Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#61 SanchoCZ

SanchoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 14:56

Diky.


  • 0

#62 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 17:35

Tak jsem se na to vrhnul, pro ostatní přikládám odkaz na soubor (jedná se o skript do GreaseMonkey): http://leteckaposta.cz/390736398

Nefungují odkazy v textu, ale k přečtení už to je, viz obrázek: 
j33mnhkssjlzh9cnjkw_thumb.png


  • 0

#63 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 0:51

Tak nevím, co se zase u T-mobilu děje. V sobotu nepřišli dvě SMSky, v neděli, i když se tváří, že ano, ani jedna z těch tří. Zato mi v pátek dorazila SMSka, která nepřišla 5.9. Nějak tomu T-mobilu už přestávám rozumět.

djvau.jpg


Tento příspěvek byl upraven od koyamas family: 06 říjen 2014 - 0:57

  • 0
Vložený obrázek

#64 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 7:21

Jo, jo...nápodobně.  SMS odeslány podle protokolu na druhý max. třetí pokus, ale do telefounu nepřišla ani jedna.


  • 1

#65 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 7:26

Na vině je brána u T-Mobile. Už od pátku jim nefunguje. Nejdřív vracela chybu, nyní se tváří, že je SMS odeslána a ... nic.


  • 1

#66 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:08

Presne jak rika Pe_Bo. Zkousel jsem si poslat SMS primo pres webovku a i kdyz brana pise, ze SMS odeslana, tak na telefon neprijde vubec nic. Takze je to zcela mimo nasi kontrolu a musime pockat, nez to T-Mobile opravi.


  • 1
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#67 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 9:53

Díky za info. Bál jsem se, že je zase chyba u mě mezi klávesnicí a židlí.


  • 0
Vložený obrázek

#68 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 15:48

Ted mi nekolik SMS prislo, tak se zda, ze uz je to ok :) Snad.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#69 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 11:09

V poslednich dnech se na T-Zones SMS brane zacala objevovat captcha. Nevim kdy a za jakych podminek se zobrazuje, nicmene pocet uspesne odeslanych SMS vyrazne klesl temer k nule. Rozhodl jsem se tedy podporu T-Zones SMS brany vypnout, protoze takhle ztraci smysl, kdyz odesilani SMS pres ni je nespolehlive.

 

Dale je mozne u T-Mobile pouzit pouze jejich EmailDoSMS, ktera sice do zpravy prida nesmyslnou hlavicku "OD: gb@gcm.cz SUBJ: TEXT: ", o coz se zkrati text zpravy, ale je to lepsi jak dratem do oka... Bohuzel doba 750 znakych SMS se vsemi podstatnymi informacemi je zda se v soucasne dobe pryc.


  • 1
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 11:29

Tak nevím, včera mi asi tři notifikace přišly, tuším že to byl správný počet.

 

A zkoušel jsi to sms.488.cz o kterém jsem ti před nějakou dobou psal ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#71 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 11:38

Sakra, a tak krásně to fungovalo... :mellow:

Chápu to tedy správně, že pokud mám nastaven T-Mobile, budou teď notifikace nasměrovány na EmailDoSMS a přijde 160 znaků s tou zmíněnou hlavičkou...?!?

 

Edit: Musím si povolit příjem od gb@gcm.cz...?


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 11 listopad 2014 - 11:40

  • 0

#72 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 11:52

Musis povolit prijem od gb@gcm.cz a tim tu sluzbu zapnout. Pak v nastaveni gcm zmenit prijemce z tveho cisla na tvecislo@sms.t-mobile.cz.

 

sms.488.cz vypada podezrele... Vzhledem k tomu, ze ta SMS prijde z nejakeho konkretniho cisla a ne pres t-mobile branu, tak musi mit nasmlouvane s operatorem nejake propojeni, coz neni levna zalezitost... Musi to z neceho platit, a na webu nevidim jedinou reklamu. Jak dlouho to asi muze vydrzet fungovat?


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#73 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 13:14

Krucinal :( No, co nadelam.. Jdu se prat s TM...


  • 0

#74 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 14:24

Musis povolit prijem od gb@gcm.cz a tim tu sluzbu zapnout. Pak v nastaveni gcm zmenit prijemce z tveho cisla na tvecislo@sms.t-mobile.cz.

 

 

Díky, provedl jsem.

 

Když koukám na formulář odeslání SMS na Můj T-Mobile, tak tam žádnou captchu nevidím. Přimlouvám se zatím nechat obě cesty. Uvidíme, jak se věc vyvine.


  • 0

#75 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 14:43

Ona se tam nejspis zobrazi az po nejakem poctu SMS, nevim jak to maji udelane... ale neco tam urcite maji, sam jsem ji tam vcera videl.

Prozatim jsem to nechal zapnute v modu "1 pokus", tj. pokud nedojde k odeslani SMS na prvni pokus, uz se to pak nezkousi znova - zbytecne by to spamovalo branu a nemelo by to zadny efekt...


  • 1
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#76 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 15:35

No, musim rict, ze EmailDoSMS je tak nejak... k nicemu :( Min znaku a zbytecnosti uz tam asi necpat nedokazali...


  • 0

#77 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 16:23

Niximor: Já zase po přihlášení (po hodně dlouhý době) na webu TM viděl, že mám "zablokovanej" účet - odblokovál jsem ho pomocí PUK2 (první 4 čísla z něj), což s tím nemusí souviset, ale může. 

 

petulinka1: Pokud přijde aspoň jakkoliv krátká SMS, tak mě to upozorní, když přehlídnu e-mail, kterej se mi patrně mezitím stejně stáhnul, takže za mě OK.


  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#78 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 16:29

...sem se na to dnes díval a capchu vidím jen když nejsem přihlášený. Zatím notifikace chodí, takže taky se přimlouvám za prozatímní zachování aspoň s jedním pokusem


Tento příspěvek byl upraven od Sally&eL: 11 listopad 2014 - 18:45

  • 0

#79 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 16:47

petulinka1: Pokud přijde aspoň jakkoliv krátká SMS, tak mě to upozorní, když přehlídnu e-mail, kterej se mi patrně mezitím stejně stáhnul, takže za mě OK.

Kdybych byla furt online, tak to neresim, ale net zapinam jenom obcas a notifikacni SMSky mi podavaly presne ty informace, ktery jsem potrebovala. Takle vim prd a vyslovene MUSIM ten net zapinat :/


  • 0

#80 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2014 - 2:43

Tak mi včera nepřišla první notifikace. Do té doby chodili všechny a bylo jich i relativně dost. Tak jsem to předělal, ale moc se mi do toho nechtělo. Přeci jen ty info jso v emailudoSMS dost osekané (používám z gmailu na notifikace opravdu blízkých keší). Je zvláštní, že to až do včera chodilo. (Dneska na TM obecně mají kraviny - dvojí odhlašování, nejprve sebe a potom hosta a stránka občas hlásí error 404, přestože jede.) Mám cukání to ještě na gcm.cz vrátit a čekat, jestli to náhodou na 1.pokus neprojde... Teď babo raď.


  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama