Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#101 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 18:34

jo, to je fakt, když to někdo při ukládání keše zaměří halabala mobilem plus mínus 30metrů, tak je pak celkem jedno, jestli mám na navigaci přesnost 3 nebo 5 metrů :-)
  • 0

#102 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 18:45

Ted neberu v potaz, ze hledani je na tom to nejlepsi. Jak tak ctu, tak to s presnosti neni zadna velka hitparada. Mam eTrexe 30 a v otevrenem terenu a pri mensim zastineni mam vsude presnost 3 m. Az lese pod stromy klesne na 4-5 metru (GPS+Glonass, bez WAAS). Na hledani by stacila i mensi, o to vetsi zabava by to byla ;-)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#103 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 14 srpen 2013 - 19:05

Máš nějaký důvod mít WAAS vypnutý? Já si myslel, že ten ještě zpřesňuje.
  • 0

#104 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 19:16

tak etrex to je jiná kategorie - teď to myslím z hlediska příjmu - protože nedotykové gps mají anténu v prostoru nahoře nepřekrytou displejem a citlivost je tím vyšší. U dotykových navigací díky tomu, že displej překrývá celou čelní čádt přístroje, je umístění antény vždy kompromis...
  • 0

#105 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 19:22

Šel jsem dneska okolo GC4B0VZ na té umělé haldě v Hůrce, a típl jsem tam nahoře 3 metry úplně bez problémů. Po slezení mezi paneláky pak klasických městských 8-12 metrů. GPS+WAAS, glonass mám vypnutý. Při otáčení oregona vzhůru nohama i všelijak jinak žádné změny nedetekovány.

Přiložené miniatury

  • 686.png

  • 0

#106 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 20:03

nokiak napsal/a:
Máš nějaký důvod mít WAAS vypnutý? Já si myslel, že ten ještě zpřesňuje.


Někde jsem četl, že to víc žere baterii ale na přesnosti to nepřidá. Mám vypnuto a s přesností nemám žádný problém.

rumcajs_tr napsal/a:
tak etrex to je jiná kategorie - teď to myslím z hlediska příjmu - protože nedotykové gps mají anténu v prostoru nahoře nepřekrytou displejem a citlivost je tím vyšší. U dotykových navigací díky tomu, že displej překrývá celou čelní čádt přístroje, je umístění antény vždy kompromis...


až takhle konstrukčně jsem to neřešil ;-) jen mě zaujali čísla přesnosti, nový Oregon se mi líbí ale nemám důvod měnit
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#107 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2013 - 20:28

Stejně to číslo je jen nějaká imaginární hodnota, vycucaná z prstu ;) Nějakým, kromě Garminu, neznámým způsobem vypočítaným z počtu přijímaných satelitů, síly jejich signálu, jeho kvality (jak rušení, tak zastínění nebo odrazy) a ještě několika dalších parametrů. Včetně toho, že ten algoritmus se někdy časem změní, updatem firmware. To nemá s realitou nic společného, i když se najdou případy, kdy to někomu, NÁHODOU, někde, zrovna odpovídá...
  • 0

#108 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 11:52

Jarous1 napsal/a:
Stejně to číslo je jen nějaká imaginární hodnota, vycucaná z prstu ;) Nějakým, kromě Garminu, neznámým způsobem vypočítaným z počtu přijímaných satelitů, síly jejich signálu, jeho kvality (jak rušení, tak zastínění nebo odrazy) a ještě několika dalších parametrů. Včetně toho, že ten algoritmus se někdy časem změní, updatem firmware.
To nemá s realitou nic společného, i když se najdou případy, kdy to někomu, NÁHODOU, někde, zrovna odpovídá...

Tak s tímhle naprosto souhlasím. Zaštiťovat se tím, že tenhle přístroj ukáže údajnou přesnost tolik a jiný trochu jinak, je blbost.
Pro mě je důležitější, co jsem už psal. Oregon 600 chytá signál i tam, kde se starý Oregon nechytá nebo ukazuje nesmyslný hodnoty (20 metrů na sever a vzápětí třeba 15 metrů na jih).
Prvních pár týdnů jsem si takhle hrál a při odlovu porovnával oba přístroje, O600 alespoň u mě je prostě přesnější, než O300. Možná by by bylo vhodnější napsat spolehlivější.
  • 0

#109 jarlok

jarlok

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 13:42

Umi to uz nejak inteligentne pracovat s waypointy nebo je i nadale ignoruje ?
  • 0

#110 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 20:32

Já Vám nevím. Dnes jsem Oregona 650 PRO vrátil, protože jsem z něho měl rozpačitý dojem a nějak mě nepřesvědčil. Měl jeden mrtvý pixel ( stále svítil bíle a pomohlo to k tomu ho vrátit, protože Garmin i jeden mrtvý uznává jako vadu - jinak mi vůbec nevadil ) + jsem se vešel do 14ti denní lhůty od nákupu. Kupoval jsem ho ke své Xperii Z, se kterou jsem lovil, ale baterka pak přímo vytékala a v porostu byla/je docela v řiti ( 10-15m :-( Bohužel O650 není o nic lepší. Mé postřehy : - na volném prostranství - louce, v krásném pořasí O650 nešla pod 7m ( cca 30 minut na jednom místě bez pohybu ) / Xperia Z stabilně 3m GPS+Glonass ON , WAAS ON , lepení se na silnice OFF , navigace přímý směr - v parčíku nepříliš zarostlém O650 14-16m + kompas se i po kalibraci točil jako čamrda a pokud by to tam člověk neznal, tak ani nevíte kudy vlastně jít / Xperia Z 11-12m a klid - česko-anglické bugy - například, když chcete zadávat souřadnici u detailu keše, tak máte předvyplněné hodnoty česky S-sever / V-východ, ale když to nezměníte ( přepíšete jen číselné hodnoty ) a uložíte, tak Vám to ze severu udělá jih. Musíte znovu zadat, ale v nabídce je to anglicky N-sever / S - jih, ale po uložení se to zase počeští - prostě bordel. Zjednodušeně - vybíráte v angličtině, ale on zobrazuje v češtině. Super je čitelnost na slunci, výdrž baterky, funguje svižně - má to strašně moc kladů, ale já teď dám prachy do šuplíku a chvilku počkám, co udělá nový FW nebo tak ... Mrzí mě to, hrozně jsem se na toho Garmina těšil, ale nepřesvědčil mě .. Bohužel ... Možná zrovna špatný kus, ale když jsem prolézal zahraniční fóra, tak nejsem rozhodně sám.
  • 0

#111 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 21:24

Jo tak přesně to co popisuje Drummer_CZ jsem se dočetl i na zahraničních fórech... tak jestli to je vada, která postihuje jen některé přístroje (když tu čtu, že někteří majitelé se dostanou na 3m) tak to teda potěš... to je snad ještě horší, než kdyby byly špatné všechny kusy... takhle je to loterie, zda na Vás vyjde dobrý nebo špatný kus.. :-(
  • 0

#112 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 22:27

Ahoj, poridili jsme si "mejdlicko" nového Oregona 650 , protože dosloužila, bohužel, "chůvička" Garmin 60CSx. Mam PM a pro nahravani kesi do navigace jsem používala GG (resp. MapSource). S Oregonem nemam zadnou zkušenost. Pls. o radu, jakym zpusobem importovat kese z GG (mam nastavene filtry), abych je mohla dostat do Oregona a kam je mam v Oregonu ulozit. Predem diky moc.
  • 0

#113 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 22:33

A už to teda konečně někdo šoupnul na geodeťák a změřil tu přesnost pořádně? Nejlépe ve stejný čas na stejném místě společně s nějakým jiným typem Garminu... To číslo svítící na displeji opravdu může být zavádějící, při porovnání dvou různých přístrojů bych se skoro ani nebál říct že úplně zcestné.
  • 0

#114 ratamahata

ratamahata

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 12:28

Drummer_CZ napsal/a:
Já Vám nevím. Dnes jsem Oregona 650 PRO vrátil, protože jsem z něho měl rozpačitý dojem a nějak mě nepřesvědčil. Měl jeden mrtvý pixel ( stále svítil bíle a pomohlo to k tomu ho vrátit, protože Garmin i jeden mrtvý uznává jako vadu - jinak mi vůbec nevadil ) + jsem se vešel do 14ti denní lhůty od nákupu. Kupoval jsem ho ke své Xperii Z, se kterou jsem lovil, ale baterka pak přímo vytékala a v porostu byla/je docela v řiti ( 10-15m :-( Bohužel O650 není o nic lepší. Mé postřehy :

- na volném prostranství - louce, v krásném pořasí O650 nešla pod 7m ( cca 30 minut na jednom místě bez pohybu ) / Xperia Z stabilně 3m
GPS+Glonass ON , WAAS ON , lepení se na silnice OFF , navigace přímý směr
- v parčíku nepříliš zarostlém O650 14-16m + kompas se i po kalibraci točil jako čamrda a pokud by to tam člověk neznal, tak ani nevíte kudy vlastně jít / Xperia Z 11-12m a klid
- česko-anglické bugy - například, když chcete zadávat souřadnici u detailu keše, tak máte předvyplněné hodnoty česky S-sever / V-východ, ale když to nezměníte ( přepíšete jen číselné hodnoty ) a uložíte, tak Vám to ze severu udělá jih. Musíte znovu zadat, ale v nabídce je to anglicky N-sever / S - jih, ale po uložení se to zase počeští - prostě bordel. Zjednodušeně - vybíráte v angličtině, ale on zobrazuje v češtině.

Super je čitelnost na slunci, výdrž baterky, funguje svižně - má to strašně moc kladů, ale já teď dám prachy do šuplíku a chvilku počkám, co udělá nový FW nebo tak ... Mrzí mě to, hrozně jsem se na toho Garmina těšil, ale nepřesvědčil mě .. Bohužel ... Možná zrovna špatný kus, ale když jsem prolézal zahraniční fóra, tak nejsem rozhodně sám.



Tak pod toto se muzu s klidnym svedomim podepsat!Mel jsem o600.Taky jsem ho vratil taky ta presnost taky ten kompas - tocilo to s mapou jak zdesene - po 4 kalibracich min, ale ........U me teda, kdyz jsem natocil oregon svisle, tak se presnost zlepsila o 2-4m - stal jsem hezkou chvilku na miste - dal mu sanci a pak zmenil polohu.Reakce temer okamzita.Pripadalo mi to divne - jako by byla nevhodne umistena antena.Udelal jsem nekolik pokusu.Taky jsem si vsimnul, ze kdyz jsem ho priblizil k mobilu, tak se to malem zblaznilo.O450 lehce pohnul kompasem.

Kdyz, ale tohle vsechno pominu :-) , tak je fakt perfektni.Pohyb mapy je o hodne rychlejsi nez o450, displej je uplne o necem jinem.Jasny velmi dobre reaguje, citelny.Nemel jsem, ale moznost primo porovnat s o450 - ten je za urcitych svetelnych podminek spatne citelny.Ovladani je taky skvele.Lze vytvorit klavesove zkratky, upravit menu, z kazde aplikace lze prejit do menu, ktere s ni souvisi atd.atd - proste parada.Hoooodne rychle jsem si zvykl, ALE to zakladni nesplnil, tak sel zpatky.


PS: taky Vam smrdel jak tlejici drevo? :-) vim, ze je to divna otazka, ale v pokoji 2,5x2m byl opravdu citit.
  • 0

#115 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 12:37

Tak dřevem opravdu nesmrděl - ani jinak nebyl cítit :-) O650 by jsem mohl přirovnat k super autu v téměř plné výbavě, které má pod kapotou motor z mopedu. Umí to téměř vše, ale to základní - jezdit - se s tím nedá.
  • 0

#116 ratamahata

ratamahata

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 12:45

rumcajs_tr napsal/a:

Někde jsem četl, že to může být i tím, že O450 má GPS anténu na horní straně jednotky (pod tím oranžovým krytem s nápisem GARMIN), kdežto O6x0 to má (kvůli displeji) na horní straně zad přístroje, takže například když se O6x0 otočí "vzhůru nohama" zády k obloze, přesnost stoupá...
Díky předem za info.


Ha az ted jsem si vsimnul, ze uz rumcajs_tr tady o nataceni o600 psal.Tak toto muzu potvrdit.Zady k obloze jsem nezkousel, ale uz svisla poloha(kolmo k zemi) staci na rychle zlepseni o 2-4m.Mozna jsem trefil na spatny kus........
  • 0

#117 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 15:47

Tak jsem zkusil srovnat navigace Geko 301, eTrex 10, Oregon 550 a Oregon 650 do řady na jednom místě a fotit jejich údaje (bohužel fotky na ostrém sluníčku nic moc), jak se vzájemně liší a nakonec je nechat zprůměrovat daný bod a zde najdete výsledky
  • 0

#118 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2013 - 17:00

Dobrá práce!!! Tak z tohohle porovnání nevychází O650 vůbec špatně - dokonce bych řekl, že výborně. Samozřejmě se dalo čekat, že eTrex 10 bude nejlepší, z důvodů, které už jsem psal výše o umístění antén u nedotykových navigací, ale i tak O650 dobré! Mimochodem ta čitelnost na slunci je u toho displeje fakt super... Horší věc je, že pokud část uživatelů hlásí pošahaný kompas a výsledky ne lepší než 7m a z druhé strany je vidět výsledky 3m stabilně, tak to fakt vypadá na špatnou sérii, která se dostala do obchodů... otázka je, co na to prodejci nebo Garmin, když to lidi začnou vracet s poukazem na tom že to nemá požadovanou přesnost. Taky je možné, že to časem pořeší novější firmware, ale že některé kusy fungují dobře a některé hůře mi hlava nebere... snad opravdu jen výrobní vada některé série :-(
  • 0

#119 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2013 - 8:56

3 dny porovnávám O600 a O550. O600 má znatelně lepší displej, ale podobně víc žere aku, takže vydrží cca o třetinu méně. Zkoušel jsem to ve stínu, na slunci, s různým podsvětlením, v držáku na kolo a všude je znatelně lepší čitelnost. Rychlost vykreslování map, když je posouvám na displeji je v měřítkách do 800 m úplně stejná (mám na obou stejné mapy, stejné nastavení detailů, reliéfu atd.). Při měřítku např. 2km se mi jeví Oregon 600 asi 2x rychlejší. Ovládání O600 je mnohem lepší. Mapy se musí na kartu nahrávat každá samostatně. Při vytvoření jednoho img. souboru v Mapsource s více mapami (jako to dělám pro O550), se v přístroji zobrazí jen v jednom zapínacím okénku a zobrazí se jen jedna mapa a nejde to přepínat -mně to zobrazovalo Topo 2013. Když se mapy nahrajou každá samostatně a img soubor přejmenuje podle jména mapy, tak už se v přístroji zobrazí samostaně a jdou samostatně zapínat. Kompas mi blbne taky, po kalibraci už jde dobře, ale musím to dělat po každém zapnutí přístroje. U O550 to stačilo udělat po každé výměně aku a v poslední době jsem to už musel dělat jen zřídka. Tím, že blbne kompas, mrská se i mapa. Po kalibraci kompasu se jetě cca minutu mrská a pak už se ustaví na správnou světovou stranu. Vypadá to na chybu FW. Ono na O550 taky vychytávali chyby min. rok. Teď mám červa v hlavě, zda to mám ve 14 dní lhůtě vrátit a prodat O550 nebo si O600 nechat -za 10 dní jedu do Alp tak by se mi sice lepší čitelnost hodila, ale zda to stojí za ty prachy.........
  • 0

#120 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:25

Kolegové kdo máte Oregona 6x0. Jak je to s maximálním počtem keš/waypointů nahratelných do téhle navigace? Zase je tam to stupidní omezení na 5000 ks jako bylo u Oregona 450? Nemyslím tím POI, tam je jasné že to bude neomezené. Děkuji
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama