Přejít na obsah


Fotka

a:drake, locus nebo c:geo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#41 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:07

zdravím odborné publikum a dovoluji si položit dotaz, 

Tohle je D5 mysterka, která má několik celkem srovnatelných řešení  :)

Pravidelně používám a:Drake i Locus. C:geo jsem kdysi chvíli zkoušel.

Všechny tři aplikace splňují Tvé požadavky. Proto bych to zkusil vzít z druhého konce. Co mapy? Určitě se hodí mít mapy offline, což všechny ty aplikace umožňují. Rozdíl je ale v tom, že u a:Drake (a asi i c:gea) je potřeba si pročíst návod, mapy někde najít a pro někoho možná ne úplně triviálně, zprovoznit. V Locusu si je jen vybereš v locusím obchodě, za pár korun koupíš a je hotovo  :)

 

Pokud jede žena do zahraničí, tak jí vybavuji a:Drakem, ale všechno jí doma předem nahraji a nastavím. Kdyby si to měla připravit sama, tak bych asi doporučil spíš ten Locus.

 

(A každopádně bych se přimlouval za stažení těch keší předem. Pokud máš nějaký speciální odpor ke geogetu, tak se asi vyplatí někoho požádat, ať Ti ty data pošle, než je pak někde stahovat přes wifi.)


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#42 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:08

V Geogetu bych si založil novou databázi, načetl bych si do ní keše Import - Stáhnout keše.tam vybereš jaké chceš země. Pak bych si do mobilu nainstaloval Locus s addonem pro GeoGet. Stáhnul bych si mapy vektorové Balkánu. A nahrál do mobilu databázi z Geogetu.
Pak nejsem vůbec závislý na wifi. Jedině je potřeba večer nabít mobil, jinak je vše v mobilu
  • 1

#43 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:15

Myslím si, že ve tvém případě tě limituje především to, že jsi BM. Pokud byste byli PM, pak je to asi jedno, který z programů použiješ, protože na místě si po připojení přes wifi najdeš a stáhneš okolní keše pomocí LiveAPI.

Pro BM ti asi zbývají jenom tři možnosti:

1. Buď použít c:geo a využít jeho funkce, které porušují Terms of Use, ale umožní i BM si stáhnout okolní keše. Ale mně c:geo nikdy moc nevyhovovalo, takže ho nepoužívám a nevím, jak složité či jednoduché je jeho používání.

2. Využít omezení LiveAPI pro BM a v programech Locus nebo a:Drake načíst jenom omezený počet okolních tradiček. Myslím, že tam je omezení na 3 listingy denně, ale jistě to nevím, protože jsem PM.

3. Nějakým způsobem si otevřít seznam okolních keší v normálním webovém prohlížeči (možná by to šlo i na telefonu, nevím, jak velký má displej) a údaje o zajímavých keších do telefonu přepsat ručně (souřadnice, hint, důležité informace). Pak bych doporučil Locus, ve kterém si jednoduše založíš normální body (v a:Drake lze využít tzv. „ad-hoc waypointy“, ale v tomto případě by asi Locus byl o něco lepší).

Ve všech případech však budeš potřebovat do telefonu nějak dostat offline mapu té oblasti, což se u každého programu docílí trochu jinak. Uživatelsky nejjednodušeji to asi dělá Locus, který ti umožní ve chvíli, kdy jsi online, stáhnout aktuálně zobrazenou oblast pro offline použití.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:22

zdravím odborné publikum a dovoluji si položit dotaz, na který bych potřebovala dostat jednoduchou mně srozumitelnou odpověd .-)

 

dcera jede na Balkán, expedice po čtyřech zemích, ne k moři, a cestou by si chtěla odlovit nějakou tu krabičku

...

Nepíšeš které země to jsou, v tom je docela rozdíl, ale i tak bych nespoléhal na free wifi, zvláště ne někde ve vnitrozemí. Všechno natáhnout doma na offline a na místě jen vybírat. Prověřená jistota.


  • 0

#45 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:52

No snad to nebudete brát jako sebepropagaci :).

 

Nicméně, můj osobní názor:

 

Jak již bylo řečeno, všechny tři aplikace zvládnou co potřebuješ

- pokud ti jde jen o kešky a nechceš se s tím patlat, použij c:geo

- pokud nepoužíváš GeoGet pak oproti c:geo v a:draku nevidím příliš výhodu, spíše naopak

- pokud chceš něco více (např. využít apku i na orientaci) použij Locus. Jak na kešky do Locusu zde: http://docs.locusmap...ocaching:import

 

Offline mapy - základ

- co vím, všechny tři by měly podporovat vektorové mapy například z http://www.openandromaps.org/en/ , takže doporučuju využít

- jak již bylo řečeno, v Locusu je to o něco snazší. Bohatě ti postačí Free verze, i v ní máš v Menu > Store - tři mapy zadarmo jedním klikem v aplikaci, žádné placení není třeba

 

Štastnou cestu!


Tento příspěvek byl upraven od menion: 23 červen 2015 - 10:52

  • 1

#46 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:57

Děkuji všem za názory.

Zkusím si tedy něco nainstalovat, jestli se mi to podaří.


Tento příspěvek byl upraven od Gresaci: 23 červen 2015 - 18:46

  • 0

#47 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:28

Menion to podle mě vystihl dobře. Na jednorázovku a pro BM bude asi nejepší c:geo, které je jednoduché a intuitivní a není nutné studovat obsáhlý Locus nebo GG. V jeho odkazu na mapy je celý Balkán v jednom souboru, ten se uloží někam do mobilu a v c:geo se na něj nastaví cesta. A je to :-)

Něco víc je na wiki http://wiki.geocachi.../wiki/C:geo_FAQ


  • 1

#48 Vertas

Vertas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 21:01

Zdravím.

Práve sa zoznamujem s týmito programami a chcel by som vedieť či dokáže niektorí z programov navigovať offline niečo ako napríklad sygic?

Keď som pripojený na Internet tak Locus po kliknuti na navigovať ukáže trasu ale pokiaľ som neni pripojený tak my ukáže len priamku z bodu A do bodu B tie ostatne programy my dokonca aj keď som pripojený k internetu ukážu len priamku dokáže niektorí s programov aj bez pripojenia k internetu ukázať trasu ?

Ďakujem za odpoveď.


  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 21:08

V aDrake muzes zvolit navigaci pomoci jineho programu, ja bezne pouzivam prave Sygic.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 Vertas

Vertas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 22:39

To áno ale Sygic naviguje väčšinou len po tých známejších cestách  väčšinou lesné a poľné cesty nepozná.


  • 0

#51 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 14:04

Tak já se možná budu ptát hloupě, ale protože se teprve učím, co jde dělat s Androidem v rámci geocachingu, tak bych rád znal vaše názory a tipy.

 

Zatím používám v podstatě od prvního dne používání nového mobilu c:geo - po určitých konzultacích už vím, jak ke kešce přidat další trasový bod. Ale tak nějak chápu, že jde o neoficiálního klienta, tak bych klidně šel do oficiálnějšího programu.

 

Zkusil jsem si tedy stáhnout Locus a k němu doplněk. Někdo sice píše, že Locus je náročnější na porozumění, ale zatím jsem první kroky pochopil, ale nejsou mi jasné tyto věci:

 

1. Online logování v terénu je na rozdíl od c:geo možné pouze v placené verzi aplikace? Program mi nabízí i jakési offline logování (s pozdějším logováním přes Locus - nechápu).

 

2. Netuším, jak nahrát kešku ze serveru do mobilu podobně jako u c:geo přes doplněk. V programu Locus jsem akorát objevil při zobrazení detailů kešky nástroj "GC Offlinizer" - tedy totéž, co zvládne c:geo při prohlížení keší někde v dosahu wifi? Opět mne to ale odkazuje na placenou verzi appky...

 

3. Locus na první pohled zvládne i nějaké projekce bodů (což se rozhodně může někdy hodit), ale nějak jsem to nepobral, snad jsem zahlédl i možnost vyměření vzdálenosti a nalezení prostředního bodu, ale kvůli komplexnosti programu nějak netuším...

 

4. Nebude nakonec lepší si rovnou koupit appku od Groundspeaku :) ? Zvládne v podstatě totéž co Locus?

 

Děkuji za rady :)


Tento příspěvek byl upraven od miropiro: 02 leden 2016 - 14:04

  • 0

#52 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 14:47

1. Ano  http://docs.locusmap...cus#hlavni_menu

2. http://docs.locusmap...ocaching:import

3. http://docs.locusmap...:tools:location

4. Ne


  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#53 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 22:06

No tak na ten import si ještě přijdu, každopádně ty nástroje (projekce, střední bod) už jsem objevil, je to tam trochu schované. I to logování jsem pochopil, tedy nějak...

 

Každopádně se zdá, že investovat do Locusu Pro bude lepší investice než do appky přímo od Groundspeaku?


  • 0

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 22:58

No tak na ten import si ještě přijdu, každopádně ty nástroje (projekce, střední bod) už jsem objevil, je to tam trochu schované. I to logování jsem pochopil, tedy nějak...
 
Každopádně se zdá, že investovat do Locusu Pro bude lepší investice než do appky přímo od Groundspeaku?

kačeři asi vědí proč používají tři zmíněné a ne to oficielní
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#55 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 23:35

kačeři asi vědí proč používají tři zmíněné a ne to oficielní


Hmmm, teď jde jen o to, která z nich je tak nějak tolerována :) Co jsem pochopil, tak c:geo není zcela legální :)
  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2016 - 23:39

Adrake i Locus jsou Groundspeakem oficialne schvalene aplikace! c:geo nikoliv.

 

viz. https://www.geocachi...obile/partners/


  • 0

#57 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 9:40

Adrake i Locus jsou Groundspeakem oficialne schvalene aplikace! c:geo nikoliv.

 

viz. https://www.geocachi...obile/partners/

Tak zrovna z recenzí Adrake na Google Play se mi jeví, že tahle appka moc použitelná není. Ale je fakt, že se mi ten Locus začíná líbit. Už se v něm jakžtakž začínám orientovat a má to i funkce navíc oproti c:geo. Ale začnu si s tím hrát více až někdy v únoru...


  • 0

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 10:53

Tady ti recenze na Google Play nijak nepomuzou. Adrake je velmi uzitecny pro uzivatele Geogetu. Jenze to ta hromada lidi, ktera brouzda po Google Play, a zkousi vsechny aplaikce kolem geocachingu, neni! Proto jsou pak frustrovani z toho, ze tomu nerozumi a pisi negativni komentare.

 

Ty se potrebujes ale orientovat podle lidi, co to opravdu hrajou a pouzivaji, ne podle tech, kteri to chteji jednou zkusit, protoze jim to rikal kamos ve skole.

 

Realita je takova, ze mezi hraci najdes silne priznivce Locusu i Adraku. Kazdy ma neco, kazdy se pouziva trochu jinak, proto jednem vyhovuje to, jinym ono.


  • 1

#59 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 11:02

Tak zrovna z recenzí Adrake na Google Play se mi jeví, že tahle appka moc použitelná není. ...

Recenze píšou prakticky jen ti, co mají nějaký problém. Většina těch problémů tam popisovaných není problém adrake, ale hardware telefonu (SD, GPS...) nebo androidu, který blokuje zápisy na kartu. Nebo omezení pro BM ze stray GS. Takže spíše nepochopení na straně uživatele.

Ti spokojení tam nic nepíšou. Já taky ne. Ve verzi 4 (tři roky v provozu) jsem nosil v telefonu až cca 500000 keší a akorát to bylo lehce pomalejší při vyhledávání podle filtru. Pravda, verze 5 má občas problém s nestabilitou, ale funkčně je bez konkurence, zvláště v kombinaci s geoget, ale autor na tom průběžně pracuje - ty špatné recenze mají datum z počátku vypuštění pětkové verze, kdy tam bylo potíží víc. Zatím mám verzi 5 sotva druhý týden, takže zatím spíš začínám testovat, ale zdaleka se nejeví špatně.


  • 0

#60 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2016 - 11:35

Na logování v Locusu je super doplněk Field notes. Když najdeš keš dáš jen zalogovat keš a potom až budeš chtít ťapneš v Locusu na ten doplněk. V něm už můžeš dělat různý věci. Zkus a uvidíš. Mimochodem já Locus používám už nějaký ten pátek nejenom na geo. Dost dobře se s ním dá navigovat při jízdě v autě. Na vypočítání trasy je nutné být online jinak vše se dá zvládat offline.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama