Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#721 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2018 - 5:28

 Do Garminu se nestáhnou obrázky (na místě zjistím "viz foto spoiler"...hm, díky),...

 

 

I do Garminů jdou nahrát obrázky, jen se narozdíl od mobilu nestáhnou samy, tedy člověk si to musí připravit. Jenže když si člověk nahrává PQ nějaký oblasti (třeba 500 keší kolem) tak se mu nechce, každou otvírat a zjišťovat jestli náhodou nemá fotohint. Já to používal u keší z téhle série kolem GC5T71R;)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 23 červen 2018 - 5:29

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#722 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2018 - 6:35

Když jsem začal (2008), tak mobilů s GPS moc nebylo a Garmin byl vpodstatě nutnost... Tehdy do nich ještě nešli nahrávat listingy, displej byl (a u některých modelů stále je) malý a procesor nevýkoný (ani to se bohužel moc nezlepšilo).
Takže když jsem pořídil své první PDA s použitelnou GPS, začal jsem ho postupně používat místo Garmina. Nejdřív po městě, později i na výlety do lesa. GPSka mi od tý doby leží na poličce a lovím prakticky jen s mobilem - velký displej, dostatek paměti, veškeré podrobnosti, online přístup...

Takže moje rada je ušetřit a Garmina nekupovat...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#723 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2018 - 8:22

No jo, ale dej si mobil za 20K na řidítka kola nebo s ním lez v horším terénu, nic moc.... pro ten mobil

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 23 červen 2018 - 14:37

  • 2

#724 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2018 - 10:38

Lovím 4 roky pouze s mobilem, i když jsem ze začátku malinko uvažoval o GPS, tak dnes bych do ní šel pouze v případě nějakého samostatného treku na 14 dní mimo civilizaci.

 

Doba a technika trochu pokročila, dávat 10.000kč za GPS, která slouží primárně pouze k jednomu účelu ... Když naprostou většinu hravě zvládne mobil za 5.000kč a ještě k tomu umí hromadu věcí navíc. Má lepší a přehlednější displej, menší hmotnost, dostatek výkonu, kalkulačku, poznámky, prográmky pro výpočty souřadnic, wherigo, ... a s baterkou alespoň 4000mAh vydržím s telefonem navigovat celý den i se zapnutým displejem.

 

Ano GPS je robustnější, snese hrubší zacházení, má výhodu výměnných baterek a je většinou voděodolná. Ale pro naprostou většinu běžného lovení (jednodenní výlety, pár keší po cestě, výlety na kole, ...) úplně bohatě stačí dobrý mobil. 


  • 7

#725 liduskaberuska

liduskaberuska

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 9:27

já jsem teď vybírala navigaci pro manžela a pomohl mi článek XXX. jsou tam dobrý tipy


  • -1

#726 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 10:26

Ten článek ale pojednává o navigaci do auta, které sice někdo na GC také používá, ale s výběrem navigace na GC to moc nepomůže.
  • 0

#727 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 10:49

Ten článek ale pojednává o navigaci do auta, které sice někdo na GC také používá, ale s výběrem navigace na GC to moc nepomůže.

To je jedno, je to jen SPAM, reklama na webovky bez zaplacení...klidně to smaž a zaBANuj autora 


  • 1

#728 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2021 - 17:28

Ahoj, mám stařičký Garmin gpsmap 62 který už dosluhuje - občas kouše :) Dlouho jsem se o nové GPS na trhu nezajímal, ale přemýšlím že bych pořídil něco nového. Zajímaly by mě vaše doporučení a hlavně zkušenosti. Mám jen pár skromných požadavků které by měla mít: Provoz na AA baterie, displej viditelný na slunci bez nutnost podsvícení, nedotykový. 

Díky za tipy. 


Tento příspěvek byl upraven od 1xyz2: 08 červenec 2021 - 17:30

  • 0

#729 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2021 - 11:39

Ahoj.nevím která je dnes nejlepší GPS, ale prodávám Garmin Oregon 700 pro , rok a půl starý. Splňuje tvoje požadavky. https://www.bazos.cz/moje-inzeraty.php

Možné domluvit se i na lepší ceně. Končím s GC proto prodávám.


  • 1

#730 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2021 - 19:38

To by mne zajímalo, jak to splňuje požadavek "nedotykový"?

On není problém si u Garminu najít nějaký vhodný model, ale problém je cena. Jako by Garmin cenovou politikou nijak nereflektoval fakt, že GPS má už dlouho v sobě každý chytrý mobil. Ano, rád bych dalšího Garmina, ale za ty peníze ty výhody oproti mobilu nestojí. Zvlášť, když znám ta Garminí kurvitka a jejich software nepodporu, a tanečky kolem map...
  • 3

#731 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2021 - 6:21

Omlouvám se za příspěvek trochu mimo mísu, ale podle mě máš daleko lepší přiřadit polohu rovnou těm fotkám z tvého foťáku, takže foťák na GPSce je opravdu max. jen pro záchranu, když se něco s normálním foťákem stane. GPS údaje se dají lehce přiřadit fotkám, pokud máš záznam trasy z GPSky a přesný datum a čas ve foťáku (i ten se dá upravit v EXIF datech). Jsou programy, které ti podle času fotky přiřadí polohu ze záznamu trasy. Já používám jeden oficiálně koupený, ale určitě budou i podobné freewarové.

 

GeoSetter je free a velmi dobrý (pro Windows).


  • 0

#732 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2021 - 7:30

myslíš, že to Romana zajímá ještě po jedenácti letech?  :)


  • 3

#733 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2021 - 9:39

A já si říkal, proč mě tu někdo zmiňuje :-) A ono to je kvůli něčemu, co už je dávno probrané :-).


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka