Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon nejde zapnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 11:44

GPX/current je jen záznam aktuální trasy. Ale když to pomohlo, je to dobře, myslím, že tím to nebylo.


  • 0

#62 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 12:36

Oregon 300? A nemohlo to být třeba, vzhledem ke stáří tohoto modelu, vymačkanými kontakty u baterek? Ony baterky jsou dost často přeci jenom různě dlouhé (pořád ale v rámci dané normy) a pak tam některé kratší kusy nemusí sedět úplně dokonale. A pokud jsou ty kontakty už za ty roky zmordované...


  • 0

#63 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 12:45

Tak GPS ožila! Vymazala jsem GPX/Current, dala nové baterky (nenabíjecí), vytáhla jsem SD kartu a rovnou i aktualizovala sw a Oregon naběhnul! Díky za rady!

 

Já myslím, že problém byl někde v datech nebo kontaktech u SD karty.

 

Po zkušenostech s O600 bych začal vymazáním dat tras, keší a POI bodů a vyndáním datové karty.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#64 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 13:49

Když se udělá víc operací najednou, tak se pak těžko zjišťuje kde byla chyba :) Já bych sázel na špatné baterky, měl jsem ten samý problém.


  • 0

#65 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 15:47

Je fakt, že ten přístroj má za šest let intenzivního používání leccos za sebou, takže kontakty můžou být trochu zhuntovaný. SD kartu jsem měla vytaženou už dřív a samo o sobě to nepomohlo. GPX/Current jsem vymazala spíš pro jistotu.

 

Problém se objevil, když jsem o víkendu chtěla GPS zapnout po delší době - cca měsíc ležela v šuplíku, nepoužívali jsme ji, ale uvnitř zůstaly nabíjecí baterky. Třeba to tomu nějak vadilo.

 

Každopádně s novými baterkami GPS naskočila. Pak jsem do ní zkusila dát SD kartu a vše je OK. A nakonec jsem vyzkoušela i ty původní nabíjecí baterky, se kterýma to předtím nešlo zapnout, no a teď to funguje i s nima. Jako kdyby nikdy žádný problém nebyl... Zajímavé.

 

Aspoň jsem si po dlouhé době aktualizovala software :)


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#66 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 19:28

GPX/current je jen záznam aktuální trasy. Ale když to pomohlo, je to dobře, myslím, že tím to nebylo.

Myslím, že se pleteš.

Podle mě je to GPX s uložením bodu (trasy)?, ke kterému právě naviguješ. 

Někam naviguješ, vypneš Oregona a uloží se ti tenhle soubor.

Neboli, když se poruší tenhle soubor, tak se Oregon po zapnutí pokusí soubor načíst, aby mohl pokračovat v navigaci ale nepovede se mu to a lehne.

Vymazáním tohoto souboru jsem opravil už asi 5 navigací, které se sekly přesně v momentu, kdy se měla objevit na displeji mapa.

Dokonce jsem i s touhle vadou jednoho koupil, kde prodávající tvrdil, že mu to vrátili z autorizovaného servisu jako neopravitelné. Za 1 minutu opraveno a plně funkční. Cena 800,- za O550T. A opravdu se ta popsaná závada projevovala bez ohledu na napájení Oregona.

 

Možná by to někdo se znalostí GPX a jejich struktury uměl nasimulovat. Já to tedy nejsem  :) .


Tento příspěvek byl upraven od Fukar: 25 listopad 2015 - 19:38

  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 19:54

To si chce priste ten poskozeny soubor nekam zkopirovat... ;)


  • 0

#68 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 20:00

Jo, to jsem si vždycky uvědomil až po jeho smazání  :)


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#69 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 21:46

Já tedy, než začnu v GPS něco mazat, tak si vše zazálohuju do PC.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#70 pfux

pfux

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2016 - 21:02

Lidi,dávejte si bacha i v tom, jakým kabelem se k PC připojujete, pořád mi nešlo se připojit, až jsem zjistil, že nemám origoš kabel, po připojení orig. vše naskočilo ok.


  • -1

#71 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 6:21

Poškozený kabel může být i ten originální. Garmin vyžaduje standardní USB kabel s miniUSB konektorem. Neni to iZařízení, takže v kabelu nemá žádné propojky, které by neodpovídaly USB standardu a proto byl nutný orig. kabel.
Spíše ne každý kabel vyrobený v Číně splňuje normu a někdy vylezou z továrny rozměry kabelového konektoru mimo toleranci.
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 8:27

Ony jsou i kabely urcene jen k nabijeni, ale ne k datovym prenosum.


  • 0

#73 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 9:50

Lidi,dávejte si bacha i v tom, jakým kabelem se k PC připojujete, pořád mi nešlo se připojit, až jsem zjistil, že nemám origoš kabel, po připojení orig. vše naskočilo ok.

Já mám tu samou zkušenost. Originální kabel funguje bez problémů, ale s jiným kabelem se navigace zapne, ale nespojí se s počítačem.


  • 0

#74 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 10:01

Tak aby zase nevznikaly famy, tak ja pouzivam neoriginalni kabely bezne, a na zadny problem jsem nikdy nenarazil. Na vicero pocitacich, i s vicero GPSkami. (Vista HCx, eTrex30 i Oregon 600) Chce to mit asi jen dobry standardni kabel...


  • 5

#75 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 10:16

Nápodobně...  Do všech svých bývalých i současných Garminů jsem strkal všelijaké různé neoriginální kabely a nikdy s nimi nebyly problémy. A rovněž na několika různých PC a NTB... Taky ale nekupuji to úplně nejlevnější co se v dá cenících prodejců najít ;) To je právě dost často předplacenkou přímo do "nevysvětlitelných problémů" :)


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 19 červenec 2016 - 10:18

  • 1

#76 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 11:07

Já mám tu samou zkušenost. Originální kabel funguje bez problémů, ale s jiným kabelem se navigace zapne, ale nespojí se s počítačem.

 

To bude ten pripad, co zminuje Haluma - kabel urceny k nabijeni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#77 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2016 - 20:01

Tak USB kabel bez datových vodičů mne nenapadl, takový paskvil nikde nemám a do domu mi nesmí.
Mel jde na mysli standardni USB kabel, bez chybějících vodičů či přebývajících spojek a rezistorů.
  • 0

#78 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2016 - 15:43

Netuším jak to přesně je, ale přijde mi, že tyhle opičárny s propojenými vodiči, nebo dokonce odpory mezi nimi, se týkají snad především auto/motonavigací... Předpokládám, že z důvodu, kdy se to připojuje na externí napájení a GPS musí nějak vědět, že je jenom napájená a ne připojená k počítači. Čili nějak "uživatelsky přívětivě" (nejlépe úplně bez zásahu obsluhy) ji dát vědět, že se má nyní chovat takto a ne jinak.

Za těch 9 let, co jsem měl různé navigace, jsem totiž ještě nenarazil na žádného turistického Garmina, který by to takto měl. Do všech jsem zapojoval neoriginální (prostě obyčejné noname USB kabely) a data fungovala vždy...


  • 0

#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2016 - 5:51

Už jsem to sem psal. Měl jsem originální USB kabel určený k datovým přenosům, 1,5 metru dlouhý, strčený v zadním konektoru PC. Používal jsem ho pro navigaci a MP3. Po čase přestal fungovat, MP3 jen nabíjel, navigaci přepínal do externího napájení. Přestal jsem ho používat, po čase spadl za stůl a zapoměl jsem, že ho tam mám. Jen se mi rok PC startovalo strašně pomalu a pořád se připojovalo a odpojovalo Neznámé zařízení. Když už mě to moc štvalo, hledal jsem, čím to je a přišel jsem na tento kabel. Vyhodil jsem ho a bylo všechno v pořádku. Pak mi někdo prozradil, že jsem měl asi v něm zkrat datového vodiče na plus, tím se poznává nově připojené zařízení, které se ale dále identifikuje datovou komunikací, což zkrat pochopitelně neudělal.

 

Když jsem se teď pokusil přes fungující datový kabel připojit navigaci k powerbance, jednou šla normálně z externího napájení (výhoda - svítí mnohem více), jednou se pokoušela komunikovat s powerbankou. Pokud se nepletu, nabíječky, powerbanky atd. by měly mít datové vodiče zkratované, tím dávají najevo, že komunikovat nechtějí. Nebo by měl takto být zapojen kabel. Co jsem jednu nabíječku rozebral, byly datové vodiče nezapojené. Pak se asi chová jak zrovna chce.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 červenec 2016 - 12:20

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama