Přejít na obsah


Fotka

Fenomén GoPro kamer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 9:28

Zdravím všechny geocachery diskutéry,

 

po dlouhý době jsem opět aktivní na fóru. Hledal jsem tu dnes vlákna, která by se zabývala fenoménem kamer (nejen) pro extrémní sporty GoPro. Šel jsem sem na jistotu a trochu mě překvapilo, že se zde o tom až na pár malých zmínek nikdy nediskutovalo. 

 

Hledal jsem tyto témata především pro informace před zakoupením. Osobně nechci kameru (zatím) využívat v nějakých extrémních situacích, chci ji na pěkný video z dovolený a téměř jistě vznikne i pár videí z lovu po keškách.

 

Jsou-li tu tedy nějací uživatelé (o čemž nepochybuji), mohou se s námi - potencionálními novými uživateli podělit o nějaké užiteční rady?

 

Osobně mě zajímá následující:

- Pro ty, kteří měli v ruce více modelů GoPro - je mezi nimi velký rozdíl? Je dobré preferovat vždy nejnovejěí model?

- Software na stříhání je zdrarma ke všem kamerám? Má dostačující funkce?

- Které doplňky ke kameře jste vyzkoušeli, jaké jsou jejich ceny, využití a jaké doplňky by jste doporučili?

 

 

Díky všem diskutujícím. 

 

R.


  • 0

#2 Asir95

Asir95

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 10:58

Ahoj,

jakožto majitel GoPro 2 i 3 (black) vyjádřím svůj názor.

GoPro 2 mi vystačila po několik let jako skvělá kamera, ale po zakoupení novějšího modelu, se kvalita nedá srovnávat. GoPro 3 je rozhodně kvalitnější, lehčí, menší, ostřejší, umí zaostřit pod vodou (to GoPro 2 neumí), má přímý přenos obrazu z kamerky do mobilu (přenos má ale přibližně 2 sekundy zpoždění), umožňuje ruční nastavení AWB, menší ISO (šum) při nočních záběrech ... GoPro 2 je vhodná pro rekreační záběry (postačí pro rodinnou dovolenou), ale pro kvalitní záběry je lepší mít novější model. Ale kvalita zvuku není ani na jedné kamerce příliš dobrá, je třeba mít kamerku vyndanou z krytu, pak docela zvuk ujde, ale už zase není vodotěsná a nedá se přidělat ... Ale existuje zadní kryt s dírou kvůli zvuku, ale ten jsem ještě nikdy nepoužíval.

Oficiální program na stříhání se dá stáhnout na stránkách GoPro (CineForm), ale pro mé potřeby naprosto nedostačující. Umí pouze zpomalit záběry s vysokou frekvencí snímkování, umí za sebe dát více videí a umí opravit barvy. Bohužel při "komplikovanějším" exportu (délka videa přes 2 minuty), byla úspěšnost dokončení 15%, při zbytku pokusů program spadnul. Video jde samozřejmě zpomalit v jakémkoliv programu, já na zpomalování používám Adobe After Effects, protože umožňuje spoustu dalších funkcí.

Držáků mám velké množství. Nejdříve jsem začínal pouze se základní výbavou, která je v ceně kamery. Lepící držáky na helmě drželi, ale z lyží se pořád odlepovali, takže až tak kvalitní nejsou. Navíc ceny těchto držáků jsou v ČR neskutečně předražený. Pak jsem jednou našel u Vietnamců velké balení (10ks) těchto držáků asi za 300, a ty mi kupodivu drželi :D. Jinak oficiální stojí od 700 po 2500. Rozhodně doporučuji je nakoupit v zahraničí. Během mé návštěvy v USA jsem si při jednom nakupování ve Walmartu, všiml obrovského regálu s GoPro, kde měli mnohem větší sortiment, než se nabízí v ČR, ale navíc držáky vycházeli v přepočtu na 140-460 korun. Takže tam jsem si jich nakoupil opravdu hodně. Nejvíce užitečná (nejvíce používám) přísavku (automobilové záběry, z venku, točí se kolo, ...) a pásek na hlavu (FPV - kamera snímá pohledy hlavy, simulace toho, co vidí kameraman). Další dobrá věc je držák na stativ (převodník mezi GoPro a stativovým závitem). Také doporučuji zakoupit náhradní baterku, protože jedna vydrží na 1,5 hodiny natáčení. (pozor GoPro 2 a 3 mají rozdílné baterky)

Doufám, že jsem alespoň trochu pomohl, a kdyby byly ještě jakékoliv otázky, stačí se ozvat :)
  • 2

#3 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 15:15

Asir95:

Díky za skvělý informace! Mohl bys přiložit svoje videa, na kterých bys demonstroval některý držáky nebo efekty, které umí program od GoPro nebo naopak neumí? Díky.


  • 0

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2014 - 15:54

Já jsem nedávno zjistil, že pro domácí účely je zdarma k dispozici Lightworks. Za takových okolností snad ani nemusíš software od GoPro (kdoví, kdo to pro ně splácal) řešit a soustředit se jen na HW.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2014 - 6:09

Nemá někdo zkušenost i s cenově přijatelnější alternativou SJ4000 ?


  • 0

#6 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 6:50

Nemá někdo zkušenost i s cenově přijatelnější alternativou SJ4000 ?

Nikdo nic?


  • 0

#7 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 7:37

Nemá někdo zkušenost i s cenově přijatelnější alternativou SJ4000 ?

 

Mám ji objednanou. Až dorazí rád se podělím o zkušenosti.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#8 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 10:53

Nedávno byl na zive.cz test outdoorových kamer. Třeba to pomůže.


  • 0

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 18:04

Nedávno byl na zive.cz test outdoorových kamer. Třeba to pomůže.

Ahoj, nemá náhodou někdo časopis  Computer 5/14? A mohl by mi ten test naskenovat a poslat...?  V trafikách už nelze sehnat:-(( Díky.


  • 0

#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2014 - 21:10

...tady se dá stále koupit - Publero
 


  • 0

#11 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 18:41

Ahojte, 

nemáte někdo zkušenosti s outdoor kamerou Drift Ghost S ?


  • 0

#12 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 20:37

Mám.

Jak Ghost S, tak i jejího předchůdce Drift HD. Co chceš vědět?


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#13 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 20:58

Mám.

Jak Ghost S, tak i jejího předchůdce Drift HD. Co chceš vědět?

Poslal jsem ti SZ. Díky.


  • 0

#14 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2015 - 16:51

Ahojte, 

nemáte někdo zkušenosti s outdoor kamerou Drift Ghost S ?

Zkouším to znovu:-)   Nemá někdo zkušenosti s Drift Ghost S  ?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama