Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#661 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 19:46

Takže když si do zásoby pořídím ještě 2kousky nabíjecích baterek tak bych mohl mít na celej den zásobu energie.Se Samsungem jsem to řešil druhou baterkou a i tak jsem u 27 -30 keše  neměl energii.Sice se mi ty Topo mapy pro moc nelíbí ale je to o zvyku.I když nejsou zrovna nejpřesnější.Dá se tam stáhnout nějaká jiná mapa? Něco jako mapnik v C:geo nebo z maps.me?Za předchozí odpovědi děkuji


  • 0

#662 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 19:50

Takže když si do zásoby pořídím ještě 2kousky nabíjecích baterek tak bych mohl mít na celej den zásobu energie.Se Samsungem jsem to řešil druhou baterkou a i tak jsem u 27 -30 keše  neměl energii.Sice se mi ty Topo mapy pro moc nelíbí ale je to o zvyku.I když nejsou zrovna nejpřesnější.Dá se tam stáhnout nějaká jiná mapa? Něco jako mapnik v C:geo nebo z maps.me?Za předchozí odpovědi děkuji

http://wiki.geocachi...e_mapy_(garmin)

a radši dva páry


  • 1

#663 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 20:28

Takže když si do zásoby pořídím ještě 2kousky nabíjecích baterek tak bych mohl mít na celej den zásobu energie.Se Samsungem jsem to řešil druhou baterkou a i tak jsem u 27 -30 keše  neměl energii.

 

Pokud jedu na jeden den, zatím mi stačili v pohodě vždy jedny baterky. Ale jasně, je lepší mít ještě další v zásobě. Mám nastavené vypnutí displeje, teď abych nekecal, protože navigaci nemám u sebe, tuším že po 1 minutě.


  • 1

#664 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 20:45

Asi když budu experimentovat se stahováním těch map tak bych měl nejspíš zálohovat ty Topo pro co tam mám nebo radši druhou SD kartu?


  • 0

#665 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 20:49

Já si zazálohoval mapu do PC a poté jsem vše cpal na jednu kartu v navigaci. Ale nevím jaké mapy chceš stahovat a zda se ti na dodanou kartu s navigací, vejdou.


  • 1

#666 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 21:06

Určitě jinou SD kartu, ona ta u GPS není právě veliká a protože GPSka umí více map, tak se velká karta hodí.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#667 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 21:08

Já jsem nenáročnej. Stačí mi CR a popř.o dovolené zemi pobytu :D Díky za rady


  • 0

#668 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2017 - 21:46

Tak k tomu by ti v pohodě měla stačit dodaná karta + vnitřní pamět.


  • 0

#669 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2017 - 18:56

Mám nastavenou v O650 archivaci prošlých tras. Občas se mi stane to, že mám O650 zapnutou nepřetržitě celý den, určitě ji během dne nevypnu, ale archiv s prošlou trasou se vytvoří do dvou oddělených GPX. Vidím to jak přímo v adresáři Archive na O650, tak i v BaseCampu.

Proč k tomu asi dojde? Nemá zde s tím někdo nějakou zkušenost.

Díky.


  • 0

#670 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 7:52

Tusim, ze automaticka archivace byla mozna podle data, vzdalenosti nebo poctu bodu. Nemas nastavenou nekterou z tech poslednich dvou moznosti?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#671 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2017 - 16:47

Ahoj všem stala se mi taková nehoda. Omylem jsem si vymazal celkové nastavení navigace místo pouze trasových bodů. Má někde navigace časově uložené nastavení, že bych ho vrátil o ten čas zpět nebo jsem totálně v háji ? Mám Oregon 600


  • 0

#672 TimTaylor

TimTaylor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 20:02

Ahoj, mám drobný problém s Garmin Oregon 650. Jsem turista a někdy není problém jít denně třeba 30km, kdy někdy ráno zapnu GPS a jdu třeba 6-8h v kuse, kdy pak navigace ohlásí třeba po 8h provozu slabé baterie.  Zastavím, vypnu jí, vyměním baterie za nabité (2xAA, klasika) a zapnu navigaci, kdy po jejím zapnutí se mi "sama" změní délka prošlé trasy. Třeba před výměnou baterii mi to ukazuje prošlou trasu (ujitou vzálenost) 20km a po vložení nových baterek to samo "na místě" skočí a ukazuje mi to že jsem ušel 24km. Přitom jsem jen výjmul staré a vložil nové baterie. Čím to může být? Zjistil, že jsem měl zapnutou v nastaveni jak GPS, tak ruský Glonass (společně), zkusil jsem to vypnout a nechat jen GPS, ale nepomohlo to. Čím to může být? Díky


  • 0

#673 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 07 srpen 2017 - 22:08

Já bych to zkusil vyřešit tím, že když už budou baterky slabé, tak připojit zapnutou GPS na powerbanku a po vložení nabitých baterek zase odpojit. Na dotaz dát "nevypínat". Myslím, že to pomůže, navigace nemusí znovu hledat polohu a nehrozí, že si někam odskočí.
  • 0

#674 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 10:02

Omlouvám se, že budu lehce mimo téma, ale od HaLuMy bych v té souvislosti ráda znala osobní názor, jestli by zůstal u O450 dokud funguje nebo přešel na 600 ? U O450 mi vadí snad jediná věc a to je čitelnost displeje - proto uvažuji o změně, i když zatím není vysloveně nutná.


  • 0

#675 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 13:24

Nejsem Haluma, ale pokud jde o me, tak pokud je O450 funkcni a opravdu nepotrebujes resit citelnost displeje, tak bych u nej zustal. Pred takovymi 6 lety mi displej pripadal citelny bez problemu, dnes uz mam na cteni bryle obcas potize mivam. Ale neni to pro me duvod kupovat novy pristroj. Ostatni vyhody/novinky O600 nejsou pro me podstatne.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#676 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 14:13

Já si O600 místo O450 pořizoval kvůli GGZ. Což je asi jediná výhoda oproti O450, displej mi tam přišel čitelný v pohodě. U O600 jsem pak narazil na samé nevýhody. Původně jsem tedy chtěl O700, ale když konečně zveřejnili cenu, tak mě chuť (na O700) okamžitě přešla...

 

Jinak - tlačítko napájení mám u O450 i po letech používání v pohodě. Asi jsem měl štěstí...

 

A ty nevýhody O600:

- kryt baterie - je potřeba s ním zacházet oběma rukama a může se nasadit špatně, takže pak netěsní. U O450 to šlo bez problémů jednou rukou a nešlo ho nasadit špatně

- USB konektor. Je v těle přístroje kolmo, takže kabel trčí ze zad ven. Nejde tak položit na záda na stůl abych viděl na displej a při jízdě v autě to dost překáží (strkám GPS do přihrádky na "druhé" rádio). Je to řešitelné zalomenou koncovkou, ale ta se snadno ztratí

- napájení přes USB - dřív jsem v autě jezdil, měl jsem O450 v zásuvce, displej krásně svítil a večer byla baterie plná. U O600 sice displej také krásně svítí, ale podle všeho to jako primární zdroj bere baterii, protože pokud to takhle napojím do zapalovače, tak jsou baterie hodně rychle vybité

- displej - za světla se sice čitelný i bez podsvícení, ale reaguje i na kapky vody a pak se chová hrozně nepředvídatelně. Víc mi vyhovoval ten starý u O450 (reaguje na tlak)

- displej - není zapuštěný, takže se snadněji odře. Sice má být odolný, ale odřít ho problém opravdu není

- mapa - tlačítka +/- na zoomování jsou u O450 pořád na stejném místě, u O600 se posouvají nahoru a dolů, takže je potřeba koukat kam se matlá. Nakonec jsem to vyřešil přepnutím jejich zobrazení dole pod mapu

- mapa - navigační pole. U O450 jsem používal malá navigační pole (2 průhledná políčka - (stačilo mi šipka+vzdálenost)). U O600 jsou malá navigační pole políčka 4. Jsou neprůhledná a zabírají asi třetinu displeje, což je opravdu hodně

- listing (GPX/GGZ/POI) - O450 umí zobrazovat barevný text, O600 jenom černobílý (nedávno se to tu řešilo, prý to tak uživatelé chtěli, což absolutně nechápu)

- hardware - nevím co běží uvnitř, ale pokud je v GGZ nahráno pár krajů, tak se seznam načítá hodně dlouho

 

EDIT:

 

wherigo - O600 ho nepodporuje, ale ani v O450 to není žádná sláva a na některé nestačí. Na tohle je prostě lepší telefon


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 13 srpen 2017 - 16:25

  • 0

#677 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 14:23

Tak ja k te jedine vyhode - GGZ - doplnim, ze to je vec, ktera me naprosto nezajima, protoze jsem si zvykl nahravat vse jako POI. Na rychlost jejich pocet nema zadny vliv. Ale je pravda, ze nekomu muze vadit vic kliknuti, na ktere se dostane k navigaci na pozadovany bod, pokud neni primo z mapy. Ale zase snadno rozlisuji na co chci navigovat. Ale to jsou veci, ktere tu jiz byly receny mnohokrat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#678 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 15:03

O600+ nepodporuje wherigo nebo už snad jo  :wacko:?


Tento příspěvek byl upraven od dachmh: 13 srpen 2017 - 15:03

  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#679 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 20:18

Omlouvám se, že budu lehce mimo téma, ale od HaLuMy bych v té souvislosti ráda znala osobní názor, jestli by zůstal u O450 dokud funguje nebo přešel na 600 ? U O450 mi vadí snad jediná věc a to je čitelnost displeje - proto uvažuji o změně, i když zatím není vysloveně nutná.

 

Ja osobne bych zustal u O450, dokud ti funguje, nebo dokud vylozene nezacnes potrebovat nejakou novou funkci.

Pravda je, ze displej u O600 (rada O700 pouziva uplne stejny) je zatim nejlepsi, jaky Garmini kdy pouzili. Na druhou stranu, Garmin neni zadna levna hracka, takze bych si vzdycky dvakrat rozmyslel, jestli ten novy kousek uz opravdu potrebuji.

 

Jinak u O600 se po par letech pouzivani zacnou sypat tlacitka, jako u vsech novejsich Garminu posledni doby. S tim musis taky pocitat, navic vymena krytu s tlacitky je tu drazi nez u drivejsich modelu (to je delsi vysvetlovani), takze pravdepodobnme dojde na domaci zaplatovani...


  • 0

#680 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 20:57

Ale jdi ty optimistický naivo. :-)
Nepodporuje a už nikdy nebude, wigo dnes ideálně na telefonech, ty delší bohužel s připojenou powerbankou, což je opruz.

O600+ nepodporuje wherigo nebo už snad jo :wacko:?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka