Přejít na obsah


Fotka

Zmapování nejstarší historie geocachingu v krajích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
154 odpovědí na toto téma

#81 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2014 - 15:58

Podle dat Project-GC jsem připravil bookmark nejstarších keší v Karlovarském kraji (25+3 aktivní + archivované mezi nimi).


  • 0

#82 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2014 - 19:30

Podle dat Project-GC jsem připravil bookmark nejstarších keší v Karlovarském kraji (25+3 aktivní + archivované mezi nimi).

Sedí to s tím co mám v databázi v GeoGetu.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#83 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2014 - 19:33

Když se tu objevil Arne1, dělá někdo (nebo ty?) na Jihomoravském kraji? Nemyslím nutně onu Challenge, ale alespoň bookmark pro zajímavost...

No objevil jsem se, ale jen proto že nechápu moc velký smysl takhle komplikovaně vyrábět bookmark z prvních x keší když se daný kraj seřadí podle sloupečku "Založení"
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#84 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2014 - 20:40

No objevil jsem se, ale jen proto že nechápu moc velký smysl takhle komplikovaně vyrábět bookmark z prvních x keší když se daný kraj seřadí podle sloupečku "Založení"

 

Ty máš jistotu, že máš v Geogetu databázi všech keší, včetně těch, které byly archivovány dávno předtím, než jsi začal kešovat? Pokud ano, tak bys mohl opravdu snadno vytvořit seznamy pro všechny kraje i okresy.


  • 0

#85 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2014 - 12:44

No objevil jsem se, ale jen proto že nechápu moc velký smysl takhle komplikovaně vyrábět bookmark z prvních x keší když se daný kraj seřadí podle sloupečku "Založení"

 

Bookmark list má několik výhod:

  • Je veřejně dostupný a jde tedy o informaci pro všechny, kteří mají zájem.
  • Jelikož je na něj upozorňováno z kešek samotných, ví se hned, že jde o kešku prastarou.
  • Povědomí o prastarých keškách může vést k tomu, že kešky zanedbané autorem někdo adoptuje či se o něj jen tak postará, dříve než přijde NA a nebo přímo Archive log.
  • Podle bookmark listu lze rychle připravit challenge checker na Project-GC, stejně tak se libovolný kačer při zobrazení bookmark listu dozví, jaké by mohl ještě navštívit.
  • Bookmark list umožňuje evidovat původního zakladatele po boku současného vlastníka, případně období přechodné archivace.

  • 0

#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 9:21

Osobně si stále říkám, že se někdy kouknu na nejstarší keše Královehradeckého kraje, jen na to najít čas. Už mám skoro měsíc zpoždění v logování :-( Takže na tohle by u mě bohužel přišel čas min. v září po mém eventu v Josefově, protože mezitím jsem ještě 14 dní na dovolené.

 

 

Ty máš jistotu, že máš v Geogetu databázi všech keší, včetně těch, které byly archivovány dávno předtím, než jsi začal kešovat? Pokud ano, tak bys mohl opravdu snadno vytvořit seznamy pro všechny kraje i okresy.

 

Docela by mě zajímalo,kde bere Project-gc data o archivovaných keškách. Předpokládám, že z nalezených kešek přihlášených uživatelů. I zde může ale nějaká chybět (s pár nálezy, kde ji našel někdo, kdo se do project-gc nikdy nepřihlásil... Takže 100% jistotu nemáš asi nikdy, leda, že by ti data o archivovaných keších dal přímo GS a to bych řekl, že nedá ani pro project-GC.

 

Vzhledem k zapracování různých BK archivovaných keší a tahání PQ týdně bych si tipnul, že mám třeba v GG min. 99,5% všech keší včetně archivovaných v ČR.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 30 červenec 2014 - 9:22

  • 0

#87 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 9:32

Docela by mě zajímalo,kde bere Project-gc data o archivovaných keškách.

Mám za to, že archivované keše v databázi zůstávají a jsou jen označené jako archivované, takže přes API budou vhodným výběrem normálně dostupné.


  • 0

#88 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 9:53

Mám za to, že archivované keše v databázi zůstávají a jsou jen označené jako archivované, takže přes API budou vhodným výběrem normálně dostupné.

 

Samozřejmě to vím, využívám to při práci v GG či A:Drake, ale musím vědět kód keše, která byla archivovaná

I když nenapadlo mě, že mohou brát dotazy na API podle úplně všech možných variant GC kódů. Nenapadlo mě, že mohou stahovat data v takovém rozsahu, aby si mohli stáhnout úplně všechny keše dle kódů, protože to je opravdu velký počet.


  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 10:12

 

Bookmark list má několik výhod:

  • Je veřejně dostupný a jde tedy o informaci pro všechny, kteří mají zájem.
  • Jelikož je na něj upozorňováno z kešek samotných, ví se hned, že jde o kešku prastarou.
  • Povědomí o prastarých keškách může vést k tomu, že kešky zanedbané autorem někdo adoptuje či se o něj jen tak postará, dříve než přijde NA a nebo přímo Archive log.
  • Podle bookmark listu lze rychle připravit challenge checker na Project-GC, stejně tak se libovolný kačer při zobrazení bookmark listu dozví, jaké by mohl ještě navštívit.
  • Bookmark list umožňuje evidovat původního zakladatele po boku současného vlastníka, případně období přechodné archivace.

 

Jsem asi blbej, ale ze jde o kesku prastarou se pozna i bez toho - z data zalozeni, ne? Takze z toho zbylo jen to, ze si z toho nekdo chce pohodlne nasekat mnoho dalsich Challenge kesi.

 

Jo, a jeste to posledni, co jsem vubec nepochopil, jak by to vubec mohl bookmark technicky dokazat. Jako ze to napises do poznamky, ktera je videt jen po rozkliknuti na webu a nikde jinde?


  • 0

#90 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 10:37

Hlavní výhodou bookmarků je, že jsou integrovanou součástí gc.com a k jejich obsahu, tedy keším a textům, má přístup úplně každý a nepotřebuje k tomu žádné další nástroje. Bookmark podchytí i keše archivované, které jsou jinak na gc.com obtížně dohledatelné. Proto je to velmi šikovný nástroj.

 

Nemyslím si, že tady jde o nasekání laciných Challenge keší. Pokud se to udělá zodpovědně tak, jak to udělal AHA & team na Plzeňsku, tak je to hodně zajímavý pohled do historie geocachingu u nás.


  • 6

#91 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 13:26

Takze z toho zbylo jen to, ze si z toho nekdo chce pohodlne nasekat mnoho dalsich Challenge kesi.

 

At uz ma dotycny jakekekoli umysly, tak se ptam: A v cem by byl s lacinymi challenge kesemi jako problem?


  • 0

#92 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 13:32

Jsem asi blbej, ale ze jde o kesku prastarou se pozna i bez toho - z data zalozeni, ne?


A poznáš podle data založení, že byla úplně nejstarší? Nepoznáš, ale bookmark list tuto informaci nabízí. Já osobně mám za staré všechny s šestiznakovým kódem, ale jak jsem se mohl přesvědčit, mnoho lidí vůbec GC kódy nezkoumá a na datum založení se nekouká, zároveň ale někteří považují informaci o výjimečném stáří keše za zajímavou.

Takze z toho zbylo jen to, ze si z toho nekdo chce pohodlne nasekat mnoho dalsich Challenge kesi.


Kdybych chtěl pohodlně nasekat challenge keše, tak je prostě nasekám a nevrtám se v mnoho let staré historii. Za čas věnovaný sestavování textu challenge keše bych jich zvládl hned několik, ale nevidím v takových challenge keších smysl. Obě naše dosavadní challenge keše kromě výzvy nabízejí informace, které takto pohromadě nikde nejsou/nebyly.
  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 13:58

At uz ma dotycny jakekekoli umysly, tak se ptam: A v cem by byl s lacinymi challenge kesemi jako problem?

 

Ja jen konstatoval, jaky to na mne dela dojem, ale nikde jsem ani sluvkem nenaznacil, ze je to problem! Naopak, po te smrsti podivnych Challenge kesi typu "objed pulku zemekoule" nebo "mej hodne T5 kesi", mi tohle dava alespon nejaky smysl.


  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 14:14

A poznáš podle data založení, že byla úplně nejstarší? Nepoznáš, ale bookmark list tuto informaci nabízí. Já osobně mám za staré všechny s šestiznakovým kódem, ale jak jsem se mohl přesvědčit, mnoho lidí vůbec GC kódy nezkoumá a na datum založení se nekouká, zároveň ale někteří považují informaci o výjimečném stáří keše za zajímavou.
 

 

 

Puntickar by napsal:

Bookmark zadnou informaci o skutecnem zalozeni kese nenabizi, maximalne nabizi poznamku, kam se da napsat cokoliv. Kdyz napisu do nejake poznamku v bookmarku, ze "cernousek je cerny", opravnuje mne to k argumentaci, ze Bookmarky poskytuji informace o barvach lidskych ras?

 

Ale ja chapu, ze bookmark ma sve vyhody, ba i chapu, ze misty je to detektivni patrani a ze je to zajimave. Jen kdyz jsem cetl ten seznam vyhod bookmarku, tak mi to prislo ponekud precenene, jako vylozene basneni a mlaceni uz vymlacene slamy, jako by to melo byt zduvodneni dotace od EU. :huh:

 

Osobne jsem rad za tyto historicke informace, jen bych je spise hledal na geowiki a ne v nejakem listingu.

 

Nicmene nechapu, co cloveka, ktery prehlizi datum zalozeni, prehlizi i GC kod, co jej vlastne ponoukne k tomu, aby zacal zkoumat zrovna bookmarky?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 30 červenec 2014 - 14:17

  • 2

#95 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 15:00

Nicmene nechapu, co cloveka, ktery prehlizi datum zalozeni, prehlizi i GC kod, co jej vlastne ponoukne k tomu, aby zacal zkoumat zrovna bookmarky?

 

To je jednoduché - neponoukne jej nic. Tento člověk není vůbec důležitý, on v tom vlastně ani nehraje.

Ale ten, který se zajímá, tak ten dostane (pokud je bookmart kvalitní - tak prakticky hned) historický soupis - a může bádat dál.

Nemusí lozit někam na wiki, instalovat jakékoliv programy, pátrat v análech...prostě načerpá vědomosti  :)


  • 1

*


#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 15:11

Ale jak se o tom bookmarku dozvi? Tim, ze cirou nahodou otevre listing toho zlomku promile kesi, ktere ten bookmark budou mit prirazeny? Ehm, hlavne ze nemusi nikam lozit a nedejboze patrat... :D


  • 2

#97 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 15:39

Ale jak se o tom bookmarku dozvi? Tim, ze cirou nahodou otevre listing toho zlomku promile kesi, ktere ten bookmark budou mit prirazeny? Ehm, hlavne ze nemusi nikam lozit a nedejboze patrat... :D

 

Z nekonečných diskusí na fórech :-)


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#98 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 15:40

Halumo, nezkoušej na mě nějaký mindfuck, kuva kdo se má o tom bookmartu dozvědět ? :)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 30 červenec 2014 - 16:03

  • 0

*


#99 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2014 - 20:58

tak se hodí na wiki info o nejstarších keškách a k nim odkazy na bookmarky a listingy čelenek ne? :)

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 30 červenec 2014 - 20:59

  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#100 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2014 - 8:29

Je už u nicku HaLuMa tag troll? ;-) Bookmark je vedlejším, leč přínosným produktem při mapování a popsání kořenů GC v jednotlivých krajích a může být též pomůckou pro ověření případné challenge cache. Nevím o ničem, co by bylo srovnatelně použitelné pro všechny geocachery, kteří kdy projeví o nejstarší keše zájem.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama