Přejít na obsah


Fotka

Změna nicku v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:36

Po změně nicku na GC.com jsem v GeoGetu nick změnila v pluginy/ správce pluginů/ konfigurace pluginů/ groundspeak. Spoustu věcí mi funguje (gclive, export statistik na profil přes autostat...), ale u keší nalezených od té doby mi to ty keše neoznačí jako nalezené (musim to udělat ručně) a hlásí mi to, že u nich nemám naimportovaný vlastní log přesto, že po rozkliknutí keše tam ten můj log (s novým nickem) je. Zřejmě musím ten nick v nastavení změnit ještě někde jinde, ale nemůžu přijít na to, kde. Díky předem za rady!


  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:36

A co treba mrknout do nastaveni GG jako takovyho? Tam se prece taky nastavuje nick! :)


  • 0

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 18:58

No když děláš takovou svatokrádež jako zkracování nicku...  ;)  Jak říká Peťulinka, bude to v Nástroje -> Nastavení: karta "Nastavení" -> Uživatelské jméno. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 05 červen 2014 - 18:58

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 19:17

No... až na to, že teď se na mě pro změnu naštval GC Live :D.

 

GetYourUserProfile [1] Fail

 

Edit: ještě tydle sprosťárny to na mě řve:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 500
Socket error: 10053 Software caused connection abort
SSL error: 0


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 05 červen 2014 - 19:19

  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 19:23

Holka zlata... 

Nastaveni - Geocaching Live - Prihlasit

 

To mas z toho, ze delas takovy nepristojnosti s nickem :D


  • 0

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 19:34

No to už jsem právě udělala asi 10x a nefunguje. Vždycky jsem používala zaškrtnutí okýnka alternativní přihlášení přes externí prohlížeč a zvlášť jsem se přihlašovat nemusela. Přihlášení nickem a heslem mi nešlo nikdy, bylo to kvůli diakritice v nicku, mam dojem. A teď teda nejde ani jedno.


  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 19:36

"je nová doba, doba zkracování"  :)


  • 1

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 19:39

Tak teďko jsem restartovala GG, znovu zaškrtla to externí přihlašování, udělala totéž co asi 20x před tim, a zdá se, že se to jakž takž umoudřilo :D. Zajímavý je, že moje vlastní keše (smazala jsem je na zkoušku) mi to stáhlo se starým nickem jako ownerem :D. To je teda fakt záhada, kolik trpaslíků tam uvnitř sedí a zpracovává ty data? :D


  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 20:20

Hm... trpaslíci se naštvali a shodili i GC.cz :D. U vlastních keší je problém u GC.com, že ownera to při změně nicku neopraví, musí se to dělat ručně.Teď pro změnu GG nadává, že nemam vlastní log u skoro všech svejch keší, bo tam má uloženej ten log pod starým nickem. No nic, zkusím znova stáhnout logy. Co takhle normálně ty trpaslíci žerou, abych věděla, čím je podplatit?


  • 0

#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 20:27

Viník všeho toho zmatku je ale jasný - změnit si takhle krásný plnohodnotný nick potřebuje po zásluze potrestat.  B)

Jinak se mi zdá, že už se blížíš ke konci martýria. Asi bude pomalu čas zauvažovat o nějaké další změně nicku, ne...?!?


  • 1

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 21:33

1. kdyz menis nick, tak na prvnim miste se starat o nastaveni Geogetu, a az pak pripadne o nejake pluginy...

 

2. Po zmene nicky v nastaveni geogetu provest nove prihlaseni do gc.live

 

3. externi prihlaseni kvuli diakritice je uplna blbost! (Dokonce se domnivam, ze tam ani nikdy zadny problem s diakritikou ani nebyl...) provadeji se tam stejne veci jako v externim prohlizeci, akorat v integrovanem IE. Ma to sve vyhody, protoze se tam pokousim obejit chybu Groundspeaku s cookies. To u externiho prohlizece ani nemuzu, takze mas u externiho prohlizece vetsi sanci, ze misto prihlasovaciho formulare uvidis chybovou hlasku.

 

4. Pokud ale i tak chybovou hlasku uvidis, pak se tim samym prohlizecem pripoj na geocaching.com, a odhlas se z nej. A pak to zkus znovu.

 

5. A nakonec proved kompletni nacteni vlastnich nalezu z gc.live.

 

6. a to by melo byt uplne vsechno.


  • 4

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 7:41

HaLuMa: díky!

Nechci znovu načítat a přepisovat vlastní nálezy, protože je chci zachovat ve stavu, jak jsem je našla, některé od té doby změnily umítění, D/T a podobně. Ráda bych pravila jen ten svůj nick v logách. Žel, když jsem dala body/ stáhnout logy/ stáhnout všechny logy + zastavit u vašeho FI logu, tak to chroustalo celou noc, stáhlo to asi milión logů, ale ten nick u mejch starejch logů to neopravilo. Dá se to, prosím, nějak opravit, aniž by člověk tu keš stáhnul celou znova?


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 7:58

No bodejd, kdyz delas takovou hloupost, ze se snazis stahnout vsehcny logy na keskach, ktere jsi navstivila. proc?

 

Opakuji jeste jednou , dej stahnout tve nalezy! To totiz taha opravdu a jen tve vlastni logy, nic vic! Pouze kdyz keska v databazi vubec neexistuje, tak ji take stahne. Jinak na kesku nesaha. Ale protoze tam ty nalezy uz mas, akorat se starym nickem, tak tam uz mas i ty kesky. Ty potrebujes aktualizovat jen ty tve vlastni logy, a to ta funkce presne udela. Pri tvem mnozstvi nalezu je to prace tak na minutu.


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:07

Veřejně prohlašuju, že jsem děsná lama, ale položku "stáhnout mé nálezy" nikde v menu nemůžu najít. Kde by to mělo být, prosím? Normálně přidávám nalezené keše do databáze přes GeoJarry, nikoliv přes GC Live.


  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:16

Proboha, jen ne Geojarry! Proc na to pouzivas nelegalni, pomalejsi a mene dokonalou funkci? :o

 

Zkus Databaze -> Import -> Stahnout vase nalezy. A az si pak nekdy budes chtit doplnit nove zalogovane kasky, staci tamtez pouzit hned nasledujici volbu "Aktualizovat vase nalezy". Tu najdes i na hlavni nastrojove liste, takze se nebudes muset brodit do menu. Aktualizace nalezu je pak opravdu rychla, staci par vterinek.

 

U obojeho mas jistotu, ze pokud jde o nalez na kesi, ktera uz v databazi je, v zadnem pripade se ti keska nezmeni, doplni se ti k ni prave a jen tvoje vlastni logy. (nejen nalezove, ale i vsechny ostatni DNF, Poznamkuy, atd.) Mas pak jistotu, ze vse, co jsi kdy kde ke kesi napsala, bude i ve tve databazi.


  • 1

#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 8:54

Omlouvám se, jestli něco nechápu nebo dělám blbě, ale snažila jsem se zařídit přesně dle instrukcí a je to houby platný. Po stáhnutí nálezů se neprojeví žádná změna, dokonce ani po obnově (F5) nebo restartu GG. Zkusila jsem to víckrát a nic. Furt je po rozkliknutí keše v listingu můj log se starým nickem. Jediná změna, která se projeví, je, že po restartu GG se v databázi objeví právě i těch asi 50 keší, kde jsem kdy psala jinej než FI log, a musim je dycky znovu smazat :D, neb v této databázi držím výhradně nalezené keše.


  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:06

Devce zlaty, to sis z gordova skoleni nic neodnesla? :D Ze ja ho vezmu na plocho mecem?

 

Kdyz mazu kese Deletem, tak je jenom odstranim ze seznamu, ale NE z databaze. 

 

Haluma: Nekontroluje nahodou GG ID logu a kdyz existuje, tak ho znovu netaha? To by vysvetlovalo, proc to ty logy "nepretahne".


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:08

Spis mam pocit, ze kontroluji text logu + datum, jestli nedoslo ke zmene, coz nedoslo, takze se nic neprepise. Musim se na to podivat, ale od rana nebyl cas - proto mlcim.


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:12

Rekl bych, ze pokud nezmenis log, nove logy maji nezmenene datum a je tem stejne owner_id. Nevim presne, co jsi udelala nebo ne. Aktualizace nalezu NEMENI vlastnosti kesi, ale jen aktualizuje nalezy (pravda, neni to stastne pojmenovane, protoze tim je mysleno jen tvoje vlastni logy). Takze ja bych doporucil smazat vsechny logy na dotcenych kesich a pak stahnout znovu vsechny vlastni logy. Na smazani logu jde pouzit mnou vytvoreny jednoduchy plugin. Pokud udelaej treba jen na 2 keskach a na nejake pokusne databazi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:14

Kdyz mazu kese Deletem, tak je jenom odstranim ze seznamu, ale NE z databaze.

Mazala jsem to samozřejmě příkazem trvale smazat, nicméně při dalším pokusu se to natáhne znova, že jo :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama