Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nahrávání nálezů na Geocaching.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Cabík-CZ

Cabík-CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 14:42

Přestalo mi fungovat nahrávání nálezů na geocaching.cz. Zkoušel jsem to jak přes

 

http://www.geocachin...&section=upload

 

tak přes plugin do GeoGetu. Ani jedním způsobem se mi nahrávání nedaří. Chtěl bych nalezené keše nahrát z důvodu aktualizace nálezů (červených puntíků) na mapkách.

 

Když nahrávám přes odkaz http://www.geocachin...&section=upload

zobrazí se mi:

 

Načtení souboru s nálezy

  • Název souboru: 13792759.zip
  • Velikost: 694183
  • Načteno: 0

a žádné keše to k existujícímu seznamu nepřidá. Nahrávaný soubor je stažený z Geocaching.com, zkoušel jsem nahrát jak zazipovanou verzi, tak přímo rozbalený GPX soubor,  vobou případech mi to hlásí, že to nic nenačetlo.

 

V GeoGetu mi hlásí plugin:

akce:nalezy
info:chyba:prihlaseni
data:

Přihlašovací údaje mám ale správně, neměnil jsem je a dříve mi to fungovalo bez problémů.

 

Máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuji za jakoukoliv radu.


Tento příspěvek byl upraven od Cabík-CZ: 29 červen 2014 - 14:46

  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2014 - 16:43

V tom pripade bych veril te vypsane chybe - doslo k chybe pri prihlasovani k serveru. Problem byva s nicky, ktere obsahuji nicky s nabodenicky a jine podivne znaky. Je otazka, kdy ti to fungovalo naposled a zda mas spravne nastevene prihlasovaci udaje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Cabík-CZ

Cabík-CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 22:50

Děkuji, naposledy mi to fungovalo cca před měsícem. Přihlašovací údaje mám zadány správně, ale možná je problém v tom, že mám v loginu diakritiku a teď to začalo takhle blbnout.


  • 0

#4 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2014 - 23:57

Jsem na tom stejně. Login mám bez diakritiky, ownerid v profilu mám vyplněno, ale pocket query zip stažený z gc.com se mi prostě nenačte. Akorát nevím, jestli to předtím fungovalo, tohle je můj první pokus o načtění PQ :-(


  • 0

#5 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 7:06

Vcera jsem nahraval zazipovany gpx (vytvoreny v geogetu) a vse v pohode.... Plugin mi taky od spusteni novych gc.cz nejede, pac mam paznak v nicku :-)

Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 06 červenec 2014 - 7:07

  • 0

#6 Cabík-CZ

Cabík-CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 20:12

Tak mně už to začalo fungovat přes GeoGet, musel jsem z nicku odstranit diakritiku, a pak to začalo fungovat. Ale nahrávání přímo přes web geocaching.cz mi nefunguje, dávám tam zazipovaný soubor z geocaching.com (vytvořený přes Pocket Query), ale nevezme mi ho. Každopádně přes GeoGet už mi to jde, tak zase můžu aktualizovat nálezy :)


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 20:18

Geoget (vlastne jeho plugin) neobsahuje upravu pro pouziti API pro nicky s diakritikou. API se s prechodem na novy system zmenilo a nikde jsem nenasel popis (ani novy ani ten z puvodniho systemu) ani popis zmen. Tak chvili trva, nez se vsechno overi a Haluma to implementuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 20:20

Hele, ale co se tyce paznaku v nicku, tak to uz jsme resili kvuli Statoru, ne? Nebo to bylo neco jinyho?


  • 0

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 20:38

Geoget (vlastne jeho plugin) neobsahuje upravu pro pouziti API pro nicky s diakritikou. API se s prechodem na novy system zmenilo a nikde jsem nenasel popis (ani novy ani ten z puvodniho systemu) ani popis zmen. Tak chvili trva, nez se vsechno overi a Haluma to implementuje.

co přesně fungovalo a nefunguje? Kromě vyhození funkcí pro hodnocení by to mělo dělat to samé co předtim a jediné problémy by mohly souviset s tím že jádro systému může jinak parsovat parametry a interně je v unicode a ne win1250


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 21:38

Tak už mi to jede. Nevěděl jsem přesně, kde vzít to OwnerID, tak jsem to samozřejmě zadal špatně :-( Nějaká kontextová nápověda přímo ve formuláři by bodla.

 

Nakonec jsem nakoukl do toho xml a našel "groundspeak:finder id=". Teď už se to načetlo.


  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 14:33

Pepo, pokud si vzpomenes, tak prave parsovani parametru jsme spolu resili (minimalne 2 x). Puvodne, na starem systemu, byly parametry ve Win1250. Pak se system preklopil do noveho, do unicode. Parametry ve volanich v GG jsme predelali do unicode. V nekterych funkcich to chodi, v jinych to nechodi. Tam, kde to nechodi (napr. nahrani nalezu na profil, ale mam pocit, ze vsude, kde je treba se prihlasit), jsi mi tvrdil, ze je to interne ve Win1250 a je treba k parametrum pripdat dalsi, ktery rekne, ze je to v unikode. Pripada mi to trochu schizofrenni :-) Mame system v unicode, ale sam predpoklada, ze neco je v Win1250 a neco v unicode. Tak trochu jako ve win, tak jsou take v kazdy okamzik aktivni 3 kodove stranky.

 

Uvital bych stranku, ktera se zabyva API a parametry. Myslim, ze na starem webu neco bylo, i kdyz ne uplne. Tady jsem hledal, ale nenasel.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 červenec 2014 - 14:47

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 Jerry33

Jerry33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 14:30

Ahoj,

Nějakou dobu jsem Geoget nepoužíval a teď jsem si ho zase nainstaloval, že se budu aspoň kochat puntíkatýma mapama, ale zjišťuji, že se mi na gc.cz nenahrávají nálezy. Geoget hlásí zde zmiňovanou chybu:

akce:nalezy
info:chyba:prihlaseni
data:

 

Přitom přihlašovací údaje mám správně, diakritiku v loginu nemám, user ID zkontrolované z gc.cz, ale na gc.cz v seznamu nálezů vidím naposledy ty z roku 2019, kdy jsem Geoget používal naposledy. Jsou s tím teď nějaké potíže nebo dělám něco špatně?

 

EDIT: Do databáze Geogetu se mi jinak všechny nálezy normálně stáhly a tam je vidím správně...
 

Díky moc!


Tento příspěvek byl upraven od Jerry33: 09 leden 2021 - 15:01

  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 16:31

A máš tam i přihlášení na geocaching.cz a ne jen na geocaching.com?


  • 0

#14 Jerry33

Jerry33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 16:37

jojo, obojí vyplněné a zašedivělé, takže to ani nejde změnit.


  • 0

#15 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 18:01

Zkusil jsem si nahrat svoje nálezy, také jsem měl staré a skončilo to chybou stejnou jako u Tebe. Pomohlo nastavení spravneho hesla ve Správci pluginů - konfigurace pluginů. Tam mas heslo správně, stejné jako na geocaching.cz?


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#16 Jerry33

Jerry33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 18:37

YES! Přesně tohle nastavení se mi nedařilo najít. A vskutku to tam bylo špatně.. Teď už to šlape. Díky moc, plavčíku!  :)


  • 1

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 21:27

Dobře že to vím, sice problém nemám, ale to, že je nastavení i ve správci pluginů mě ani nenapadlo. A to jsem tam našel i svůj, který jsem psal sám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 leden 2021 - 21:33

  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 11:01

Nastaveni souboru, ktere napatri do Statoru, ale Stator je pouziva, neni mozne ve Statoru upravovat. To mi pripada celkem logicke a je to i popsano a to hned vedle tech zasedlych hodnot. Fakt nevim, jak bych vam to mohl dat jasneji vedet nebo co je na tom nejasneho.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 19:45

Nic, jen mi bylo divné, že toto (obě přihlášení) nevidím v nastavení Geogetu. Ale mám to správně, takže kdysi jsem to určitě podle něčeho nastavil.


  • 0

#20 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2021 - 16:38

Ahoj, GG nepoužívám, chtěl jsem po x letech aktualizovat mapku, ale nedaří se mě "Načtení" dat nálezů generovaných přímo z GC.com

https://www.geocachi...&section=upload

 

U aktuálního FF i starého IE to končí takto:

  • Název souboru: 631199.zip
  • Velikost: 16710454
  • Načteno: 0

MS Edge ve spodní liště postupně načítá do 40% a na tomto čísle se zastaví. Pak skončí stejně jako FF.

 

 

Pokud na stránce kliknu na seznam nálezů začínají některé řádky GC kódem, ale nemálo jich tam začíná názvem keše.

Mám dojem, že dříve zde bylo tlačítko na smazání starých dat a pak se načítal soubor do prázdné databáze.

 

Dělám něco špatně?

 

moje ID: 2120

VSA


Tento příspěvek byl upraven od vsa: 03 květen 2021 - 16:46

  • 0
VSA




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama