Přejít na obsah


Fotka

Kde založit web - Endora nebo Wedos?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 16:37

Zdravím,

budu si zakládat webové stránky a nemůžu se rozhodnout mezi Endorou a Wedosem. Neměl by někdo nějaký rozhodující argument, proč některého z nich zvolit? Budu si platit doménu (2. řádu), hosting buď zdarma, nebo ten levnější placený. Rozdíl v cenách je malý, takže cena nerozhoduje. Stránky bych chtěla dělat asi ve WordPressu a moc tam toho mít nebudu (trochu textu, pár PDF a fotek). Přikládám tabulku srovnání Endory a Wedosu. https://docs.google....dit?usp=sharing Jinak upozorňuju, že se v tomhle moc nevyznám, takže prosím co nejvíc polopatě. =)

 

Předem moc díky za rady.


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#2 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 22:38

všechny stránky na wedosu, spokojenost, zák. linka reaguje hned, co víc si přát ;)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#3 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 22:59

Zdravím,

budu si zakládat webové stránky a nemůžu se rozhodnout mezi Endorou a Wedosem. Neměl by někdo nějaký rozhodující argument, proč některého z nich zvolit? Budu si platit doménu (2. řádu), hosting buď zdarma, nebo ten levnější placený. Rozdíl v cenách je malý, takže cena nerozhoduje. Stránky bych chtěla dělat asi ve WordPressu a moc tam toho mít nebudu (trochu textu, pár PDF a fotek). Přikládám tabulku srovnání Endory a Wedosu. https://docs.google....dit?usp=sharing Jinak upozorňuju, že se v tomhle moc nevyznám, takže prosím co nejvíc polopatě. =)

 

Předem moc díky za rady.

 

Pokud jsem to dobře pochopil, tak na nejlevnějším Wedosu (tj. Miniweb Hosting) není možnost mít databázi, tj. Wordpress nepůjde. Na Endora Free je zas limit v tom, že není podpora InnoDB (nevím, zda to wordpress rozdejchá, ale já bych do toho nešel).

 

Wedosu navíc nevěřím ani nos mezi očima, ale to může být dost subjektivní, ale pogugli si zkušenosti ostatních - já bych tam hosting nedal.

 

S endorou mám zkušenosti jen s jejich freehostingem, neboť tam měli bordel v měření a možnost něco pustit cronem, tj. se to dalo perfektně použít pro nějaký testovací věci (nejspíš stále to lze).

 

ale jinak, za mě doporučím Blueboard Hosting (http://hosting.blueboard.cz/), komunikace s administrátory výtečná, dá se s nima domluvit na různých věcech a jsou fakt fajn, hosting u nich stále ještě udržuju, ač mám k dispozici virtuál, jsem línej to vše převádět k "sobě".

 

Teoreticky bych ti to mohl hodit i k sobě, ale potřeboval bych o tom vědět víc (co, jak velký, jaká návštěvnost).


Tento příspěvek byl upraven od frettie: 13 červen 2014 - 22:59

  • 1
:)

#4 WEDOS

WEDOS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 23:17

Jen malá reakce jménem společnosti.

 

Jsme na trhu necelé 4 roky (zkušenosti s hostingem 17 let) a za tu dobu jsme se stali největším hostingem v ČR. Podívejte se na to, jak rosteme:

https://stats.nic.cz...f&ss=0&da=chart

 

Aktuálně se staráme o více, než 11% všech českých domén! Zrovna dnes jsme oslavili to, že u nás máme přes 50.000 aktivních webhostingů NoLimit, což je téměř 80.000 aktivních domén. To je nejprodávanější hostingová varianta ve střední Evropě  ;)

 

Je jasné, že jsou zákazníci u nás spokojeni a proto se k nám stěhují. Tohle asi mluví jasně a za vše  :)

 

Na našich stránkách (wedos.cz a datacentrum.wedos.com) nic netajíme, nemlžíme a nelžeme. Máme vlastní datacentrum, všechno vybavení vlastní a do projektu je nainvestováno několik desítek milionů korun a tak je jasné, že při prvním problému neutečeme. Naše podpora je k dispozici 24/7. Zkuste si chat kdykoliv...

Co se týká omezení, tak u nás neomezujeme velikost webu a ani počty souborů (jen nám vadí desítky tisíc souborů v jednom adresáři). Takže jsou u nás za základní cenu weby, které mají stovky GB dat nebo miliony souborů...


Tento příspěvek byl upraven od WEDOS: 13 červen 2014 - 23:21

  • 1

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 23:22

Jen malá reakce jménem společnosti.

 

Jsme na trhu necelé 4 roky (zkušenosti s hostingem 17 let) a za tu dobu jsme se stali největším hostingem v ČR. Podívejte se na to, jak rosteme:

https://stats.nic.cz...f&ss=0&da=chart

 

Aktuálně se staráme o více, než 11% všech českých domén!

 

Je jasné, že jsou zákazníci u nás spokojeni a proto se k nám stěhují. Tohle asi mluví jasně a za vše  :)

 

Na našich stránkách (wedos.cz a datacentrum.wedos.com) nic netajíme, nemlžíme a nelžeme. Máme vlastní datacentrum, všechno vybavení vlastní a do projektu je nainvestováno několik desítek milionů korun a tak je jasné, že při prvním problému neutečeme. Naše podpora je k dispozici 24/7.

No, už to, že po chvilce zareagujete (někdo jménem společnosti) na téěmř náhodném diskuzním fóru značí, že se snažíte mít věci dost pod kontrolou - teď, zda to je dobře.

 

 Nicméně, když jsme už u té reklamy, tak jak to je s tou DB, pohcopil jsem to správně, že u free tarifu není k dispozici?


  • 0
:)

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 7:34

Zdá se mi, že na Minihostingu u Wedosu nejde nejen databáze, ale ani PHP. Tj. neuděláš tam jedinou dynamicky generovanou stránku. Jedině statické stránky, tj. přímo HTML. Na něco to stačí, ale na nějaký publikační systém rozhodně ne. Na druhou stranu, ta placená varianta není tak drahá. A jsou i jiné hostingy.


  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 9:49

Na Endore se nemusis s nicim patlat, parkrat kliknes a mas redakcni system vcetne DB nahozenej. Luxus nad luxus :)


  • 1

#8 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 12:00

Já jsem krásných x let u station.cz respektive gransy.cz a nikdy jsem s ničím neměl problém. Bylo za ty léta par výpadků, ale dozvěděl jsem se o nich mailem nebo na fb spolecnosti a vždy to vyřešeno během chvíle. Když jsem něco potřeboval, zeptal jsem se, dostal jsem odpověď. Proto nepujdu jinam.
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#9 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 12:24

Já po vyzkoušení několika free tarifů a jednom placeném u Station.cz nakonec skončil u Savany. Jsem tam už 3 roky, mám tam dva weby a vše šlape jak má  :)


  • 0

#10 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 19:22

Děkuju moc za rady, tolik odpovědí jsem ani nečekala. =) Je tu kladná redakce na endoru i wedos, takže pořád váhám. Ještě si projdu ty station.cz a savana.cz. Blueboard je na mě asi už moc drahý. Chtěla bych si vytvořit jen jednoduchý stránky, kde bych se nějak prezentovala (ukázky mých prací apod.). Proto do toho nechci tolik investovat. Co se týká Endory Free a použití Wordpressu, tak předpokládám, že by to mělo fungovat - ke všem typům hostingu nabízejí instalaci Wordpressu na jedno kliknutí (snad by to nenabízeli, kdyby to spolu nefungovalo). Pokud by měl ještě někdo nějakou radu, tak budu ráda. =)


  • 1

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2014 - 20:29

Neni to jenom wordpress, vybrat si muzes z nekolika redakcnich systemu :) A kdyz se ti nahodou nebude libit, tak ho snadno zmenis :D


  • 0

#12 Syberianka

Syberianka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 15 červen 2014 - 6:34

Pokud nemáš s webem zkušenost, pak bych možná jako první doporučovala jít na endora.cz, udělat si zde zdarma pod doménou 3. řádu testovací WordPress web, případně samozřejmě web pod jiným nabízeným redakčním systémem. (Osobně se sice domnívám, že WP je uživatelsky hodně přívětivý a poměrně intuitivní. Má spoustu pokročilých funkcí, které však lze objevovat až časem, lze doinstalovávat pluginy, atp. Určitě je oproti jiným redakčním systémům bezkonkurenční množstvím free šablon, které pro něj vytvářejí sami uživatelé.) Ale je prostě dobré si to vyzkoušet. Každému vyhovuje něco jiného.

 

Až jako druhý krok bych vybírala webhosting.

 

Poznala jsem v průběhu let 4 hostingy (ve 2 případech jsem měla virtuální server, takže ne u všech bych mohla hodnotit klasický webhosting), od webdum.com  jsem přešla k vshosting.cz, dále k angel-hosting.cz a nyní jsem třetím rokem spokojeně zakotvila na multihostingu u blueboard.cz. Z výše uvedených jsem zažila před odchodem větší komplikace jen na angel-hostingu, kde měli tehdy nějaké vnitřní spory a odrazilo se to na všem, dnes už vypadají zase stabilizovaně, spíš ale chci upozornit, že některé webhostingové společnosti podle různých ohlasů fungují někdy řadu let bez problémů, a pak najednou následuje rychlý sešup. Tím tě však nechci odrazovat, jen je nutné s tím počítat.

 

S wedos.cz osobní zkušenost nemám (taky ovšem tento hosting byl svého času v mém "finálním" hledáčku, takže můj vztah k němu je neutrální, člověk navíc časem hodně ocení při menších potížích, které mohou nastat všude, fungující podporu, což bych řekla, že wedos.cz nabízí a nemálo jiných hostingů právě v tomto silně pokulhává), zatím nevidím důvod se hostingu tady nějak mimořádně obávat, riziko je z dlouhodobějšího pohledu u všech hostingových společností podobné, jen u některých je známo už dnes, a těm je třeba se vyhnout.

 

Jen taková poznámka: Někdy reakce na internetu pomohou, jindy je třeba vzít v úvahu, že čím víc webů je u někoho hostováno, tím víc kritických ohlasů se o nich v přímé úměrnosti na netu najde. Určitě bych se u nich nějaký čas dívala na FB stránky, něco si tam přečetla a navíc pro fanoušky a nové (někdy i stávající) hostingy se tu objevují různé cenové akce. Určitě však u nich nelze hostovat WordPress na MiniWeb webhostig za 0 Kč, protože tam není v nabídce databáze a bez té WordPress jendoduše nemůže existovat, jak už tu bylo výše zmíněno. Je to nabídka určená pro statické HTML weby a "parking" domén s jednoduchou informační stránkou - třeba pro ty, kdo s doménami spekulují, nebo si je odloží na budoucí projekty a zatím nechtějí platit hosting. Takže tady přichází v úvahu až nabídka No Limit. :-)

 

Blueboard.cz bych osobně doporučila těm, kdo mají více než 1 web, protože nabídka - a tím i cena, je v základu směrována na tzv. multihosting do 5 domén/"webů", tudíž ji nejvíc ocení ti, kdo mají 4-5 domén/webů, poté jak nabídkou, tak i opravdu ochotnou podporou a dlouhodobou stabilitou ve srovnání s ostatními už ta cena nepůsobí tak vysoká, avšak jen pro 1 web bych tady asi za tu cenu nehostovala.

 

Endora.cz je určitě velmi dobrá pro freehosting těch, kdo potřebují zjistit, co obnáší mít web a co cca nabízejí jednotlivé redakční systémy. Hostovat web na free hostingu však znamená počítat s různými omezeními pro redakční systémy, s vkládáním reklam, nutností aktivity webu atp. Není určitě vhodný pro paměťově/funkčně náročné weby s potenciální vyšší návštěvností. Někdy svými limity může zaskočit i nefunkčností některých věcí v rámci redakčního systému, takže pro dlouhodobější projekt bych varitantu za 0 Kč nikdy nevolila. (Nicméně narozdíl od wedosu tu mají i pro free verzi potřebnou databázi pro WordPress případně jiné redakční systémy, takže v porovnání nabídky za cenu 0 Kč za hosting jednoznačně vedou.) Jen jestli zvolit od nich nejlevnější placenou nabídku Plus nevím. Také nemám přímou zkušenost, jen vím, že s nějakým nezásadním malým webem ve free verzi bych k nim šla určitě. Ale snad bych výběr nejlevnější placené nabídky také nepovažovala za vyložené šlápnutí vedle.

 

Ve výběru webhostingu se zkrátka radí obtížně, jak jsem se již zmínila, bohužel se může stát, že na počátku skvělý webhosting můžeš za rok proklínat... Spíš než tady bych se tedy spíš ptala na specializovaných fórech, ovšem tam zase obvykle okamžitě zareagují webostingové společnosti (některé otevřeně, jiné skrytě, jedni budou pět oslavné ódy, další se hájit, jiní proklínat... takže z toho člověk moc moudrý nebude... :-D)

 

Zkrátka  ti nakonec stejně nebude zbývat nic jiného, než skočit a začít v tom plavat a sbírat zkušenosti. Jen si dobře ohlídej minimálně tu databázi, tj. aby tam vůbec nějaký redakční systém šel rozchodit, ono by těch parametrů bylo mnohem víc, ale tohle je minimální základ.

 

Přeji hodně štěstí s výběrem. :-)


  • 4

#13 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 10:35

...

Pěkná rešerše! Jinak, taky bych šel asi do té endory (už kvůli tomu klikacímu instalátoru, o něm jsem nevěděl). Hodně to toho usnadní.


Tento příspěvek byl upraven od petulinka1: 15 červen 2014 - 11:55
Necituj predchozi prispevek, zvlast, kdyz je tak dlouhej!

  • 0
:)

#14 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 12:01

Pokud nemáš s webem zkušenost, pak bych možná jako první doporučovala jít na endora.cz,........

Plný souhlas a pěkně shrnuto. Ta informace o znalostech a zkušenostech tazatelky tady chybí. On i WP mi přijde na jednoduchý web trochu velký kanon a na první spuštění mi systém stránek, rubrik a článků moc do hlavy nelez. Takže bez zkušeností (já) bych šel možná ještě dál a pro začátek zkusil nějaký jednoduchý nástroj, třeba blgz.cz, kde je vlastní redakční systém a funkční fotogalerie. Endora mi přijde na vyzkoušení různých redakčních systémů dokonalá, stejně jako na zkoušku vlastních schopností. Ale já jsem jen amatér - samouk.


  • 0

#15 Syberianka

Syberianka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 15 červen 2014 - 16:04

Plný souhlas a pěkně shrnuto. Ta informace o znalostech a zkušenostech tazatelky tady chybí. On i WP mi přijde na jednoduchý web trochu velký kanon a na první spuštění mi systém stránek, rubrik a článků moc do hlavy nelez.

 

Právě, je docela důležité vědět, jak na tom je kdo se zkušenostmi i s tvorbou webových stránek dosud. Není to nutné přeceňovat, ale současně je dobré to nepodceňovat. Taky nejsem profesionálka, navíc vlastně ani neumím programovat (nezaměňovat s kódováním), ovšem řekněme, že WordPressu jsem se nějaký čas věnovala intenzivněji jako pokročilá uživatelka, a něco o tom i napsala, ale kde ty loňské sněhy jsou... :-D Moje zápolení s virtuálními servery bylo taky chvílemi docela dramatické, teď už jsem opustila hodně svých pokusů, co nikam nevedly, vejdu se tudíž do multihostingu a jsem spokojená. Ještě podotýkám, že při přesunech mezi hostingy jsem narazila vždy na úplně jiné uživatelské rozhraní (nemusí to tak být, ale může), takže jsem z toho byla pokaždé zmatená, a to jsem se už nepovažovala za úplnou začátečnici. Takže ono i rozhraní hostingu může hrát svou roli, některé hostingy nabízejí možnost prohlédnout si administraci zdarma, nebo i být u nich na zkoušku bez placení, či se zárukou vrácení peněz, atp.

 

A ještě poznámka k tomu "naklikání" instalace webu na endora.cz: Ono je sice na jednu stranu hezké, když člověku někde umožní jedním kliknutím nainstalovat web, ale co když právě onen webhosting přestane vyhovovat, na webu už bude xy dat, zálohy a přenesení webu někam jinam už rozhodně na jedno kliknutí nejsou. Nebo když se na webu cokoli "zblázní", je potřeba umět si s tím poradit. Byla bych tudíž i pro to: umět si ten redakční systém nainstalovat - a až potom si to jako ulehčení jen "naklikávat", to jsou také dvě věci, které bych rozlišovala.

 

Takže souhlasím, že na vyzkoušení různých možností je freehosting endora.cz super, ale pokud by se ukázalo, že by lépe vyhovovalo něco opravdu jednoduššího, kde také lze využít vlastní doménu, připadá mi celkem zajímavý projekt: www.webnode.cz 

 

Nicméně, abych předem jen neodrazovala: WordPress má dnes naštěstí už celkem velkou (i českou) komunitu, takže koneckonců bych se ho taky až tak nebála. S mnoha věcmi se dá poradit, mnohde jsou schopni i ochotni pomoci. A jak se říká, když se chce... ;-)

 

P.S.: Omlouvám se za "litanie", ale jsem psavec, když už se do toho pustím... :-D


  • 2

#16 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2014 - 20:38

Hmm, tak koukám, že to není žádná sranda, vybrat si kde založit web. O webnode jsem ze začátku uvažovala, ale nelíbí se mi žádná z jejich šablon. Jinak s tvorbou webu nemám žádné zkušenosti a ani se v tom moc nevyznám, spíš vůbec. =)

 

Má představa o mojich webovkách - 3 až 4 záložky, v jedné PDFka s popiskami, v jedné fotky s popiskami a v poslední text (životopis). Možná ještě jedna záložka, kde by byly jen fotky. A zvažuju ještě jednu záložku - blog, ale tu tam asi nedám.

 

Syberianko, tvoje "litanie" se mi líbí, dobře se to čte a je tam spousta důležitých informací. =)


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#17 Syberianka

Syberianka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 15 červen 2014 - 21:05

Má představa o mojich webovkách - 3 až 4 záložky, v jedné PDFka s popiskami, v jedné fotky s popiskami a v poslední text (životopis). Možná ještě jedna záložka, kde by byly jen fotky. A zvažuju ještě jednu záložku - blog, ale tu tam asi nedám.

 

Díky, jsem ráda, že jsou mé informace užitečné. :-) Jen bych tě nerada odradila. Mám už nějak v povaze snažit se předat zkušenosti a ušetřit tě omylů a chyb, s nimiž jsem se sama potýkala.

 

WordPress je však mimochodem právě nejvhodnější na tu "záložku" blog. Na ty 3 předcházející by skoro stačila "statická" prezentace, ale osobně bych dneska bez redakčního systému asi web nedělala, aktualizovat vše pořád dokola v HTML a ztrácet se v tom, to jsem si taky kdysi párkrát vyzkoušela a člověk s použitím redakčního systému hodně zleniví. :-D Bohužel nevím, jaký méně "mohutný" redakční systém poradit. Pokud někdo umí programovat, napíše si ho obvykle sám pro sebe, ale dál ho pak již "nepouští".

 

Přemýšlím, jestli existuje nějaký jiný online "systém", podobný webnode, ale bohužel mě žádný nenapadá a obávám se, že by nebyl takto propracovaný. Už jsem ale poněkud vypadla ze sledování internetu (i proto jsem se mj. vrhla na geocaching, abych se odlepila od kompu, a nelituji toho. :-)

 

Pustíš-li se přece jen do WP, když bude nejhůř, asi bych ti s některými věcmi stále ještě uměla poradit, ovšem zamrzla jsem u hooodně starších verzí. :-D

 

Rozhodnutí bude na tobě. Mohla bych tu psát opravdu ještě dlouho, ale někdy neškodí nechat věcem volný průběh, byla by škoda se nepouštět do nových dobrodružství, to přece kačeři mají v povaze... ;-) Tak držím palce, ať už se rozhodneš pro cokoli. :-)


  • 1

#18 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 0:22

Díky, jsem ráda, že jsou mé informace užitečné. :-) Jen bych tě nerada odradila. Mám už nějak v povaze snažit se předat zkušenosti a ušetřit tě omylů a chyb, s nimiž jsem se sama potýkala.

 

WordPress je však mimochodem právě nejvhodnější na tu "záložku" blog. Na ty 3 předcházející by skoro stačila "statická" prezentace, ale osobně bych dneska bez redakčního systému asi web nedělala, aktualizovat vše pořád dokola v HTML a ztrácet se v tom, to jsem si taky kdysi párkrát vyzkoušela a člověk s použitím redakčního systému hodně zleniví. :-D Bohužel nevím, jaký méně "mohutný" redakční systém poradit. Pokud někdo umí programovat, napíše si ho obvykle sám pro sebe, ale dál ho pak již "nepouští".

 

Přemýšlím, jestli existuje nějaký jiný online "systém", podobný webnode, ale bohužel mě žádný nenapadá a obávám se, že by nebyl takto propracovaný. Už jsem ale poněkud vypadla ze sledování internetu (i proto jsem se mj. vrhla na geocaching, abych se odlepila od kompu, a nelituji toho. :-)

 

Pustíš-li se přece jen do WP, když bude nejhůř, asi bych ti s některými věcmi stále ještě uměla poradit, ovšem zamrzla jsem u hooodně starších verzí. :-D

 

Rozhodnutí bude na tobě. Mohla bych tu psát opravdu ještě dlouho, ale někdy neškodí nechat věcem volný průběh, byla by škoda se nepouštět do nových dobrodružství, to přece kačeři mají v povaze... ;-) Tak držím palce, ať už se rozhodneš pro cokoli. :-)

Existuje například Wix.com, je to fajn věc (pro normálního uživatele snadno a rychle), ale v nějaký širší (bez reklamy) je taky placenej. Podle mě Wordpress bude sloužit pro tyhle účely dobře, jen teda nevím nevm, jak s tou galeriií, tu Wordpressy hlavně dřív moc neuměly a muselo se do nich poměrně složitě něco montovat (a pokud to endora nemá vyřešený, tak to bude opruz, neboť bude potřeba řešit práva, ...).


  • 0
:)

#19 Syberianka

Syberianka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 16 červen 2014 - 5:29

Existuje například Wix.com... Podle mě Wordpress bude sloužit pro tyhle účely dobře, jen teda nevím nevm, jak s tou galeriií, tu Wordpressy hlavně dřív moc neuměly a muselo se do nich poměrně složitě něco montovat (a pokud to endora nemá vyřešený, tak to bude opruz, neboť bude potřeba řešit práva, ...).

Wix.com jsem neznala, někdy vyzkouším, díky za tip. Ovšem opět trošku problém pro někoho, kdo nemá s tvorbou webů zkušenost, že tady bude asi chybět širší podpora, kterou dnes už hodně populární a zavedený WordPress má.

 

Jinak vlastně máš pravdu, i na tu fotogalerii by statický web nebyl dostačující. A taky souhlasím, že na WP se dá (zvlášť dnes) už postavit skoro jakýkoliv typ webu. Mnohé s pomocí pluginů, další s doprogramováním. Z mého pohledu se nehodí například na eshop, ale i takové pokusy jsem už viděla.

 

Dění kolem WP stále zpovzdálí (a jako jeho uživatelka) sleduji, a i když momentálně už nemám takový přehled, řekla bych, že v oblasti médií hodně zapracovali. Na mnohé stačí obvykle tak jedním pluginem "vylepšit" stávající fotogalerii, samozřejmě, kdo má fotogalerii jako hlavní součást webu, je nucen sáhnout obvykle po nějaké "samostatné" v podobě "velkého" pluginu jako je například Nextgen Gallery. Ale tady bych řekla, že by to snad nebylo potřeba. Je fakt, že na free endoře by to mohl být problém, ale jak jsem psala, pro dlouhodobější prezentaci bych free verzi nevolila. Už jen fakt, že tam systém nahází svou reklamu, což pak může dělat neplechu při implementaci vybrané šablony, není radno opomíjet. O tom, že WP jde cestou mezi snahou o úspornost (ovšem jen zdánlivě, protože mnohé funkce pouze defaultně "skrývá", aby nové uživatele nepřehltili nabídkami, a stačí je pouze nechat "zobrazit") a současně naopak těch funkčností je víc a víc, takže bez dostatečného memory limitu mohou nastat problémy.

 

Nicméně petula.boruvka zvažuje i placenou verzi hostingu, a tam bych se už nebála (nevím, jak u endory, ale pravděpodobněji u wedosu), že se dá na žádost leccos z limitů přenastavit, upravit přes .htaccess, atp...

 

No, ale začínám mít obavu, že čím víc zabředneme do této debaty, tak petulu.boruvku odradíme. :-( A to by byla asi škoda. S WP se jinak podle mě přitom pracuje velmi dobře, ostatně - jinak by ho tolik lidí nevyužívalo. A čím víc se rozhlížím kolem sebe, tím víc webů postavených na WP vidím. Koneckonců i mnohé blogy/weby kačerů jsou na něm také postaveny. A řekla bych, že jim slouží dobře, ač se tu třeba nevyjadřují - a já bych nerada byla za nějakého mentora - "všeználka", třebas se ještě někdo o svou zkušenost podělí. :-)


  • 2

#20 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 13:03

Tak to nakonec vypadá, že se vracím k rozhodování mezi Endorou a Wedosem. S poskytovaným prostorem je na tom líp Wedos, tak asi zvolím je. A s WordPressem je nějak poperu. =) Děkuju všem moc za rady.


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama