Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#621 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2016 - 20:08

Jen pro zajímavost. Dnes jsem použil O600 jen pro turistiku. Keše jsem nehledal.Prostě jsem si jen naplánoval cestu.Ráno v 7:00 jsem ho zapnul a večer v 18:00 jsem dorazil do cíle. Minimálně tak 4x každou hodinu, jsem kouknul do navigace, zda jdu správně. Proč to píšu? Ráno jsem dal do navigace plně nabité baterky ( eneloop ) a v 18:00 na displeji byly stále 4 čárky.
  • 0

#622 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 9:43

A tim jsi chtel rict co? ze to zere malo, nebo ze mas pekne baterky? nebo neco jineho?


  • 0

#623 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 12:28

Že mě překvapila ta výdrž samozřejmě.
  • 0

#624 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2016 - 12:44

Aha, ono to tak byva, ze te zapnuty displej zere nejvic. (Take musi bezet procesor na maximum, aby zvladal kreslit a hejbat mapou, coz pri vypnutem displeji nemusi!). Takze s vypnutym displejem jde spotreba vyrazne dolu.


  • 0

#625 tom1974

tom1974

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 8:17

Zdravím, měl bych na zdejší majitele O 600 prosbu.

Od začátku týdne ho mám doma a musím říct, že oproti předchozí O450 je to opravdu skok k lepšímu ALE, nějak mě zlobí funkce kompasu. Při chůzi šipka kompasu zamrzne a odmítá reagovat na jakýkoliv pohyb GPS, při přepnutí na mapu se modrý ukazatel po ní pohybuje, při změně směru se mapa otáčí jak má (ne moc plynule), šipka kompasu v malém datovém poli mapy je zamrzlá. Ve chvíli kdy zastavím, začně šipka kompasu reagovat, ale moc se jí nechce (rozhodně to není onen rychlý a plynulý pohyb, který znám z předchozí 450) a pokud otočím GPS v ruce o 180°, tak je rozdíl mezi směrem před a po otočení někdy i 45°. Kompas jsem samozřejmě několikrát kalibroval, signál GPS byl slušný (zkoušel jsem to na dvou místech), přesnost mi to ukazovalo cca 4 -5 m (vypnutý Glonass, WAAS), verze SW 5:00 (po zjištění problému znovu přehráno a problém setrvává) a tak už nevím, co s tím.

Dělám někde chybu (něco jsem někde blbě nastavil), nebo je to vlastnost (dost blbá), nebo jsem měl smůlu na špatný kus?

 

Díky za jakýkoliv nápad či radu.

 

PS: Vím, že se tu v minulosti problém kompasu řešil, ale měl jsem za to, že to bylo aktualizacemi SW už dávno vyřešeno.   


  • 0

#626 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 8:44

Pro Tebe asi nic nového, ale pro jistotu to zopakuji:

Kompas je nutné kalibrovat někde venku, pokud možno co nejdál od domů a elektrického vedení jak horního, tak i případných kabelů v zemi. Už se mi kdysi, ještě s O300 stalo, že ho ovlivňoval i přívodní kabel od pouliční lampy...

 

Jinak pak už nevím. Možná k tomu zkusit factory reset Oregonu.


  • 1

#627 tom1974

tom1974

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 11:27

Factory reset proveden, problém stále přetrvává :(


  • 0

#628 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 11:36

Pokud sjem spravne pochopil popis problemu, tak se sipka v mape i na kompasove strance otaci normalne, zasekiava se jen minikompas v datovem poli. To pak tezko muze byt nejaky problem s kalibraci, to by to blblo vsude!

 

Priznam se, ze kompas v datovem poli jsem v zivote nepouzil, dokonce jsem prekvapen, ze to tam vubec existuje. Takze nemohu problem ani potvrdit, ani vyvratit.


  • 0

#629 tom1974

tom1974

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 11:55

Nee, zamrzá velká šipka na stánce s kompasem a když jsem si toho všimul, tak jsem si pro kontrolu do datového pole k mapě dal i mikrokompas a zamrzá to obojí.

 

Když to shrnu, tak šipka co má ukazovat směr k cíli (velký kompas, malý kompas v datovém poli) při chůzi zamrzá a nereaguje na změny směru mého pohybu či otáčení GPS.


Tento příspěvek byl upraven od tom1974: 24 srpen 2016 - 12:12

  • 0

#630 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 12:13

Šipka v datovém poli je praktická, informaci dává stejnou, jako ta velká a přitom je vidět mapa. Stejně se víc orientuju podle vzdálenosti, když jsem na metry od cíle, může směr kvůli fluktuaci dost lítat. Velkou kompasovou šipku prakticky nepoužívám.

A ta šipka zamrzá když stojíš, nebo když se pohybuješ? A zamrzají přitom i metry k cíli? Př. když dáš otáčet mapu, zamrzá i ta mapa? Pokud je to při pohybu, nebude to kompasem ale spíš přetíženým SW. Nemáš tam zapnutých moc map přes sebe? Zkus všechny vypnout a nechat jen základní, jestli to bude dělat totéž.


  • 0

#631 tom1974

tom1974

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 12:37

A ta šipka zamrzá když stojíš, nebo když se pohybuješ? A zamrzají přitom i metry k cíli? Př. když dáš otáčet mapu, zamrzá i ta mapa? Pokud je to při pohybu, nebude to kompasem ale spíš přetíženým SW. Nemáš tam zapnutých moc map přes sebe? Zkus všechny vypnout a nechat jen základní, jestli to bude dělat totéž.

- šipka kompasu zamrzá když jdu. Zastavím, srovná směr k cíli (nijak rychle), rozejdu se, lehce pohybuji GPS (vytáčím do stran), má snahu se rovnat, po pár vteřinách ale zamrzne a do správné polohy se vrátí až když znovu zastavím (opět jí to pár vteřin trvá, než se pohne a než dokončí "obrat")

- metry zobrazené v datovém poli stránky s kompasem se i při zamrzlé šipce mění (odečítají /přičítají), mění se i údaj aktuálních souřadnic.

- mapa se při chůzi točí v duchu nastavení "prošlá trasa nahoře" správně

- GPS je nová a je v ní nahraná akorát základní topo ČR v M 1: 25 000, kartu s ostatními OSM mapami a kešemi jsem vyndal ještě před resetem. Včera jsem po první zkoušce venku, tj., po prvním záseku kompasu znovu přehrál SW - bez viditelného výsledku.


  • 0

#632 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 12:43

Pak si nastav, aby smer sel vzdycky z kompasu a ne z GPS, a bude ti to fungovat jak predpokladas.

 

Ve vychozim nastaveni se od nejake rychlosti pohybu bere smer z GPS (tedy ze smeru celkoveho pohybu, lhostejno na tom, jak si kvedlas pristrojem do stran...) Az kdyz se zase zastavis, zacne ukazovat podle kompasu. Ta hranicni rychlost jde v nastaveni zmenit, stejne jako jeslti ma brat smer vzdycky z GPS, nebo vzdycky z kompasu.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 srpen 2016 - 12:44

  • 1

#633 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:15

Lepší by asi bylo spravit tu funkci, než přepnout natrvalo na magnetický. Ten někdy docela kecá, třeba na železném mostě, nebo poblíž tramvaje. A koukám, že je to O600, u té mé O450 to nastavit nejde. Buď přepínat na magnetický, nebo magnetický vypnout. Nic víc, ani hraniční rychlost. Nebo jsem to v nastavení jen nenašel.

Když se mapa natáčí správně, procesor to evidentně stíhá, pak to vidím na SW chybu kompasu. O600 je ještě mladá, na tu nový FW ještě asi vydají. Mohli by to opravit. Pokud je to u všech a ne jen u jednoho, nebo to není závislé na nějaké kombinaci v nastavení.


  • 0

#634 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:28

Hranicni rychlost pro kompas umela nastavit uz i moje stara Vista, fakt to O450 neumi? :huh:


  • 0

#635 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:30

Magnetický kecá nad traverzou, GPS při pomalém pohybu. Stroj těžko někdy bude chytřejší, než člověk. Minimálně tu traverzu nevidí. Za sebe bych doporučil to nastavit na magnetickej...


  • 0

#636 tom1974

tom1974

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2016 - 13:43

Pak si nastav, aby smer sel vzdycky z kompasu a ne z GPS, a bude ti to fungovat jak predpokladas.

 

Ve vychozim nastaveni se od nejake rychlosti pohybu bere smer z GPS (tedy ze smeru celkoveho pohybu, lhostejno na tom, jak si kvedlas pristrojem do stran...) Az kdyz se zase zastavis, zacne ukazovat podle kompasu. Ta hranicni rychlost jde v nastaveni zmenit, stejne jako jeslti ma brat smer vzdycky z GPS, nebo vzdycky z kompasu.

 O té funkci automatického přepínání elektronického kompasu na kompas GPS vím, ale nevím, jak to nastavení změnit. Když dám Nastavení - směr pohybu - kompas, tak mi to nabízí dvě možnosti - Automaticky/vypnuto. Když dám automaticky (to by mělo být ono přepínání dle rychlosti), tak to dělá výše posané, když dám vypnuto, tak se šipka nehne vůbec, resp. občas se pootočí o několik málo stupňů a pak zamrzne. Kde nastavit onu rychlost pohybu pro změnu "typu" kompasu, netuším (v manuálu jsem to nenašel).


Tento příspěvek byl upraven od tom1974: 24 srpen 2016 - 13:51

  • 0

#637 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 20:26

Ahoj,

poslední dobou se mi při zadání keše jako nalezené neoznačí jako nalezená. Ale v "Geocache_visits.txt" samozřejmě normálně je i s případným logem. Nevíte, prosím, kde by mohla být chyba?


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#638 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 13:13

Ahoj,

 

Nenastavoval jsi si nějak filtry keší?

 

Dostaneš se na ně přes hledání keší - ikona trychtýře / pravý horní roh /  - ikona trychtýře / tentokrát pravý spodní roh / a tam klikni na zobrazit vše. A poté se koukni, zda se ti to už ukazuje správně.


  • 0

#639 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2017 - 16:34

Nenastavoval. Přesto jsem pro jistotu klikl na Zobrazit vše a beze změny. Nejde o to, že by mi odlovené kešky zmizeli, ale zůstane u nich normální ikonka Tradičky (nebo jiné) a nezmění se na odlovený poklad.

 

Jenže dnes se mi kešky jako odlovené normálně ukázaly. Zkusím ještě vypozorovat, jestli to není rozdílné, když nahraji PQ, a když je nahraju po jednom.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#640 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2017 - 20:53

Uvažuju o koupi Oregon 600. Rád bych ho i nouzově používal pro běhání. V této recenzi https://www.sportrep...armin-oregon600 píšou

"ak nie je zapnutá funkcia auto štart a auto stop, tak sa musí spúšťať nezávisle trasový počítač (ktorý zaznamenáva údaje a zobrazuje na displeji) a aj stopky, ktoré zabezpečujú, že sa vykonáva záznam do fit súboru a vtedy funguje aj záznam okruhov. Toto je treba si skrátka natrénovať, lebo keď sa oba časovače nespustia, tak buď prídem o záznam, alebo na displeji mi nezobrazí príslušné údaje. Navyše každý z týchto časovačov sa spúšťa na inej stránke."

 

Chci se zeptat zdali se to dá nějak obejít, nebo zdali to nějak upravili v pozdějších firmwarech.

 

Nebo jinak. Chápu to správně, že pokud zapnu jen jeden časovač, tak buď se mi zaznamená čas s okruhy bez vzdálenosti, nebo vzdálenost a pak nemám okruhy a záznam do FIT souboru?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama