Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#61 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 17:30

A já zas nepochopil tu poznámku o O650 - jakože bys "zbytečně" utratil za 650 ještě víc, nebo to mělo nějaký konkrétní důvod? 3.) použití kolo/motorka - NEPOUŽITELNÉ (za jízdy nelze dotykáč ovládat resp. trefit se na požadovanou ikonu) Nevím, makat na jakoukoliv navigaci při jízdě a rozptylovat se není úplně ideální, ale u toho dotykáče si myslím je to trochu jednodušší než u tlačítek/točítek atd., ne? 1.) po měsíci používání totálně doškrábaný displei můžeš upřesnit, čím? Podle toho videa výše to sneslo i rány o beton..... Díky
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#62 Monty&Miru

Monty&Miru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 18:14

Ahoj, Tak pro vysvětlení: Jo, když jsem ho měl ve vyvoněným autě tak je vše super - bohužel na normální navigování používám vestavěnou navigaci, protože čumět v autě na nicotný displei mám už dávno za sebou Navigováni na motorce - jezdím enduro (občas i nějaký závody), takže na 62 mám tlačítka, které jdou používat naprosto bezproblémově a ne nahonět něco na dotykáči (to samé platí v menším i pro kolo). To s tou vodou - jezdíme na kajakách divokou vodu a na hodně zajímavých řekách (Albánie, Maroko, Itálie atd.) si zaznamenáváme sjížděné úseky. Noo, a na konec poškrábaný displei - moje běžné používání, motorka/kolo - bláto, déšt, teplo, zima voda - navigace v kapse vesty běžné nošení v kapse atd. Takže můj názor na 600 je stále stejný, podotýkám, že 62 mám 4 roky a je bez jediného škrábnutí, jen má drobně ošoupaná tlačítka (ale to byla bolest i 60). Jinak žena má 450 dva roky a ta je také OK, takže bohužel mám porovnání !!!!!!!
  • 0

#63 Monty&Miru

Monty&Miru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 18:15

Joo a ještě ty rány betonu - tak leda že by byl z cukrové vaty.
  • 0

#64 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 19:48

Monty&Miru napsal/a:
Ahoj,
Tak po měsíci testování Oregonu 600 (zaplať pánu bohu ne 650) mám následující zkušenosti.



Co je na 650 tak strašného, že je ještě horší než 600ka?
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#65 Monty&Miru

Monty&Miru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 20:36

cena kámo cena (netušil jsem, že to musím popisovat úplně do podrobností) jo a má navíc foťák
  • 0

#66 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 20:37

To bude hezký flame. Za 4 roky nepoškrábeš 62 a za měsíc zlikviduješ O-600?? Ty budeš asi komik ;)
  • 0

#67 Monty&Miru

Monty&Miru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 20:44

Noo tak to jsem už od narození, akorát mě nesponzoruje garmin, takže jsem si dovolil napsat pravdu (tobě se za ní můžu omluvit) Garminu ne Ale valstně se můžu omluvit všem, že jsem si dovolil něco nasat před tím, než jsem si to místními nechal schválit - omluva a už to nikdy neudělám resp. už nic psát nebudu.
  • 0

#68 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:22

Po třítýdenním používání Oregona 650 můžeme uvést následující:

- podstatně větší rychlost vykreslování map než u Oregona 550, kterého jsme používali více jak 3 roky
- perfektní zaměření a bezproblémová navigace i v silně zastíněném terénu, načítání amerických i ruských družic zcela bez problémů
- kvalita fotografií je mnohem lepší, v přítmí lze úspěšně využívat blesk
- praktická svítilna, dělá nám radost, že je po ruce v jednom přístroji
- s menu se sžíváme, mnohem modernější, než u Oregona 550, ještě jsme nestačili vyčerpat všechny možnosti nastavení, velká variantnost
- dobrá čitelnost displeje i na přímém slunci, lze přečíst i se slunečními brýlemi i na kole
- displej bez jediného škrábance
- editace bodů bez problémů, lepší klávesnice
- za dobu používání - 1 x zatuhnutí, 3 x jsme GPS restartovali z důvodu, že při nálezech keší přístroj nezaznamenal i po odklepnutí nálezu, že je keš nalezená. Po vypnutí a zapnutí bylo vše již v pořádku.

ZÁVĚR: Jsme rádi, že jsme si na Oregona 650 počkali. Jsme s ním spokojeni, je to kvalitativně mnohem lepší GPS, než Oregon 550. Za tři týdny používání se toho moc nezjistí, ale je to radost s ním pracovat. ;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#69 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 8:32

TwiceRaP napsal/a:
- za dobu používání - 3 x jsme GPS restartovali z důvodu, že při nálezech keší přístroj nezaznamenal i po odklepnutí nálezu, že je keš nalezená

Když čtu tento příspěvek, tak nevím, jestli tento problém není trochu globálnější - já jsem se už několikrát setkal s tím, když jsem zadával text přes "klávesnici", že proběhla visualizace stisknutí klávesy, ale do psaného textu se žádné písmenko nepřidalo, teprve opakovaným stiskem, se nakonec dané písmenko zapsalo.
Takže garmin občas nezareaguje na stisk, přestože visualizace stisknutí proběhla a nemusí to být, jen při psaní textu, jak jsem se s tím setkal já, neboť v terénu se ho chystám vyzkoušet až za týden na dovolené.
Co mě u něj vadí je to, že dodávané NiMH akumulátory jsou v tom divném držáku, takže se nedají dát do normální nabíječky ( a jejich cena je neskutečně přemrštěná)
  • 0

#70 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 8:34

TwiceRaP napsal/a:
- kvalita fotografií je mnohem lepší, v přítmí lze úspěšně využívat blesk


nějaký foto ukázky by pls? jen příklad jak to fotí .. pač třeba montana fotí děsně ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#71 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 9:05

Fotky jsou zde
První je v pološeru s bleskem
Druhá je totéž bez blesku
Třetí je "příroda"
Jsou bez jakýchkoliv úprav, proto nejsou správně natočené, neboť prohlížeče ignorují natočení uložené v EXIFu
  • 0

#72 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 6:49

proti Montaně skutečně luxus .. dík B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#73 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 8:05

Již ve zmenšení se můžete na fotky z Oregona 650 podívat zde:

http://www.geocachin...c4-e72e6d003f6c

a třeba i zde:

http://www.geocachin...5d-4505b36b2f12
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#74 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:33

eště mne napadá, když to má foťák .. co video? točí taky? nebo tak daleko zatím garmin nešel? B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#75 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 16:13

Orxion napsal/a:
eště mne napadá, když to má foťák .. co video? točí taky? nebo tak daleko zatím garmin nešel? B)


Video ještě nezvládá, ale fotí fakt dobře.:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#76 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2013 - 18:58

kratká demonstrace i s návodem (anglicky) k fotoaparátu 650ky


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#77 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2013 - 8:34

Video ještě nezvládá, ale fotí fakt dobře.:P[/quote] Uvažuju o upgrade Oregonu 550 na 600 kvůli displeji a rychlosti. Ale když jsem četl hodnocení Montyho, tak brzdím. Přece jen to obnáší cca 5.000 Kč navíc a opruz s prodejem O550. Rád bych slyšel názor majiteliů O600/650 jestli to má cenu měnit. Používám to hlavně na turistiku a kolo.
  • 0

#78 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2013 - 9:48

Já si O550 nechám kvůli Wherigu
  • 0

#79 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 16:37

používáte oregon jen v modu GPS nebo i Glonasem? projevuje se to nějak výrazně na baterce?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#80 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 19:44

Co jsem to zkoušel, tak se to projevuje jak na přesnosti, tak bohužel i na baterce (přišlo mi, že celkem výrazně, ale pak jsem zjistil, že o600 žere oproti o450 o dost víc i když jede jen na GPS). Takže mám zaplé jen GPS, ale třeba teď v Albánii se mi s GPS navigace v lese v horách úplně ztratila, s Glonassem se zase velmi rychle našla a pracovala výborně.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama