Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#701 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2017 - 5:49

A že se navigace bez map neprodávají? Ale jo prodávají a to třeba nejenom tady.  https://www.ab-com.c...0-_d520632.html

 

Pokud to maj bez map pak jsou to přístroje z dovozu. By mně zajímalo jak se postavěj k reklamaci, když jim dodavatel bude držet max 1 rok ale oni musí zákazníkovi držet dle zákona 2 roky. A taky je otázka češtiny v menu protože třeba autonavigace z Německa jí nemaj a ani nejde doinstalovat. 


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#702 Jubileum

Jubileum

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 8:29

Ahoj, moc děkuji za radu ohledně GPS, objednáno Garmin oregon 600, tak snad se bude líbit


  • 0

#703 kbourke

kbourke

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 11:51

Dobrý den,

zcela náhodou jsem zabloudil na toto forum, a jelikož teprve začínám hledat chtěl bych se zeptat někoho kdo se geodetickým zařízením věnuje profesionálně.

 

Nejedná se mi o hledání kešek, ale jsem projektant u jedné subdodavatelské firmy energetiky a potřeboval bych GPS na geodetické úrovni, ale s menší přesností, bez synchronizace, dejme tomu tak s přesností 30-50cm. Nepotřebuji žádné turistické mapy ani navigaci do auta. Potřebuji gps se kterou příjdu na místo, položím navigaci na zem, zmáčknu tlačítko a ona si uloží souřadnici do paměťi a pak ji v práci z ní nejlépe v nějakým textovým dokumentu dostanu do počítače. A stejně tak i naopak, kdy si z počítače natáhnu body do té GPS a dojdu na místo a ona mi ukáže jestli jsem tam nebo jestli mám jít ještě o krok doprava nebo doleva a tam už to bude. Samozřejmě že se to dá řešit přes geodety, ale ti chcou za jeden bod 300,-Kč+cestovné, musíme se složitě domlouvat apod. Přitom jejich přesnost 8-14cm nepotřebuji.

Podobný systém nám na školení předvedla Leica (tak nějak se to jmenovalo) ale chtěli za to 200.000,-Kč a to je tak trošku moc. V práci máme jakousi nefunknčí potvoru za 60.000,-Kč s windows a nefunguje, potřebuje anténu za 150.000,-Kč a to je opět mimo. Jsem ochotnej dát maximálně tak 30.000,-kč.

Předpokládám, že zpracování souřadnic v systému JTSK je asi nadpozemský požadavaek a že to asi bude žrát maximálně souřadnice KMS od googlu, v podobě stupňů a minut, že?

Kdyby jste někdo věděl o zařízení, které by mohlo splňovat tyto požadavky byl bych nesmírně vděčný. Mockrát Děkuji za pozornost

Kristán Bourke, Brno


  • 0

#704 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 13:10

My máme v práci GPS cca za 100.000 Kč a funguje tak jak potřebuješ. Je k tomu teda anténa na tyči takže se nic na zem nepokládá, ale poloha se cvakne ve stoje. Kupovali jsme to na http://www.geoobchod.cz. Obávám se, že do 30tis. něco takhle přesného sehnat není moc reálné.


  • 0
Vložený obrázek

#705 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2017 - 20:20

Před několika lety nám jeden tvrdil, že hranice mezi amatérskou a profi GPS je někde kolem 40000. Možná se to změnilo, ale podobné to bude.

Přesnost se dá zvýšit průměrováním, ale moc tomu nevěřím, pokud tam bude nějaká systematická chyba (odrazy třeba), tak ta se průměrováním neodstraní.

A turistické GPS polohu dost předpovídají, tj. při náhlém zastavení přebíhají a pak se to vrací. U Oregonu se to jeden čas lišilo podle verze firmware, jak to ladili.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 30 květen 2017 - 20:23

  • 0

#706 kbourke

kbourke

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2017 - 10:50

mockrát děkuji, ten geoobchod je luxusní.


  • 0

#707 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 17:07

Nějaké doporučení na garmina s dlouhou výdrží a čitelným displejem? Švagr sice taky občas kačeří, ale spíš to má na tracking.

Teď mu odešel starý Etrex.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 14 červen 2017 - 17:10

  • 0

#708 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 17:42

Nejdelší výdrž ze současných Garminů má zase eTrex... jen je trochu modernější, a můžeš si vybrat, jestli tlačítkový nebo dotykový.
  • 0

#709 reset.test

reset.test

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2017 - 16:37

Ahoj/Dobrý den všem tady,

mám dilema, zda setrvat u Dakoty 10 nebo pořídit Oregon 600. Zajímá mě hlavně, jestli je mezi těmito dvěma přístroji nějaký zásadní rozdíl.

Dakota 10 nemá elektromagnetický kompas - je to nějak výrazná pomoc (třeba v náročnějším terénu - skály, hustoles, atd.), když ho navigace má?

A pak u Oregonu 600 není uvedený podsvícený display, je tam možnost, nějak regulavat jas displaye a jaká je zkušenost s čitelností na přímém slunci/v noci/šeru?

Takže kdyby měl někdo možnost porovnat tyto dva přístroje má cenu pořizovat drahý Oregon a nebo zůstat u  Dakoty 10 a ušetřit :-D?

Předem díky za odpovědi.


  • 0

#710 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2017 - 17:15

Srovnání kompletních parametrů máš třeba tady: http://www.gpscity.c...akota10

A ano, je mezi nimi rozdíl  - zásadní ;)

Za mě větší a generačně čitelnější display (podsvětlení samozřejme regulovat lze), možnost dodat další mapy a soubory (GPX, GGZ, POI) a spol na SD kartě, kterou Dakota nepodporuje, možnost glonass satelitů

Elektromag. kompas, který ukazuje, i když nejdeš, asi až tak nezbytný, ale občas se to hodí.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 04 srpen 2017 - 17:16

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#711 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2017 - 17:50

jeste ma barometr na presnejsi urcovani vysky, umi ANT na bezdratovou komunikaci s ruznymi cidly nebo na podporu CHIRP kesi.

 

Tech rozdilu je fakt mnoho.


  • 0

#712 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2017 - 18:33

no já bych za největší rozdíl viděl podporu ggz - tedy možnost nahrát neomezený počet kešek, čehož při dovolené hodně využívám, neboť i v české republice o dovolené máme docela velký záběr a tak limit na několik málo tisíc kešek mi u Oregona 550 byl málo a proto jsem pořídil i Oregona 650, jedinou mušku na kráse vidím kapacitní displej, který reaguje i na kapky deště a už se mi několikrát stalo, že mi déšť provedl pěknou lotrovinu a já se třeba divil, proč nevidím jednu kešku, o které jsem věděl, že tam je, ale navigace mi jí né a né ukázat a bohužel až doma po různých pokusech jsem zjistil, že mi déšť ve filtru kešek vypnul zobrazování kešek s terénem 1, takže jí zatím nemám odlovenou, neboť to byla keška v Lovosicích a od té doby jsme tam zatím nebyli.
  • 0

#713 reset.test

reset.test

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2017 - 21:32

No jasně, porovnání parametrů jsem si vyjela, ale spíš mi jde opravdu o ty zkušenosti při odlovu keší. Kdo má tu 600 a je s ní spokojený a případně měl před tím třeba Dakotu 10. Jako stroj do začátku mi Dakota 10 vyhovoval, zatím i ta paměť stačila. Ale spíš mi jde o tu užitnou hodnotu. třeba konkrétně u toho kompasu. Protože občas při obtížnějším terénu musím než jdu hledat uvázat psa někde poblíž, aby se nepletl pod nohy a díky tomu se mi kompas na gps totálně zblázní. Takže pak pár minut lovím směr, kterým se vůbec máme vydat :-D Pak právě o ty horší podmínky, kdy mi Dakota občas selhává jako jsou právě skalnatý terény, hustý les apod. (ještě teda obvykle v závislosti na počasí). Přece jen je to pár tisíc za novou gps a tak mně zajímá jestli nemám nějakej ten rok ještě vydržet s Dakoutou10.

Jinak samozřejmě všem díky za odpovědi.


  • 0

#714 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2017 - 8:05

Pokud budu brát GPS pak jsem začínal s Dakotou 10 (jinak by to bylo pda HP iPAQ h5550) a dneska už bych do ní nešel. Zaprvé proto, že se na to na slunku pořádně nedá koukat a zadruhé proto, že GPS používám i na kole a tak mám sadu senzorů (plus bych rád sem tam ulovil nějakou tu Chirp keš). Navíc ten elektromagnetickej kompas je při dohledávání keše v blbým terénu z mýho pohledu dost znát


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#715 janspurts

janspurts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2018 - 17:41

Čau, záleží na tom, na co GPS chceš (cyklistika, turistika, nebo do auta,...) a kolik jsi ochotný investovat. Já už pár let využívám při cestování Mio Spirit 5400 a jsem s ním spokojený. Doporučuji ale pro lepší orientaci projít pár internetových článků, abys zjistil, co by ti tak nejvíc mohlo vyhovovat. Já si vybíral podle tohoto (https://vas-pomocnik.cz/test-gps-navigaci/ ), tak by třeba mohl pomoct i tobě, však uvidíš. Ale za zkoušku to stojí.


  • 0

#716 slaughter4u

slaughter4u

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 17:53

Ahoj, potřeboval bych pomoc s výběrem navigace pro geocaching. Vím, že už tady tohle téma bylo rozebíráno, ale ač jsem přečetl vše na co jsem narazil, nebyl jsem o moc chytřejší. Nutno říci, že navigaci bych chtěl používat hlavně mimo město, kdy na místo dojedu podle telefonu či jiné navigace a až poté zapnu navigaci, která mě (co nejpřesněji) dostane na dané souřadnice. Mám zkušenosti s garminem 250, kdy na místě zadám možnost "mimo silnice" a navigace mě vede přímou čarou k souřadnicím - tento způsob mi vyhovuje, ale chtěl bych něco přenosnějšího a klidně přesnějšího. Další kritérium při volbě je cena, jelikož se nechystám utratit velký peníz, koukám spíše po starších kouscích - Dakota 10, extrex legend a podobně. Mám ale velký nepořádek v tom, jak tyto navigace fungují. Například extrex legend prý nemá mapu - to potom zadám souřadnice a k místu mě vede přímá čára a píše vzdálenost? Není to potom podobné jako "GPS trackery", které jsem také našel na netu - např. Canmore GP102+? U té dakoty chápu, že je rozdíl v tom, že má mapu, ale pokud jí legend nemá, nevidím žádný rozdíl mezi ním a tím Canmore.

Mockrát díky za každou radu.

 
  • 0

#717 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 19:53

... Není to potom podobné jako "GPS trackery", které jsem také našel na netu - např. Canmore GP102+? U té dakoty chápu, že je rozdíl v tom, že má mapu, ale pokud jí legend nemá, nevidím žádný rozdíl mezi ním a tím Canmore.

Mockrát díky za každou radu.

 

 

není legend jako legend, nejdřív si ujasni typy http://wiki.geocaching.cz/wiki/Garmin


  • 1

#718 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 21:37

Už jsem to sem nejmíň jednou psal, dnešní telefony mají vcelku běžně navigace s přesností do pěti metrů (i v lese) a nemusí to být typy za 15+ tisíc Kč. A vezmi v úvahu i přesnost zaměření samotné keše ownerem. Jestli hledáš mezi staršími Garminy, může to být z bláta do louže a zbytečná investice...


  • 0

#719 slaughter4u

slaughter4u

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 21:50

S mobilem dosahuji malé přesnosti a navíc ho nechci na cestě vybít během pár prvních zastávek. 

Nemáte někdo zkušenosti s něčím takovýmhle?

https://www.signalpr...AyABEgLOOPD_BwE

 

EDIT: tak jsem shlédl nějaká videa a přesnost kolem 10m, což je hrůza


Tento příspěvek byl upraven od slaughter4u: 22 červen 2018 - 22:00

  • 0

#720 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2018 - 22:51

 

 

EDIT: tak jsem shlédl nějaká videa a přesnost kolem 10m, což je hrůza

Což se dalo asi očekávat.  :)  Více méně jsou téměř pouze dvě varianty rozumné navigace. Garmin nebo mobil/tablet. U obou variant je vždycky nějaká odchylka třeba v pár metrech. Špatným zaměřením, horší příjem signálu gsp, překročením bludného kořene...

Jednu dobu jsem uvažovala o kombinaci menší odolný tablet (+power banka v batohu)+ Locus nebo jiná aplikace, ale nakonec zůstávám u kombinace Garmin+mobil+tablet.  :D  Do Garminu se nestáhnou obrázky (na místě zjistím "viz foto spoiler"...hm, díky), stále bojuji se špatným příjmem gps signálu na mobilu/tabletu a na tabletu se líp plánuje. U Garmina je nutná lepší příprava u počítače, u mobilních zařízení jsou data k dispozici prakticky stále.

Tady jsou zastánci buď turistických navigací nebo telefonů. Prostě každému sedne něco jiného.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama