Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#481 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 19:07

A chces-li mit finalky v POI jako tradicku, tak si tem finalkam podstrc ikonku tradicky. B)


  • 1

#482 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:35

Už fakt nevím co a JAK dál, tak to chci udělat následovně:

Hlavní oblast lovu jako GPX-poklad (GPX Garmin), ostatní jako POI (mám vyřešeno).


GPX Garmin se snažím nastavit tak, že final bude jako výchozí souřadnice.
Je na to klikátko přímo v nastavení pluginu (šablona změněná podle sebe funguje bezvadně).

Nastavil jsem to (doufám, že správně - je to česky, tak jsem to snad pochopil) a a ni za boha to nefunguje :(
Keška vyexportovaná stále stejně - výchozí souřadnice jsou ty originální.

Přikládám screeny a prosím někoho, poraďte mi, prosím, co a jak definitivně udělat aby to šlapalo (místo výchozích - originálních souřadnic - final waypoint. .
Rád bych vyrazil na lov namísto trápení se u PC.

MOC díky, kolegové!

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 03 září 2015 - 21:32

  • 0

#483 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:41

gord: 

 

Čtu dobře, ale tápu v tom - pořád něco nefunguje.

 

 

Jaky mas duvod u POI presouvat ikonu kese na finalni souradnice? - Chci je mít jako tradičky; podávat se na mapu kde jsou, vyhledat nejbližší a k nim se navigovat.
 Ja mam treba cerveny ctverecek s praporkem (viz tento obrazek), ten mi na mape neprehlednutelne zari.  - Takto to právě nechci (nechci vidět vlastní keš a pak ještě final (tzn. na mapě 2 body k jedné keši). 
Naopak snadno vyhledam nejblizsi vypoctene finalky, protoze mohu vyhledavat jen mezi finalkami a nemotaji se mi tam jine nevypoctene kese. -  Nic by se mi nemotalo; v navigaci mám pouze tradičky a vypočtené. 

  • 0

#484 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:42

Ze ty tam tu kesku v GPSce mas nekde jeste jednou v jinem GPX souboru? Garmin totiz resi duplicity tak, ze pozdejsi vyskyty ignoruje.. takze mozna tam porad nahravas presunutou verzi, ale Garmin ukazuje jinou starsi nepresunutou.


  • 0

#485 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:51

GPX soubor jde číst třebas v Notepadu, tak si zkontroluj, co je opravdu uvnitř souboru, ať vyloučíš další chyby.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#486 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:57

HaLuMa: Ne-e, GPSka je úplně prázdná. Ani v GPX, ani v POI nic. Tedy v GPX je jeden soubor, právě a jen s tou jednou keškou. Bylo mi to divné tak jsem vše smazal a nechal tam jen jednu kešku.

 

kolombo: GPX jsem dal do přílohy, prosím mrkni na to.


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 03 září 2015 - 21:08

  • 0

#487 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 21:11

Já myslím, že v tom GPX to je dobře:

 

<wpt lat="49.7834833333333" lon="14.6687">

 

Opravdu nemáš v GPSce žádné PQ nebo GPX soubory ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#488 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 21:21

kolombo: Opravdu ne :(
Vsechno jsem smazal (i POI MHD Praha, ktera s tim nemuze souviset) a udelal jsem gpx jen s jednou kesi..
  • 0

#489 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 6:35

Kolegove, bingo!

Nedalo mi to a vyzkousel jsem 'Nastaveni z vyroby' - nic. Tak jsem prehral firmware, znovu nahral ten samy gpx soubor s jedinou keskou (ten z vecera) a ... vzdalenost 1,6 km od HC! Takze to funguje.

Smazano, vygeneroval jsem tedy plnohodnotny gpx (se vsemi pozadovanymi keskami - cca 1590), nahral do navigace a vse na jednicku.


Zaver: Nebyla to tedy zrejme chyba exportu (vse bylo jiz nekolikrat nastaveno spravne), ale moji GPS!
Jen jsme vsichni ztraceli cas resenim neresitelbeho :(
  • 0

#490 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 6:39

Naopak snadno vyhledam nejblizsi vypoctene finalky, protoze mohu vyhledavat jen mezi finalkami a nemotaji se mi tam jine nevypoctene kese. -  Nic by se mi nemotalo; v navigaci mám pouze tradičky a vypočtené. 

 

Bohuzel mi pripada, ze porad michas dohromady POI a GPX. Toto, co jsem psal patrilo k POI, jak stoji v prvni vete meho prispevku. Pokud vygenerujes do POI finalku, zrejme tam budes mit i tu kesku. Leda by sis upravil ten exportni plugin (o cemz vzhledem k tvym dotazum dost pochybuji).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#491 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 6:43

Kolegove, bingo!

Zaver: Nebyla to tedy zrejme chyba exportu (vse bylo jiz nekolikrat nastaveno spravne), ale moji GPS!
Jen jsme vsichni ztraceli cas resenim neresitelbeho :(

 

Tomu se mi opravdu verit nechce. Neznam zadnou verzi, ktera by to neumela spravne zpracovat - pokud tedy nebudu povazovat za chybu zobrazovani prvniho vyskytu kese misto nejcerstvejsiho vyskytu. Pro me je jedine rozumne vysvetleni - nekde jsi tam mel tu kes ulozenou z drivejska. On je v tomto Garmin dost tvrdohlavy a nekdy prekvapi, co si kam pro svoji potrebu kopiruje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#492 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 6:55

Jestli to kouzlo není v tom, že si GPSka musí načíst do interních databází data z GPX souborů.

 

Moje O600 si, po prvním zapnutí s novými daty, docela dlouho načítá datové soubory ....

 

V BaseCampu ty data vidět jsou i hned po nahrání, ten si je bere z úložišť.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#493 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 7:47

gord: Mam to poresene takto:

Hlavni oblast lovu - Garmin GPX (poklady),
Ostatni (pripadny neplanovany lov) mam v POI. Toto mam resene tak, ze tradicky mam v POI Garmin a finalky jako waypointy v samostatnem souboru. Oboje pres POI Loader v navigaci.

Ve vysledku v POI mam tradicky+final waypointy (o kterych vim ale jen souradnice - to mi nevadi, protoze se k jejich odlovu dostanu spise vyjimecne, neplanovane [hlavni oblast ci planovany lov dam do pokladu]). Kdyz bych pak sel na takovy neplanovany lov, mam s sebou telefon, kde v Locusu mam vse, takze na velikost, teren a hint se muzu podivat tam.
  • 0

#494 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 7:51

gord: "...nekde jsi tam mel tu kes ulozenou z drivejska. On je v tomto Garmin dost tvrdohlavy a nekdy prekvapi, co si kam pro svoji potrebu kopiruje."

To netvrdim, je to mozne. Ale ve viditelnych adresarich (kam se davaji gpxka), zejmena 'GPX' a 'POI' nebylo nic. Smazal jsem uplne vse i nesouvisejici POI MHD Praha.

Resili jsme to vcera vecer s kolegy HaLuMa a kolombo.
  • 0

#495 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 8:32

gord: Mam to poresene takto:

Hlavni oblast lovu - Garmin GPX (poklady),
Ostatni (pripadny neplanovany lov) mam v POI. Toto mam resene tak, ze tradicky mam v POI Garmin a finalky jako waypointy v samostatnem souboru. Oboje pres POI Loader v navigaci.

Ve vysledku v POI mam tradicky+final waypointy (o kterych vim ale jen souradnice - to mi nevadi, protoze se k jejich odlovu dostanu spise vyjimecne, neplanovane [hlavni oblast ci planovany lov dam do pokladu]). Kdyz bych pak sel na takovy neplanovany lov, mam s sebou telefon, kde v Locusu mam vse, takze na velikost, teren a hint se muzu podivat tam.

 

Velikost, teren, hint je preci v tom POI. Mne porad pripada, ze budto nevis, co delas nebo si to zbytecne komplikujes. Nemas cestu do Prahy, ze bychom si nekam sedli a udelali ti v hlave jasneji? :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#496 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 8:49

gord: "...nekde jsi tam mel tu kes ulozenou z drivejska. On je v tomto Garmin dost tvrdohlavy a nekdy prekvapi, co si kam pro svoji potrebu kopiruje."

To netvrdim, je to mozne. Ale ve viditelnych adresarich (kam se davaji gpxka), zejmena 'GPX' a 'POI' nebylo nic. Smazal jsem uplne vse i nesouvisejici POI MHD Praha.

Resili jsme to vcera vecer s kolegy HaLuMa a kolombo.

 

A mazal jsi to také přímo v menu "nastavení"? Smazat -> Odstranit waypointy, přesné názvy netuším, záleží jakou tam máš češtinu.

Mám takové tušení, že pouhé odstranění GPX souborů nestačí... Protože jak nade mnou píše kolombo, to první načtení kešek apod. trvá hodně dlouho, asi si to vytváří nějakou databázi pro rychlejší přístup k těm datům. Po dalším restartu už ale ne...


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 04 září 2015 - 8:53

  • 0

#497 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 9:12

Jarous: JJ, vse smazano. Vse, vsude.. Pomohlo az prehrami FW
  • 0

#498 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 9:14

gord: Kazde druhe utery jezdim do Prahy (ted, co bude, jedu.).

Za tohle bych byl moc rad!
  • 0

#499 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 9:17

A mazal jsi to také přímo v menu "nastavení"? Smazat -> Odstranit waypointy, přesné názvy netuším, záleží jakou tam máš češtinu.

Mám takové tušení, že pouhé odstranění GPX souborů nestačí... Protože jak nade mnou píše kolombo, to první načtení kešek apod. trvá hodně dlouho, asi si to vytváří nějakou databázi pro rychlejší přístup k těm datům. Po dalším restartu už ale ne...

 

Kdyby databazi pro rychlejsi zpracovani ... dava si to do sveho current.gpx, s kterym pracuje. A nema tam jen WP, ale take trasy, ... Pri nahravani noveho gpx prave kontroluje, zda tam ten bod uz ma a pokud ne, tak ho am neda, proto pouziva ten stary.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#500 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 9:18

Current.gpx take smazano, samozrejme (az jsem se divil, co to porad vytvari kazdy start za soubor..).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama