Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#721 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 13:32

Tak jak to myslíš to nejde. Jde to pokud Connect spustíš v PC a k PC připojíš navigaci prostřednictvím kabelu.


  • 0

#722 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 15:39

Palubní deska je dobrá, ukazuje při lovu keše kolik metrů mi k ní zbývá. Má to háček, neukazuje mi kolik mi zbývá u WP, když lovím multinu. Tady je ten problém.

No proto píšu, že si musíš vybrat jinou - já sám mám malá datová pole, když se naviguji k něčemu jinému než je keška
  • 0

#723 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2018 - 17:12

Palubní deska je dobrá, ukazuje při lovu keše kolik metrů mi k ní zbývá. Má to háček, neukazuje mi kolik mi zbývá u WP, když lovím multinu. Tady je ten problém.

 

Ukazuje, pokud si ty WP neděláš jako klasický WP, ale jako následný bod u keše. Ten ale nezůstane v GPS uložen :-(

 

Já používám přednastavený profil Geocaching a vlastní profil POI, kde se zobrazuje navigace na WP, místo toho výchozího hlavního panelu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#724 milan741

milan741

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2018 - 12:34

Ahoj, mám takový dotaz. Když nahraji soubor gpx s labkama , tak u oregonu 600 to v BaseCamp mám ale v gpsce nemám, ať dělám co dělám. U oregonu 450 to bylo v pohodě a se souborem s labkama nebyl problém.. Nahrává se to do nějaké jiné složky v gps než do gpx. U ostatních souborů gpx je to vše v pohodě. Dělá to pouze vždy soubor s labkama u oregonu 600, tak nevím. Díky za radu.Milan


  • 0

#725 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2018 - 13:22

Protože nezná ten typ keše, nezobrazuje.

Změň si to na jiný, který zná.

příklad (na event):

<wpt lat="50.417883333333336" lon="16.164316666666668">
  <time>2018-04-28T00:00:00.000</time>
  <name>GC7H7P0-E</name>
  <desc><![CDATA[05. Zvonkohra / The Chimneys-MeMe2018 Lab Cache Adventure 2 by M@x, D í ía a Ludv §k, Lab Cache (1/1)]]></desc>
  <url><![CDATA[http://coord.info/GC7H7P0-E]]></url>
  <urlname><![CDATA[05. Zvonkohra / The Chimneys-MeMe2018 Lab Cache Adventure 2]]></urlname>
  <sym>Geocache</sym>
  <type>Geocache|Event Cache</type>
  <groundspeak:cache id="-1884004346" available="True" archived="False" xmlns:groundspeak="http://www.groundspeak.com/cache/1/0">
   <groundspeak:name><![CDATA[BO11 05. Zvonkohra / The Chimneys-MeMe2018 Lab Cache Adventure 2]]></groundspeak:name>
   <groundspeak:placed_by><![CDATA[M@x, D í ía a Ludv §k]]></groundspeak:placed_by>
   <groundspeak:owner id="789818"><![CDATA[M@x, D í ía a Ludv §k]]></groundspeak:owner>
   <groundspeak:type>Event Cache</groundspeak:type>
   <groundspeak:container>Other</groundspeak:container>
   <groundspeak:difficulty>1</groundspeak:difficulty>
   <groundspeak:terrain>1</groundspeak:terrain>
   <groundspeak:country>Czechia</groundspeak:country>
   <groundspeak:state>Kr ílov řhradeck   kraj</groundspeak:state>
   <groundspeak:short_description html="True"><![CDATA[<b>Cache type: </b>Lab Cache<br><b>Placed: </b>28. 04. 2018<br><b>Last updated: </b>27. 04. 2018<br><b>Last found: </b>30. 12. 1899<br><br><b>Elevation: </b>350<br><hr>05. Zvonkohra / The Chimneys-MeMe2018 Lab Cache Adventure 2]]></groundspeak:short_description>
   <groundspeak:long_description html="True"><![CDATA[Na Karlove namesti stoji zvonkohra, kter hraje lidov, uml psn i koledy. Zvonkohru tvo pes tyi metry vysok oblouk z nerezov oceli, tvarem pipomnajc brnu. Na vrcholu oblouku je miniatura nchodskho zmku, pod n je zaveno 11 zvonk.<br> HESLO: Prijmeni autora navrhu uvedeneho na ceduli na zemi. <br> <br> At Charles Square there is a chime that play folk, artificial songs and also Christmas carols. The chime is made up of a four meter high stainless steel arch, a gate-like shape. At the top of the arch, there is a thumbnail of Nachod chateau, under which there are 11 bells hanging.<br> PASSWORD: The last name of the author wriiten on the ground sign-Prinasime vam druhou serii 10 medvedich labek, ktere vas provedou krasnym prostredim mesta Nachoda pesi zonou az k mestskemu pivovaru. U kazde labky je potreba v jeji blizkosti najit odpoved na otazku. Tim dostanete kod pro odemknuti a zalogovani. Kod je vzdy bez diakritiky a mezer. V popisu pak najdete zakladni info o miste. Doporucena trasa je podle cisel labek.<br> Tyto LAB kese je mozne lovit v sobotu 28.4.2018 od 9:00 do jedne hodiny ranni. Zalogovani je mozne do deseti dnu.<br> <br> M@x, Dasa a Ludvik  <br> <br> Welcome to the second series of 10 Bear Lab Cache that will show you beautiful surroundings of the Town of Nachod. You will be guided via pedestrian zone to the city brewery, and you will need to find an answer to a question which you can use as a code for unlocking and logging the cache. We recommend to follow the order of cache numbers.<br> These Lab Caches may be hunted on Saturday April 28, 2018 from 9:00 am to 1:00 am. Logging is possible within 10 days.<br> <br> M@x, Dasa and Ludvik]]></groundspeak:long_description>
   <groundspeak:encoded_hints><![CDATA[]]></groundspeak:encoded_hints>
   <groundspeak:logs>
   </groundspeak:logs>
  </groundspeak:cache>
 </wpt>


  • 0

#726 milan741

milan741

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2018 - 14:05

Díky moc. Jak přijedu příští týden tak to hned zkusím :-) ....


  • 0

#727 podpivnik

podpivnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:44

Ahojte

Na Oregon 650 sa mi rozpadlo pogumovanie bočného tlačítka:

 

tw4t4qxhlhjtr0rqo75_thumb.jpg

 

Stalo sa to už niekomu, prípadne ako ste to riešili ? Na Ebay som našiel za 30 € nový kryt:

https://www.ebay.com...eAAAOSwsO1asXcX

 

Máte niekto skúsenosti s výmenou? 

 

Ďakujem


  • 0

#728 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:55

U Garminu klasika. Je tu nekde vlakno, ktere se samo-domo opravou tohoto problemu zabyva. Neni to nic obtizneho, urcite to zvladnes.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#729 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:57

To není nový kryt, ale návlek. A ty čudlíky v návleku předpokládají, že se opřou o existující tlačítka. Takže bude ve vzduchu, a nepomůže ti to.

 

Ten skutečný díl s tlačítky je velmi zrádný, protože je do něj přilepený displej s dotykovou vrstvou. A v amatérských podmínkách to z toho nedostaneš a nepřelepíš.

 

To je lepší samodomo oprava tla4ítka, která tu byla u6 mnohokráte probrána.


  • 0

#730 podpivnik

podpivnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2018 - 8:40

Ďakujem vám za reakcie, skúsim si to teda opraviť sám na základe rád z iného vlákna :).


  • 0

#731 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2018 - 18:46

Tak mi můj Oregon 650 hlásí, že nemá satelity - nemá někdo s podobnou závadou nějaké zkušenosti - já bych to tipnul na studeňák u antény. Dokáže někdo poradit, jak se k anténě dostat a případně jestli lze nějak znovu prohřát a zaletovat?
  • 0

#732 indrja

indrja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 03 srpen 2018 - 10:09

Mně se ne O. 600 keše nahrané předem zobrazí až na místě. Př. Praha se nahraje, ale v Ostravě se nezobrazí, až v Praze. Co s tím? A naťukám-li waypoint, zadám mapu a jet - vede mě to k nejbližší keši. Nějak se s tím nemůžu srovnat.


  • 0

#733 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 10:21

To není chyba O600, ale vlastnost. Keše se v navigaci zobrazují jen do určité vzdálenosti od místa kde právě jsi.


  • 1

#734 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 10:30

Kdyz prepnes do simulacniho rezimu a presunes se na mape z Prahy do Ostravy, tak pak uvidis zase jen kese v okoli Ostravy (tusim je ten limit 20 mil).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#735 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 14:17

Tak mi můj Oregon 650 hlásí, že nemá satelity - nemá někdo s podobnou závadou nějaké zkušenosti - já bych to tipnul na studeňák u antény. Dokáže někdo poradit, jak se k anténě dostat a případně jestli lze nějak znovu prohřát a zaletovat?


Neukazuje je vubec, nebo je ukaze, ale nechytnou zadny signal?

Me se obcas stane, ze se mi rozjede hodne cas, a pak mi to taky nic neukaze, dokud chvili neceka na signalu... pak se po chvili satelity ukazou a chytnou se.
  • 0

#736 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 14:57

neukazujou se vůbec, jen tu a tam nějaký problikne

Přiložené miniatury

  • 548.jpg

  • 0

#737 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 20:38

a mysli si GPSka sopravny cas i datum? tahle se mi to presne chovalo, kdyz se mi to hodne rozjelo...

 

Jak vidis na tom obrazku, jednu druzici ti to zrovna prijima na plne pecky... to by s uravnou antenou nedokazal. Kdyz ma ujety cas nebo dokonce datum, tak nad sebou na obloze ocekava uplne jine satelity, nez tam zrovna jsou... proto je nechytne.

 

Polozit GPSku s dobrym vyhledem na oblohu, a nechat ji tam zapnutoiu treba dvacet minut, jsi zkousel?


  • 0

#738 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2018 - 20:51

čas má dobře, a když se mi to stalo prvně, tak nejdřív signál chytla, a pak ho ztratila a ukazovala pořád stejnou polohu, ale bylo to v lese a ten satelit co má plný signál, tak ten se jí právě mění, každou chvíli je to jiný tak zítra jí mlžu zkusit vystrčit na volnou plochu, jestli se to nespraví, ale moc tomu nevěřím


  • 0

#739 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2018 - 1:14

Kdyz prepnes do simulacniho rezimu a presunes se na mape z Prahy do Ostravy, tak pak uvidis zase jen kese v okoli Ostravy (tusim je ten limit 20 mil).

 

Ten okruh od poslední zaměřený pozice v kterým se kešky zobrazí u o600/700 je 160km


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#740 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2018 - 7:32

Konkretni vzdalenost je nekonecne tema, protoze kazdemu se to zda jinak... tenkrat v blogu jsem psal, ze si Garmin dela z kesi index do interni sqlite databaze, a pak to pravdepodobne vybira dotazem na pul stupne vsemi smery kolem aktualni pozice.

Tim padem je ro maximum v severojiznim smeru jine nez v zapadovychodnim, a jeste se to se zemepisnou sirkou meni. Proto lide z celeho sveta hlasaji jine hodnoty.

Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 04 srpen 2018 - 7:34

  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama