Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#681 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2017 - 20:17

Urob si sám  :D http://www.zive.cz/c...kce-z-internetu


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#682 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2017 - 20:34

Zrovna jsem na to koukal. Asi by to chtělo silnější hardware, aby to bylo rozumně použitelné.
  • 0

#683 Jubileum

Jubileum

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 9:20

AHoj, potřebuji radu. Sháním navigaci jako dárek. 

cenová relace cca 8tis, ideálně Garmin 

Oslavenec používá navigaci jak na geocaching, tak i na dovolené po cestování po památkách ale i při jízdě na kole. 

Je technicky zdatný a má rád techniku a je schopný si ledaco sám do navigace nahrát, vylepšit, vymyslet.

takže prosím o radu po jaké navigaci sáhnout, nejlépe aby šly nahrávat i vlastní trasy s průjezdným bodem.

A ještě co vím, že "potřebuje" aby šlo nahrát i informace/ nápovědy/texty k dané kešce ke které se zrovna chce vydat :)

snad je aspoň trochu srozumitelné co vše by se oslavenci v gps líbilo a co vyhledává. 

PS: spěchá

předem velice děkuji za jasné stručné informace, dotazy a doporučení


  • 0

#684 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 10:19

Mám  garmin oregon 600. Cena 7500Kč jsem spokojen.  Má ale pouze mapu ČR lze ale nahrát  další a to i zdarma.. Bohužel neumožňuje wherigo(což asi dnes neumožňuje žádná) a nemá fotoaparát., navigace s fotoaparátem jsou cenově jinde. Má  velkou úhlopříčku, 3 palce. Doporučoval bych tedy Otegon 600, oregon600t má mapy evropy 1: 100 000., nebo oregon600 PRO.

Já jsem nakupoval zde. S obchodem nemám nic společného ale byl jsem spokojen jak s cenou tak i s komunikací.https://www.cykloada...?fjs&v=o_1|p_2|


  • 0

#685 Jubileum

Jubileum

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 13:50

Prosím jasně stručně jaký je rozdíl mezi 600 a 600Pro?

děkuji


  • 0

#686 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 14:06

Prosím jasně stručně jaký je rozdíl mezi 600 a 600Pro?

děkuji

podrobnější mapa a vyšší cena


  • 0

#687 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 14:15

Nejsem odborní, jsem jenom uživatel. Myslím že rozdíl je v tom že pro má  Vestavěná Bluetooth HF sada. 

Jinak není problém si navigace dát do porovnávače. Myslím že je důležité že navigace má výškoměr, el. kompas a pracuje na dvě tužkové baterie. Slot na SD kartu má snad už každá.

Já navigaci používám především na geocaching. Pokud jí budete chtít na kolo je dobré doobjednat příslušný držák. 


  • 0

#688 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 15:20

Nejsem odborní, jsem jenom uživatel. Myslím že rozdíl je v tom že pro má  Vestavěná Bluetooth HF sada. 

Ne, jediný rozdíl jsou ty mapy, jak píše drvota. Stačí dát do porovnávače :-)
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#689 jiri1117

jiri1117

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 16:53

No já jsem si to do porovnávače dal. Ale ani u těch map si nejsem jistý. Na každých stránkách je to jinak.  Někde je opravdu rozdíl a někde ne. Kupoval jsem nedávno tak to mám ještě v paměti. Mám Oregon600, a jsem spokojený s mapou jaká je.


  • 0

#690 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 20:06

jiri 1117 rozdíl mezi O600 a O600 PRO je opravdu jen v mapách. V ničem jiném. TOPO CZECH mají měřítko 1 : 25 000 TOPO CZECH PRO 1 : 10 000 

A mapy pro rok 2017 se jmenují TOPO Czech v3 LIGHT nebo PRO


  • 0

#691 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 20:33

nelisi se to jen meritkem, ale i obsahem. Treba vrstvu s budovami, nebo elektricka vedeni ma az PRO verze, ne?


  • 2

#692 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 20:45

Měřítko u vektorových map nedává smysl, důležitý je obsah. A ten se liší. Asi tak, jako mapy 1:25000 a 1:10000. Dají se taky nahrát OSM mapy zadarmo, jejich kvalita je různá, podle území, jak podrobně je zpracované, i podle toho, s jakými podrobnostmi je generovaná. Generovat sám OSM mapu neumím, ale některé hotové jsem zkoušel. Podle mého názoru odpovídají spíš těm 1:25000. Ale protože koupit navigaci bez mapy prakticky nelze, chce to rozmyslet si, jakou mapu chci pro domácí území. Pro cizinu kam jezdím občas určitě stačí OSM. A mluvím o mapách OSM pro Garmin! Pro android jsou subjektivně podle mě OSM mapy generované mnohem lépe a úplně mi stačí.


  • 0

#693 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2017 - 21:47

Ale samozřejmě, že je tam více rozdílů. Proto jsem psal, že je rozdíl jen v mapách.

 

nelisi se to jen meritkem, ale i obsahem. Treba vrstvu s budovami, nebo elektricka vedeni ma az PRO verze, ne?

Ale samozřejmě, že je tam více rozdílů. Proto jsem psal, že je rozdíl jen v mapách a doplnil jsem měřítko. Které je dle mě v czech topo mapách podstatné. Měl jsem k dispozici jak 1 : 25 000 i 1 : 10 000 a rozdíl byl obzvlášťě v lese dost podstatný. Třeba v pěšinách. To že jsou TOPO Czech v3 chybně zakreslené některé TC je už věc jiná.


  • 0

#694 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 6:10

Turistické cesty neřeším. Nevím, kdo má lifetime aktualizaci, ale u turistické mi nepřipadá tak důležitá jako u autonavigace. A turistické cesty se mění. A pochybuju, že sami turisté to mají zcela aktuální. Často se mění některé úseky, dále to ale pokračuje stejně. Používal jsem a používám papírové mapy, tam je problém ještě větší. Prostě, když jsem na turistické cestě, nemusím vůbec navigaci používat. Důkladně jsem se nachytal jen na Kaprovi, ještě bez navigace, kde jedna keš měla být podle mapy u turistické cesty, kterou ale v těch místech přeložili.

Jinak ale - rozdíl mezi TOPO a TOPO PRO (a OSM) pochopitelně je a velký. Je třeba se rozhodnout, jestli ta tisícovka navíc za to stojí. Spoustě lidí by stačila OSM, ale to by se musely prodávat navigace bez map. A to nikdy nebudou. Připadám si, jako by se hudební přehrávač prodával plný hudby vč. licenčních poplatků za ni, protože jinak by si to každý upirátil.


  • 0

#695 Hordubal65

Hordubal65

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 8:48

Dostal jsem Dakotu 10 jako nepotřebnou. Dají se tam nahrát mapy OSM?


  • 0

#696 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 8:51

Daji. Z hotovych muzes zkusit treba http://mapygarmin.wz.cz/


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#697 Hordubal65

Hordubal65

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 8:53

Na ty jsem koukal ale nic moc oproti http://osm.paws.cz/ Ty používám v C:geo a spokojenost. Půjdou použít taky?


Tento příspěvek byl upraven od Hordubal65: 12 květen 2017 - 9:04

  • 0

#698 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 9:10

Potrebujes mapy ve formatu pro Garmina, to mapy s paws nejsou, takze pouzit rozhodne na Garminu nepujdou.

 

Garmin nema tak siroke moznosti pro zobrazovani, takze ne vsechno, co je v mapach pujde zobrazit. Pak take zalezi na autorovi (nebo na tobe, pokud se do toho vrhnes), ja nastavi zobrazovani v TYP souboru, ktery Garminu definuje co se ma zobrazit a jak to bude vypadat. Nerikam, ze ty mapy, na ktere jsem poslal odkaz, jsou nejake super, ale rozhodne jsou aktualizovane a prakticky bez prace. Take muzes stahnout z OSM mapy pro Garmina, ale tyto mi pripadaji lepsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#699 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 9:14

Turistické cesty neřeším. Nevím, kdo má lifetime aktualizaci, ale u turistické mi nepřipadá tak důležitá jako u autonavigace. A turistické cesty se mění. A pochybuju, že sami turisté to mají zcela aktuální. Často se mění některé úseky, dále to ale pokračuje stejně. Používal jsem a používám papírové mapy, tam je problém ještě větší. Prostě, když jsem na turistické cestě, nemusím vůbec navigaci používat. Důkladně jsem se nachytal jen na Kaprovi, ještě bez navigace, kde jedna keš měla být podle mapy u turistické cesty, kterou ale v těch místech přeložili.

Jinak ale - rozdíl mezi TOPO a TOPO PRO (a OSM) pochopitelně je a velký. Je třeba se rozhodnout, jestli ta tisícovka navíc za to stojí. Spoustě lidí by stačila OSM, ale to by se musely prodávat navigace bez map. A to nikdy nebudou. Připadám si, jako by se hudební přehrávač prodával plný hudby vč. licenčních poplatků za ni, protože jinak by si to každý upirátil.

 

 

Ono nejde jen o TC ale i o neoznačené cesty. A díky navigaci jsem si třeba právě všiml že ve skutečnosti vede žlutá TZ úplně jinudy, než je v mapě zakresleno. Byl to přesně tvůj příklad ale v opačném gardu. Na mapě v GPS ke keši žádná značená cesta nevedla. Ve skutečnosti jsem si pro keš pohodlně došel po žluté TZ.

A že se navigace bez map neprodávají? Ale jo prodávají a to třeba nejenom tady.  https://www.ab-com.c...0-_d520632.html


  • 0

#700 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 21:33

Já se dnes plácnul přes kapsu a po tom co nám odešel Samsung S3 mini, který hned chytil satelity,tak jsem si objednal Garmin Oregon 650pro.Doufám že toto zařízení zvládnu ovládat tak snadno jako C:geo.Zatím z toho mám paniku :o


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama