Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nejlepší geocaching aplikace pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 GUGA

GUGA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 18:22

Zdravim,

 

mám novej telefon s Androidem a nevim, jakou aplikaci si vybrat. Poradíte?:-)

 

díky

 

GUGA25


  • 0
Zdravim

#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 18:26

Kolega Pňov mi doporučil Locus s GeoGetí dtb a musím říct, že se mi líbí víc než přejíždění mezi údaji o keši v Oregonu 450. Ještě kdyby mobily měly srovnatelnou výdrž a odolnost, tak O450 pošlu do důchodu. :D Mno, ale právě pro tyhle vlastnosti teď beru na noční keš koho? ;)  ( správná odpověď je za c) OBA )

 

PS: můžeš hledat offline, s mapami si asi poradíš? 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 16 květen 2014 - 18:28

  • 0

#3 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 18:26

C:geo


  • 1

#4 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:12

Každý bude pro to svoje, za mě jednoznačně Locus (+ GeoGet databaze, + Geocaching4 Locus).


  • 2

#5 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:14

Za me jednoznacne c:geo. Zacinal jsem s originalni aplikaci, ale od doby co muzu stahovat kese do c:geo stejne pohodlne jako do garmina tak origo aplikaci uz nepouzivam takřka vůbec.
  • 1

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:48

Pokud používáš geoget, tak za mě to je a:drake.

To hlavně proto, že geogetí databázi nejen čte, ale umí do ní i zapisovat a můžu si tak snadno zpětně přenést poznámku a waypointy z terénu.

Locus s pluginem občas použiju kvůli většímu výběru map a těm čárkám které kreslí od výchozích souřadnic k waypointům, je to přehlednější v místech kde se překrývá více multin. Na vše ostatní a:drake.


  • 0

#7 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:52

Co člověk, to názor. Já třeba používám aDrake a jsem maximálně spokojený.

Zkusil jsem i c:geo i Locus + Geoget dtb


  • 0

#8 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 19:57

Trekbuddy.
  • -1
Vložený obrázek

#9 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 20:38

Kolega Pňov mi doporučil Locus s GeoGetí dtb a musím říct, že se mi líbí víc než přejíždění mezi údaji o keši v Oregonu 450. Ještě kdyby mobily měly srovnatelnou výdrž a odolnost, tak O450 pošlu do důchodu. :D Mno, ale právě pro tyhle vlastnosti teď beru na noční keš koho? ;)  ( správná odpověď je za c) OBA )

 

PS: můžeš hledat offline, s mapami si asi poradíš? 

a o Monterre si uz slysela ?? :P

 

Jinak hodne zalezi na tom zda si ci nejsi PM a jakej mas datovej tarif  - c:geo je  dobry,  ale ma desivou spotrebu dat a v mistech kde je slabej signal (tudiz max, GPRS) je jeho pouzitelnost prakticky jen pro Offline a na to uz jsou lepsi aplikace. A pokud mas jen 150Mb na mesic tak mas tarif za chvilku pryc.

 

Ja pouzivam  Locus + addon Geoget + addon Geocaching4Locus (na ten se vyplati byt PM) a k tomu mam A:drake nebot vse umi pracovat offline s jednou a toutez databazi z Geogetu (pokud pouzivas Gsak tak je addon taky byt takovej strasi a nepracuje to s a:drake)


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 7:13

A pokud mas jen 150Mb na mesic tak mas tarif za chvilku pryc.

 

Mám tenhle limit a zdaleka jej s C:geo nevyčerpám. Záleží na způsobu práce, který si člověk vypěstuje. Mám spoustu keší stáhnutých v telefonu přes Wifi, V terénu stahuju aktuální stav jen v případě pochybností a když už je moc třeba, dojdu si na kafe a zákusek do nejbližšího nákupního centra a stáhnu okolí zase přes Wifi :)


  • 2

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 8:15

Ještě kdyby mobily měly srovnatelnou výdrž a odolnost, tak O450 pošlu do důchodu. 

Mobily mají srovnatelnou výdrž, ale jak které. Musíš si umět správně vybrat. 


  • -1

#12 GUGA

GUGA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 9:26

Díky moc za návrhy, nějaký aplikace jsem už zkoušel, ale spíš ještě tápu:-)

Měl bych několik pořadavků a poznámek a zajímalo by mě, která aplikace to splnuje nejlíp.

 

Chtěl bych, aby:

 

- byla zadarmo

- procovala bez potřeby připojení k síti

- umělá přečíst LOC soubory (nemám PM členství)

 

Jednoduše bych chtěl, aby co nejpresnějc suplovala funkce klasický navigace. Je něco takovýho k dispozici?:-)

 

díky


  • 0
Zdravim

#13 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 9:48

a:drake je "tak akorát". Snadno se ovládá, umí vše, co od toho chci.

Locus je zbytečně složitý (pokud nevyužiješ i spoustu jiných jeho funkcí) a c:geo ... je prostě jiné, takové divné. Ale třeba se právě tobě bude líbit.

Každý bude chválit něco, na co si zvykl. Nainstaluj si tak  dvě-tři aplikace a ve které se neztratíš, ta je pro tebe ta správná.


  • 1

#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 9:54

S těmi LOC soubory asi narazíš, nevím jestli to některý z nich umí.

Bez PM bude asi nejpoužitelnější c:geo, pro offline použití si prostě nataháš keše předem někde na wifi. Jen je dobré vědět že ten program je v rozporu s ToU groundspeaku.


  • 0

#15 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 12:13

Proste vyzkousej Locus + G4L (to pouzivam ja uz roky), nebo A:Drake, ci C:Geo. Original Geocaching apka je placena a na prd :-) takze tu zkouset nemusis...Pak jsou jeste apky jako Neongeo, GoldHunt atd....


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#16 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 12:16

Já jsem také jen BM a oficiální aplikace je mnohem rychlejší než cgeo. Ma vše co potřebuji. Už rok jsem nepoužil cgeo a ani nemám potřebu. Hodně se zlepšila. Jen obrázky v listingu mi nestahuje při hromadném uložení ale stačí otevřít listing a oni se nactou. O tom groundspeak ví, napsali ze to opraví. Nepotřebují žádný PC program, vystacim si jen s ni. Waiponty si zobrazim z aplikace v locusu a tam si je můžu i uložit. Před rokem a něco jsem litoval koupě, teď lepší aplikaci na Geocaching osobně neznam. Dokonala není ale to není žádná. Cgeo jsem používal 2 roky víc než oficiální. Oficiální i cgeo dokáže stáhnout kese do režimu offline. Někteří které jsem potkal na výletech stahovali informace v terénu.

Tento příspěvek byl upraven od Musky: 17 květen 2014 - 12:20

  • 0

#17 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 14:23

Mobily mají srovnatelnou výdrž, ale jak které. Musíš si umět správně vybrat. 

 

A tak nám poraď nějaký telefon, který vydrží navigovat třeba 15 hodin v kuse na jedno nabití.


  • 0

#18 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 14:25

Asi zalezi na te - ktere zkusenosti jednotlivce, ja osobne preferuji jednoznacne c:geo, i kdyz porusuje pravidla "zememluvu", ale mozna vedi proc jim tahle app ttolik vadi...
Kazdopadne nesouhlasim z nazorem ProKes Tom o ovladani c:geo, myslim ze je velice jednoduche. No a protoze mam i zaplacenou a nainstalovanou oficialni appku Geocaching, donutilo me to po x-dlouhe dobe k jejimu spusteni a pokusu co takoveho se na ni zmenilo. Dal jsem vyhledat kes podle nazvu a vysledek je na fotce...
Tato appka je pro mne uplne mimo, nejak mi jednoduse neprirostla k srdci a jeji zaplaceni byla velika chyba!

 

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2014-05-17-13-35-32.png

  • 0

#19 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 20:59

Zajímavé, tuto chybu jsem měl jen 2x za poslední rok i když u něčeho jiného. Zkusil podle obrázku hledat a také mi to hlásí chybu. Nikdy jsem to nepotřeboval tak nebyl problém. Nikomu ji nenutím, ale já s ní mám jen jeden problém, ten se dá řešit, krkolomně ale dá. S cgeo jsem byl spokojený, ale musel jsem - pořád dlouho čekat na stáhnutí do offline, zkontrolovat souřadnice, od té doby, co jsem 10 keší měl na mapě o několik metrů dál a zjistil to samozřejmě až v terénu, pak problémy s mapou která neukazovala kešky na mapě nebo neúplně. Tyto problémy nemám s oficiální. Offline mapy má, správu waipontů má, rozšířené hledání má, stáhnutí do offline má (cca 10 rychleji než cgeo dle mého), také je v terénu aktualizace o dost rychlejší, spotřebuje méně dat (stačí obnovit logy a nemusím obnovovat úplně vše), logů si můžu načíst nejspíš kolik chci, import gpx také, zobrazení na externí mapě (Locus) umí. BM neukazuje PM only cache - nelovím, i když vím jak zjistit souřadnice tradiček, neukazuji disable cache - nelovím, automaticky beru že tam není. S listingy nemám problémy kromě Alkeho (na jiné zvláštní listingy jsem zatím nenarazil, co si pamatuji, neříkám že je jediný), ty jsou většinou šiřší než displej, ale dá se kus listingu posunout, většinu má stejně PM only tak mi to nevadí. Dost na ní zapracovaly a už to není tak nepoužitelná aplikace jako bývala, ale pár chybiček má. Chyby má snad úplně každá aplikace co mám v mobilu.


  • 0

#20 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2014 - 21:52

Vsecvhny aplikace vcetne te officialni budou rychlejsi nez c:geo protoze pracujou pres API a ne pres stahovani uplne vseho jako c:geo. 

Mimochodem Oficialni aplikace uz ma i nejaky zkusebni klon zdarma


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama