Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#141 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 16:36

Jen tak ze zvědavosti jsem se pokusil po delší době přihlásit na Tmobile a tohle na mě vyskočilo......    "Vážený zákazníku, v době od 03.08.2015 23:00 do 04.09.2015 01:00 probíhá plánovaná odstávka systému. Omlouváme se za způsobené potíže."....... :) .     Nebude to ta žába na prameni?


  • 0

#142 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 16:57

Myslím, že žába je v tom, že se někdo ukliknul v měsíci. Měsíční odstávka je nesmysl.
  • 0

#143 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:12

Hledal jsem, pak jsem nadával, na další hledání nemám sílu... Nevíte jak mám přidat povolený email do již stávající aktivované služby? Nikde žádný nastavení, jen že je služba aktivní...


  • 0

#144 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:31

  1. https://www.t-mobile.../e-mail-do-sms 01.jpg
     
  2. Přidat email a potvrdit tlačitkem změnit :
    02.jpg

  • 0

#145 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 20:43

Po kliknutí na mám předplacenou kartu mě to hodí pouze na přehled ostatních služeb a tabulka z kroku 2 se vůbec nezobrazí.


  • 0

#146 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 21:00

Já předplacenou kartu nemám, tak nemohu otestovat a pomoci. Zkus zavolat na zákaznickou linku. Nic neztratíš.
  • 0

#147 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 10:35

tak dílčí úspěch - zobrazila se mi notifikace na GCM

dál se zatím nestalo nic


  • 0

Bobr_.png


#148 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 11:44

Protože jsem si nastavila email můj z gcm a dnes jsem to chtěla změnit na ten gb@gcm.cz snažím se připojit na t-mobile a mají tam fakt nějaký bordel. Po různých pokusech se mi sice povedlo přihlásit, ale web jim zkrátka nefunguje. Což mi tedy včera na zákaznické lince avizovali, že tam mají ajťáci nějaký problém a že to bude trvat asi několik dní... 

tož oprava nastavení musí počkat.

 

EDIT - email na gcm i přeposlání na můj mail stále funguje bez problémů. Jen chybí ta sms.


Tento příspěvek byl upraven od Sedmitecka: 04 září 2015 - 11:46

  • 0

#149 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 11:55

No, pořád to zkouším a teď to vypadá tak, že na t-mobile už vůbec není ta stránka s nastavením povolených emailů - ukáže se jen návod pro jednotlivé maily (seznam, gmail, tiscali), jak tam si nastavit posílání upozornění do sms.

Z toho bych pochopila, že už se u nich nic nastavovat nemusí a že stačí nastavit v mailu, chápu to správně? 

Jinak asi vydržím pár dní a pak případně zkusím znova přenastavit, pokud to půjde.


  • 0

#150 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 12:26

Vypadá to, že po odstáyce systému (viz příspěvek od VHteam výše) se jim nějak podařilo ztratiti databázi uživatelů.

Zkouším se přihlásit do Můj T-mobile ale dostanu hlášku "První přihlášení..."

 

Tak aktualizace:

Po odstávce vyžadují změnu hesla na min. 8 znaků + aspoň nějaké velké/malé písmeno či divnoznak (klasika)

 

Po změně hesla, vyplnění emailu, nějaké otázky a souhlasu s podmínkami je po přihlášení a použití odkazů v mém příspěvku http://www.geocachin...mailu/?p=510385 dostupné to co včera..


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 04 září 2015 - 12:32

  • 0

#151 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 18:23

Tak to bohužel vypadá že ani to emaildosms nepomohlo :(


  • 0

#152 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 18:56

Hlasim, ze mne navod od niximora pomohl, predelal jsem preposilani misto na sms, tak do EmailDoSMS a uz vse beha jak ma, sice se sms zprava trochu pokratila odesilaci adresou a predmetem, ale i tak je to dobry  ;) sms chodi a clovek ma prehled, funguje to proste jako upozorneni, ze se neco deje  :) 

jen pro info mam T-Mobile a cesta vede GS -> gmail -> gcm.cz -> sms na T-Mobile a GPX soubor na gmail

Dekuji za privedeni na jadro veci a jednoduchy navod na opravu  ;) 


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#153 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2015 - 19:28

Vypadá to, že po odstáyce systému (viz příspěvek od VHteam výše) se jim nějak podařilo ztratiti databázi uživatelů.

Zkouším se přihlásit do Můj T-mobile ale dostanu hlášku "První přihlášení..."

 

Tak aktualizace:

Po odstávce vyžadují změnu hesla na min. 8 znaků + aspoň nějaké velké/malé písmeno či divnoznak (klasika)

 

Po změně hesla, vyplnění emailu, nějaké otázky a souhlasu s podmínkami je po přihlášení a použití odkazů v mém příspěvku http://www.geocachin...mailu/?p=510385 dostupné to co včera..

 

Jo, tak teď už jim ten web funguje. Tož uvidím, jestli dorazí sms. Škoda, že jsem sem nemrkla o chvíli dřív, teď byly 4 publikace co mám v mailu :)


  • 0

#154 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 9:31

Jupiii, tak už to funguje, dneska mi prisli tři notifikace.
Takže moc dekuji všem za rady porady a samo niximorovi za jeho práci!
  • 0

#155 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 12:21

Také děkuji za pomoc. Po 17 minutách hovoru na infolinku a jejich ručním nastavení mi to už chodí. Nezobrazování se nastavení specifikováno jako technická závada a možná to časem naskočí. Notifikace chodí, snad i všechny.


  • 0

#156 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 8:32

S poděkováním se přidávám. Po dlouhých 16ti dnech bez notifikací, mi to dnes poprvé píplo pomocí toho sms do mailu a výše popsaného nastavení.

 

Děkuji všem.


  • 0

Bobr_.png


#157 besinka

besinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 10:12

Gratuluji všem úspěšným ;)  a těším se, že to u mě třeba taky někdy půjde ..... zatím mám v T-mobile smůlu na "pomocníky na telefonu", protože stejně joey59 se do nastavení povolených e-mailových adres nedostanu a v T-mobile mi tvrdí, že u nich už se nic nenastavuje  :(


  • 0

#158 ryb

ryb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2015 - 9:23

Ahoj, už fakt nevím co mám špatně. Marně se snažím nastavit přeposílání notifikací. Postupoval jsem podle návodu co je zde uveden. Na tmobile mám službu email do sms aktivní a gcm email tam mam povoleny. Zkusil jsem si nastavit preposilani emailu ze seznamu a to funguje. Jen z gcm to nejde. V přehledu odeslaných sms nejsou zadne pokusy o odeslání. V nastavení mám cislo: mojecislo@sms.t-mobile.cz . Kde je chyba?

 

edit: tak uz vim, kde byla chyba. ja vul v nastaveni t-mobilu mel danou svoji gcm adresu. nejak jsem prehledl, ze tam ma byt gb@gcm


Tento příspěvek byl upraven od ryb: 22 září 2015 - 15:55

  • 0

#159 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2015 - 19:29

Ahojte vsici:)
Tak už mam zase problem:D
Diky jistým okolnostem mi bylo me tel.cislo prevedeno k O2. Netuším co a jak teď na gcm nastavit, aby mi chodily notifikacni SMS.
Poradite?
  • 0

#160 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2016 - 11:00

ahoj, dneska firma přešla k Vodafone. Rád bych si provedl "

  1. Ve Vodafone Samoobsluze aktivujte službu SMS e-mail.
  2. Zvolte si uživatelské jméno a vyplňte potřebné údaje.
  3. Získáte emailovou adresu ve formátu <uživatelské_jméno>@vodafonemail.cz, kterou poté můžete použít v nastavení GeoMailu."

ale dostanu se pouze na OneNet samobsluhu, kde jsem nic takového jsem zatím neobjevil. Nesetkal jste se někdo s tím? Díky.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama