Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 7:45

hugo48 napsal/a:
Dakotu 10 a jsem s ní spokojen stála mě tehdá v akci s topo czech pro za 5 000 a paráda, rozhodně mi nechybí ani nemožnost sd karet oproti 20ce.

Vsak pockej, az pojedes treba Rakousko nebo Italie a budes si tam chtit nahrat OSM Topo mapy, tak jsem zvedav, kam je chces dat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#42 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 8:29

SS474N: Ano..ten problém může nastat, ale pokud vím vždy se dá z map dát do navigace třeba jen jejich část, takže ani to bych nijak neřešil. Jasně, taky to můžu brát jako mínus, ale abych řekl pravdu, zatím se tam nechystám, pořád je plno pěkných míst i u nás v ČR, kde jsem nebyl. ;)
  • 0

#43 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 8:45

Všechny tyto problémy řeší PDA nebo smartphone, jediná nevýhoda jsou baterky (a samozřejmě nižší odolnost v těžších podmínkách), proto jsem vždy měl u PDA 1-2 náhradní baterky pro pokrytí celodenního výletu a jas displeje co nejmenší a ještě použitelný. Ideální řešení pro všechny podmínky asi neexistuje, je to o preferencích každého uživatele.
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 9:09

radek67: no idealni je prave kombinace obou variant - tzn. online smartphone a turisticka navigace.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 9:16

S474N napsal/a:

hugo48 napsal/a:
Dakotu 10 a jsem s ní spokojen stála mě tehdá v akci s topo czech pro za 5 000 a paráda, rozhodně mi nechybí ani nemožnost sd karet oproti 20ce.

Vsak pockej, az pojedes treba Rakousko nebo Italie a budes si tam chtit nahrat OSM Topo mapy, tak jsem zvedav, kam je chces dat.


Pokud nová GPS, tak rozhodně kartová. Nekupuješ to přece na jednu sezónu !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 11:26

Jirka76 napsal/a:
jen mi není jasný, jak jsi na tom s výdrží baterie. Na Samsungu mám 1500 mah a při použití navigace mám baterku za chvilku prázdnou. Tak mě napadá myšlenka, že na tuto činnost je pda k ničemu. Takže jakou koupit navigaci tak do 7000 kč pro začátečníka, který ji použije občas na kolo a na geokačing.

S baterií vydržím bez problémů den/dva (samozřejmě, že GPS nemám zapnutou celou dobu, nikdy jsem to tak neprovozoval, pouze na chvilkovou orientaci a dohledání). Pokud požaduješ dlouhodobou intenzivní zátež (trvale zapnutá GPS nebo internet), můžeš si s sebou vzít několik náhradních akumulátorů (na eBay seženeš za směšnou částku 3$ i s poštovným), nebo dobíjet (např. univerzální dobíjení z Pb akumulátoru s USB konektorem, kapacita ohromná a cena zanedbatelná, navíc univerzální možnost použití od PDA po čelovku, když si upravíš kus kabelu ... hledej v jiných vláknech). Jak jsem už psal, vše se dá jednoduše vyřešit, abys mohl používat univerzální PDA na vše a nemusel pořizovat další drahý krám ;) Co se týká SW, tak Locus, ve kterám můžeš použít libovolnou mapu, a jednoduše importovat běžné PQ, či dokonce používat pouze online hledání okolních. To ti taky žádná jednoúčelová GPS nenabídne.
Dotaz zněl "pro začátečníka", takže toto řešení za 5500,- je naprosto ideální. A pokud bys poznal, že geocaching pro tebe neníl to pravé, bude mít tento přístroj spoustu dalších využití, oproti GPS.
  • 0

#47 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 11:31

Ucit zacatecnika s Androidem, instalaci programu atd? No nevim nevim, jestli neni jednodussi zkopirovat PQ do adresare Garmin\GPX a vyrazit na lov. Ale podle vkusu kazdeho soudruha.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#48 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 13:34

MedoMys napsal/a:
Dotaz zněl "pro začátečníka", takže toto řešení za 5500,- je naprosto ideální. A pokud bys poznal, že geocaching pro tebe neníl to pravé, bude mít tento přístroj spoustu dalších využití, oproti GPS.



Nezlob se na mně, ale aby začátečník investoval 5500,- není podle mně ideální. ;)

A podle toho co píše autor tohoto vlákna:

Kamrad napsal/a:
Asi bych to chtěl mít rozdělené a neplést mobil s GPS. Takže klasickou turistickou GPS třčeba tak kolem 1500,-Kč?


Myslím, že třeba takovej Garmin eTrex H by pro začátek stačil.
  • 0

#49 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 14:05

tomy.22 napsal/a:
Myslím, že třeba takovej Garmin eTrex H by pro začátek stačil.

No, v tom případě ale ještě k tomu dokoupit hromadu turistických map :D
Nedokážu si představit začátečníka chodit naslepo podle šipky. To ho spíš od této hry odradí ... řešení to je, ale pro tuto hru hodně nouzové a nepohodlné.
Vývoj v této oblasti už je v tuto chvíli někde trochu jinde. Samozřejmě, dá se bicyklovat na staré ukrajině, ale ...
  • 0

#50 umelecky vedouci

umelecky vedouci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 14:21

Tak nevím o čem je tu řeč,protože i začátečník může přeskočit všechny laciné Gps a rovnou začít třeba s navigací za 12 000,ovšen pokuď na to má,protože je to jen otázka peněz. Chtěl bych vidět ten přelom,kdy se stane ze začátečníka profesionál! Tak si myslím ať si ten nebožák koupí na co má,protože se mu může stát,že za sezonu se bude pracně se ztrátou zbavovat jednoduché navigace a kupovat pokročilejší.
  • 0

#51 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 14:33

MedoMys napsal/a:
No, v tom případě ale ještě k tomu dokoupit hromadu turistických map :D
Nedokážu si představit začátečníka chodit naslepo podle šipky. To ho spíš od této hry odradí ... řešení to je, ale pro tuto hru hodně nouzové a nepohodlné.
Vývoj v této oblasti už je v tuto chvíli někde trochu jinde. Samozřejmě, dá se bicyklovat na staré ukrajině, ale ...



Chodit podle šipky si dovedu představit. Sám jsem takhle prvních cca 100 keší pomocí mobilu našel.;) Žádný problém to nebyl. Nebít žalostné výdrže baterie a následného neustálého dobíjení, zůstal jsem u mobilu dodnes. A i dnes někdy v dakotě 20 zapnu kompas a jdu. ;)

Zkrátka autor topicu by chtěl nějakou GPS navigaci, ne mobil, za cenu okolo 1500,-. Co jiného lze v této cenové relaci nabídnout? ;)
  • 0

#52 terulik

terulik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 15:39

Také jsem v Geocachingu nováček.... Zkoušeli jsem kešky hledat dle GPS do auta Tomtom... Nějaké jsme našli, ale spíš díky hintu než díky navigaci, která nic moc neukazuje. Nainstalovala jsem si tedy do mobilu s androidem aplikaci c:geo je výborná např. na vyhledání kešek v okolí, ale nepřišla jsem na to kam mám zadat souřadnice, které jsem u multiny vyluštila. Je součástí aplikace nějaký kompas kam jdou souřadnice zadat?
  • 0

#53 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 18:12

Ale pořád bude platit, že na krabku tě dovede jak Béďa za tisícovku, tak oregáno za plus mínus sedum a tak i mobil s gpskou. Prostě co kačer, to názor. Je dobré si to přechroustat sám, dát si dohromady svoje preference, zjistit technické možnosti a částku, kterou jsem ochoten obětovat. Pokud bych to měl shrnout za sebe a podle svých zkušeností a zvyklostí, tak bych doporučil spíš nějakou turistickou navigaci, pokud možno a dovolí-li finance tak mapovou, než mobilní řešení.
  • 0

#54 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:13

Je to opravdu o financích. Pokud si chceš pořídit nové zařízení a lovu se věnovat intenzivně, tak se pod 6000,- moc nodostaneš. Vzhledem k lovu v terénu bych doporučil Oregona nebo Montanu. Na Oregonu jede i Wherigo, na Montaně z těžko vysvětlitelných důvodů ne. Do obou GPS snadno stáhneš celé listingy a to jako GPS nebo POI. Oba se dají používat i do auta, osobně mám s Oregonem v autě spíše dobré zkušenosti. Záleží na mapách. Samozřejmě nemají hlasové navádění, ale to mi nevadí. Jedinou zjevnou velkou nevýhodou Oregona je horší viditelnost displeje, zejména při velkých jasech okolí. Jako variantu bych viděl mobil s Androidem, asi HTC.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#55 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:41

Jen technická, protože Montana by asi stejně byla "příliš velké sousto" - ale hlasovou navigaci má
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#56 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 21:44

Hlasovou navigaci má. Přikoupíš-li si držák s reproduktorem za 53 nebo 70$ nebo budeš řídit se sluchátkama, pochopitelně na audio kabelu, na nějaké BT Garmin netrpí.
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#57 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 5:52

Smogeo napsal/a:

umelecky vedouci napsal/a:.. se mu může stát,že za sezonu se bude pracně se ztrátou zbavovat jednoduché navigace a kupovat pokročilejší.

Ale to je přece normální vývoj. Kačera i techniky. Se podívej trochu do minulosti, kdy se vybíralo mezi Vistou a 60CSx. Vyhrál snad ten co se rozhod pro dražší 60CSx? V ten moment třeba jo, ale dneska jsou oba v háji, bo přišly nový Topomapy náročnější na HW, přišly chirpy, WIG,... a tak to pude dál.

To jsou řeči trochu mimo - byla řeč o mapové versus nemapové navigaci. Nemapovou už si dnes málokdo pořídí a už vůbec nemá šanci se jí zbavit.
Takže to není normální vývoj, jen blázen by si dnes koupil nemapovou navigaci s vědomím, že ji za měsíc vyhodí a koupí si mapovou.

Jahn Brown napsal/a:
Je to opravdu o financích. Pokud si chceš pořídit nové zařízení a lovu se věnovat intenzivně, tak se pod 6000,- moc nodostaneš.

Jak jsem psal, není pravda - nový vychvalovaný model Huawei Ideos X5 stojí 5500,- , taktéž vynikající přístroj HTC Desire pořídí pod 6000,-. Pokud by si pořídil použitý, dostane se s cenou mnohem níž. Nemusí se trápit s nemapovou GPS, možnosti přístroje jsou nesrovnatelné a cena nebude o mnoho vyšší.
  • 0

#58 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 8:28

:D:D:D Nepochopil jsem snad něco? Takhle autorovi topicu, když úplně odbíháte od toho co chce, moc nepomůžete.;) __________________________________________________________ Jeho požadavky jsou jasné. Mobil - NE. Cena - cca 1500,- __________________________________________________________ A ano, je to o financích. A neznám nikoho z okolí, kdo by v počátcích investoval do GC částky, zde uveřejněné. Já třeba dnes už z vlastní zkušenosti vím, že pokud i po nějakém čase GC neomrzí a dotyčný se rozhodne investovat do této hry, je lepší než dávat cca 6000 za mobil, přidat pár korun a koupit plnohodnotnou GPS. I třeba z toho důvodu, že mobil dnes má snad každý a proč k němu kupovat další jen abych si mohl zahrát GC.
  • 0

#59 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2011 - 9:46

Pod pojmem začátečník si nepředstavuji kombajnéra s 50 úlovky na výjezd ale spíš během výletu si najít 2-3 krabičky pro radost. Na to opravdu bohatě stačí krátká domácí příprava a i bezmapová navigace dobře poslouží. Pokud někdo jakémukoliv koníčku propadne - už se těžko bude označovat jako začátečník a pak většinou také velice ochotně upustí pár korun a také už trošku tuší, co by vlastně potřeboval.
  • 0

#60 Jirka76

Jirka76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 18:43

Nazdar lidičky, nevíte jak dlouho trvá registrace na geo.com? Vyplnil jsem všechny položky při registraci a ne a ne mi přijít potvrzovací email. Je to trošku mimo toto fórum, ale snad se to dá přežít. Předem dík
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama