Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#121 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 21:15

Mě notifikace od 21.8. rovněž nechodí. Mám nastaveno gc.com -> gmail -> gcm.cz ->t-mobile sms. Do gmailu notifikace dorazí a podle filtru se zařadí kam má, ale na gcm.cz nikdy nedorazí. Zaujal mě příspěvek joey59 a zkusil jsem si jednu z notifikací přeposlat ručně. Mail opět nedorazil, ale jakmile jsem v nastavení na gcm.cz deaktivoval zasílání na mobil, emaily pak opravdu do gcm.cz chodí. Když to znova aktivuju, tak opět nic nedorazí... To je teda opravdu záhada :)


  • 0

#122 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 22:16

Už to obkličujeme... :-)
  • 0

#123 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 0:45

To jsem zvědavá, co z toho vyleze.
Co jde tu postrehla, tak je to jen u T-mobile?
Mi to nejde uz od toho června, nikde jsem nic nemenila a ted jsem zkontrolovala, ze mi maily chodí rovnou z gc.com na gcm, ale SMS uz nedorazí. Ze by tedy problém mezi gcm a t-mobile?
  • 0

#124 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 6:27

no já si myslím, že T-mobile s tím nemá co dělat - ta brána je jiný problém

až mi pípne v okolí keš, tak se ozvu.


  • 0

Bobr_.png


#125 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 7:07

Ha! To odskrtnuti zasilani na mobil me privedlo na stopu... a fakt tam byla chybka.

Nicmene se to stalo jen v pripade, ze pouzivate t-zones branu k posilani, ktera od doby co tam zavedli captchu neni vubec garantovana ze nekdy neco prijde a v momente, kdy ji zas prekopaji, tak ji zrusim uplne. Zkusi se to jednou a kdyz to neprojde, tak to vzda. Doporucuju misto toho zacit pouzivat email do sms co t-mobile primo oficialne poskytuje, tam je jistota doruceni radove vyssi a ani tenhle problem by nenastal.

 

No nicmene neco jsem zkusil poladit, tak snad :)


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#126 MJ

MJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 8:17

Hmm, přidávám se k ostatním - poslední notifikace na mobil 21.8., poslední 3 emaily 22.8., ale už s neúspěšnými pokusy o odeslání SMS a pak konec - už ani jeden dorazivší email z GC. Taky to mám nastaveno z GC přímo do GCM, nikde žádný mezistupeň s přeposíláním přes gmail.  Takže to podle mě asi nemá nic společného s operátorem, když nedorazí ani ten email do GCM


  • 0

#127 MJ

MJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 8:29

A pro mě ještě jedna záhada - zkusil jsem nastavit na GC zasílání notifikací na email na seznamu, kde mám na filtru nastaveno přeposílání kopie emailu do GCM a zároveň EmailDoSMS. Když tam pošlu jakýkoli normální email, tak do GCM ta kopie dorazí, ale když mi přišly už asi dvě notifikace z GC, tak ta kopie ze seznamu do GCM nepřišla ani jedna   


  • 0

#128 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 9:03

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?
  • 0

#129 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 9:20

Tak ja to ted zmenil na Email do SMS a behem 5 minut notifikace dorazila.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#130 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 9:24

Tak ja to ted zmenil na Email do SMS a behem 5 minut notifikace dorazila.

Potvrzuji. Taky jsem na radu niximora opustil původní nastavení, přenastavil gcm.cz, můj t-mobile a email na použití emaildosms a už to šlape


  • 0

#131 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 9:34   Nejlepší odpověď

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 03 září 2015 - 15:34

  • 2

#132 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 9:37

Tak před chvílí jedna notifikace v okolí a na GCM nic. :(
  • 0

#133 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 10:17

Ono to primarne vypada ze problem vznikl tim, ze t-mobile tu branu zas nejak pomenil, cimz prestal fungovat ten odesilaci skript, ktery ted pada s chybou (teda uz asi nepada, ted jsem to fixnul), a tim padem se to ani neulozilo...

 

Nicmene jestli je ta brana zmenena, tak ten skript uz ani upravovat nebudu, nema to smysl kdyz to dovoli odeslat jednu SMS a pak hodi captchu... Vazne doporucuju prejit na EmailDoSMS, navod viz dejwy o par prispevku nademnou.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#134 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 11:20

 
Ahoj, na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidáš svůj email "geo.sedmitecka@gcm.cz" :-) do seznamu oprávněných emailů.
 
Na stránce nastavení gcm.cz si přidáš nastavení
Aktivní: ANO
SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   tvojecislo123456789@sms.t-mobile.cz

 
Na stránce Instant Notify na gc.com http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavíš posílání na email uvedený na Můj T-Mobile, tedy zde vymyšlený "geo.sedmitecka@gcm.cz"

 

Díky moc za návod, nastaveno :)

 

Byl to tedy horor, bo na T-mobilu mají nějaké technické problémy, že prý to může trvat i několik dní. No nakonec se mi povedlo se přihlásit a nastavit. Tak se těším na sms notifikaci:o)


Tento příspěvek byl upraven od Sedmitecka: 03 září 2015 - 11:21

  • 0

#135 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 11:35

Díky. Nějak se mi furt nechtělo do služby "E-mail do SMS", protože posílá jen jednu SMSku a ještě vkláda odesílatele a subject mejlu. Tím je na užitečné informace o nové keši dost málo místa. Jen jsem si všimnul, že GCM posílá mejl z adresy gb@gcm.cz, takže ji bude asi nutno nastavit jako povolenou na T-Mobile...


  • 0

#136 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 11:43

Díky nixi za Tve sluzby a za snahu, ja to do mejlu mam nastavene uz delsi dobu, ale precijen to jak to slo nastavit v GCM bylo prehlednejsi a ten mejl sem mel spis jen jako takovou pojistku. ;)
  • 0

#137 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 11:50

Díky. Nějak se mi furt nechtělo do služby "E-mail do SMS", protože posílá jen jednu SMSku a ještě vkláda odesílatele a subject mejlu. Tím je na užitečné informace o nové keši dost málo místa. Jen jsem si všimnul, že GCM posílá mejl z adresy gb@gcm.cz, takže ji bude asi nutno nastavit jako povolenou na T-Mobile...

Mam na T-mobile povolenou jen neco@gcm.cz a presto to funguje i když dle SMS to opravdu přišlo z gb@gcm.cz . Tak nevím, zda nemá chybu TM u logiky filtru na emaily.
  • 0

#138 MJ

MJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 14:27

Tak jsem dle rady zkusil nastavit v Můj T-mobile přeposílání SMS z adresy na GCM a emailovou adresu gcm jsem nastavil zpět v notifikacích v GC (navíc jsem v nastavení v gcm zaškrtnul i odesílání GPX na můj původní email na seznamu, což jsem dřív neměl). No a dopadlo to tak, že příchozí notifikace mi z GCM opět neodeslala žádnou SMS, ale alespoň odeslala na seznam to gpx a odtud přišla teprve SMS díky funkci EmailDoSMS a kupodivu byla i v požadovaném tvaru. Příchozí email na seznamu s tím gpx byl také z gb@gcm.cz. Tak nevím, proč mi to stále nefunguje tak jak má a asi to nechám zatím nastavené takto šíleně humpolácky a budu doufat, že si to nějak sedne.  


  • 0

#139 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 14:57

Odesilatel, ktereho povolite u T-Mobile MUSI BYT gb@gcm.cz, ne vase gcm adresa! Omlouvam se, nevsiml jsem si tehle chybky v originalnim navodu.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#140 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 15:34

Návod snad již správně


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama