Přejít na obsah


Fotka

Změna nicku v GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:16

V tom pripade jsi se ale nepresne vyjadrila, protoze z tvoji formulace vyplyva to, o cem jsem psala ja ;)


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 11:50

Dodnes jsem nepochopil, cemu vadi mit v databazi o par kesek navic. Zabrany prostor je smesny, filtrem se ty kese navic snadno schovaji, generatorum statistik to nevadi,... ba naopak, i z tech "write note" se da treba delat nejaka statistika.


  • 1

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 13:41

Už mi to Gord spravil po ICQ, díky všem za pomoc. Doufám, že už nikdy více nebudu muset měnit nick :D!


  • 0

#24 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:57

Naopak, teď, když jsi zacvičená, je potřeba pravidelným tréninkem vědomosti udržovat! :)


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:00

No to teda ani nahodou :D Uz takle Jacka ten nick radikalne zkratila! Kam ho bude zkracovat priste? Do neviditelnejch pismenek? :D Kazdopadne by to asi chtelo neco jako navod na GGwiki... Ale kdyz mne se tak nechce! 


  • 0

#26 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 21:20

Kam ho bude zkracovat priste?

 

Prodlužovat! To je jasný, vždyť už tady o tam radnou dobu mluvíme...


  • 0

#27 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 23:45

u tebe spis "JOD" ne?

ale bacha na tu challengku, tam bys mela 2x U za uvozovky


  • 0

#28 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 10:51

Aha, já myslela právě tu zkratku řádu OD, když jste dominikáni. OP jsem viděla u premonstrátů.


  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 10:58

Tak, a dost! Vratte se k tematu.


  • 1

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 16:32

Kazdopadne by to asi chtelo neco jako navod na GGwiki... Ale kdyz mne se tak nechce! 

 

Promin, ja to delal pres databazovou konzoli. To nikam do navodu davat nebudem :) (Tedy ja to vlastne nedelal, delala to Jacka, napsala co jsem ji nadiktoval,)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2014 - 20:41

Kdyz si vytvoris ten navod sam, tak se zlobit nebudu :D


  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 9:55

Neni problem navod vytvorit. Ale budeme delat takovy navod? Neni SQL konzola prilis nebezpecna? (Ono je to v podstate primitovni - jediny spravny SQL. Da se na to udelat i primitivni scriptik nebo davka do Combine.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 10:59

Neni problem navod vytvorit. Ale budeme delat takovy navod? Neni SQL konzola prilis nebezpecna? (Ono je to v podstate primitovni - jediny spravny SQL. Da se na to udelat i primitivni scriptik nebo davka do Combine.)

Nechceš klidně jen obecně uvést, co se v tom dotazu zhruba dělo? (Myslím nějak jako: Našly se logy s tím a tím ownerem, promázly se / změnilo se jim něco)


  • 0
:)

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 11:46

Tak jsem ten navod sesmolil. Ale nekamenujte me.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 12:19

Díky! Měla bych ještě dva dotazy pro práci s SQL (pro případ, že bych se ještě k takovému martyriu jako je změna nicku propůjčila - vyskitli se tu jedinci, kteří mě ukecávají k další změně ) :D

 

1) případ, kdy starý nick obsahuje diakritiku: Pokud uplatním akci s podtržítky, nemůže se mi stát, že si do databáze zanesu i cizí logy? Např. budu mít starý nick Mařka, použiju Ma_ka, očekávám, že se mi přejmenují i logy nicků Matka, Marka, Mapka, Maďka... Asi by to pak chtělo kontrolu duplicitních logů, co?

 

Co se týče situace, kdy nový nick obsahuje diakritiku a přes SQL to tedy dělat nejde - týká se to opravdu jen diakritiky, nebo i jiných atypických znaků? Co třeba různé hvězdičky, křížky, šipky, apostrofy, uvozovky, závorky a podtržítka? Nic z toho problémy nedělá, nebo je nějaký z těch znaků taky problematický?

 

Každopádně, Gorde,moc díky!


  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 16:39

Nebude uplne nejlepsi, kdyz by se na to udelal dalsi z fixskriptu?

A do dalsi verze upravim nacitani vlastnich logu tak, aby se vdy prepatlal i ten nick, a bude po problemu. Cela operace se pak zcvrkne na znovunacteni vlastnich logu.
  • 0

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 16:49

Mohla bych, prosím, někoho ze správců požádat o přejmenování vlákna? Třeba na "změna nicku v GeoGetu" nebo jiný příhodný název dle uvážení zkušených. Protože když už se tu vyskytlo něco užitečných rad a odkazů, tak aby to šlo později snadno vyhledat. Díky!


  • 0

#38 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 16:57

Thread máš přejmenovaný.


  • 1

#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 20:09

Nebude uplne nejlepsi, kdyz by se na to udelal dalsi z fixskriptu?

A do dalsi verze upravim nacitani vlastnich logu tak, aby se vdy prepatlal i ten nick, a bude po problemu. Cela operace se pak zcvrkne na znovunacteni vlastnich logu.

 

Abych se priznal, tak kdyz jsem psal ten navod, taky mi pripadalo nejjednodussi napsat na to scruiptik :)

Pokud bude FIX, tak bych rekl, ze neni nutne upravovat import. Pokud si nekdo zmeni nick, tak si ten FIX spusti a bude hotovo.

 

Mne spis zarazilo to, ze konzole nepracuje spravne s kodovanim, vstup ANSI, do databaze UTF. To je podle me problem, ktery by byt nemel.

 

Mozna by se hodilo par nejakych spravcovskych funkci pro manipulaci s logy. Neni to casto potreba, ale obcas precijen ano. Ja si to udelam, ale ja nejsem bezny uzivatel :) 

 

1) případ, kdy starý nick obsahuje diakritiku: Pokud uplatním akci s podtržítky, nemůže se mi stát, že si do databáze zanesu i cizí logy? Např. budu mít starý nick Mařka, použiju Ma_ka, očekávám, že se mi přejmenují i logy nicků Matka, Marka, Mapka, Maďka... Asi by to pak chtělo kontrolu duplicitních logů, co?

 

Co se týče situace, kdy nový nick obsahuje diakritiku a přes SQL to tedy dělat nejde - týká se to opravdu jen diakritiky, nebo i jiných atypických znaků? Co třeba různé hvězdičky, křížky, šipky, apostrofy, uvozovky, závorky a podtržítka? Nic z toho problémy nedělá, nebo je nějaký z těch znaků taky problematický?

 

 

Kontrola duplicitnich logu nic neresi. Musis e to resit tak, aby bylo spravne kodovani. To znamena pouzit nejakou vhodnou aplikaci pro upravu databaze (jsou vyjmenovane na araratu) nebo jak zminil Haluma, napsat specializovany scriptik.

 

Problematickymi znaky jsou vsechny znaky, ktere v ANSI kodovani nejsou ve spodni polovine - tedy ty s kody nad 127.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 20:25

Mne spis zarazilo to, ze konzole nepracuje spravne s kodovanim, vstup ANSI, do databaze UTF. To je podle me problem, ktery by byt nemel.

 

 

Je to standardni oficialni Sqlite konzole, a tvurce Sqlite jsem na ten rozpor mezi ANSI a UTF8 kodovanim upozornoval. Jenze bez odezvy - oni amici mivaji obecne trable s pochopenim techto nasich problemu. :(

 

Ten problem s kodovanim tam saha dokonce jeste dal - i samotne spusteni te konzole totiz vyzaduje, aby i parametr s cestou a nazvem otevirane databaze byl v UTF - a to se v nasem prikazovem radku dela opravdu obtizne. (Napriklad kdyz mas datovy adresar pod uzivatele s nejakym tim nabodenickem...) Tohle alespon spusteni konzole pres Geoget resi.

 

Zbytek je resitelny jen dvema zpusoby - presvedcit Richarda Hippa, ze problem s kodovanim v konzoli existuje, nebo si tu konzoli napsat sam. Ani na jedno nemam silu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama