Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#221 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 0:06

Jednoduše... Není tam totiž "Next stage" jak bylo dříve, ale "Souřadnice". 

 

Když se dáš navigovat na multinku a pak otevřeš Menu -> Hledání pokladu -> Souřadnice...


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 prosinec 2013 - 0:07

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#222 johnxtc

johnxtc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 23:38

Jednoduše... Není tam totiž "Next stage" jak bylo dříve, ale "Souřadnice". 
 
Když se dáš navigovat na multinku a pak otevřeš Menu -> Hledání pokladu -> Souřadnice...


Nevím jestli jsem se správně vyjádřil ale když si vyberu multinu z listingu v garminu a dám jet a přijdu do BODU A tak bych chtěl aby mě automaticky přesměroval do BODU Brno, pokud multina obsahuje více bodů než se dostanu k finální
  • 0

#223 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 0:11

A to někdy někde fungovalo? Jakože tě to někam samo poslalo? Teď si nejsem jistej, ale mám pocit že ne.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#224 johnxtc

johnxtc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 12:10

Já právě myslím že jo. Měl jsem oregona 300 a tam to šlo, například keška má 10 waipontů s úkoly než jde k finální.
A oregon by měl pokaždé když projdu první waipont poslat k druhému.

Může to někdo vyzkoušet jestli to funguje na starších oregonech?
  • 0

#225 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 12:40

Nefunguje, leda by sis ručně spojil waypointy do trasy. Nebo byly pokusy to v rámci exportů automatizovat, ale jsem v použitelnosti tohohle poměrně skeptický.


  • 2

#226 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 14:09

Parkis já měl taky pocit, že to nikdy nešlo přímo v přístroji.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#227 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 14:15

Měl jsem O300, O450,O550 a teď O650 a nikdy to nešlo. Vždy se musely zadávat další souřadnice.


  • 1

#228 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:28

Jen info. U mé 650ky odešly AKU. Kapacita po formování 650mAh, což není mnoho.... Uvidím co reklamace.


  • 0

#229 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:37

Já už je taky reklamoval (někde to tu je taky) a bez problémů mi je vyměnily a to měli o trochu větší kapacitu


  • 0

#230 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 23:31

tak po problemech s pomerne castym zamrzanim po prepinani mezi profily nebo jejich dlouhemu az 5s nabihani po zmene , jsem zjistil ze bordel delaji customs maps - kmz 

 

po odstraneni kmz souboru se profily uplne domotaly a po novem prenastaveni to chodi jak ma, po ty zdlouhavy praci mam hruzu tam ty kmz vratit, tak se ptam

 

mate nejake problemy pokud kmz pouzivate?


  • 0

#231 ZLATAK

ZLATAK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 1:05

customs maps - kmz 

 

prejdi na JNX, tam vsetko funguje a bez obmedzeni ;)


  • 0
Xploror XR-5 > GEKO 201 > eTrex LEGEND > eTrex Vista HCX > Oregon 550 > Oregon 650

#232 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 11:07

Jak jste spokojený s avizovaným ovládáním v rukavicích? Nevím, jestli je to folií, kterou jsem si dal na display, ale v rukavicích (tenkých, vlněných) to spíš nereaguje než reaguje, na dotek velmi spatně, na posunutí jakž takž. Máte s tím stejné zkušenosti?


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#233 Silan

Silan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 13:43

Necelý půlrok mám Oregon 650, u kterého, i když je v klidu a má dobrý signál (ukazuje přesnost 3 m), až na malé přestávky neustále ukazuje nenulovou rychlost pohybu (jednotky km/hod). Takže délka ušlé trasy je zkreslaná díky zastávkám během cesty. Používám pokaždé, jak vyjde, nový firmware, ale nedostatek se stále objevuje. Byl jsem dlouholetým uživatelem Oregonu 400t, kde se tato závada nevyskytovala. Prosím, jestli někdo nemáte podobné problémy, případně o informaci, zda si myslíte, že mám vadný kus vhodný na reklamaci, nebo je to závada u všech Oregonů 600/650 a bude řešena novým softwarem.

Děkuji předem a přeji pěkný víkend :) .


  • 0

#234 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 16:30

dela mi to taky a navic kdyz jsem v klidu a koukam na mapu tak ta mapa furt tancuje,  pije mi to krev , kdyz  mam vynulovanej trasovej pocitac a necham zaplej oregon 1 h  na stole, tak mi pak tvrdi ze jsem usel 600-700 m pri 1-2 km/h


  • 0

#235 Silan

Silan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 19:50

Děkuji Mnikovi jeho zkušenosti :).  Je vidět, že je to chyba této řady navigací, pochodují, i když jsou na místě !  Zkusím počkat na aktualizaci firmware a pokud to nebude opraveno, zkusím reklamaci.....


  • 0

#236 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 19:56

Já teda nevím, ale me tohle dělaly všechny GPS a čím přesnější byly tím víc to bylo vidět. Protože se ti zaměření může měnit i na jednom místě (odrazy apod.). Dělala to Dakota, etrex, Oregon 450, gpsmap 60, Oregon 600, magelan explorist 210 a i automobilový tomtomy.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#237 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 20:09

Děkuji Mnikovi jeho zkušenosti :).  Je vidět, že je to chyba této řady navigací, pochodují, i když jsou na místě !  Zkusím počkat na aktualizaci firmware a pokud to nebude opraveno, zkusím reklamaci.....

Už jsem pár GPSek měl a nevím o žádné, která by to nedělala, teda vím, mám Edge 500 a ten se dá nastavit tak, že při zastavení přestane zaznamenávat trasu, stejně to jde udělat i u mé 650tky, ale musíš mít puštěné stopky na pozadí. Nikdy jsem nezkusil porovnat jak se liší délkou záznam stopek a jak zaznamenaná trasa klasicky, nějak je mi jedno že je trasa o trochu delší, takže se tím nezabývám, vlastně jsem za to rád, sedím v hospodě a pak se doma vytahuju kolik jsem toho najezdil ;).


  • 1

#238 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 21:15

Oregon600 umi zapnout funkci automaticke pauzy, kdy kdyz se pak zastavis, tak to automaticky prestane zaznamenavat stopu, dokud se zase nerozejdes.

 

Pokud si tohle nezapnes, pak to opravdu porad zjistuje polohu, a protoze vlivem vsech nepresnosti v mereni polohy pokazde vyjde poloha trosicku jinak, tak se opravdu jakoby trosku pohybujes. Tenhle drift polohy je naprosto prirozena vlastnost GPS. To, ze ti to drivejsi GPSka nedelala, bylo dano jen tim, ze tu vypoctenou polohu firmware filtroval, a kdyz firmware usoudil, ze vlastne stojis na miste, tak ti ty drobne zmeny v poloze zatajil. Jenze pak zase nastava problem s tim jak v tu chvili ma GPSka poznat, ze uz nedriftujes, ale opravdu ses zacal pohybovat. (Zvlast kdyz se zacnes pohybovat pomalu...) Ale to by ti tu lepe vysvetlili mistni GPS odbornici.

 

Kazdopadne, chvani noveho Oregonu nepovazuji za nic, co by bylo zavadneho, natoz pak na reklamaci. Pokud ti to vadi v tracklogu, zapni si ty autopauzy. Me se to chovani, kdy mi opravdu meri polohu i v klidu, libi.


  • 0

#239 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 23:16

samozrejme jsem pouzival autopase hned na zacatku - jenze tahle funkce neni vychytana viz jeden nahled do jednoho sk fora:

 

jandol: neotestovane, zatial stale vyborne sluzi aj bez GLONAS

co ma ale sere je ta nova funkcia trackovania Auto Pause/Auto Start

na 550ke sa nastavilo trackovanie na Always a bolo vybavene
na 650ke pribudli "super features" kde sa netrackuje, ked sa gps nehybe. Co by bolo super (minimalny spidering, tj nabehane km bez pohybu), keby to fungovalo normalne.

Ale plnokrat sa mi stalo, ze som zastavil na 5minut, potom som pokracoval ale trackovat zacalo az po nejakom case. Pri chodzi nic tragicke, v tracku chyba 50-100metrov. Horsie je to na bajku, ked sa po pauze pustim dole trailom, je to aj cez 300m

ked som vypol autopause, prestalo trackovat, nadalej vsak ukazovalo presnu polohu aj nabiehali prejdene kilometre.

zvlastne je, ze sa to nedeje zakazdym. Niektore tracky su ok, niektore nie
ako som pisal skor, 550ka to nerobila, ale zasa bol track plny spideringu

 

ted ja : u mne se stavalo ze chybely cely useky prosly trasy kdyz jsem si chtel zaznam zpetne prohlidnout na mape - coz me dosti stvalo a dale je autopause nepouzitelnej kdyz chces merit plochu (beru ze tuhle funkci asi zas tak nekdo nepouziva) - ja tim merim plochu rybniku, pokud merim s autopase - tak je udaj o plose tak 70% mensi nez je realita, pri vypnuty autopase to chodi v prijatelny toleranci

 

jinak receno ani tohle nema garmin dotazeno


  • 0

#240 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 23:29

hele tady jsem nasel vysvetleni proc autopase zlobi - opet cituji sk forum:

 

Bol som moju malu kocikovat, tak som to vyuzil na test
nahodeny najnovsi fw 3.60

a tu je vysledok, co som zistil

autopause ma nastaveny dost vyskoky rychlostny start a v tom je cely problem - daco okolo 5km/h a nenasiel som nikde moznost to nastavit.
testoval som s pauzami a naslednou chodzou a track nezaznamenaval, napriek tomu, ze som presiel skoro 100m (nastaveny intervaal zaznamu na 10m)
ked som ale zrychlil koli okoloiducemu autu, zacalo trackovat. Tak som to skuzil znovu a rovnaky vysledok. Kym som isiel normalnou "kocikovacou" chodzou (cca 2.5km/h) tak nezaznamenaval, ked som na chvilu zrychlil hned zacal zaznam. Potom som uz zasa mohol ist normalne

co mi ale zacalo fungovat je VYPNUTIE autopauzy. Takze trackuje stale a uz vznika aj klasicky spidering. A stale nabieha movingtime, stoptime len ked je rychlost rovna 0.0km/h
 
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama