Přejít na obsah


Fotka
* * * - - 1 Hlasů

smycování

t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#61 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2016 - 21:35

2 kulhal:  Chápu to správně, že ve chvíli, kdy si vyháknu croll, tak jsem jen na jumaru?


  • 0

#62 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2016 - 23:28

Ano - během přecvakávání crolla stojím ve stupačce jumaru, který mám ale zároveň propojený se sedákem krátkým lanyardem.
  • 0

#63 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 10:54

Ano - během přecvakávání crolla stojím ve stupačce jumaru, který mám ale zároveň propojený se sedákem krátkým lanyardem.

Zeptám se možná blbě, jaký rozdíl je mezi lanyardem a odsedkou?


  • 0

#64 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 10:58

Odsedka má oka takže je možné měnit délku podle potřeby.  Viz Daisy chain.


Tento příspěvek byl upraven od Bubbu: 23 červen 2016 - 10:59

  • 0

#65 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 11:40

Odsedka má oka takže je možné měnit délku podle potřeby.  Viz Daisy chain.

Děkuji za odpověď, vždycky jsem jí viděl jako plochou smyci.


  • 0

#66 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 11:47

Ještě mám poslední dotaz k té své smycovací keši. Pak už nebudu otravovat. Keš je sice smycovací, ale přímo u keše je malá rozsocha, do které by se dalo nahodit. Kolk lidí si myslíte, že bude nahazpvat i přes výslovnou prosbu o smycování v listingu? Je tam zmínka i o tom, že nahozením se může poničit keš. Zajímá mě váš názor, ale já už se rozhodl ji raději přemístit, protože si o lidech nedělám iluze.


  • 0

#67 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 13:13

Kolik lidi myslis ze cte listing? Pokud chces donutit lidi ke smycovani, je urcite lepsi mit tu kes pokud mozno udelanou tak, ze se k ni jinak dostat neda, resp. ze smycovani je jednodussi nez jine metody


  • 0

#68 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 13:32

Kolik lidi myslis ze cte listing? Pokud chces donutit lidi ke smycovani, je urcite lepsi mit tu kes pokud mozno udelanou tak, ze se k ni jinak dostat neda, resp. ze smycovani je jednodussi nez jine metody

Já ho čtu skoro vždycky. :) Ale právě jsem se zkusil vžít do role T5 honibodů a radši to přehodnotil.


  • 0

#69 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 13:57

S tím nahazováním, to je dobrá otázka. Lidi jsou schopni nahodit i přímo přes větev mnoho metrů daleko od kmene viz fotky u https://coord.info/GC5DDQR . Když člověk občas vidí, kde všude mají větve probroušenou kůru od lana, nestačí žasnout. Docela se divím, že jsou ještě všichni T5 kačeři živí.


  • 0

#70 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2016 - 15:52

Loo36: Doufám, že jsem ti nekecala. Jako že odsedka v mém mládí byl daisy chain, ale teď koukám na internet, že už to úplně neplatí.  :( Tak nevím...


  • 0

#71 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:08

Klasicka odsedka je vetsinou plocha smyce (treba jeste s uzlem), nekdo pouziva i nesitou jen s uzly na koncich, nove se pouziva ten Daisy chain (nebo Grivel) ...


  • 0

#72 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:27

Ještě mám poslední dotaz k té své smycovací keši. Pak už nebudu otravovat. Keš je sice smycovací, ale přímo u keše je malá rozsocha, do které by se dalo nahodit. Kolk lidí si myslíte, že bude nahazpvat i přes výslovnou prosbu o smycování v listingu? Je tam zmínka i o tom, že nahozením se může poničit keš. Zajímá mě váš názor, ale já už se rozhodl ji raději přemístit, protože si o lidech nedělám iluze.

listingy -zvlášť u tradiček se nečtou, maximálně až na místě.... pokud to oblafnout jde, tak spousta lidí to udělá, nehledě na to že tam můžou přijít kačeři co smycovat neumí a T5 bod chtějí...


  • 0

#73 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:32

Odsedka má oka takže je možné měnit délku podle potřeby.  Viz Daisy chain.

 

Lanyard má taky oka (oko) a dokonce všitý. Jako odsedku můžu použít jakoukoliv smyci, která má potřebný certifikáty, pokud mě vyhovuje co do délky. Samozřejmě nejpohodlnější je Daisy chain, kde si délku můžu regulovat. Lanyard se používá na propojení "cajků" mezi sebou a sedákem, je z dynamiky a má asi skoro výhradně kulatý průřez. Může mít i víc fousů a to symetricky nebo asymetricky... Klasickej příklad je třeba Petzl Jane.


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 24 červen 2016 - 7:34

  • 0

#74 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:40

listingy -zvlášť u tradiček se nečtou, maximálně až na místě.... pokud to oblafnout jde, tak spousta lidí to udělá, nehledě na to že tam můžou přijít kačeři co smycovat neumí a T5 bod chtějí...

 

Jeste to leda napsat do hintu, ten podle me cte vice lidi nez listingy :D


Tento příspěvek byl upraven od La Elefant: 24 červen 2016 - 7:40

  • 0

#75 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:41

Loo36: Doufám, že jsem ti nekecala. Jako že odsedka v mém mládí byl daisy chain, ale teď koukám na internet, že už to úplně neplatí.  :( Tak nevím...

 

 

Klasicka odsedka je vetsinou plocha smyce (treba jeste s uzlem), nekdo pouziva i nesitou jen s uzly na koncich, nove se pouziva ten Daisy chain (nebo Grivel) ...

Díky Vám oběma za odpovědi.


  • 0

#76 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 7:54

Já to nenapsal, ale je to mysterka. Ne extra těžká, ale neměli by se mi tam sejít po publikaci všichni kačeři z okolí. :-) Ale keš už jsem dnes ráno přehodil na jiný strom a kdo zkusí nahodit na suchou větev v 15 metrech, ten bude odpočívat v pokoji.


  • -1

#77 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 8:52

Ale keš už jsem dnes ráno přehodil na jiný strom a kdo zkusí nahodit na suchou větev v 15 metrech, ten bude odpočívat v pokoji.

 

To je nejhorsi mozne reseni. Mas vybrat strom i misto, ktere jsou co mozna nejbezpecnejsi. A pokud je nad kesi sucha vetev, naopak bys ji mel odriznout, aby nesvadela k tomu na ni nahodit. Neni kazdy zkuseny tepetkar a kazdy se snazi zvolit nejjednodussi metodu, kterou zna. Zacatecnici nemaji ve zvyku zkoumat strom, zda je opravdu bezpecny. Jsou vetsinou radi, ze vymysli rozumny postup jak se ke kesce dostat.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#78 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:04

S tím nesouhlasím. Začátečník nebude mít prak a bez něj tam těžko nahodí. S velkým štěstím jo, ale je to fakt vysoko. Vybral jsem nejbezpečnější strom s větvemi nejvýše, co to šlo (a zároveň bez malých větviček na kmeni kvůli možnému poničení)). Podle toho, co píšeš, bych nemohl keš založit vůbec, protože vždycky se najde někdo, pro koho bude bod tak cenný, že nebude dbát pravidel. Navíc tam mám poznámku o zkušenějším doprovodu. Pokud bude někdo ignorovat, že je to smycovací keš, že si má vzít doprovod, že si má prostudovat metodiku a bude nahazovat na očividně suchou větev, tak pardon, ale to už je pak adept na Darwinovu cenu.

 

Ještě doplním, že keš je výšce cca 4,5 m.


Tento příspěvek byl upraven od Advidos: 24 červen 2016 - 9:04

  • 1

#79 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:25

15 metru nahodim bez nejmensich problemu pytlikem. Nehlede na to, ze jsem videl relativni zacatecniky (ale asi bohate) s bigshootem. Na strome je pak ve 30 metrech, kam tim bez problemu nastrelil, zachvatila panika.

 

Jedna vec je spravny postup, druha je realita. Kdyby vsichni dodrzovali dopravni predpisy, nebude podel silnic tolik krizku. Podobne je to na skalach - kdyby se vzdy dodrzovala metodika, urazu by jiste velmi ubylo. A na kesich mi to pripada stejne. Ale jen jsem rekl svuj nazor, strom ani teren kolem jsem nevidel ...

 

Kes ve vysce 4.5 metru - to tam spousta lidi pujde se zebrikem. :-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 červen 2016 - 9:26

  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#80 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:35

15 metru nahodim bez nejmensich problemu pytlikem. Nehlede na to, ze jsem videl relativni zacatecniky (ale asi bohate) s bigshootem. Na strome je pak ve 30 metrech, kam tim bez problemu nastrelil, zachvatila panika.

 

Jedna vec je spravny postup, druha je realita. Kdyby vsichni dodrzovali dopravni predpisy, nebude podel silnic tolik krizku. Podobne je to na skalach - kdyby se vzdy dodrzovala metodika, urazu by jiste velmi ubylo. A na kesich mi to pripada stejne. Ale jen jsem rekl svuj nazor, strom ani teren kolem jsem nevidel ...

 

Kes ve vysce 4.5 metru - to tam spousta lidi pujde se zebrikem. :-)

 

Hezky napsáno.

 

Jestli chceš, abys opravdu musel použít smycování, tak to dej na strom, který nebude mít žádnou větev pro nahození a dost vysoko na to, aby nestačily běžně dostupné žebříky. Nebo aby to bylo od auta tak daleko, aby se s žebříkem nikdo nechtěl tahat. Pokud dáš na výběr, tak věř tomu, že někdo vymyslí tu špatnou variantu odlovu, kterou jsi nezamýšlel.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 24 červen 2016 - 9:36

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama