje, stačí ho stáhnout a spustit.


  • 0

#96 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 6:29

ESET online scanner (obecný test počítače, nevím, zda kontroluje i ..\Downloaded) nic nenašel.

TrendMicro HouseCall (taky online scanner), poštvaný přímo na \Stažené soubory\) taky nic.

Microsoft Defender (letní verze, data z 28.10.2017, 20:58:12) hrozbu našel: Trojan:Win32/Dynamerlac, (AutoIT) -> Hash39.dll.

Pokud jsi tuto knihovnu neprogramoval, těžko můžeš tvrdit, že je čistá.


  • 0

#97 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 10:28

​​Ano, to je pravda. Hash39.dll jsem neprogramoval, ale programoval jsem to, kdy ji můj program použije (hashovací funkce). Je to knihovna pro výpočet kontrolních součtů (CRC, MD5, SHA, atd.). Podle toho, co hlásí VirusTotal (tedy některé pro mne neznámé antiviry), bych to viděl na to, že ji využívají i některé viry. Kontrolní součty se používají např. při šifrování, ale že nějaký program umí šifrovat automaticky neznamená, že je to vir. Každopádně jsem přesvědčen, že je ta knihovna "čistá" asi stejně, jako jsou ostatní tady přesvědčení, že jsou čisté antiviry, které používají a které (nejspíš) taky nenaprogramovali.


  • 0

#98 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 11:37

Takový blbý dotaz starýho praktika - pokud je ta knihovna šířená jen jako binárka, nešlo by vzít algoritmy potřebných hashovacích funkcí (zatím jsem vždy našel zdrojáky pro jakoukoli, kterou jsem kdy potřeboval) a přikompilovat si je do programu?


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#99 Qazy

Qazy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 12:17

​Ten dotaz blbý není. Určitě by to šlo. Pro pár funkcí (CRC32, MD5 a SHA1) jsem zdrojáky našel a nebyl by problém je použít, ale nejspíš by to moc nepomohlo. Ze zvědavosti jsem udělal verzi Ciferace bez knihovny Hash39.dll (hashovací funkce tedy nefungují), ale stále se najdou antiviry, kterým se program nelíbí. Jestli to někoho ještě neomrzelo, může tuhle verzi zkusit a napsat, jak dopadla s jeho antivirem.


  • 0

#100 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2017 - 13:05

Avast spustil "krátký patnáctisekundový test" a už neotravuje.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama