Přejít na obsah


Fotka
* * * - - 1 Hlasů

smycování

t5

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:39

Jo asi máš pravdu. Začátečníka s bigshotem si taky umím představit, stejně jako začátečníka na silné motorce.

 

S tím žebříkem trochu počítám. Já to mám jako smycovací, ale protože vím, že na to ne každý má fyzičku nebo chuť, tak jsem i v listingu psal, že ať si klidně vezmou žebřík nebo si postaví lanovku. :-) Má to být lehčí keš na vyzkoušení.


  • 0

#82 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:42

Jestli chceš, abys opravdu musel použít smycování, tak to dej na strom, který nebude mít žádnou větev pro nahození a dost vysoko na to, aby nestačily běžně dostupné žebříky. Nebo aby to bylo od auta tak daleko, aby se s žebříkem nikdo nechtěl tahat.

 

Ta druhá varianta mě nenapadla. První ano, ale jak jsem psal, chci, aby to nebylo těžké. Nechat začátečníka smycovat 10-15 m mi přijde malinko sadismus*. :) Není to tak dlouho, co jsem se sám v pár metrech bál a takovéhle ne moc vysoko umístěné keše jsem uvítal.

 

*Když ještě neví, že když se mu trenky skřípnou pod sedák, tak je na stromě nepovolí. Lézt s tím zpět dolů je škoda a nahoru utrpení. :-D


Tento příspěvek byl upraven od Advidos: 24 červen 2016 - 9:43

  • 0

#83 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:47

Ta druhá varianta mě nenapadla. První ano, ale jak jsem psal, chci, aby to nebylo těžké. Nechat začátečníka smycovat 10-15 m mi přijde malinko sadismus*. :) Není to tak dlouho, co jsem se sám v pár metrech bál a takovéhle ne moc vysoko umístěné keše jsem uvítal.

 

*Když ještě neví, že když se mu trenky skřípnou pod sedák, tak je na stromě nepovolí. Lézt s tím zpět dolů je škoda a nahoru utrpení. :-D

technická: nefunguje ti ani odkaz na profil, ani baner, oprav si to, návod je ve wiki

 

chtěl jsem se podívat, co to vlastně je za zmiňovanou keš, a ono to nefunguje


  • 0

#84 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:47

Teda nic ve zlym, ale tady je asi na miste otazka zda ma T5 kes zakladat clovek co jich ma odlovenejch jen 14. Tady vidis treba v konfrontaci s nazory gorda (se kterymi se treba ja plne ztotoznuji) ze on s jeho zkusenostma ma prakticky na vsechno zcela opacny nazor. Proste uz jen proto, ze preci jen toho videl nesrovnatelne vic a proste vi co se na tech T5 deje a muze dit. Vi to naprosto presne, takze kdyz bude on zakladat kes, je schopnej to posoudit vcetne vsech moznejch rizik. Clovek se 14 T5 odlovy naopak vubec netusi jak ty odlovy probihaj.

 

Obcas se tu objevi i nazor ze obycejnou kes by nemel zakladat nekdo s par nalezy. Jenze tam o nic nejde, nejvejs se nepovede. U ty T5 ale jde o hodne, ta kdyz se nepovede tak to muze spatne skoncit. Kecy o Darwinove cene jsou dobry, ovsem jen do momentu nez se enco stane. Nechtel bych bejt v kuzi ownera kterymu si an kesi nekdo prizabije. Je dobry ze se aspon takhle zeptas na foru, ale asi sam vidis ze tohle nestaci. Sezen si nejakyho zkusenyho mistniho T5kare jako betatestera, at to vidi na miste. Uvidis ze se to vyplati a kesi to pomuze.


  • 3

#85 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:48

Ještě doplním, že keš je výšce cca 4,5 m.

 

4,5 m tak to by snad měl být terén jen 4,5* ne?  ;)   

V téhle výšce se to bude nejspíš lovit následujícími způsoby (řazeno sestupně):

1. žebřík

2. SRT

3. "na medvěda"

4. smycováním


  • 0

#86 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 9:49

Ta druhá varianta mě nenapadla. První ano, ale jak jsem psal, chci, aby to nebylo těžké. Nechat začátečníka smycovat 10-15 m mi přijde malinko sadismus*. :) Není to tak dlouho, co jsem se sám v pár metrech bál a takovéhle ne moc vysoko umístěné keše jsem uvítal.

 

*Když ještě neví, že když se mu trenky skřípnou pod sedák, tak je na stromě nepovolí. Lézt s tím zpět dolů je škoda a nahoru utrpení. :-D

 

Klidně to dej níž, ale opravdu vhodný strom je skutečně jen takový, který nahodit nepůjde, protože tam žádná (ani nevhodná) větev nebude. Žebřík je už každého volba. Tam  pomůže jedině nějaké špatně přístupné místo.

 

A výše zmiňovaný betatest určitě zrealizuj. Raději ve formě toho, že někoho už k zakládání přizveš. Na oblast mě napadá jako optimální třeba M. Hoblík.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 24 červen 2016 - 9:53

  • 0

#87 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 10:14

dr.vota: Opravím, ale stejně se zatím nepodíváš, protože ještě není publikovaná. 

 

Modrak: A to jsou z toho ještě některé T5 vodní. :) Jo, v podstatě máš pravdu, taky bych si na žádnou typickou stromovku zatím sám netroufl. Ale smycování beru tak trochu jako samostatnou kategorii (žádné přehazování jištění, jen nahoru a o něco rychleji dolů). Není to moc oblíbené, protože to je pomalé nahoru i dolů (když neslaníte). Ale právě proto jsem se tady poradil (jak píšeš). 

 

ReVIZ: Jak pro koho. :) Smyce a žebřík jsou speciální výbava, medvěd ne a SRT je normální stoupání po laně, ne?

 

Dám to na betatest a kdyžtak případně větev ufiknu. Díky všem. :)


  • 0

#88 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 10:34

Ad SRT - ja si umim predstavit, ze nekdo udela smyci kolem stromu a pomoci dlouheho bidla ji vysouka az ke kesi. pak na tom normalne pojede jak na kazde jine stromovce nahoru a dolu. 4.5 metru klacek neni problem v lese sehnat, uz jsem jeste delsim klackem kesku lovil :-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 červen 2016 - 11:57

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#89 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 10:49

Ad SRT - ja si umim predstavit, ze nekdo udela smycy kolem stromu a pomoci dlouheho bidla ji vysouka az ke kesi. pak na tom normalne pojede jak na kazde jine stromovce nahoru a dolu. 4.5 metru klacek neni problem v lese sehnat, uz jsem jeste delsim klackem kesku lovil :-)

 

Taky hned všechno musíš prozradit, a podotýkám, že lepší je to bez karabiny a oko bude stačit udělat tak 5m od konce.


  • 0

#90 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 11:14

Já se teda přiznám, že jsem ještě nikdy nesmycovala a s mojí postavou se ani nechystám. Ale jsou to moje nejoblíbenější keše. Na betonových sloupech už to máme nacvičený a máme lano nahoře do minuty :ph34r: :ph34r:. Na stromech to šlo dobře třeba na Gracjanově sérii u Varů.

A žebříkovky taky nejsou k zahození. Pro spoustu lidí je to dobrá příležitost, jak se dobrat k T5 bodu.


  • 0

#91 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 11:49

Taky hned všechno musíš prozradit, a podotýkám, že lepší je to bez karabiny a oko bude stačit udělat tak 5m od konce.

 

Promin. Ja jen citim potrebu jednoho naivu vracet na zem do reality.  ;)

 

Jsem presvedcen, ze smycovaci kes drtiva vetsina lidi da bez smycovani (prave proto, ze to je asi nejneprijemnejsi zpusob vystupu), pokud to jen trochu pujde. Pokud nekdo nema nalezeno ani to malo co ja, tezko muze mit predstavu o tom, co se da jak a jak snadno obejit a aby obchazeni zabranil, vymysli vylozene nebezpecne obezlicky. A ty se mu snazim rozmluvit.

 

Navic trochu nerozumim tomu, proc nekdo bez zkusenosti ma touhu zalozit kes, k jejiz udrzbe ty zkusenosti bude potrebovat. To je podle meho hazard se zdravim svym i podobne nezkusenych ostatnich lovcu. A navod na techniku odlovu to nevyresi.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#92 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 12:12

Nejsem tak zkušený jako ty, ale že bych vymýšlel "vylozene nebezpecne obezlicky", to si nemyslím. Já tě respektuju a nechám si poradit. Ať už tady nebo před časem s prusíky. Psal jsem, že to nechám betatestnout a tím by to mělo být v pořádku. Návod na techniku jsem zavrhl už asi o dvě stránky diskuze zpět. A podle toho, co píšeš, tak se zkušenosti na založení smycovací keše získávají blbě, když ji všichni zdolávají jinak. Je to asi divné, ale mě to smycování baví. Asi se rád mačkám na stromy nebo nevím. :)  A možná jsem naiva, ale myslím, že keš ve 4,5 metrech udržovat zvládnu.


  • 1

#93 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 12:38

Spíš mi přijde, že ta naivnost se projevuje v tom prohlášení

...a kdo zkusí nahodit na suchou větev v 15 metrech, ten bude odpočívat v pokoji.

Dovedu si představit, že tam přijde nějakej magor, kterej si ani neráčí všimnout, že ta větev je suchá. A nahodit pytlíkem do 15 m a trefit tam rozsochu se po delším úsilí povede občas i mně :D. Osobně bych tě nezrazovala od zakládání, ale spíš byh doporučila nečekat až na následnej betatest, ale vybrat si někoho opravdu zkušenýho (Slávek Hoblík je výborná volba), vzít ho už k zakládání a pečlivě vyslechnout všechny jeho připomínky. Jo, a když tak rád smycuješ, co ti brání vysmycovat až k tý suchý haluzi s pilkou? Je sice fakt, že lidi lezou na vlastní nebezpečí, nicméně se jako owner cítím za ty, koho na svoje keše zvu, zodpovědná a (samozřejmě šetrné - jen od suchých větví) vyčištění stromu od toho, co by mohlo přinášet potencionální rizika, považuju za samozřejmou součást zakládání a údržby keše. Zrovna nedávno jsem poslala do archivu svou jinak ještě zachovalou T4, protože za ty léta několik větví uschlo, a nechtěla jsem riskovat, že to pod někým v 6 metrech rupne.


  • 0

#94 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 13:07

Ad SRT - ja si umim predstavit, ze nekdo udela smyci kolem stromu a pomoci dlouheho bidla ji vysouka az ke kesi. pak na tom normalne pojede jak na kazde jine stromovce nahoru a dolu. 4.5 metru klacek neni problem v lese sehnat, uz jsem jeste delsim klackem kesku lovil :-)

jojo, i vejš se dá klackem to lano dostat, nebo to uděláš postupně 2x a jsi na vrcholu betonovýho sloupu  ;)


  • 0

#95 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 13:10

jojo, i vejš se dá klackem to lano dostat, nebo to uděláš postupně 2x a jsi na vrcholu betonovýho sloupu  ;)

Že jsem sem lezl. :D

 

Jacka: O víkendu ji přefiknu.


  • 0

#96 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 14:24

....

 

Jacka: O víkendu ji přefiknu.

teď si nejsem úplně jistý, jak jsi to myslel... :rolleyes:  :D


  • 0

#97 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2016 - 19:23

Tak já se ještě přimluvím, abys ji pověsil trochu výš, (myslím kešku) , když už se tam člověk s těma smycema potáhne a bude se soukat do sedáku.


  • 0

#98 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 8:07

Já bych se zas přimluvil, po té co jsem to tu pročetl, ať to hoch nepublikuje.


  • 0

#99 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 25 červen 2016 - 8:23

Advidos má moc pěkné a většinou náročnější keše. Tím, že nad tím přemýšlí a ptá se, snad dává záruku, že vše bude OK. Možná si to tady zavařil jednou poznámkou o Darwinově ceně. A chápu jeho povzdech, že sem vůbec lezl.

Já se na smycovací keš ve 4,5m těším. Nohy tak ve třech metrech - přijatelné riziko i pro amatéra. To by mě rodinný doprovod zvládl odříznout i kdybych visel ve smyci za nohu hlavou dolů :) Bubbu si určitě něco výš najde a nám tam nech ty 4.5m.


  • 1

#100 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2016 - 13:20

Bubbu: O malý kousek jsem ji posunul výš.

 

KaMo:_cz: O publikaci rozhodne RW po betatestu. A to označení "hoch" sis mohl odpustit.

 

Limilad: Ten povzdech nebyl kvůli kritice nebo připomínkám, ale že mi vzali iluze s tím šťoucháním klacíkem do lana a SRT. :) Jak jsem psal Bubbu, malinko jsem to posunul. Je to zhruba stejně vysoko jako původní umístění s větví, na kterou jsem nechtěl, aby se nahazovalo.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:t5

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama