Přejít na obsah


Fotka

CWG - zkušenosti s kvalitou výpalu u jednotlivých výrobců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 8:30

Jaké máte zkušenosti s kvalitou výpalu CWG u jednotlivých výrobců (obchodů)?

 

Naše CWG jsme si zatím vždy nechávali dělat u "cwg-shop.cz". Kvalita prvních várek byla dobrá, nějaká ta CWG nebo dárek jsme dostali navíc, takže spokojenost. U poslední objednávky se mi ale zdá, že kvalita není to, co bývala - CWG mají podle mého subjektivního názoru méně hluboký výpal a jsou taková mdlá a nevýrazná se slabou kresbou. Nevím, zda to je chyba téhle várky, nebo výrobce naznal, že už se dostatečně zabydlel na trhu, a kouká, kde by snížil náklady (o čemž by mohlo svědčit i to, že k objednávkám už zákazník nedostává jako bonus tolik dárků). Předem díky za vaše názory.


  • 0

#2 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 8:35

Podle mne trochu jinak vypadá stejný motiv vypálený na smrk a na buk, není to tento případ?

Hezky je to viditelné tady:

 

http://www.geocachin...view=list&st=12


Tento příspěvek byl upraven od Petrtra: 11 květen 2014 - 8:56

  • 1

#3 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 9:01

ono taky záleží,jak jsou kolečka řezána.Většina jich je na hirn,což znamená že zjednodušeně:vezmou násadu od koštěte a tu nakrájejí jako salám.Takže tam jsou vidět letokruhy.Je to nejlevnější a nejrychlejší.A je celkem jedno,jestli je to smrk nebo buk.Ale není to ono.Někteří výrobci to dělají poctivě,kolečka jsou jakoby vyřezána z desky,tudíž podklad je stejnovrstvý a rovný a  výpal je kvalitní.Tyto kolečka ale budou asi o něco dražší,takže záleží na každém,čemu dá přednost.

Já mám spíše problém s průměrem,kamarádce jsem vyrobil dřevěnou nástěnku s otvory 35 mm,ale bohužel 90% koleček je třeba o půl mm větší.Takže pracně dobrušuji,aby se do otvorů věšli.Přitom při výrobě to není práce navíc dodržet průměr.Jen to nastavit.Chtěl bych proto všechny poprosit,jestli při objednávce CWG nemůžete zdůraznit průměr 35 mm.Fakt by mi to ušetřilo spoustu práce :-))).Díky


  • 0

#4 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 9:03

Pálím u cwgland.cz a spokojenost.

 

Rozhodně bych se vyhnula geocoin-land.com, který pálil kolečka pro loňský megaevent v Praze a byla to katastrofa. Možná, že díky množství šidili kvalitu, ale můj názor to nemění.

 

Dále nedoporučuju rajcwg.cz. Asi budou nejlevnější, ale dodržování jejich obchodních podmínek je jim cizí. Po té, co jsem se po týdnu zeptala, jak to vypadá, tak jsem se dozvěděla, že kolečka nejsou ani vypálená, protože mají nátřesk, což je asi omluva toho, že nedodrží obchodní podmínky a zákazník to má zjistit ze skvrn na Slunci. Po mém upozornění si změnili obchodní podmínky jen tak (i když uváděli, že to bude oznámeno 30 dní předem) - jde to dohledat v archivu.


  • 0

#5 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 9:49

Ja si zatim nechal vzdy cwg delat zde http://geogadget.cz/... proste neumi.
Kamarad si ted nechal delat svoje prvni cwg u jine firmy. Jaka to byla si uz nevzpomenu, ale dali mu k tomu propisku s nickem jako darek. Na cwg ovsem nadaval ze nejsou vyrazne tak jako u ostatnich.
  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 9:49

ono taky záleží,jak jsou kolečka řezána.Většina jich je na hirn,což znamená že zjednodušeně:vezmou násadu od koštěte a tu nakrájejí jako salám.Takže tam jsou vidět letokruhy.Je to nejlevnější a nejrychlejší.A je celkem jedno,jestli je to smrk nebo buk.Ale není to ono.Někteří výrobci to dělají poctivě,kolečka jsou jakoby vyřezána z desky,tudíž podklad je stejnovrstvý a rovný a  výpal je kvalitní.Tyto kolečka ale budou asi o něco dražší,takže záleží na každém,čemu dá přednost.

Já mám spíše problém s průměrem,kamarádce jsem vyrobil dřevěnou nástěnku s otvory 35 mm,ale bohužel 90% koleček je třeba o půl mm větší.Takže pracně dobrušuji,aby se do otvorů věšli.Přitom při výrobě to není práce navíc dodržet průměr.Jen to nastavit.Chtěl bych proto všechny poprosit,jestli při objednávce CWG nemůžete zdůraznit průměr 35 mm.Fakt by mi to ušetřilo spoustu práce :-))).Díky

 

To je myslím přesně naopak. Základ CWGčka jsou větvové suky, které už podle názvu jsou vyrobeny z kulatiny (větví) a řezány, jak musí být řezány. Slouží v truhlařině na opravu dřevěných desek (myslím z dřevěného masivu, ne všelijaké dřevotřísky), kdy se většinou původní suk nebo jiný kaz vyvrtá a díra se zalepí větvovým sukem. Z toho vyplývá i zkosení jedné hrany a volná tolerance směrem nahoru - suk se musí do otvoru pevně natlouct.

 

Kolečka vyřezaná z desky nejsou vůbec poctivá, naopak vlastně neodpovídají specifikaci CWGček a v minulosti dokonce nebyla zařazována v katalogu do kategorie skutečných CWG.


  • 1

#7 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 9:50

Co se kvality týče, tak ti můžu doporučit GeoGadget. Mají velice pěkné suky a profesionální lasery. Pokud chceš opravdu co nejkrásnější kolečko, tak zvol buk suk a nebudeš zklamán. Už jsme zkusili asi 5 různých výrobců CWG a GeoG nás kvalitou nikdy nezklamal. Mimochodem někteří prodejci dávají i na výběr, jak hluboký chceš výpal (například U Tiskaře). S tvým motivem si můžeš dovolit hlubší.


  • 0

#8 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 10:47

Podle mne trochu jinak vypadá stejný motiv vypálený na smrk a na buk, není to tento případ?

Hezky je to viditelné tady:

 

http://www.geocachin...view=list&st=12

 

Starší i nové CWG je na buku (masiv), jen to starší má trošku tmavší materiál. Příště možná zkusíme cwgland nebo geogadget, abychom měli srovnání.


  • 0

#9 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 11:12

Ja mel prvni verzi udelanou u Geogadget a moc spokeny jsem nebyl. CWG byla nevyrazna, malo vypalena.
Druhou verzi jsem si nechal udelat u Geocoinlandu a zde jsem byl naprosto spokojeny. Motiv krasne vypaleny, narozdil od geogadget byla CWG uz v sackach a u kazdeho byl i papirek s motivem + jsem dostal nekolik cwg navic.
  • 1

#10 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 11:44

Za dobu kešování jsem zkusil 3 výrobce CWG, ale od roku cca 2010 jsem věrný GeoGadgetovi. Nechával jsem zde pálit CWG na desítky eventů či pár osobních a byl jsem vždy spokojen.

Co se týče kvality výpalu, tak hodně záleží na požadovaném druhu dřeva a taky motivu, který se má pálit. Nejlepší pro drobné detaily je dle mě bukový suk.


  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 12:19

ono taky záleží,jak jsou kolečka řezána.Většina jich je na hirn,což znamená že zjednodušeně:vezmou násadu od koštěte a tu nakrájejí jako salám.Takže tam jsou vidět letokruhy.Je to nejlevnější a nejrychlejší.A je celkem jedno,jestli je to smrk nebo buk.Ale není to ono.Někteří výrobci to dělají poctivě,kolečka jsou jakoby vyřezána z desky,tudíž podklad je stejnovrstvý a rovný a  výpal je kvalitní.Tyto kolečka ale budou asi o něco dražší,takže záleží na každém,čemu dá přednost.

Já mám spíše problém s průměrem,kamarádce jsem vyrobil dřevěnou nástěnku s otvory 35 mm,ale bohužel 90% koleček je třeba o půl mm větší.Takže pracně dobrušuji,aby se do otvorů věšli.Přitom při výrobě to není práce navíc dodržet průměr.Jen to nastavit.Chtěl bych proto všechny poprosit,jestli při objednávce CWG nemůžete zdůraznit průměr 35 mm.Fakt by mi to ušetřilo spoustu práce :-))).Díky

Dovolím si to uvést na správnou míru. Primárně jsou CWG vždy dělané ze suků. Teprve ekonomický tlak přinutil výrobce používat i masiv. Jediná výhoda masivu je prakticky stoprocentní použitelnost suku. Ze sta kousků vyhodím dva až tři. U suků větvových je to tak 10 u smrku a 15 u buku. Co  se týká rozměrů suků, všichni výrobci CWG je kupují, protože výroba je naprosto specifická a drahá záležitost. Tolerance 0,5 mm je povolená. Zde je na místě použít lepší (sofistikovanější) držák na CWG. Co se týká nestejné barvy a hloubky vypálení? Za prvé dřevo je přírodní materiál a jeho vlastnosti nejsou stejné. Když vypálím 50 CWG na buk masiv, který má suky podobné, tak po vypálení nenajdu víc jak 5 - 6 kousků stejných, co kus to originál. U suků je to o to složitější, protože mejí někde dožinu, která je měkčí a vypálí se výrazně víc. Jistě, šlo by vybírat kolečka přibližně stejná, ale to by tu nesměl být ten nesmyslný tlak na cenu výroby. Už i velcí výrobci účtujou cenu dopravy, proč asi? Pokud nakoupíte materiál, laser a zaplatíte lidi je zisk na jednom CWG tak asi koruna, těch 100 CWG já na malém laseru dělám cca 90 minut, velká mašina to zvládne podstatně rachleji, ale stojí cca milión.


  • 5

#12 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 22:10

Pálím u cwgland.cz a spokojenost.

 

Rozhodně bych se vyhnula geocoin-land.com, který pálil kolečka pro loňský megaevent v Praze a byla to katastrofa. Možná, že díky množství šidili kvalitu, ale můj názor to nemění.

 

Dále nedoporučuju rajcwg.cz. Asi budou nejlevnější, ale dodržování jejich obchodních podmínek je jim cizí. Po té, co jsem se po týdnu zeptala, jak to vypadá, tak jsem se dozvěděla, že kolečka nejsou ani vypálená, protože mají nátřesk, což je asi omluva toho, že nedodrží obchodní podmínky a zákazník to má zjistit ze skvrn na Slunci. Po mém upozornění si změnili obchodní podmínky jen tak (i když uváděli, že to bude oznámeno 30 dní předem) - jde to dohledat v archivu.

 

Rozhodně souhlasím s tím, že některá CWG pro Geocoinfest 2013 stály za starou bačkoru. Bylo to způsobeno skrytou vadou laseru a vůbec i celkově kvalitou celého laseru, včetně vadného chladícího zařízení. Stížnosti jsme zaznamenali bezprostředně po akci a všechny jsme se je snažili s respektem vyřešit, navíc jsme zasílali nová kolečka zdarma + pár koleček navíc jako omluvu. Vzhledem k tomu jakým peklem jsme si prošli a jakou ostudu nám to způsobilo, rozhodli jsme se laser hodit výrobci na hlavu a pořídit nový. V této chvíli máme dva nové lasery, z nichž jeden je GRAVOGRAPH  LS 100EX, což je "Mercedes" na trhu. 

Tento laser dokáže gravírovat naprosto dokonalé detaily na CWG, že nad tím zůstává rozum stát.

 

Suma sumárum, snažíme se zlepšovat ve všech směrech, jsme si vědomi chyb, kterých jsme se (ač neradi) dopustili, nicméně zákazníkům vycházíme maximálně vstříc. Aktuální kvalitu gravírování si můžete ověřit na CWG, která jsou nafocena v oficiálních i neoficiálních katalozích CWG. A kvalita je opravdu výborná!  GEOCOIN-LAND.COM


Tento příspěvek byl upraven od geo.scorpions: 11 květen 2014 - 23:14

  • 3

#13 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 19:28

Naposled jsem si nechal palit CWG u cwg-shop.cz a musim rict, ze jsem u tohoto vyrobce taky v rozpacich, jestli jeste vyuzit jejich sluzby v budoucnu. Ucinil jsem objednavku, poslal jsem vzor a popis jak bych chtel objednavku doplnit a zpracovat, na druhy den mi prisla graficka korektura, schvalil jsem ji a tesil se na nove kolecka. Kdyz se dalsi tri dni nic nedelo a stav objednavky se nemenil, bylo mi to podivne a oslovil jsem vyrobce, nacez mi bylo sdeleno ze doslo u nich k technickym potizim trvajicim dva dny a ze tim padem budou vsechny objednavky opozdeny. Trochu me zaskocilo, ze vyrobce nedovedl poslat email, sms, cokoliv a informovat me o tom sam, ale rikam si, ok, tak snad si daji alespon ted zalezet. Nedali. CWG byli vypaleny 7 dnu po predani do vyroby, kdyz jsem si je vyzvedl, kvalita me nijak neomracila, skutecne se mi zdaji hodne mdle a nevyrazne, sice jich udelali par navic, coz ovsem vyvazilo to, ze jsem nasel dokonce i vyslovene zfusovane kousky, na jednom dokonce chybelo jedno pismeno z nicku. Sice jsem dostal k objednavce propisku s nickem, ale na to nehraju, ja bych radeji poradne, kvalitni kolecka, o bonusy nutne nestojim... V porovnani z predchozim palenim 2x u Kavalira jsou skutecne kolecka hodne znat nizsi kvalitou... Nicmene, u Kavalira to bylo taky zabavne, ale paleni v pohode, kvalitni...


  • 0

#14 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 10:37

...sem viděl, že Geogadget lepil Fuxoftovy auto..hezké hezké ;)


  • 0

*


#15 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 11:37

Úplně na začátku jsme (cca 4-5 let zpět)  si první CWG nechali udělat u Kavalíra, tuším, že dvě várky. Potom jsme nějak došli ke Geogadgetu a zůstali jsme tam, kupujem tam všechno, od PM po CWG. Byli jsme u nich i na eventu, podívat se, jak kolečka vznikají a moc se nám to líbilo, nadšeně jsem tam koupila i 30 krabek, že udělám okolo HC nějakou sérii, ale není čas <_< . Líbí se mi u nich jak kvalita, tak neskutečně rychlá komunikace a výroba.

 

Mně víc vadí, že když už najdu CWG v keši, tak je to často aušus, naštíplé, špinavé, tuhle ho dokonce kus chyběl. Jsem blbka od přírody, takže si ten šit vždycky vezmu a dám tam naše hezké, ale asi se to odnaučím, protože když se pak kouknu na logy, tak max. po třech lidech to vložené někdo šlohne, nebo vymění za ocucanej bonbón s prošlou záruční dobou :ph34r: .


  • 0

#16 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 19:17

Já kupuju u Geogadgetu a jsem spokojený. Možnost srovnání nemám, protože vzor si dělali oni. To, co jsem si upravoval z fotky sám, odmítli a upravy udělali sami.


  • 0

#17 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 10:32

Ahoj.

 

Budu potřebovat nové CWG a rád si nechám poradit u koho je nachat vyrobit.

 

 

Předem děkuji za Vaše tipy.

 

 

Co@ti


  • 0

#18 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 11:36

Já jsem naprosto spokojená s CWGLandem: http://www.cwgland.cz/
  • 1

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 16:05

"Koukám především na cenu ..."

 

Přesně tak vznikají ty CWG, kde obrázek není skoro vidět.

 

Za mne jednoznačne http://www.cwgland.cz/


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 17:11

Kolombo, ale on slovenský výrobce je s kvalitou na špičce. :) Sama jsem začínala u GeoGadgetu ( ze začátku spokojenost, rychlost a komunikace se zákazníkem perfektní, jen kvalita šla asi s větším objemem výroby dolů -  z každé zásilky bylo pár kousků na vyhození ), vyzkoušela i dva další české výrobce, ale minimálně poslední rok a půl už nechávám vypalovat jak osobní tak eventová CWG na Slovensku, na bukovém suku. A že jsou pěkně udělaná mi potvrdily dotazy sběratelů, zaujala je právě kvalita vypálení a dřeva. 

Pokud by se ti dostaly do ruky CWG z mých eventů nebo osobní CWG sovička s deštníkem nebo kulichem, posuď sám. ;) Ze Slovenska jsou i dopálení starších verzí a dá se poznat, které CWG je odkud. 

Takže mé hodnocení je, že slovenský výrobce nabízí  především super kvalitu a vedle toho dobrou cenu. Podobně jako GeoGadget pomůže s návrhem, pokud si ho  nepřipravím sama - na poslední dvě eventová CWG jsem jen popsala představu a Recoil poslal návrh, jestli by vyhovoval nebo zkusí něco dalšího. 

Pro mě je momentálně swg-shop.sk jasná jednička. :wub:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama