Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#661 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2016 - 14:05

Lehce k tematu, da se ten garmini drzak pridelat rozumne na predstavec, nebo jen riditka? :/ 

Umožňuje obě otientace (tedy kolmo na trubku i souběžně), ale třeba mě se na představec délkově nevešel, spodní část už kolidovala s krytkou té svislé trubky (nevím jak se to správně jmenuje)


  • 0

#662 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2016 - 16:12

Já to měl na představci, držel tam možná líp než na řídítkách, problém bylo jak se dostat k tomu jazýčku, co uvolňuje navigaci z držáku.


  • 0

#663 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2016 - 7:59

Ahoj, před pár lety jsem prodal O300, kvůli zdravotní indispozici. A GC mi dost chyběl ale už jsem zpět :)

No teď vybíram něco na GC, samo že Gramin Oregon ale kterého ? Respektive řadu 600 nebo 700 ?

O 700 řadě jsem žádnou českou recenzi nečetl. 600 je řekl bych už frmwarově vyladěna a hraje pro ní i cena.

Co myslíte vy ?


  • 0

#664 Kuba&Týnka

Kuba&Týnka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 20:09

Ahoj!

Chceme si s přítelem pořídit navigaci jakožto kačeři, ale stále váháme jakou. Přece jen je to investice, poradíte nám? :)


  • 0

#665 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 20:33

http://www.geocachin...rat-gps/page-34


  • 0

#666 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 20:44

A už jste se na nějakou konkrétní dívali?
  • 0

#667 Kuba&Týnka

Kuba&Týnka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 20:56

koukali jsme na Garmin


  • 0

#668 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 21:24

koukali jsme na Garmin

to jako "jaké si mám koupit auto" jaké potřebuješ? "osobní"

 

Garminů je mnoho

 

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Garmin


  • 0

#669 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2016 - 22:26

Asi budete lovit spíše rekreačně... co třeba Dakota 20?
  • 0

#670 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 16:03

Zdá se, že stařičký Garmin eTrex Legend HCx odešel a tak se porozhlížím po nějaké nové GPS.
Cenový limit cca 5000Kč.

Takže to zase vypadá na eTrex tentokrát asi eTrex 20x.
Všiml jsem si, že existují taky nějaké navigace Teasi, ale tam by mi asi vadila ta integrovaná baterie. Nebo máte pozitivní zkušenosti s touto značkou?

Nějaké další tipy v dané cenové relaci?
  • 0

#671 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 17:16

Nějaké další tipy v dané cenové relaci?

Další možností je něco z bazaru, za tu cenu se dá sehnat třeba Oregon 450.


  • 0

#672 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 21:48

Dakota 20?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#673 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 22:35

Dakota 20?


8 roků starou navigaci? Tak starý jsem měl ten Legend. Asi bych chtěl jít do něčeho novějšího.

Další možností je něco z bazaru, za tu cenu se dá sehnat třeba Oregon 450.


To je taky možnost. Proto sháním tipy a nechám to uzrát.
  • 0

#674 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 23:02

Novinku za nizkou cenu nikdy nekoupis. Nebo to bude jako to Teasi, ktere uz 2 roky slibuje podporu pro geocaching a skutek utek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#675 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 0:27

8 roků starou navigaci? Tak starý jsem měl ten Legend. Asi bych chtěl jít do něčeho novějšího.To je taky možnost. Proto sháním tipy a nechám to uzrát.


Máme Dakotu 20 a Oregon 450. Dakota je v pohodě. Jediné nevýhody (pro mě) jsou dvě a to, že má menší displej a nemá wigo. Horší rozlišení apod. mě nějak netrápí. Spíš mi u 450 trochu vadí. Ale je pravda, že kdybych se měla teď rozhodnout, také bych měla z D20 obavy s ohledem na "stáří".
  • 0

#676 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 6:55

O450 je v pohodě, tedy pokud by se dal ještě někde sehnat. Totéž Dakota. Ale nemáte třeba náhodou telefon, který to umí, nebo neplánujete si nový koupit? Nebo jste dosud hledali s telefonem a chcete navigaci? Problém starých a z druhé ruky může být odlepená guma, prasklé tlačítko zapínání, uviklaný konektor pro USB, poškrábaný displej, chybějící nové aktualizace firmwaru. Pokud toto je v pořádku, nebo vám to nevadí, klidně bych něco staršího koupil.


  • 0

#677 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 9:17

V roce 2012 jsem kupoval bazarovou O300, kolem 4.500 Kč, mám ji dodnes, jen je víc poškrábaný display a opravoval jsem tlačítko zapínání. Klasika.

Pokud máš limit 4.500, podívej se na Oregon 450/550 na bazarech, podle mne asi nejlepší volba za ty peníze.

 

S telefonem hledám taky, ale spíše jen ve městech (menší nápadnost), nebo tam, kde je náročný listing, na to je přepínání u Garmina poněkud zdlouhavé.

Display telefonu žere jako blázen, baterie vydrží jen pár hodin, Oregon min. 8 hodin a vyměním tužkovky a mám to. Připojená powerbanka k telefonu je jen další nepraktická věc, která jen zvyšuje míru pravděpodobnosti poškození telefonu (ten mikro USB konektor není zrovna pro outdoor, stačí lehce do něj narazit a problém je tady)

 

Pro mne zásadní věc, proč mít i outdoor navigaci a jen GC aplikaci v telefonu:

Oregon 300 mi 2x vypadl z držáku u kola, 1x při jízdě po dlažebkách, vždy jsem jen sebral baterky, díly krytu, secvakal dohromady a jel dál. Vše funguje doteď. O pádech z ruky ani nemluvím.

Telefon mi 4x spadl na zem a hned 2x jsem řešil zničený display. Pokud by mi telefon vypadl na dlažební kostky při jízdě na kole, asi by nemělo ani cenu ty zbytky sbírat - tolik co se týče odolnosti.

 

Dnes bych šel nejraději do Oregonu 650 (neomezený počet keší a super display), ale ta cena je nesmyslná, takže tě chápu, taky bych nechtěl dávat za outdoorovou navigaci víc než těch 4-5 tisíc, nějak podobně mám i limit , co se týče telefonu.

 

Wherigo: Kvůli nikdy nedořešeným chybám wheriga na Garminech jsem na wherigo v Garminu zanevřel (a první 2-3 roky jsme hrál wherigo jen v garminu) a Wherigo provozuji přes telefon. Na Garminu to často padalo, neuložilo se to, otřes. Pokud to někdo dokonal nevyladil, bylo to nestabilní a hrát hru 3x a vracet se vždy o hodinu zpátky mne přestalo bavit. Takže zda Garmin wherigo umí nebo ne, už nyní není pro mne podstatné, proto bych šel do O650, jen kdyby byly rozumnější cena.


  • 0

#678 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 13:48

Já taky používám kombinaci GPS a Telefonu.

Zase si říkám, když mi doteď stačil eTrex, tak proč by mi nestačil i nadále, ale novější.
  • 0

#679 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:05

Já mám Etrex 30 a používám ho dnes už jen hodně výjimečně. V podstatě jsem úplně přešel na telefon.

Ale kdybych si dnes vybíral outdoorovou navigaci, tak bych, protože kompas ani výškomer na tom Etrexu 30 nepoužívám, vybral ten Etrex 20.

Když nemá člověk velké nároky, tak je to vlastně docela šikovná navigace.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#680 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2017 - 14:18

Záleží na tom, jestli preferuješ čudl, nebo dotykáč. Obojí má výhody i nevýhody. Např. čudlem se blbě píše, když potřebuješ pojmenovat body nebo zapsat poznámku. Výškoměr používám občas, jinak lze odečíst i z vrstevnic, kompas by mi chyběl dost. Co se týče přesnosti, bude to stejné, co se týče kontrastu a čitelnosti, bude to určitě lepší než Oregon 450. A co se týče výdrže baterek, tak určitě taky.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama