Přejít na obsah


Fotka

Geoget po zapnutí


Nejlepší odpověď kiReGPS , 03 květen 2014 - 19:23

Abych to řekl ještě jinak. GeoGetu je vlastní pravý opak - začít vždy s prázným stolem (prázdným seznamem). Až když potřebuješ do seznamu něco přidat např. za účelem exportu dat, něco do něj naplníš...

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 7:50

Ahoj, chci se zeptat, zda se někde nedá nastavit co má gg udělat po zapnutí.

Konkrétně jde o aplikaci filtru.

Chtěl bych aby mi gg po zapnutí automaticky aplikoval filtr all.

Nejde to?

Děkuji. 


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 8:58

Koukni do Databáze / Přidružené nastavení. Není to v Nástroje / Nastavení kdes to asi hledal, protože se to dá pro každou databázi nastavit odlišně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 9:24

Ano, tam jsem našel, který filtr se má po spuštění vybrat ... Ovšem stejně se aplikuje až po kliknutí ... Asi to nejde, ale nevadí, jedno kliknutí člověka nezabije, jen mě to napadlo v rámci automatizace používání GG :)


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#4 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 10:00

A máš v nastavení zaškrtnutou volbu "Load list by default filter"? Najdeš to v Tools->Settings->Settings   After Start. Mě to normálně funguje.


  • 0
MaFa

#5 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 10:05

Mám tam zašktnuto " Použít naposledy užitou databázi" 


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 10:47

Nene, ne na záložce "Databáze" ! Koukni na záložku "Nastavení", tam je hned první výběr "Po spuštění"


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#7 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 11:58

Jo super, už to vidím ... Děkuji moc. Po zapnutí nyní najede poslední filtr automaticky ... Paráda. Sice nechápu,proč třeba po generaci statistik se filtr deaktivuje,ale to už teoreticky můžu pořešit v Combine.

Ještě jednou dekuji.


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 17:30

Drobny dotaz - jaky ma smysl pri kazdem spusteni GG cekat (dlouho), az se zobrazi vsechny kese v databazi, kdyz s nimi s velkou pravdepodobnosti stejne nechces pracovat.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 19:00

Zjevne jsi spatne pochopil, co to ten filtr vlastne je...zkus si precist tohle: http://www.geocachin...name-otevři-se/


  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 19:23   Nejlepší odpověď

Abych to řekl ještě jinak. GeoGetu je vlastní pravý opak - začít vždy s prázným stolem (prázdným seznamem). Až když potřebuješ do seznamu něco přidat např. za účelem exportu dat, něco do něj naplníš...


  • 1

#11 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 19:51

No, já když pracuji s geogetem a zrovna neplánuji nějaký výlet, nebo neplním gps aktuálními PQ, tak,řekl bych z 90% pracuji s databází vlastních nálezů a statistikami.... Takže po zapnutí, když mi najede databáze vlastních nálezů a vypíše ji určitý filtr, ušetří mi to minimálně dvě kliknutí právě v 90% případů,kdy otevírám GG a to nepočítám dávky v Combine,které dokáží těch klikání ušetřit fakt mnoho jak za poslední dny zjišťuji :) ... Je to blbost já vím ... Ale prostě,kdybych to tak nechtěl, nedělal bych to ... Nejsem člověk,co miluje klikání bavíme-li se o počítačové myši :) 

Navíc jsem zjistil, to jde udělat i Combine po zapnutí GG,ale není tak pěkné a čisté jak jste mi poradili tady :)


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 21:53

Se statistikami pracuji fakt hodne a jeste jsem k tomu nepotreboval zobrazeni vsech svych nalezu - o cele databazi uz vubec nemluvim. To si tu statistiku carkujes rucne podle toho, co mas v GG zobrazeno? Na generovani statistiky preci nemusis mit zobrazeno vubec nic.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 22:07

:) ne to ne,ale mám jistotu, že se do databáze přidaly, že vidím fyzicky všechny nálezy ... Ale máte pravdu, možná mám jen nějaký blbý zvyk a nejspíše jsem taky uplně nepochopil seznamy ... zkusím se na to zaměřit a vyzkoušet to...


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#14 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 22:25

Takhle ... zeptám se ... mám v gg několik databází ... Např. vlastní nálezy,Rozluštěné mysterky,vyluštěné,nebo připravené výlety Liberec, Brno ... atd ... V každé databázi mám kešky a když s nimi chci pracovat,tak si vyberu danou databázi a pracuji jen s těmi keškami,které mě momentálně zajímají ... Takže správně to mám udělat tak, že všechno sloučím do jedné databáze a a na všechno si vytvořím jednotlivé seznamy??? ... Jenže to pak bude v jedné databázi tisíce keší  ... Nebo jak to děláte vy?  Ale ono možná máte pravdu ... Já to asi fakt dělám blbě .. teď mi to dochází :D ... 


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 22:42

1) Sloučil bych.

2) K čemu seznamy ? Stačí filtry. Mezi dodanými máš třebas filtr "Found" pro zobrazení nalezených. Obdobně tam máš "Resolved Mystery" a "Unresolved Mystery".

Filtr "Found" používám nejčastěji když si kontroluju zda se u všech nově nalezených nález správě naimportoval (tj. zadal jsem v logu správné datum a čas).

3) Seznamy používám pro nějaké krátkodobé speciality, například porovnání s cizí databází.

4a) Když někam jedu, tak si do pomocné databáze vyexportuju příslušné kraje nebo obdobné územní celky a víc to neřeším; tuhle pomocnou databázi pak přesunu do přístrojů. Celou tam nedávám protože je zbytečně velká.

4b) Druhou možností, kterou občas použiju je nastavení referenčního bodu na souřadnice příslušného města a filtrem vyberu okolí do určité vzdálenosti. To je dobré například na oblasti kde se stýká více územních celků. Okolí 50km mám nadefinované jako filtr co se provede při spuštění, v mém případě je to tedy 50km kolem Brna. Ty referenční souřadnice měst mám samozřejmě trvale uložené a mohu kdykoliv použít.

4c) Dal by se ještě použít pro výběr předem nadefinovaný polygon, to by mohlo mít význam pro navigační zařízení s velmi omezenou kapacitou a když bych potřeboval například okolí dálnice.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 03 květen 2014 - 23:08

  • 4

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 22:44

Takhle ... zeptám se ... mám v gg několik databází ... Např. vlastní nálezy,Rozluštěné mysterky,vyluštěné,nebo připravené výlety Liberec, Brno ... atd ... V každé databázi mám kešky a když s nimi chci pracovat,tak si vyberu danou databázi a pracuji jen s těmi keškami,které mě momentálně zajímají ... Takže správně to mám udělat tak, že všechno sloučím do jedné databáze a a na všechno si vytvořím jednotlivé seznamy??? ... Jenže to pak bude v jedné databázi tisíce keší  ... Nebo jak to děláte vy?  Ale ono možná máte pravdu ... Já to asi fakt dělám blbě .. teď mi to dochází :D ... 

to v tom musí být pěkný...chaos.

Mám všechno v jedné databázi, 240000 keší není problém a nemusím řešit, co je kde


  • 1

#17 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 22:49

Už to předělávám :) . Díky. Asi už to trochu chápu. Zkusím to naprat do jedné databáze a uvidíme co se stane :D


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 9:52

Jedna databaze je dostacujici v naproste vetsine pripadu. Pak staci spravne pouzivat filtry a hledani, pripadne filtrovane hledani a udelas 90 % vseho, co budes potrebovat. Zamysli se nad tim co delas a proc a prijdes na rozumnejsi postupy s jedinou databazi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 10:03

Já kupodivu také používám spuštění filtru ALL po zapnutí GG a třídění podle data nálezu. Moc mě to nezdržuje, mám jich nahraných cca 6000 (nalezených 1100) a hned vidím, jestli jsem nezapoměl importovat poslední nálezy, kde jsem byl v poslední době, atd.  Až mě to natahování začne zdržovat, zruším ho. Ale to spíš (snad) si mezi tím pořídím rychlejší stroj.


  • 0

#20 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 11:48

Něco dělám asi blbě ... Zálohoval a vymazal jsem všechny db z gg a zkouším to s jednotkama keší abych viděl jak se to chová  ... 

A nerozumím tomu.

Mám jen jednu jedinou db s názvem geoget ... výchozí.

A teď si naimportuju jednu nalezenou kešku.

Super je v databázi a tak ji uložím do nového seznamu Moje nálezy.

Pak importuju druhou nalezenou kešku a protože seznam moje nálezy už existuje, tak si zobrazím jen seznam LastImport a vykoukne na mě ta druhá,nová nalezená keška.

Super, tak ted ji přidám do seznamu Moje nálezy pomocí tlačítka Přidat k seznamu a ono nic ... Nepřidá se tam ... 


  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama