Přejít na obsah


Fotka

Borůvky - nahlaste kde rostou.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 17:53

Tak jsem zas dostal chuť na borůvky, ale nějak na ně nemohu pořadně narazit. Tak jsem založil téma kde by se mohly zveřejňovat cache okolo kterých rostou boruvky a kačeři by pak mohli upravovat své plány na odlov cache spojený s konzumací borůvek.

 

Předpokládam hustotu borůvek alespoň 10ks a víc na keřík.

 

Já včera našel borůvky v okolí cache "IASON A MEDEA": GC4QV58 , žel až pozdě večer a tak z toho zobání už moc nebylo.

 

Tak se připojte s návrhy kam vyrazit.

Přiložené miniatury

  • P6211065-001.JPG

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 18:01

Když jsem před několika dny lovila keše ze série GCS (GC490DC a spol), tak jsem po těch stráních a roklích občas klouzala po ... ehm... zádi a teď ma na sukni fialový fleky. Je jich tam mraky!


  • 0

#3 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 18:07

Vcera v okoli Ceske Trebove rostly jak dive :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 18:09

Dobré téma :)! Možná by se to dalo rozšířit i na další pochutiny :D tuhle jsem se dobře najedl angreštu a rybízu v jedné opuštěné zahradě.

Jinak borůvek si pamatuju lány u série GeoZem, ale byl jsem tam v době, kdy nebyly, tak nevím hustotu...

A hromady borůvek si taky pamatuju zde GC559ZV v lesíku na západ od úvodek přes silnici. Tam jsem se jich nasbíral na několik koláčů :wub:


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 19:49

Rovensko pod Troskami, Borecké skály, u GC http://coord.info/GC1FPGY


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 20:24

Hustotu jsem moc nezkoumala, ale cestou od keše Stone hill jsem nějaké sběrače viděla


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 22 červen 2014 - 20:25

  • 0

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 20:34

Na Kaprovi, samosebou...

 

A v Borovanech bude Borůvkobraní - druhej víkend v červenci. Včetně soutěže v knedlíkování. Žahouru bude ze dvou metráků borůvek :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2014 - 20:44

V Českém ráji se to mezi pískovcovými skalami pěkně modrá. Možná by to ale ještě nějaký ten den na dozrání chtělo.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 6:41

Mohu doporučit ze včerejší zkušenosti GC12PD8, největší a nejvíc jich je mezi stage 5 a 6 :P


  • 0

#10 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:19

Minulý víkend jsem byl zde http://coord.info/GC...rd.info/GC1QRGN a borůvek bylo spousta. A keš je to náramná (včetně Jeskyněk pokud jste PM)!


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 23 červen 2014 - 12:19

  • 0

#11 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 23:06

Potvrzuji obrovské množství borůvek, jak píší Pupkovi, z Tutínka GC12PD8. Zajímavé je, že kousek odsud v lesích u Branžeže na Doluhém, Širokém a Bystrozrakém GC1MACM a na Robinu Hoodovi GC529EW nejsou téměř žádné.


  • 0

#12 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 21:29

Hustotu jsem moc nezkoumala, ale cestou od keše Stone hill jsem nějaké sběrače viděla

Tak jsem se tu dnes zastavil a nasel jsem sberace, zel boruvek tu moc neni, coz mi ti sberaci potvrdili. Boruvky jsou jen na vrcholove partii Vysokeho vrchu. Tak jsem nasbiral jen asi 1cm v litrove PETce a kdyz jsem to videl, tak jsem to radsi nasypal primo do pusy.

 

Tak co nemate nejaky dalsi tipy z oblasti Kladna, Slaneho, Rakovnika, Berounu? A co Ceskomoravska vysocina?


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#13 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 6:36

Tak jsem se tu dnes zastavil a nasel jsem sberace, zel boruvek tu moc neni, coz mi ti sberaci potvrdili. Boruvky jsou jen na vrcholove partii Vysokeho vrchu. Tak jsem nasbiral jen asi 1cm v litrove PETce a kdyz jsem to videl, tak jsem to radsi nasypal primo do pusy.

 

Tak co nemate nejaky dalsi tipy z oblasti Kladna, Slaneho, Rakovnika, Berounu? A co Ceskomoravska vysocina?

škoda :(


  • 0

#14 mmatuli

mmatuli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 10:32

U Slavonic, nejen v lesich mezi http://coord.info/GC2T537http://coord.info/GCYC01 je kazdorocne obrovske mnozstvi boruvek. Ale to bude asi trosku z ruky.


  • 0

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 11:12

Borufky maj jednu zasadni nevyhodu. Jde na nich dat jen FTF, kdo je druhej, uz nic nenajde :(


  • 1

#16 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 11:24

Druhá nevýhoda že jsou to všechno nanovky. Já radši švestky, ty jsou aspoň mikro :)


  • 2

#17 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 12:05

Druhá nevýhoda že jsou to všechno nanovky. Já radši švestky, ty jsou aspoň mikro :)

No, ono takovej meloun ... :)


  • 0
:)

#18 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2014 - 20:26

Dnes jsem brozdal po mape a nasel jsem cache Boruvkova stezka - zacatek a podle logu tam je mraky boruvek. Tak mame dalsi misto.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#19 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 19:36

Minulý víkend jsem viděl slušné plantáže kolem GC4Q5B4 kousek za Prahou. K optimální zralosti jim ještě trochu chybělo, ale teď už by to mohlo být ideální.

A protože Šolim je aktivní i u nás, v Čechách nejvýchodnějších, přidám ještě dnešní tip - GC56N2G Mladějovský vrch. Hektarové záhony a keříky hustě obsypané. :)

Přiložené miniatury

  • upr_P1100046.jpg

  • 0
Vložený obrázek

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 20:09

Na Kaprovi, samosebou...

 

A v Borovanech bude Borůvkobraní - druhej víkend v červenci. Včetně soutěže v knedlíkování. Žahouru bude ze dvou metráků borůvek :)

Na Kaprovi stage č.8 se jmenuje Borůvky. Hledal jsem to kdysi bez navigace, podle turistické značky, která tam ale vede jinak. Když jsem se jednoho evidentně kačera (s navigací v ruce) zeptal, kde tam jsou Borůvky, řekl mi že tam nikde nejsou. Přitom jich všude byla spousta. Letos jsem tam nebyl. Chodívám na ně do nejbližšího lesa a buď tam jsou, nebo ne. Dlouhé přesuny nedělám.

EDIT:Tak jsem vlezl do nejbližšího lesa, a borůvky abych tam hledal lupou. Přecejen asi vyrazím na kole o kousek dál.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 červen 2014 - 20:54

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama