Přejít na obsah


Fotka

GPI generator

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
211 odpovědí na toto téma

#141 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 9:53

Z 24bit mozna, ale ja mu hazela dokonce 32 :D Prevedla jsem to Irfanem na 8bit, tak uvidime, co to teda udela. Zrovne cekam, nez se mi pusti Karel....


  • 0

#142 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 9:57

Vyzkoušel jsem ten Keresuv soubor gpi, vygenerovaný z 24bitových ikon a opravdu se ikony v navigaci nezobrazují.

Po té, co jsem ikony upravil na 8bitové tak vše funguje jak má.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 10:55

Karel ti nabiha hodinu? :)

Jinak muze byt zajimave se podivat na to, co gpigen vypisuje pri generovani, protoze hlaska o ikonce by se tam mela objevit jen tehdy, pokud ji opravdu nacetl.

Nicmene jestli byl misto ikonky jen bily ctverec, tak to na mne dela dojem, ze tam ikonku dal, jen nebyl pochopen jeji obsah. V takovem pripade mne zajima ta finalni ikonka, abych ji mohl zkontrolovat a zjistit, co kde koho mohlo vydesit.
  • 0

#144 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 10:58

Resila jsem to s gordem po ICQ... Prej ti to posilal :D Kazdopadne to nefunguje ani jemu... :P 


  • 0

#145 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 17:11

Tak ony ty obrazky maji trosku jinak kodovanou paletu, a to zblblo muj kod. Budu ted vydavat novou verzi Gpigenu, tak to tam bude opravene.


  • 0

#146 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 17:12

:rolleyes:


  • 0

#147 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 17:35

Zkuste verzi 1.1.0! To je mimochodem i ta verze, co je schopna generovat unicode GPI. viz. readme.txt!


  • 0

#148 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2014 - 21:55

Tak to, zda se, funguje :) Diky :)


  • 0

#149 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2015 - 20:45

Když už se ve vedlejším vlákně šťourá do GGZ generatoru... nemohl by GPIgen na konci protokolu uvádět celkový počet přechroupaných POI? Zkoušel jsem si s ním hrát a tahle "vymoženost" originálního POI Loaderu mi tam chyběla  ;)


  • 0

#150 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2015 - 20:51

Vidis, vubec mne nenapadlo, ze by takova informace mohla byt pro nekoho uzitecna.


  • 0

#151 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 20:20

Nějak se mi dostaly do databáze nesmyslné souřadnice k waypontu u jedné keše:  <wpt lat="1742" lon="0">. Nerozumím, jak se to tam dostalo, ale to je vedlejší. Problém nastává při použití GPIgenu pro převedení do GPI formátu. Data se zdánlivě převedou, GPIgen nic neohlásí, ale Garmin pak nedokáže zobrazit žádné keše ze gpx souborů ve stejném adresáři.

Přesněji řeččeno, z gpx s waypointy jich pár zobrazil, ale vzdálenost uváděl nad 4500km, jednou dokonce přes 12000km.

Prosím, bylo by možné přidat do GPIgenu validaci kritických hodnot?


  • 0

#152 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 16:23

- Proximity and speed alerts are supported.

 

Jak je nastavim pri generovani ? Nejak jsem nedohledal  v doku ani v README.


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#153 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 16:50

Je to stejne jako u POIloaderu, a v jeho helpu je to popsane. Cituji (nepodstatne pasaze vynechavam):

 

Informace o rychlosti

Informaci o rychlosti lze zahrnout do názvu souboru anebo do názvů jednotlivých bodů zájmu v souboru.

Aplikace POI Loader určuje informace o rychlosti podle následujících informací. Na prvním místě seznamu jsou informace s nejvyšší prioritou, na konci s nejnižší:

  1. Informace o rychlosti zahrnuté v názvech jednotlivých bodů zájmu. Například vlastní bod zájmu s názvem „SpeedZone@30“ (ZónaRychlosti@30) bude mít upozornění na rychlost v hodnotě 30 bez ohledu na to, jaká informace o rychlosti byla zadána v ručním režimu nebo v názvu souboru.

  2. ---

  3. Informace o rychlosti zadané v názvu souboru. Aplikace POI Loader pokládá veškerá čísla v názvu souboru za informace o rychlosti.

upozornění na blízký bod

upozornění na blízký bod lze vypočítat automaticky podle informace o rychlosti. Je rovněž možné je zahrnout do datových souborů .gpx anebo přidat v ručním režimu.

Aplikace POI Loader určuje upozornění na blízký bod podle následujících informací. Na prvním místě seznamu jsou informace s nejvyšší prioritou, na konci s nejnižší:

  1. upozornění na blízký bod uvedené u jednotlivých bodů zájmu v souboru ve formátu .gpx. Tato informace přepíše všechna ostatní upozornění na blízký bod. (viz. tag "extensions\gpxx:WaypointExtension\gpxx:Proximity")

  2. ---

  3. Vzdálenost upozornění na blízký bod vypočítaná aplikací POI Loader na základě informace o rychlosti uvedené v názvu souboru anebo v názvech jednotlivých bodů zájmu. K tomuto výpočtu slouží následující vzorec:

Vzdálenost výzvy = 36 sekund * Rychlost. 

  1. Výchozí vzdálenost upozornění na blízký bod 400 metrů/0,25 mil, pokud název souboru obsahuje údaj „redlight“.

 


  • 0

#154 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2016 - 10:23

Aha, myslel jsem ze pouziji prepinac a ono se to nakonfiguruje samo :) neco jako --speed 50km či --proximity 100m

Je mozno nejak donutit GPIgen aby informace do extension dopsal sam davkove ?

 

Pokud bych chtel tedy upozornit 100m pred poi muzu soubor pojmenovat mojebody@3.gpx ? (108=36*3)


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#155 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2017 - 23:31

Je nějaké omezení na velikost zpracovávaného GPX souboru? Hrál jsem si teď s Německem, GPX s tradičkama má něco přes 500 MB a GPIgen skončil chybou.

 

 

  Optimalization...
EOutOfMemory: Out of memory

  • 0

#156 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 6:31

Používáš určitě poslední verzi? (tedy 1.1.1)


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 24 září 2017 - 8:38

  • 0

#157 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 9:09

Na výstupu to sice píše 1.1, ale podle obsahu exe a data vytvoření to je 1.1.1

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 24 září 2017 - 9:10

  • 0

#158 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 9:29

ted jsi mne treochu zmatl, nicmene verze ve fileinfo by mela byt 1.1.1.18.

 

Kazdopadne protoze se jednotlive skr\kladane elementy POI souboru do sebe ruzne vnoruji, tak to nejakou pamet pro svuj provoz potrebuje porad.

 

nekdy je problem jen s tim, ze je pamet fragmentovana a nedari se najit dostatecne velky volny kus, i kdyz celkova volna pamet je velka. Pak muze pomoci prachobycejny restart pocitace.

 

Jina reseni by spocivaly v zasadnim prepsanim GPIgenu, ktere by jej ale i take dosti zpomalilo. Pripadne bych mohl predelat jednu knihovnu a zkusit udelat 64-bitovou verzi.


  • 0

#159 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 11:50

Výstupem jsem myslel to co to píše v okně příkazového řádku hned na začátku. Ve vlastnostech exe je těch 1.1.1.18.

Fragmentací paměti to nebude, dělá to i teď a přes noc byl počítač vypnutý.

A asi to nebude ani tou velikostí jednoho gpx souboru. Chybou to skončilo i když jsem tam nechal jenom několik "menších" (také řádově 100-200 MB). Když jsem pak export udělal znovu na dvě části, tak už se gpi v obou případech vytvořilo.

Takže jestli časem bude nová verze, tak budu rád, ale něco takového exportuji tak jednou dvakrát do roka, takže si na to holt dám pozor...


  • 0

#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2018 - 20:23

Tak jsem pustil ven verzi 1.2.0!

Jednak umi vyuzit o polovinu vice pameti, pokud jej pustite na 64bitových windows, byly udelany i nektere ty drobne optimalizace, a mel by byt zvednuty rozmerovy limit na ikonky z 24x24 na 48x48.

 

(Fakt takhle obrovske ikonky nekdo chtel... ja povazoval uz tech 24x24 za zbytecne velike...)

 

Tak to muzete vyzkouset, jeslti to porad jeste funguje. ;)

 

(jo, a prekopal jsem osetreni chyb, takze kdyz to nekomu na necem spadne, melo by to vypsat i kde presne to spadlo. To mi pak napiste, a ja uz z toho budu moudrejsi.)


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 17 červenec 2018 - 20:24

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama