Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

tak obecně, logování keší...díky!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
209 odpovědí na toto téma

#201 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2014 - 13:56

1) Jelikož jsem ještě nenarazil na úplně prázdnou krabici, která není keškou, zkoušel bych dál hledat a případně dal DNF.

2) Napoprvé to bylo vtipné, ale teď už trapné. Ne, tohle bych rozhodně nezalogoval.

3) Ano, je vhodné vložitl LOGBOOK, tedy nikoli jízdenku, vstupenku či jiný pochybný papírek, ale skutečný logbook; pokud ho u sebe nemám, nevkládám raději nic.
 


  • 1

#202 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2014 - 14:18

k bodu 3) já tedy nový logbook vždy vkládám, nosím jich sebou několik v různých velikostech. A vždy mi od ownerů dorazil děkovný mail. Když tam totiž nedáš nový logbook, další kačer tam strčí kus papíru vytržený kdo ví odkud. Pak jsou z toho takové ty krásné keše narvané papírky, že ani nejdou zavřít. Že by tam chyběl logbook se mi ale snad nikdy nestalo, vždy bývá popsaný. Každý kačer by měl pomáhat udržovat keše, které najde a dát tam nový bloček za pětikorunu je to nejmenší, co pro keš a ownera mohu udělat. 

 

Udelat to na nektere me kesce, tak dekovny mail rozhodne necekej ;-) Uz jsem nekolikrat nadaval, ze jsem musel zbytecne navstivit svoje kesky, abych "nahradni" logbook odstranil.

 

IMHO spravny postup,pokud si kaceri maji pomahat, by mel byt:

1) prvni (ne)nalezce najde prazdnou cache (nebo si to alespon mysli), kde neni logbook - nic nevkladam, zaloguji DNF, pripadne NM (pokud jsem is jist ze to byla cache)

2a) vlastnik nema cas, napise WN, at nekdo dalsi vlozi nahradni logbook

nebo 

2b) nekdo se chysta na kesku s DNF logy (viz 1) - napise autorovi, ze mu pomuze s udrzbou...  

 

Varianta, kdy je logbook plny, tak tam davat nahradni logbook asi vzdy, ale napsat i NM log


Tento příspěvek byl upraven od Yaro.SH: 03 říjen 2014 - 15:05

  • 1
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#203 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2014 - 14:23

Add 3.)

Já, jako i mnoho dalších, náhradní logbook vkládám a zároveň dávám NA log s upozorněním pro ownera

 

Nespletl ses? Nemyslel si NM log?

Dávat NA log kvůli plnému logbooku či vymudlené keši se teď sice mezi nováčky rozmáhá, ale přijde mi to jako zvrhlost, za poslední týden jsem psal 3 nováčkům, že se asi spletli... Za upozornění poděkoval bohužel jen jeden...


  • 0

#204 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2014 - 16:34

Tisková chyba, MikiHamza myslel NM log :-) I když podle mě je trochu zbytečný, protože nový logbook už v keši je a starý si může vyzvednout výhledově.

Samozřejmě, omlouvám se za překlep, ještě jsem nikdy nedal NA, i když některé mnou nalezené kešky by se jej zasloužily. Jinak jako náhradní logbook většinou používám předtisky do mikrovek, které jsou jen pro pár logujících.


  • 0

#205 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 7:50

Jeden kačer mi po diskuzi ohledně jeho logu na ztracené keši napsal, že pravidla povolují fotolog v případě, kdy zalogování není možné. Hledal jsem dlouho, ale nic takového jsem nenašel. Mohl by mi to někdo najít?


  • 0

#206 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:01

Řešilo se to tu několikrát, platí jen zápis v logbooku.
  • 6

#207 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:17

Tak at ti na ta pravidla posle odkaz...
  • 0

#208 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 8:40

Oficiální pravidla říkají, že se musíš podepsat do logbooku, viz https://www.geocachi...id=141&pgid=533

 

Find a cache and sign the logbook

Respect the environment and keep the cache area intact. Also, make sure to be stealthy when muggles are around.

    Find the cache.
    Sign the logbook.
    Trade SWAG or trackables.
    Put the cache back exactly as you found it.

 

O žádném fotologu se zde nepíše.
 


  • 0

#209 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 12:06

Řešilo se to tu několikrát, platí jen zápis v logbooku.

 

Jsou i jiné logy, než Found it :)

Nenalezení keše, třebas t důvodu ztracení keše se má zalogovat je na to Didn't find it,

Pochopit by se dala fotka logu v logbooku, dokládající nález keše před její ztrátou.


  • 0

#210 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2018 - 12:15

Jsou i jiné logy, než Found it :)

 

Pokud se kačeři někde baví o „logu“, tak v 99 % případů mají na mysli „found it log“. Stejně tomu tak je i v tomto případě. Dotyčný se samozřejmě snažil Smrka přesvědčit, že si může zalogovat FI i v případě, když má jenom fotografii (ani vlastně nevím čeho — místa, logbooku, okolní krajiny?). O jiném typu logu by debata rozhodně nenastala.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama