Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#461 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 9:36

dr.vota: Mas pravdu, tapu v tom.
Potreboval bych od nekoho polopaticky vysvetlit (pokud se ti chce, muzes napsat sz) - nejlepe step by step - jak udelam nasledujici:

Vyfiltruji si v GG skupinu kesi (tradi, virtual, web + final), cca 5500 kesi a chci je dostat do navigace. Listing, velikost, D,T, hint. S zaroven tak, aby finalky se exportovaly (ukazaly v navi) jako jeden bod. Tzn., jako tradicka. Vidim v seznamu i na mape kes, ale zadny jiny wp. Vest rovnou na final.

 

Pokud opravdu musíš dávat do GPS 5500 keší, tak to jedině v POI bodech.

 

Já to dělám tak, že si generuji do POI bodů celou ČR, nemusím prostě nic přebírat, jen generuji z dat v GG. Vygeneruji, POIGEN a výsledný soubor do Garmin\POI

 

Pak generuji okolí a zájmové keše, z toho dělám GPX soubor, který nahrávám do Garmin\GPX Mám na to vypilované filtry a je to jen na pár kliknutí. A z toho seznamu si ještě generuji spoilery, ty do POI bodů.

 

Pokud se někam chystám mimo oblast pokrytou už generovanými daty, sečtu si oba výběry a vygeneruji data znovu, abych měl jeden GPX soubor.

 

Keše které chci plánovitě lovit mám, v GPX, pak funguje podpora pro Geocaching v GPS a generuje se fieldnotes. Pokud jedu podle POI bodů, musím si odlovené znamenat jinak.

 

Na to vše, co jsem tu popsal má GG docela dobrá makra a podpůrné programy, stačí si jen natrénovat postupy.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#462 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 10:31

Ono nejde jen o pamatování si, kde jsem ten den byl. Občas jsem si to vytáhl jako Fieldnote (asi dvakrát, celkem) abych zalogoval po dovolené. Ale hlavně si do toho zapisuju bonusová čísla jako poznámky ke keši. I když do sešitku si je píšu taky, ale jistota je jistota. Už jsem to použil, když jsem papírek ztratil a po půl roce jsem potřeboval ověřit číslo. V geocache_visits.txt to zůstalo.

Že se tohle nedá u POI mi nevadí. Ale spíš že dám navigovat na POI, ale listing si přečtu jen po novém výběru z menu, nebo po kliknutí na ikonu na displeji. Ten přechod do menu Poklady a zpátky do mapy používám dost často. To mi u POI chybí. Ale je to skoro jedno, dá se s obojím hledat dobře.


  • 0

#463 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 16:59

OT: gorde, big thanks za POIs MHD Praha! Good job.
  • 0

#464 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 20:24

gord: Presne toto jsem udelal a delam..jak pise mpik, plugin udela nekolik gpx souboru, podle druhu kesky, a k mim prislusne bmp soubory s ikonami.

Takze to asi delam spravne, jen muj problem je, ze od toho asi ocekavam vic.
 

 

A co vic ocekavas?

 

MHD jsou presne ukazka toho jak a proc se daji vyuzivat POI. Uplne stejne tam muzes mit kesky, kazdy typ bodu s odpovidajici ikonou ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#465 radulik.cz

radulik.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 20:50

Ahojky, mám problém s mojí Dakotou 10. Už dvakrát se mi stalo, že odlovené kešky, které mám ve složce nalezené poklady si přes počítač smažu (v počítači je nevidím) a přesto po odpojení kabelu jsou stále v navigaci. Byly to dvě multiny, které tam pořád mám a najednou se mi v nalezených objevilo dalších šest tradiček, odlovených už dávno. Jak je mám z navigace dostat, když v počítači je nevidím a tudíž nemůžu smazat? Kešky stahuji přes GeoGet. Díky za rady.
  • 0

#466 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 21:25

Moc nechápu, co a jak děláš :-(

 

Já jednou za čas vygeneruji nový GPX soubor s aktuálním stavem nenalezených keší. Nějaké mazání jednotlivých keší vůbec nepoužívám a nevím, jak bych ho dělal, když je mám všechny v jednou velikém souboru.

 

Pokud označíš keš jako nalezenou, tak snad zmizí ze seznamu keší k lovu, ne ? Co víc řešíš ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#467 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 5:51

Jak to generuješ z Geogetu? Po jedné? Vůbec nevím jak bych to dělal. Z Geogetu generuju vždy všechno znovu, do jediného GPX, kterým přehraju to, co mám v navigaci. A ještě POI, kde mám všechno, ale generuju to také vždy znovu, všechno jednou dávkou Combine. Při prvním zapnutí po nahrání to sice trvá hodně dlouho, ale to mi nevadí, protože poprvé to zapínám hned po nahrání, abych si zkontroloval, že se to nahrálo. Pak už je start rychlý.

A kdybych to měl dělat do několika GPX, tak jedině tak, aby se nikdy nemohly dublovat. Např. po krajích, po státech, nebo třeba po terénních obtížnostech (nevím proč bych to dělal, ale někdo to vědět může). A pokud máš několik oblastí, které se překrývají (20 km kolem bydliště, 20 km kolem chaty, 10 km kolem cesty mezi nimi), nedělej tři GPX, ale posčítej si předem ty filtry, ručně, nebo v dávce Combine (FilterADD)


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 25 srpen 2015 - 8:51

  • 0

#468 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 13:22

Ahoj ve spolek, to jsem zas já :(

 

 

Najde se, prosím, někdo ochotný, kdo mi přes TeamViewer pomůže nastavit GeoGet, resp. plugin pro export do navigace?

Ať zkouším nastavit "GPX Garmin" či "POI Garmin", prostě mi to nejde :( a už nevím co s tím.. 

 

 

díky moc za ochotu.


  • 0

#469 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 14:03

Ať zkouším nastavit "GPX Garmin" či "POI Garmin", prostě mi to nejde :( a už nevím co s tím.. 

 

Zkus být konkrétní, co přesně to píše a jak to máš nastavené.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#470 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 14:49

Chtel bych jednou pro vzdy a definitivne nastavit exportni plugin pro kesky do Dakoty 10. Sablonu mam nastavenou (GPX Garmin i POI Garmin), ale porad "to nejde".


Chtel bych, aby:
1) Kesky se exportovaly jako POI ("neomezena" kapacita navigace)
2) Aby POI obsahoval nazev, kod, D/T, hint, plny listing
3) Aby se vylustene kesky (z GG) exportovaly tak, ze se z final waypointu stane vychozi bod-souradnice (takto to lze nastavit pro POI Garmin, nicmene vyselek-listing v navigaci- vypada uplne jinak)


Proste v GG vyfiltruju kesky tradi+vylustene a nejak je exportovat do navigace tak, aby se vychozimi souradnicemi stal final wp a aby se exportoval komplet listing s nazvem, kodem, D/T a dekodovanym hintem. To vse do POI, kterych se do navigace vejde "neomezene" (prinejmensim hodne - Praha+Stredocesky, cca 5500 kesi).


Zkousel jsem nastavit kde co, ale nemuzu to rozchodit. Zatim to mam tak, ze waypointy (final) mam zvlast (ale jen body, nikoliv listing atd.) pres Original PQ (pak nahrat jen soubor -wpts) a tradicky take zvlast - exportem POI Garmin.
Obe GPXka pak pres POI Loader do navigace.

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 03 září 2015 - 14:50

  • 0

#471 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 14:57

Zkousel jsem nastavit kde co, ale nemuzu to rozchodit. Zatim to mam tak, ze waypointy (final) mam zvlast (ale jen body, nikoliv listing atd.) pres Original PQ (pak nahrat jen soubor -wpts) a tradicky take zvlast - exportem POI Garmin.
Obe GPXka pak pres POI Loader do navigace.

 

Co znamená: "zkoušel jsem nastavit kde co" ?

 

Na to, jak dlouho Ti tu vysvětlujeme jak to funguje, jsi překvapivě nekonkrétní v tom co vlastně děláš.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#472 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:02

Do POIloaderu davej jen ta GPXka, ktera jsou vyslovne urcena pro POIloader! PQ GPX neni urceno pro POiloader, a nebude tam nikdy fungovat tak jak ocekavas.

 

GPX je obecny format, podobne jako TXT pro texty. Ale uvnitr mus byt ty informace v takove podobe, v jake konkretni program pozaduje. Nelze to mezi sebou prehazovat jak pytle slamy. Napriklad ackoliov v PQ GPX je listing, PoiLoader mu nebude nikdy rozumnet a do POI ti jej takto nikdy neda!

 

Navic POIloaderu se nepredhazuje nejake osamocene GPX, ale cela konkretni adresarova struktura GPX souboru vcetne souboru s ikonkami, atd. I ta adresarova struktura tam hraje roli.


  • 1

#473 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:09

Takto mám nastavený export GPX Garmin,

 

HaLuMa: 

 

Znamená to tedy, že abych mohl exportovat kešky do navigace jako POI (aby se jich tam vešlo těch 5000), nemůžu použít "GPX Garmin"? 

 

Když chci použít POI Garmin, ten zase neumí (nebo jsem to nenašel) nastavit final jako výchozí souřadnice a na těch ukazovat kešku na mapě a tam na ní také navádět.. (narozdíl od "GPX Garmin, ten tam má přímo nastavení EXPORT_FINAL_AS_STARTING).


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 03 září 2015 - 15:14

  • 0

#474 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:12

"GPXgarmin" neni urceny pro generovani POI. Ten je urceny pro nahravani do GPS jako "poklady".


  • 2

#475 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:20

HaLuMa: Hm,, tak tady je zakopaný pes - pokud tedy použiju konfigurovatelný GPX Garmin, mám smůlu a do navigace dostanu jen ty 2k keší, ano? 

 

 

Otázka tedy je - dá se nějak nakonfigurovat "POI Garmin" (předpokládám, že to je ta správná volba pro POI Loader) aby výchozí souřadnice kešky přesunul na final? To je asi to nejzásadnější a jediné, co oproti GPX Garmin nemůžu najít/nastavit.


  • 0

#476 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:29

Zajímají tě makra:

 

POI Garmin - vytváří data pro konverzi na POI

GPX Garmin - vytvoří GPX soubor pro přímé nahrání do GPS

Spoiler - vytváří data pro nahrání spoilerů do GPS. U Dakoty asi jen jako POI.

 

A k tomu tvému nastavení: Myslím, že hodnoty MAX..něco by měly odpovídat kapacitě konkrétní GPS.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#477 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:35

Po tom, co psal HaLuMa jsem nadobudl dojmu, že relevantní je pro mě pouze POI Garmin.(potřebuji do navigace dostat cca 5500 keší), takže otázka zní: Je možné nastavit export tak, aby se výchozí souřadnice přesunuly na finalní? 

jak? Volba EXPORT_FINAL_AS_STARTING (narozdíl od GPX Garmin) zde (u POI Garmin) chybí.


  • 0

#478 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 17:09

To nastavení makra POI Garmin je popsané tady:

 

http://geoget.ararat...kript:poigarmin

 

A popis té volby jasně říká, že to není to, co chceš:

 

  • EXPORT_ONLY_FINAL_WAYPOINTS_WHEN_FOUND - U nalezených keší exportovat pouze finální waypointy (aby se nepletly různé stage a questions to answer na mapě)
Ještě je varianta si to makro přepsat na vlastní verzi, která bude dělat to, co potřebuješ.
 
Mimochodem, že ty počty keší co požaduješ, dostaneš jen do POI, nás tu psalo několik.

  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#479 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 17:17

tak, jako to umi GPXgarmin, lze teoreticky naucit i POIgarmin... ze to tam neni, je zapricineno spise tim, ze to nikdy nikdo nechtel. (Napriklad ja ja si stale myslim, ze to neni moudre...)

 

Nicmene kazdy plugin ma uvedeneho sveho autora, a tak pripadne prosby na rozsireni funkcnosti jest smerovat na nej. Nebo si udelat podobny plugin k obrazu svemu. ;)


  • 0

#480 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 18:51

K.J.M., ja mam pocit, ze ctes jen pulku toho, co ti tu piseme. A ze uz jsme ti to tu vsechno zopakovali nekolikrat.

 

Jaky mas duvod u POI presouvat ikonu kese na finalni souradnice? Pro finlaku muzes mit velmi vyraznou ikonu. Ja mam treba cerveny ctverecek s praporkem (viz tento obrazek), ten mi na mape neprehlednutelne zari. Naopak snadno vyhledam nejblizsi vypoctene finalky, protoze mohu vyhledavat jen mezi finalkami a nemotaji se mi tam jine nevypoctene kese (viz obrazky).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama