Přejít na obsah


Fotka

Zmapování nejstarší historie geocachingu v krajích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
154 odpovědí na toto téma

#1 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 12:33

V Plzeňském kraji jsme nyní měli několik desetiletých výročí spojených s geocachingem: ať již založení a nalezení první keše na samotném Plzeňsku, tak i první nález keše v kraji vůbec. U příležitosti těchto výročí jsem uspořádal trochu nostalgický event 10 let geocachingu na Plzeňsku, kde pamětníci vzpomínali na doby, kdy keší bylo v celých Čechách do tuctu či kde byl představen vůbec první český geocacher.

Aby po eventu zbylo něco hmatatelného, připravil jsem keš Pilsner Oldies Challenge. V jejím listingu jsou chronologicky představeny nejstarší keše, jejich autoři a první nálezci. Jde samozřejmě také o challenge keš neboli o keš s výzvou. Podmínka není nijak těžká, je potřeba najít určitý počet ze skutečně nejstarších keší v Plzeňském kraji. Cílem keše není honit kačery po kraji, ale tyto velmi staré keše připomenout, jasně říci, že u nich hra začínala, a také upozornit na potřebu údržby některých keší komunitou.

Byl jsem požádán, abych vás, kačery z celé republiky, vyzval ke zmapování nejstarší geohistorie a vytvoření obdob této challenge cache v jednotlivých krajích.

Pokud by vás myšlenka vzniku challenge keše podobného formátu i ve vašem kraji zaujala, zde jsou podmínky a rady pro její založení:

  • Budu rád, pokud přípravu takové keše pojmete kolektivně (tj. v rámci regionálních spolků jako K.G.B., GeoVysočina atd.), neboť více hlav více ví a také je šance, že keš nebude do budoucna závislá na jediném člověku (či že nebudou vznikat dvě najednou).
  • Podmínka výzvy je nalézt 25 keší ze seznamu, který vždy tvoří 25+3 nejstarších dosud nearchivovaných keší kraje plus všechny již archivované keše starší, než nejmladší keš na seznamu (v Plzeňském kraji jde aktuálně o 36 keší, počet se samozřejmě bude lišit a při archivaci některé z keší klidně naroste; navýšení o 3 keše dává i kačerům-nováčkům možnost vyhnout se příliš vzdáleným či terénem obtížným keším, tj. nabízí jim možnost volby jako mají mazáci s nálezy na již archivovaných keších). Počet bych zachoval, snad jen u rozlehlého Středočeského kraje by mělo smysl navýšení. Ze seznamu je možné zcela vyřadit keše, které nebyly nikdy nalezeny, do seznamu nemohou být zahrnuty libovolné eventy. Bookmark list či challenge checker na Projekt GC bude pro kačery nezbytnou pomůckou, připravte jej. Pokud geocacher některou keš aktuálně vlastní (či v minulosti založil), počítá se mu při posuzování splnění výzvy jako nalezená.
  • Při sestavování seznamu je obtížné dohledat všechny již archivované keše. Nemáte-li již hotový seznam, pátrejte v nálezech a založených nejstarších kačerů regionu. Pozor na okrajové části kraje, pozor na přespolní veterány zakládající daleko od svých HC.
  • Protože se u tohoto typu keší vyžaduje uvedení slova "challenge" v názvu, zvolil jsem název celý v angličtině i přes naprostou lokálnost tématu. Budu rád, pokud bude i vaše keš pojmenována obdobně a je jedno, zda půjde o Prague či Geowest Oldies Challenge, kraj by měl být z názvu zřejmý.
  • Plzeňská keš není na výchozích souřadnicích, ale nebojte se vaší keš na výchozí souřadnice umístit.
  • Pro schránku velikosti alespoň regular zvolte pěkné umístění (nejlépe takové, aby plzeňská keš byla Popelkou mezi těmito keškami).
  • Je vhodné před přípravou záměr konzultovat s lokálním reviewerem, zda nebude mít další podmínky pro publikaci.

Máte-li záměr keš vytvořit, napište do tématu, ať ví vaši kolegové, komu pomoci či koho uhánět. Vytvoříte-li takovou keš, dejte mi prosím vědět - spravuji bookmark challenge keší a vytvořil bych bookmark i pro tyto keše.


  • 16

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 12:47

Výborná myšlenka, moc by mě potěšilo, kdyby se našel tým pro vytvoření analogie v Praze a Středočeském kraji!
  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 13:07

Na eventu jsem byl, moc se mi tam líbilo a chtěl bych ownerovi i všem "účinkujícím" ještě jednou poděkovat :) .


  • 0

#4 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 14:44

Úvodem bych Adamovi chtěl vyjádřit velkou pochvalu a poděkování za to, jak téma pravěku Plzeňska zpracoval listingem challenge i celým sobotním eventem, na kterém ji tak dechberoucím trikem z rukávu vyčaroval. ;-) Mimořádně povedená akce a skvělé publikum (jo, phrkt, byli jste báječní). A proto by určitě mělo něco z toho být za vzor k podobnému zpracování pravěku i pro zbylé regiony naší republiky. Dvojnásobný dík tedy za promptní zpracování celostátní prezentace.
 
A teď nějaké ty připomínky a náměty: 
 
Přinejmenším pro opravdu velký kraj Středočeský, případně některý další, možná počet budeme muset maličko individuálně přizpůsobit směrem vzhůru (dejme tomu 35/50 nebo tak něco), no to by se vidělo, jak to konkrétně bude vycházet. 
 
Taky, protože ten územní vývoj byl hodně nerovnoměrný, by bylo dobré rovnou jako vedlejší produkt vytvářet i orientační přehledy po okresech (řekněme tak desítku až dvacítku nejstaršíchj pro každý okres). Zvlášť v těch větších krajích se na tom budou moci vyřádit i kolegové z těch částí, které by jinak krajský formát postihoval jen okrajově či vůbec. To by tedy netvořilo součást challenge, ale listing by se ilustrativně dal obohacovat třeba právě výtahy z těch okresů. A protože na rozdíl od krajské challenge, by nebyl žádný zvláštní důraz na aktualizaci, spíše by ty dílčí doplňkové seznamy stačilo vytvořit jednorázově a jejich bookmarkovou publikací pak pověřit někoho z lokálních kačerů.
 
Sám mám nejvíc želízek v ohni asi do Ústeckého kraje a něco do Středočeského a Prahy, tak uvidíme, co z toho bude, co na to Milancer a další kolegové. . 
 
Pro StČ se asi jasně nabízí fyzické umístění bonusovky do okresu PZ, protože právě v něm bylo několik nejprvnějších keší kraje, a konkrétněji asi buď na Závist (ex-South edge of Prague) nebo ke Slapům (ex-Hundred stumps), ale netuším, nakolik obsazené či ne zrovna tyhle lokality dneska jsou. I když první nepochybně hodně, zase by měla výhodu relativně centrální polohy, takřka na hranici hl. města, tudíž z dlouhodobého hlediska nejširší zásah veřejnosti. 
 
Pro kraj Ústecký je první keší pokud mě paměť neklame ta u Zeleného kříže, která má naopak polohu totálně periferní (Šluknovsko), tudíž asi bude dávat větší smysl zacílení někam ke krajskému městu, do oblasti na pomezí UL, LT a TP. Tolik jen můj hodně předběžný názor. Jedna věc je, co si myslím já, coby pamětník a pořád majitel kupy aktivních keší v těch oblastech, druhá věc bude, jak na to budou pohlížet ti, co to bezprostředně budou realizovat, tedy současní regionální aktivisti. 
 
No a k Praze mě v tuhle chvíli celkem nic nenapadá, jěn že by se územní obvody P1 až P10 tyjy mohly prozkoumat jednotlivě, jako výše naznačenou u okresů.
 
Alespoň jsem si pro účinnější práci s db, statistikami atd. po čase zase objednal PM, dobrá záminka. A to se mi vůbec na GC líbí, že někdo na jednom konci republiky něco napíše či udělá a pak to má úplně nečekané konstruktivní následky u dalších lidí někde úplně jinde.

  • 5

#5 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 20:42

Středočeský kraj je opravdu oříšek, nejen kvůli své velikosti, ale hlavně proto, že je Prahou rozdělený na relativně vzdálené, společensky i dopravně nesouvisející části. Bydlím sice relativně uprostřed, přesto východní oblasti Středočeského kraje jsou pro mě španělskou vesnicí :). Mnohem častěji lovim v Ústeckém, Karlovarském nebo Plzeňském kraji...

Ale historie geocachningu mě zajímá. Proto, Toníčku, pokud bys měl chuť se do toho pustit, tak můžeme spojit síly.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 21:32

Zkusím se na to podívat v Libereckém kraji, nějak to dáme dohromady.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 22:04

Hodila jsem výzvu na fórum Geoprahy, uvidíme, jestli se někdo zaujme a dá se pak dohromady nějakej realizační tým. Toníčku, kdo všechno z dosud aktivních pražských veteránů by se hodil na odborného poradce?
  • 0

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 23:17

Poslal jsem jednomu našemu aktivistovi .xls se stovkou nejstarších (včetně archválií) na východě Čech. Tak z toho třeba něco stvoří.


  • 2

#9 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 3:52

Můžeš z toho .xls udělat Bookmark a zveřejnit ho?


  • 0

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 7:51

Tohle by nemel bejt zas takovej problem vyjet z Geogetu, pokud je  seznam archivek na Wiki +- kompletni

 

Tak Minimalne nejstarsi jsou 

Moravskoslezsky - GCE50

Praha - GC1E51

Karlovarsky - GC251C

Zlin - GC3A5F   -- Archivovaná    GCGHGJ -- Žijíci

Jihočeský - GC95E5 

Středočeský - GC9633 

Jihomoravský - GC9899

Královehradecký - GC9CD2

Ústecký - GC9EBC

Liberecký - GCBB0C -- Archivovaná    GCG1W0 -- Žijici

Olomoucký - GCH90H

Vysočina - GCG055

Plzeňsko - GCH84X

Pardubický - GCHF8D  -- i kdyz je otazka jak dlouho

 

JInak nedavno me napadlo na podobne tema udelat Puzzle -- vzdy 4 nejstarsi z daneho statu + 3 eventozni nejstarsi (Maze, Event, Cito)  At si pametnici puzzlikari prijdou na sve


Tento příspěvek byl upraven od Dobesch: 02 červenec 2014 - 18:06

  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 8:34

Hodila jsem výzvu na fórum Geoprahy, uvidíme, jestli se někdo zaujme a dá se pak dohromady nějakej realizační tým. Toníčku, kdo všechno z dosud aktivních pražských veteránů by se hodil na odborného poradce?

Jako poradci z Prahy mi naskakuji Milancer, Saman, Dorcadion, Barba..


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 8:45

...

JInak nedavno me napadlo na podobne tema udelat Puzzle -- vzdy 4 nejstarsi z daneho statu + 3 eventozni nejstarsi (Maze, Event, Cito)  At si pametnici puzzlikari prijdou na sve

dělat challenge (puzzle) na historické eventy je nefér, to se nedá regulérně splnit


  • 2

#13 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 8:55

Jo taky bych to nesplnil - a furt premejslim co by mohly byt ty tri zbyle - 8 typu kesi a 4 nejstarsi zijici jsou jasne (v pripade virtualek Logovatelne). Ale co k tomu na doplneni do 35 kousku. Jeste me napadaji nejnavstevovanejsi kese 2-3 taky mame  :D  Hlavne by to puzzle mohlo byt snadno implementovatelny na jine staty - teda s nejakou upravou pro Virtual/webcam, ale obrazky by mohly zustat - typ krabky a medajle nebo podkres dle umisteni

 

Tak musely by bejt 4, protoze Virtualky mame jen 3


Tento příspěvek byl upraven od Dobesch: 02 červenec 2014 - 9:03

  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#14 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 10:24

Děkuji moc za příznivou odezvu. Dobeshi, prosím, neměň téma směrem k puzzlím.


  • 1

#15 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 13:46

Tak, mezitím jsem se trochu povrtal v kraji Ústeckém, protože z krajů mám relativně největší přehled právě o něm:

 

Protože základní předloha (výpis keší po krajích) je řazena od nejmladší po nejstarší, neobtěžoval jsem se to pro nížeuvedené pracovní výstupy převracet. Jednotlivé sekce tedy čtěte odspoda nahoru. Archivované položky jsou označeny +++. Je možné, že jsem nějakou označit opomenul či dokonce vůbec do výčtu zařadit, právě proto to tu veřejně probíráme - zkoukněte, připomínkujte, kde co chybí nebo je k okresu špatně přiřazeno (to jsem řešil z hlavy). Autorství/vlastnictví keše jsem mnohde editoval tak, aby původní autor byl uveden (u několika položek už v záhlaví listingu jeho jméno ani není) a další owneři následují v pořadí od leva do prava. Určitě mezi tím vším bude ještě nějaká položka, kde jsem přehlédnul, že původní zakladatel není zmíněn, takže opět prosím připomínkujte.

 

Ústecký kraj jako celek:

 

71
Ministerska vyhlidka/Ministerial view by PLAJ family | GCQZRR | 22/Oct/2005 | TP
+++North Train by Baz,Liquid & Sqhm | GCR03E | 16/Oct/2005 | DC
Krásný Dvur by MaK_cz | GCR01K |16/Oct/2005 | LN
Stolova hora / The plateau by Kpypl | GCQZY3 | 15/Oct/2005 | CV
Zkamenely Mnich / The monk turned to stone by Kpypl | GCQZGW | 15/Oct/2005 | LN
Usek N1 Studeny by Hajtra | GCR04H | 14/Oct/2005 | DC
+++Rudolfuv kamen (Ostroh) by Hajtra adopted by CyberTracer | GCR02C | 14/Oct/2005 | DC
+++Mala Pravcicka Brana by Hajtra | GCR00N | 12/Oct/2005 | DC
+++Pravcicka Brana by Hajtra and Zuzik | GCQZYX | 10/Oct/2005 | DC
VfOM: Big Final by GiramoNdo | GCQXXT | 10/Oct/2005 | MO
VfOM #4: Mount Saint Catarina by GiramoNdo adopted by Yassan | GCQXNZ | 09/Oct/2005 | MO
60
VfOM #3: Wolf's Den by GiramoNdo | GCQX5V | 08/Oct/2005 | MO
+++Green downtown by PLAJ family | GCQT0B | 02/Oct/2005 | TP
Morovy sloup/Plague pillar by PLAJ family | GCQKHA | 29/Sep/2005 | TP
Roam #1: Tuppelburg by GiramoNdo | GCQPER | 24/Sep/2005 | TP
Kapucin by MaK_cz | GCQNZ0 | 24/Sep/2005 | LN
Smoking Hill by Baluu | GCQNXE | 24/Sep/2005 | LT
Kadan - Svatak by Anad | GCQDY1 | 04/Sep/2005 | CV
Evzenie by Anad | GCQDXJ | 04/Sep/2005 | CV
Leitmeritz walk by S474N (serviced by honzacnemo) | GCQDCC | 03/Sep/2005 | LT
U Lakomce by Pitris | GCQBN8 | 29/Aug/2005 | DC
 
50 (zde bych asi doporučoval seznam oříznout a pro challenge tedy použít v počtech 30/50)
Mila by mikee_cz | GCQF3X | 28/Aug/2005 | MO
Alta Vista VIII [Rana] by Dorcadion Team | GCQA43 | 26/Aug/2005 | LN
Alta Vista VII [Oblík] by Dorcadion Team | GCQA34 | 26/Aug/2005 | LN
+++Bublava by Hans Richardt | GCQ7RG | 22/Aug/2005 | DC
Pan ze Zerotina by lucky&spol | GCQ7Q8 | 21/Aug/2005 | LN
45
Up In The Saddle by haggaeus adopted by premysl cz | GCQ561 | 14/Aug/2005 | LT
Wogastisburg by pete29 | GCQ2A8 | 06/Aug/2005 | CV
+++Rozhledna/Lookout Roudnice nad Labem by Zdenek+Jana+Verca | GCQ0JP | 04/Aug/2005 | LT
Go to North! by GiramoNdo | GCPZYG | 02/Aug/2005 | DC
VfOM #2: Bear's Den by GiramoNdo adopted by porucik | GCPX7K | 26/Jul/2005 | MO
40
VfOM #1: Hrdy Budzes by GiramoNdo adopted by porucik | GCPWWZ | 26/Jul/2005 | MO
Knoflikova valka (La guerre des boutons) by GiramoNdo | GCPG00 | 28/Jun/2005 | LN
Boren - Cache by GiramoNdo | GCPFZY | 28/Jun/2005 | TP
Kostalov by Milancer | GCPEPG | 25/Jun/2005 | LT
Ostry u Milesova by Kpypl | GCPCN5 | 19/Jun/2005 | LT
+++Kamencové jezero by Hanýsek & Hanculka | GCPBP3 | 18/Jun/2005 | CV
Cihadlo / Lauschhuebel - The Ambush Place by RaRoch | GCPB0K | 12/Jun/2005 | CV
Praotec Cech / Hora Rip by Tabacek | GCP65N | 04/Jun/2005 | LT
+++Agra Ogara by Jana+Milan | GCNXJR | 14/May/2005 | LN
+++Rocovsky klaster by Anneke | GCNXZC | 14/May/2005 | LN
Blansko by mimidik | GCNTN1 | 07/May/2005 | UL
+++Kozi vrch by mimidik adopted by sseleriw | GCNB2N | 02/Apr/2005 | 1. UL
Virgo by haggaeus | GCN8RC | 28/Mar/2005 | LT
Nightwalker's Head by haggaeus | GCN5PH | 20/Mar/2005 | DC
+++K-ryry by groula | GCN3XC | 13/Mar/2005 | LN
Berkovicky Vidlak(ov) by Michal+Jitka adopted by Publick007 | GCMCFB | 01/Jan/2005 | LT
Kamenna slunce/Stone Suns by Michal+Jitka adopted by jezci-sokolov adopted by stokurev | GCKYPR | 30/Oct/2004 | LN
Kotva, srdce a kriz by haggaeus - adopted by kiReGPS | GCKTGE | 12/Oct/2004 | LT
+++Kocka / Cat by Chmelda | GCKJ25 | 08/Sep/2004 | LT
Above the little flag (Kyjov u Rumburka) by jarry | GCKC24 | 23/Aug/2004 | DC
Oldrichuv dub by Barba.cz | GCK9NX | 16/Aug/2004 | LN
Libochovice Castle by Michal+Jitka adopted by Eliska&Anezka | GCK74P | 07/Aug/2004 | LT
Sky Balcony / Nebesky balkon by Toniczech | GCJN9H | 06/Jun/2004 | MO
Lazne Msene by Michal+Jitka adopted by HeadcrabCZ | GCJENV | 15/May/2004 | LT
+++Zvon / Bell by groula | GCJ9BY | 24/Apr/2004 | LN
Thunder Mountain by Toniczech | GCJ6RD | 12/Apr/2004 | LT
Pravda by Toniczech | GCHY9X | 15/Mar/2004 | LN
Pukla skala / Cracked rock by lobbo adopted by lamin | GCH74G | 11/Nov/2003 | MO
Celtic Calendar by Anneke | GCH6R9 | 09/Nov/2003 | 1. LN
+++The Jezeri Castle by lobbo | GCH6GY | 07/Nov/2003 | 1. MO
Secret stone of Altar by Toniczech | GCGJPC | 02/Aug/2003 | LT
Rowan wood by Toniczech | GCGK55 | 01/Aug/2003 | 1. TP
Mineralni doly / Mineral mines by Milancer adopted by 3-monkies | GCGDTM | 03/Jul/2003 | CV
Bezrucovo udoli by Milancer | GCGCZ9 | 01/Jul/2003 | CV
Jeleni hora by Milancer adopted by Hillanti | GCGCGA | 30/Jun/2003 | 1. CV
Radobyl hill by Toniczech | GCG363 | 10/May/2003 | LT
Lovos hill by Toniczech | GCG360 | 10/May/2003 | LT
3. Horse Head by Toniczech | GCF722 | 12/Apr/2003 | DC
2. Green Cross - Zeleny kriz - Grünes Kreuz by Theklus | GCB9F6 | 28/Dec/2002 | 1. DC
1. Lonely mountain by Milancer | GC9EBC | 20/Oct/2002 | 1. LT
 
 
okres Litoměřice
Lonely mountain by Milancer | GC9EBC | 20/Oct/2002 | LT
 
Hazmburk by Srdce ze Zlata adopted by Sagittarius73 | GCRQPD | 26/Dec/2005
Zapomenuty strom by sunnies | GCR4FP| 28/Oct/2005
+++Jablonova panna / Apple-tree maid by Barrandoffská dynastie | GCR592 | 29/Oct/2005 
Leitmeritz walk by S474N (serviced by honzacnemo) | GCQDCC | 03/Sep/2005 | LT
Up In The Saddle by haggaeus adopted by premysl cz | GCQ561 | 14/Aug/2005 | LT
+++Rozhledna/Lookout Roudnice nad Labem by Zdenek+Jana+Verca | GCQ0JP | 04/Aug/2005 | LT
Kostalov by Milancer | GCPEPG | 25/Jun/2005 | LT
Ostry u Milesova by Kpypl | GCPCN5 | 19/Jun/2005 | LT
Praotec Cech / Hora Rip by Tabacek | GCP65N | 04/Jun/2005 | LT
Virgo by haggaeus | GCN8RC | 28/Mar/2005 | LT
Berkovicky Vidlak(ov) by Michal+Jitka adopted by Publick007 | GCMCFB | 01/Jan/2005 | LT
Kamenna slunce/Stone Suns by Michal+Jitka adopted by jezci-sokolov adopted by stokurev | GCKYPR | 30/Oct/2004 | LN
Kotva, srdce a kriz by haggaeus - adopted by kiReGPS | GCKTGE | 12/Oct/2004 | LT
+++Kocka / Cat by Chmelda | GCKJ25 | 08/Sep/2004 | LT
Libochovice Castle by Michal+Jitka adopted by Eliska&Anezka | GCK74P | 07/Aug/2004 | LT
Lazne Msene by Michal+Jitka adopted by HeadcrabCZ | GCJENV | 15/May/2004 | LT
Thunder Mountain by Toniczech | GCJ6RD | 12/Apr/2004 | LT
Secret stone of Altar by Toniczech | GCGJPC | 02/Aug/2003 | LT
3. Radobyl hill by Toniczech | GCG363 | 10/May/2003 | LT
2. Lovos hill by Toniczech | GCG360 | 10/May/2003 | LT
1. Lonely mountain by Milancer | GC9EBC | 20/Oct/2002 | LT
 
okres Děčín
Green Cross - Zeleny kriz - Grünes Kreuz by Theklus | GCB9F6 | 28/Dec/2002
 
Pastyrska stena by Airspotter adopted by Violka-- | GCV38B | 26/Mar/2006
Hasice/Fireman by lachimm | GCTZ18 | 19/Mar/2006
Hrazeny by Patolog team | GCRV4N | 01/Jan/2006
Za Patologem do Kopce by Patolog Team | GCRT92 | 30/Dec/2005
Dymnik u Rumburku by n3oklan & FunnySmileTEAM | GCRRQY | 29/Dec/2005 7 days ago*
Alex von Humboldt by haggaeus adopted by kiReGPS | GCPAA2 | 13/Nov/2005
Cesko Saskym Svycarskem by Hajtra | GCR0KW | 30/Oct/2005
Saunstejn by vinzi + Karsten | GCR28A | 22/Oct/2005
+++North Train by Baz,Liquid & Sqhm | GCR03E | 16/Oct/2005 | DC
Usek N1 Studeny by Hajtra | GCR04H | 14/Oct/2005 | DC
+++Rudolfuv kamen (Ostroh) by Hajtra adopted by CyberTracer | GCR02C | 14/Oct/2005 | DC
+++Mala Pravcicka Brana by Hajtra | GCR00N | 12/Oct/2005 | DC
+++Pravcicka Brana by Hajtra and Zuzik | GCQZYX | 10/Oct/2005 | DC
U Lakomce by Pitris | GCQBN8 | 29/Aug/2005 | DC
+++Bublava by Hans Richardt | GCQ7RG | 22/Aug/2005 | DC
Go to North! by GiramoNdo | GCPZYG | 02/Aug/2005 | DC
Nightwalker's Head by haggaeus | GCN5PH | 20/Mar/2005 | DC
3. Above the little flag (Kyjov u Rumburka) by jarry | GCKC24 | 23/Aug/2004 | DC
2. Horse Head by Toniczech | GCF722 | 12/Apr/2003 | DC
1. Green Cross - Zeleny kriz - Grünes Kreuz by Theklus | GCB9F6 | 28/Dec/2002 | DC
 
okres Chomutov
Jeleni hora by Milancer adopted by Hillanti | GCGCGA | 30/Jun/2003 | CV
 
+++Rokle - Slunaky by norter | GCWMNA | 17/Jun/2006
Na Hasištejne by Paulus85q | GCVT4V | 31/May/2006
U Jakuba by Team Paulus85q | GCVT4K | 31/May/2006
U jezirka by Hanculka | GCVVW2 | 04/May/2006
Stolova hora / The plateau by Kpypl | GCQZY3 | 15/Oct/2005 | CV
Kadan - Svatak by Anad | GCQDY1 | 04/Sep/2005 | CV
Evzenie by Anad | GCQDXJ | 04/Sep/2005 | CV
Wogastisburg by pete29 | GCQ2A8 | 06/Aug/2005 | CV
+++Kamencové jezero by Hanýsek & Hanculka | GCPBP3 | 18/Jun/2005 | CV
Cihadlo / Lauschhuebel - The Ambush Place by RaRoch | GCPB0K | 12/Jun/2005 | CV
3. Mineralni doly / Mineral mines by Milancer adopted by 3-monkies | GCGDTM | 03/Jul/2003
2. Bezrucovo udoli by Milancer | GCGCZ9 | 01/Jul/2003 | CV
1. Jeleni hora by Milancer adopted by Hillanti | GCGCGA | 30/Jun/2003 | CV
 
okres Teplice
Rowan wood by Toniczech | GCGK55 | 01/Aug/2003 | TP
 
+++Doubravka by Pajuna & rodina | GCXHR4 | 07/Aug/2006
+++Husuv vrch by machr_nejvetsi | GCXBMC | 26/Jul/2006
Hrad Kostomlaty / Burg Kostenblatt by Toniczech | GCWRAV | 23/Jun/2006
+++Roam #2: Amori mii....addioby GiramoNdo | GCRE5K | 06/Nov/2005 | TP
Ministerska vyhlidka/Ministerial view by PLAJ family | GCQZRR | 22/Oct/2005 | TP
+++Green downtown by PLAJ family | GCQT0B | 02/Oct/2005 | TP
Morovy sloup/Plague pillar by PLAJ family | GCQKHA | 29/Sep/2005 | TP
3. Roam #1: Tuppelburg by GiramoNdo | GCQPER | 24/Sep/2005 | TP
2. Boren - Cache by GiramoNdo | GCPFZY | 28/Jun/2005 | TP
1. Rowan wood by Toniczech | GCGK55 | 01/Aug/2003 | TP
 
okres Most 
+++The Jezeri Castle by lobbo | GCH6GY | 07/Nov/2003 | MO
Pukla skala / Cracked rock by lobbo adopted by lamin | GCH74G | 11/Nov/2003 | MO
 
Děkanský kostel Most (Ladybird) by Galdra adopted by Walker_CZ | GCXT4M | 18/Aug/2006
Eisenberg by GiramoNdo | GCXQRK | 17/Aug/2006 | MO
Luzické stopy / Hints of Luzice by Ondra&Míša | GCXCKF | 28/Jul/2006
Lysice by Ondra&Míša | GCX2AG | 09/Jul/2006
Zlatnik by Radius_CZ | GCVY7E | 08/May/2006 | MO
Hnevin by RK-team | GCRB1P | 13/Nov/2005
VfOM: Big Final by GiramoNdo | GCQXXT | 10/Oct/2005 | MO
VfOM #4: Mount Saint Catarina by GiramoNdo adopted by Yassan | GCQXNZ | 09/Oct/2005 
VfOM #3: Wolf's Den by GiramoNdo | GCQX5V | 08/Oct/2005 | MO
Mila by mikee_cz | GCQF3X | 28/Aug/2005 | MO
VfOM #2: Bear's Den by GiramoNdo adopted by porucik | GCPX7K | 26/Jul/2005 | MO
VfOM #1: Hrdy Budzes by GiramoNdo adopted by porucik | GCPWWZ | 26/Jul/2005 | MO
3. Sky Balcony / Nebesky balkon by Toniczech | GCJN9H | 06/Jun/2004 | MO
2. Pukla skala / Cracked rock by lobbo adopted by lamin | GCH74G | 11/Nov/2003 | MO
1.+++The Jezeri Castle by lobbo | GCH6GY | 07/Nov/2003 | MO
 
okres Louny
Celtic Calendar by Anneke | GCH6R9 | 09/Nov/2003 | LN
 
Zatecke kostely / The churches of Zatec by tomkra | GCWK5D | 14/Jun/2006
Lina by norter | GCWCVD | 03/Jun/2006
Krásný Dvur by MaK_cz | GCR01K |16/Oct/2005 | LN
Zkamenely Mnich / The monk turned to stone by Kpypl | GCQZGW | 15/Oct/2005 | LN
Kapucin by MaK_cz | GCQNZ0 | 24/Sep/2005 | LN
Alta Vista VIII [Rana] by Dorcadion Team | GCQA43 | 26/Aug/2005 | LN
Alta Vista VII [Oblík] by Dorcadion Team | GCQA34 | 26/Aug/2005 | LN
Pan ze Zerotina by lucky&spol | GCQ7Q8 | 21/Aug/2005 | LN
Knoflikova valka (La guerre des boutons) by GiramoNdo | GCPG00 | 28/Jun/2005 | LN
+++Agra Ogara by Jana+Milan | GCNXJR | 14/May/2005 | LN
+++Rocovsky klaster by Anneke | GCNXZC | 14/May/2005 | LN
+++K-ryry by groula | GCN3XC | 13/Mar/2005 | LN
Oldrichuv dub by Barba.cz | GCK9NX | 16/Aug/2004 | LN
3. +++Zvon / Bell by groula | GCJ9BY | 24/Apr/2004 | LN
2. Pravda by Toniczech | GCHY9X | 15/Mar/2004 | LN
1. Celtic Calendar by Anneke | GCH6R9 | 09/Nov/2003 | LN
 
okres Ústí nad Labem
+++Kozi vrch by mimidik adopted by sseleriw | GCNB2N | 02/Apr/2005 | UL
Blansko by mimidik | GCNTN1 | 07/May/2005 | UL
 
Vrkoc by Haca | GCWJPW | 13/Jun/2006
1813 #4 Rusky pomnik by PLAJ family | GCVY7W | 08/May/2006 | TP
1813 #5 Final by PLAJ family | GCVM54 | 07/May/2006 | TP
1813 #3 Jubilejni pomnik by PLAJ family | GCVM45 | 23/Apr/2006 | UL
1813 #2 Vandamm by PLAJ family | GCVM3H | 23/Apr/2006 | UL
1813 #1 Varvazov by PLAJ family | GCVM0V | 23/Apr/2006 | UL
+++Bertino udoli by Haca | GCV8QN | 06/Apr/2006
+++Vetruse by Haca | GCV8Q5 | 06/Apr/2006
+++Bismarck by Hajtra | GCT6Y3 | 28/Jan/2006
+++Most Dr.E.Benese by Pitris adopted by D@ewo | GCRM4W | 12/Dec/2005
3. Last Minute by PeterTeichmann | GCRCYK | 20/Nov/2005
2. Blansko by mimidik | GCNTN1 | 07/May/2005 | UL
1. +++Kozi vrch by mimidik adopted by sseleriw | GCNB2N | 02/Apr/2005 | UL

Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 02 červenec 2014 - 14:56

  • 3

#16 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 14:01

shaman - bookmark dělat nebudu, to ať si nakliká ten, kdo chce zakládat tuhle obskurnost. Místo bookmarků používám filtry a db v GSAKu, protože nemusím na každou druhou keš věšet ToDo20xx a podobně

dobesch - jak si z Práglu přišel na to že Sudlava brzo skončí?

dobesch podruhé - dávat jako podmínku navštívení akce v minulosti je dobrá <>vina ;)


  • 0

#17 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 14:15

Toniczech: pěkná práce. Nejsem sice žádný pamětník, ale tenhle nápad se mi moc líbí. 


  • 0

#18 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 14:49

A teď reakce na kolegy:

 

KaMo_cz: Tu tabulku pro východní Čechy mi klidně pošli taky. To, že tam nemám až tak moc naloveno neznamená, že jsem svého času nějaké cesty neplánoval, třeba mě nad tím něco napadne.

 

Dobesch: Jo, takový seznam kapacit ti naprosto schvaluju.

 

kulhal: Přesně. O současné situaci v jihovýchodní polovici kraje nemám přehled takřka žádný. Ale to naštěstí není, co tu zrovna řešíme. Takže to víš, že se na to podíváme. Já se do kraje U pustil napřed hlavně proto, že pro něj celoplošně přesně z hlavy vím, která obec do kterého okresu patří, tudíž ty výstupy můžu skládat relativně jednoduše "na papíře" bez toho, abych něco musel databázově skládat a do okresů třídit strojem. Bohužel, pro StČ v tom směru můj přehled nezahrnuje celé území kraje (rozhraní mezi okr. MB/NB/KO/KH/BN/PB prostě zatím "ve voku" nemám. Takže možná budu muset napřed trochu poklidit ve strojovně, aby utáhla i mapový portál pro konzultaci. Tolik jen na vysvětlení, že zrovna StČ úplně operativně nedám, to asi dřív jak za pár desítek hodin nebude.

 

Jacka: V Praze by asi bylo nejlepší složit první nástřel mechanicky a teprve potom dělat ruční korektury. Ať si někdo stáhne PQ archivních bookmarků ode mne

 

http://www.geocachin...d8-6ecd79678840

 

a od D@likinga

 

http://www.geocachin...64-cfedae61ef0e

 

složí to dohromady se cca 200 nejspodnějšími položkami z výpisu živých a to celé nějak strojmo onálepkuje jednotlivými obvody. 

 

Jinak ještě bych podotknul, že řada těch keší měla původně úplně jiné názvy, tudíž ty současné jsou pro období, kterému je challenge věnována, anachronismem. Kupř. jestli mě paměť neklame, tak Bezručovo údolí (CV) tehdy fungovalo pod názvem Long valley atd. Určitě tedy rádi za každou připomínku v tom směru.

 

A nakonec zmíním speciální případ, kdy jedna z nejstarších keší u nás vlastně ani na žádném výpise nefiguruje, protože je evidována v Sasku, byť finálka je fyzicky v ČR (Anton Guenther by Magic21 | GC5D1A | 27/May/2002). Kdo máte vyřešeno a tedy i konkrétní souřadnice, prosím překontrolujte je vůči nějakému mapovému portálu a potvrďte zde, o kterou obec, okres a kraj se katastrálně jedná. Předpokládám, že Boží Dar, KV, K, ale bylo by dobré mít v tom jistotu, ať se ji pro onen kraj taky může do challenge zahrnout. - 


  • 0

#19 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 16:57

geopraha toto ráda podpoří čelenkou :) historie to je moje :D
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#20 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2014 - 18:13

dobesch - jak si z Práglu přišel na to že Sudlava brzo skončí?

 

Ja nepsal, ze brzo skonci, ja psal, ze buh vi jak dlouho bude. Problem je owner, co se na GC vykaslal a zrusil kontakni mail - v Praze uz byla minimalne jedna jeho kes z toho duvodu archivovana.  Bohuzel diky nekontaktovatelnosti nelze ani adoptovat. Protoze se mi par jeho kesi libilo zasekla se v pameti i Sudlava.   Staci jeden iniciativni hnup co da NA a buh ji pomahej


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama