Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#701 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 17:55

Tak se mi v tom Egyptě ukázali.Pro zichr jsem si je uložil i do mobila.A teď jsem zjistil že Egypt asi nemá suvenýr :(


  • 0

#702 zdenek-e

zdenek-e

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 20:14

Ahoj, 

dnes po 10 letech odesla do kremikoveho nebe moje GPS Oregon 300, co se da delat :( vlitl jsem tedy do obchodu, nebylo z ceho vybirat a koukala tam na me v regalu GPS Oregon 600, tak jsem po ni sahl aod te doby se trapim :(

Obsah baleni byl 

GPS

Kabel 

a dva kody na registraci mapy 

 

problém mám s kódy po zadání toho dlouhého na http://odemkni.garmin.cz/ mi to napíše, že tato mapa nemá odemykací klíč atd plus udaje o zařízení a uživateli , po zadání druhého kodu na garmin.com/activatecard mi to nabídne mapu ke stažení, plugin od garmina mi funguje pouze na safari takže pustím to na safari, najde to gps ale končí to hláškou ,  Zařízení není podporováno.

v gps nic předinstalovaného není a karta také nebyla součástí balení.

 

Prosím o radu co s tím. Děkuji


Tento příspěvek byl upraven od zdenek-e: 18 únor 2018 - 22:39

  • 0

OREGON 300 TOPO CZECH 2

OREGON 600 bez map protože v Garminu jsou kosočverce


#703 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 20:19

Já bych se obrátil na technickou podporu Garminu.
  • 0
Vložený obrázek

#704 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 20:31

Zkus se podívat od tohohle příspěvku dále, asi to bude podobný problém.
http://www.geocachin...ro/#entry542433

Ale bude s tím asi pěkný sr..., skoro bych doporučil to co mysakf, ať se podpora stará, když za to chtějí takový prachy, ne ?....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#705 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 10:09

No jo, garmiňáci to nemají moc vychytané. Nedávno jsem koupil Oregona 600. Mapy mám na kartě, ale jen tak z legrace jsem prubnul stáhnout jakési lite-mapy, které byly přiloženy v krabici. Ani boha!!! V prohlížeči Chrome mi to napsalo, že není podporován, ať to zkusím v Explorelu. Výsledek byl stejný - tedy nic....


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#706 zdenek-e

zdenek-e

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2018 - 20:13

tak dneska mě rosekala odpověď od garmin podpory, řešili to několik dní .....to jako myslí vážně??? 

 

Dobrý den,

 v daném směru jsme bohužel zjistili, že Vám prodejce prodal přístroj s mapou, která již není na serverech dostupná. V takovém případě bude třeba obrátit se ve věci řešení uvedeného problému na Vašeho prodejce.

S pozdravem,

Tomas

Garmin Czech s.r.o., Evropská 176, 160 41, Praha 6

 

Volal jsem prodejcovi (Datart) mám jim přeposlat vyjádření Garminu, kroutí nad tím hlavou a nechápe to .... ty mapy dodává Garmin je to součást balení není to žádný Free bonus a on se k tomu staví takto? To mám ty mapy ukradnout? abych měl co jsem si zaplatil? tvl to je přístup ....


  • 0

OREGON 300 TOPO CZECH 2

OREGON 600 bez map protože v Garminu jsou kosočverce


#707 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2018 - 20:58

Krást netřeba, stačí stáhnout free mapy. S instalátorem, případně zkopírovat gmapsupp.img do vhodného adresáře. ( Doporučuji přejmenovat na nějaký jiný název )

http://garmin.openstreetmap.cz/


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#708 zdenek-e

zdenek-e

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2018 - 21:53

ale toto přece není řešení ... já vím že existují free mapy, ale já zaplatil za přístroj + mapy a to že si Garmin nechá zaplatit i za obyč verzi o tom žádná ...proč bych měl být znevýhodněn oproti ostatním uživatelům třeba levnějším přechodem na PRO verzi nebo upgradem na novější verzi ....protože nemám žádnou verzi mapy  .... chci přeci jen to co jsem si koupil nechci nic víc ..

 

nejde o mapu jde o princip a přístup a ten je ze strany Garminu špatný.


  • 0

OREGON 300 TOPO CZECH 2

OREGON 600 bez map protože v Garminu jsou kosočverce


#709 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2018 - 7:14

Freemapy jsou samozřejmě řešení, ale to sis opravdu nemusel kupovat GPS s mapou. I když tuším, že standardně garmin vůbec verze bez mapy neprodával.
Jakou verzi map jsi vlastně s garminem dostal?
Nabízí se vzít GPS ku i s odpovědí od garmina a reklamovat.
V nejhorším případě Ti po měsíci vrátí peníze a Garminu zůstane neprodana GPSka.
Ale třeba ti v rámci ofiko reklamace dodají vyšší verzi mapy, aniž bys doplacel.
Ale napadá mě ještě jedna varianta, jít ke kovari a napsat přímo na garmina HQ, mohlo by to zabrat..
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#710 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2018 - 7:17

A samozrejme, v tomhle případě bych se nerozpakoval bych si ty mapy "ukrást", když garmin není schopen dodat starší mapu, za kterou dostal zaplaceno. Mimochodem, nejedná se v případě garmina o trestný pře/čin bezdůvodné obohacení? ;-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#711 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2018 - 18:22

Problém je, že tato garminí politika map je legální (a koupí jste s tím souhlasili). Běžný uživatel si myslí, že si koupil profi mapu, kterou bude mít aktualizovanou (tak jako mapy aktualizuje třeba seznam a google) a ono ouvej. Že jde o matení pojmů a míchání jablek s hruškama je vedlejší.

Dobré by bylo, kdyby Garmin prodával holé přístroje, protože co si budeme povídat, free mapy jsou dávno kvalitnější než ty jejich (by picodas) předražené.


  • 0

#712 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2018 - 21:55

Ahoj všem,

sháním ochotného kačera, který by byl z Prahy a byl by ochotný se se mnou sejít a pomohl by mi s mou navigací. Mám pár dotazů přímo k ní a nějaké věci si nejsem jistý, že fungují správně. Než bych tedy hned letěl do servisu rád bych to s někým kdo se v ní vyzná probral. Ideálně, aby vzal i svojí navigaci s sebou. Za každého kdo se ozve budu vděčný.


  • 0

#713 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 6:32

Možná by jsi měl popsat, co máš za problém.

 

A teď jsem měl v ruce jednu O600 a dával jsem kompletní reset. Tak zmateně nastavenou navigaci jsem ještě neviděl ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#714 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 7:15

No kdyby to byl jen jeden problém, ale je toho právě víc.

Co bych řekl, že potřebuje servis.

1) Zamrzání - Je to sice divné, ale z nějakého důvodu občas jde x dnů bez problémů a pak někdy zase třeba 2x za den zamrzne. Řekl bych, že se to i děje po přehrání nových GPX souborů s kešema častěji.

2)Nelze mi spárovat s Garmin Express a Garmin Conect ani pomocí počítače ani s androidem.

3)Nelze spárovat přes Bluetooth zařízení se prostě nenajdou.

 

Co mi nefunguje a ani nevim jestli to třeba navigace umí.

4) Směr a počet metrů k cíli je pouze u navigování na keš (palubní deska). V případě navigování na WP mi to metry na palubní desce neukáže.

5)Kalendář - ukládání WP ke dnům eventů ne jen uložení WP na parkování a to jen v případě, že daný event parkovací WP má. To mi fungovalo pak jsem si nechtěně smazal nastavení navigace a od té doby mi to neukazuje jak by mělo.

6) Aktualizace lov a rybolov - Jak se tato aplikace aktualizuje? Sama podle satelitů GPS nebo musím aktualizaci provádět po připojení k pc?

7)Karty - nakupování restaurace atd. Jak přidat položky a kam je nahrát v navigaci? Nikde jsem tam složky pro tyto karty nenašel.

8)Profily - Lze obnovit smazané nastavení navigace? Tuhle jsem si nechtěně místo smazání trasových bodů smazal nastavení. Zálohu nastavení předešlých profilů jsem samozřejmě v pc neměl :( Můj předpoklad je, že toto asi nelze ale radši se ptám kdyby náhodou.

9)Promazání navigace - Navigaci jsem si kupoval od jiného hráče, takže jsem tam od něj měl věci navíc a ted nevim co mohu vymazat a co ne, abych něco nesmazal co se nemůže. Je to moje první navigace vůbec takže se v tom moc neviznám a v návodu se o složkách v navigaci nečteš :D

 

Tak to by bylo asi prozatím vše co nevím nebo mi nefunguje a měl by to prověřit někdo v servisu. Není toho právě málo proto sháním někoho kdo by mi s tím pomohl ;)


  • 0

#715 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 8:53

5. K čemu t je lov a rybolov?

7. Tyto tzv. Body zájmu jsou součástí mapy. Asi. Ale dají se dohrát vlastní. Zkus se podívat na POI.cz. Jsou to normální GPX, ale nahrávají se přes POIloader, který je (byl) na stránkách Garminu ke stažení. Ale pozor, POI.cz je polomrtvé, nevím, jestli existuje něco podobného živého.


  • 0

#716 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 10:17

ad 4) musíš si nastavit jinou palubní desku a pokud tě žádná nezaujme, tak jsou tam dvě malá a velká datová pole a tam si do těch dvou nebo čtyř políček nastavíš co chceš vidět


  • 0

#717 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 11:15

3. Přes BT spáruješ jen GARMIN navigace.  To znamená třeba O600 - O600. Navigace a třeba  mobil ti přes BT spárovat nepůjde.


  • 0

#718 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 13:14

5. K čemu t je lov a rybolov?

7. Tyto tzv. Body zájmu jsou součástí mapy. Asi. Ale dají se dohrát vlastní. Zkus se podívat na POI.cz. Jsou to normální GPX, ale nahrávají se přes POIloader, který je (byl) na stránkách Garminu ke stažení. Ale pozor, POI.cz je polomrtvé, nevím, jestli existuje něco podobného živého.

 

5. Lov a rybolov občasný rybář využije. Jen ale pokud je to aktuální a to do teď nevím jak a odkud se to aktualizuje.

7. Některé součástí mapy jsou to vím. A o poi bodech také vím a i jsem tam nějaké dával jen nevím, které složky jsou ty správné, aby se mi to zobrazilo né pod ostatní doplnky, ale pod konkrétní skupinou.


  • 0

#719 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 13:16

ad 4) musíš si nastavit jinou palubní desku a pokud tě žádná nezaujme, tak jsou tam dvě malá a velká datová pole a tam si do těch dvou nebo čtyř políček nastavíš co chceš vidět

Palubní deska je dobrá, ukazuje při lovu keše kolik metrů mi k ní zbývá. Má to háček, neukazuje mi kolik mi zbývá u WP, když lovím multinu. Tady je ten problém.


  • 0

#720 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 13:18

3. Přes BT spáruješ jen GARMIN navigace.  To znamená třeba O600 - O600. Navigace a třeba  mobil ti přes BT spárovat nepůjde.

Aha chápu tak to je funkce mírně na nic. To souvisí s funkcí garmin connect jak je se mám tedy propárovat mezi navigací a telefonem?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama