Přejít na obsah


Fotka

Hitparáda hintů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#1 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 11:57

Poslední lov mě přivedl k založení tohoto tématu...určitě to zná každý, přijde na místo, tam nemůže najít, podívá se do hintu a...jde dál s DNF :P
Jaké si pamatujete vtipné, zajímavé apod hinty B)

Tu je taková ta klasika - hint "primo pod skalou pod kameny"...jenže skála se táhne celým kopcem a kameny jsou všude, navíc když jsem tam byl, bylo tam vysypáno sklo, odpadky, no lepší hint, možná fotohint by hledání usnadnil.
GC39QR1

A z posledních dnů - hint - staci se divat kolem finalnich souradnic - no to je teda rada, kolem sebe se na finálních souřadnicích dívám pokaždé :D
GC4X1Z0

No a tady už jsem vážně střílel atomovky :D, několikátá návštěva, po hodině hledání DNF...v místě proběhlo velké kácení stromů, takže je tam asi tak 550tis pařezů a hint...pařez...a v některém z nich schovaná mikro...sorry hobliku, asi si to přečteš, ale musel jsem B)
GC1K002

naproti tomu, když máte zamudlené prostředí, velmi oceníte hint jako tento -
Dole v liskovem keri napravo od kaplicky (pokud stojite naproti vchodu do kalicky), nejbliz schodum, je vlozena vetev, v ni je zespoda zapustena petka. Nevyndavat, staci odsroubovat.
= na první sáhnutí, šanci vás zbystřit nemá ani vedle stojící babka
GC1VBV1

 

K hintu u kešky "hrad v podhradí" už toho bylo řečeno dost, tu nechme prosím být...každopádně třeba i toto téma přiměje některé ownery se zamyslet a kačerům ten lov trochu usnadnit, občas jsou ty hinty opravdu k ničemu a docela by se hodily...


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 23 červen 2014 - 11:59

  • 7

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:06

Také jsou výborné hinty u kterých si autor myslí,že je musí ještě zašifrovat. Takže toto jsem luštil skoro hodinu

"LyBi aNKMeKi,

TpONusi sI lMEec,
caC oST - oSTdaTSaPe dNA MIeZ"

(hlavně kvůli tomu, že jsem myslel, že l je velké písmeno I)

http://coord.info/GC...rd.info/GC3522D


  • 3

#3 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:19

Spatny neni ani hint: parez na pasece, nekolikrat jsem uz takovy zazil. Bohuzel je potom paseka dost ohledana.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#4 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:22

V sobotu jsem razila na novou serii, hint: jen si tu tak lezim - uprostred rokle kde lezelo snad 20 spadlych stromu a signal byl +- 30 metru :-(

 

Ale nejlepší jsem zažila v Chorvatsku v odkrytých základech nějaké antické vily, zaměření asi o 15m vedle, hint ve zdi a keš byla za jedním kamenem co šel vyndat. Chodili jsme se poblíž koupat a hledali ji několik dní.


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 23 červen 2014 - 12:30

  • 0

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:25

Já miluju rakouské hinty. Představte si, že jedete na tři týdny do hor, nevíte kudy se budete toulat, tak si stáhnete PQ s tisícovkou keší. A pak stojíte pod vrcholem hory, kolem fičí že zamrzaj Eneloopy, všude kamení a led a když kouknete do HINTu, přečtete si: "See SPOILER".


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 23 červen 2014 - 12:31

  • 13

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:25

Me nejvic nastval hint v Norsku na Geirangeru - na vrcholu vsude samej sutr, zadnej porost... Proste nic jinyho nez kameny tam clovek nenasel... Navic se za vyjezd nahoru platilo (tatinkovi se nechtelo pesky). A tam kes s hintem "pod kamenem". Na nule jsem stala asi ctyrikrat a stejne kes nikde :D


  • 1

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:37

Parkrat jsem videl hinty typu To najdes! nebo Neni potreba a jednou Je to micro.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:41

A z posledních dnů - hint - staci se divat kolem finalnich souradnic - no to je teda rada, kolem sebe se na finálních souřadnicích dívám pokaždé :D.

 

Já si teda často jenom s díváním nevystačím - strkám pracky do každé škvíry, převracím kameny, atd. Hint znamená, že nic z toho dělat nemusím, stačí se opravdu jenom pozorně dívat.

Podobně "pod pařezem" v lese plném pařezů znamená, že nemusím koukat na stromy, pod stromy, mezi kořeny, pod kameny, na dutiny v pařezech, atd., ale jenom pod pařezy.


  • 0

#9 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:42

Me nejvic nastval hint v Norsku na Geirangeru - na vrcholu vsude samej sutr, zadnej porost... Proste nic jinyho nez kameny tam clovek nenasel... Navic se za vyjezd nahoru platilo (tatinkovi se nechtelo pesky). A tam kes s hintem "pod kamenem". Na nule jsem stala asi ctyrikrat a stejne kes nikde :D

Norské hinty jsou boží.

Většina keší je někde v lese a nápověda je vždycky "hanging in a tree".


  • 1

#10 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:58

Mne se líbil jeden hint na T5 na sever od Prahy. Je to T5 stromovka a hint magnetická za okapem :)


  • 3

#11 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:10

Hint, u kterého jsem si říkal, jestli to owner myslí vážně, mi přišel zrovna u této keše: GC1VMAV Keš je v místě, kde byl před lety polom, fakt veliká paseka plná pařezů a hint, alespoň původně byl, "pod kamenem", teď je tam cosi zpřesňujícího, ale pro jistotu v obráceném pořadí. Na tom by ovšem nebylo nic špatného, kdyby ta keš ve skutečnosti nebyla mimo polom na kamenném poli. Takže něco ve smyslu, "ne nebojte se, nebudu tak zlý, abych vás nechal vybírat z pár pařezů v okolí, místo toho budete hledat jen asi pod stopadesáti šutráky." :ph34r:


  • 0

#12 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:14

přesně jak Citecka..... nekde ve francouzskem pohraniči, vrba jak blazen, nikde nic a hint pulstrankovy francouzsky elaborat....merde
samo že nic
doma v google překladači: 3 větev zprava, nebo tak něco :-)
  • 0

*


#13 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:16

hinty jsou nekdy podarenejsi, nekdy mene... co mne vsak irituje, je jiz vyse zminene sifrovani hintu - pozpatku, na preskacku a buhvijak jeste. Blahove si porad myslim, ze hint ma napovedet a ze ROT13 staci :(


  • 10

brundi
 


#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:21

GCJMXQ - pod kamenem vedle balvanu - v lomu plném kamení a balvanů  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:26

Norské hinty jsou boží.

Většina keší je někde v lese a nápověda je vždycky "hanging in a tree".

Popřípadě jsou v tom jejich šíleným jazyku, ze kterýho se nedá nic pochopit. I když na jejich obranu je třeba říct, že keše mají ve většině případů luxusní. I když i tam jsem párkrát narazil na, "use fotohint", což je fakt supr, když má člověk navigaci bez netu.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 23 červen 2014 - 13:27

  • 0

#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:34

Já si teda často jenom s díváním nevystačím - strkám pracky do každé škvíry, převracím kameny, atd. Hint znamená, že nic z toho dělat nemusím, stačí se opravdu jenom pozorně dívat.

Podobně "pod pařezem" v lese plném pařezů znamená, že nemusím koukat na stromy, pod stromy, mezi kořeny, pod kameny, na dutiny v pařezech, atd., ale jenom pod pařezy.

 

Jo to je sic pravda, ale přecijen u kešky na náměstí, kde je to samej mudla a autor sám u nedávného obnovujícího logu píše, že počítá s tím, že se ztratí, tak bych situaci kačerům co nejvíce usnadnil a místo "dívej se kolem sebe" nasadil hint třeba "v koruně stromu u kmene" a tím eliminoval kačery důkladně prohlížející vše v okruhu 5m. Zrovna tady si člověk musel stoupnout vyloženě pod strom ke kmeni, aby keš viděl.

 

Tady jsem narazil na další zajímavý hint, nevím jestli slouží k luštění, nebo k hledání, ale jestli k hledání, tak má kačer u finále o zábavu postaráno :D kor jestli se na místo dostane za delší dobu a už si nepamatuje jak to luštil.

GC1MDFE

hint: UHJpIGx1c3RlbmkgcG91emlqIG1vemVrLg==

a mám pocit, že hint má primárně sloužit k situaci při hledání. Když už je tam i k luštění, tak by to bylo dobré nějak zmínit.


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#17 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:40

A tady jsem si vzpomněl na další kačerovu pomstu...představte si, vyluštíte mysterku, zajucháte si, dorazíte do země vzdálené, stojíte 10 metrů před nulou na navigaci, zvednete oči a tam se vám naskytne tento pohled...hint? pod kamenem

GC1ED9M

 

687642d3-cbfa-4dd9-8685-55cc6ad8cc04.jpg


  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#18 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:54

Poslední lov mě přivedl k založení tohoto tématu...určitě to zná každý, přijde na místo, tam nemůže najít, podívá se do hintu a...jde dál s DNF :P
Jaké si pamatujete vtipné, zajímavé apod hinty B)

Tu je taková ta klasika - hint "primo pod skalou pod kameny"...jenže skála se táhne celým kopcem a kameny jsou všude, navíc když jsem tam byl, bylo tam vysypáno sklo, odpadky, no lepší hint, možná fotohint by hledání usnadnil.
GC39QR1

No vidíš, tady jsem byla zrovna po tobě a tvoje DNF mě trochu zmátlo, ale našla jsem to podle geocestičky naprosto v pohodě, takže jsem ani hint nepotřebovala.  :D


  • 0

#19 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:55

A tady jsem si vzpomněl na další kačerovu pomstu...představte si, vyluštíte mysterku, zajucháte si, dorazíte do země vzdálené, stojíte 10 metrů před nulou na navigaci, zvednete oči a tam se vám naskytne tento pohled...hint? pod kamenem

GC1ED9M

Jé a opět další známé místo. Taky jsem myslela, jak to bude těžké, když jsem spatřila ten lom, ale stačilo se podívat pod nohy a zrovna jsem na ní stála. :D


  • 0

#20 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:58

No vidíš, tady jsem byla zrovna po tobě a tvoje DNF mě trochu zmátlo, ale našla jsem to podle geocestičky naprosto v pohodě, takže jsem ani hint nepotřebovala.  :D

Njn, to je ta momentální geoslepota, na jiné to může být opačně :D každopádně u obou si stojít za tím, že ten hint je k prdu :D ale u té první uznávám, že když jsem tam byl podruhé, geodálnice byla vidět na míle, ale poprvé mi tam hrozně lítal signál, takže jsem hledal o kus vedle...kde byla překvapivě také skála a pod ní kameny :P


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama