Přejít na obsah


Fotka

Import GPX do Geogetu.


Nejlepší odpověď toomik , 25 červenec 2014 - 19:29

Tvůj soubor je ve formátu 1.0 gpx. Stáhni RouteConverter (verzi 32-bit nebo 64-bit podle OS) třeba tady - http://www.stahuj.ce...outeconverter/

Nepotřebuje instalaci.

V RouteConverteru otevřeš tvůj soubor a dáš  -soubor -  uložit jako - GPS Exchange format 1.1 (gpx) a ten už v pohodě dostaneš do GG.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 14:41

Předem se omlouvám, ale je to dotaz mimo geocaching. Potřeboval bych poradit... používám GG i jako správce Turistických vizitek a mám problém importovat gpx do GG. Je možnost to tam nějak dostat? GPX vizitek z poi.cz bezproblémů funguje(je nekompletní), ale gpx z webu Turistického deníku bohužel ne. Budu moc vděčný, když mi někdo poradí.

Zde lze stáhnout GPX tur. vizitek: http://api.turisticky-denik.cz/?gpx


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 16:44

Je otazka, jak to GPX vypada. Zrejme ne tak, jak ocekava GG. V tom pripade je jedina moznost: prevest ho na GPX, kteremu GG rozumi. Vlastne je jeste jedna - prevest to na CV|S soubor a pouzit plugin CsvUniImport, ale skoro bych rekl, ze je jedno, do ceho to prevadis ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 19:29   Nejlepší odpověď

Tvůj soubor je ve formátu 1.0 gpx. Stáhni RouteConverter (verzi 32-bit nebo 64-bit podle OS) třeba tady - http://www.stahuj.ce...outeconverter/

Nepotřebuje instalaci.

V RouteConverteru otevřeš tvůj soubor a dáš  -soubor -  uložit jako - GPS Exchange format 1.1 (gpx) a ten už v pohodě dostaneš do GG.


Tento příspěvek byl upraven od toomik: 25 červenec 2014 - 19:29

  • 3

#4 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 19:59

Paráda, moc díky... už to tam je :) Sice tam teď nejsou popisky a odkaz na webové stránky co se zobrazují v Locusu, ale hlavně, že si můžu filtrovat co mám odlovené a co ne. A o to mi hlavně šlo... :) Nevíš náhodou proč to zmizlo? Ještě jednou díky, hned je večer veselejší :D


  • 0

#5 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2014 - 21:37

Před úpravou má gpx 1,2MB a po úpravě necelých 0,5MB... když použiji gpx z poi.cz, tak se v GG zobrazí včetně popisků.


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 7:28

Gg umi importovat i gpx 1.0, ostatne, v tomto formatu jsou dodnes pocketquery. Problem bude spise v datech toho gpx, kdyz ho i ta zmena formatu tak ocesala. Na to se ti ale nemuzu podivat.
  • 0

#7 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 10:24

Tak vše vyřešeno díky Toomikovi. V GG se už zobrazují TV a to včetně popisků... :) Ještě mě trápí problém zdvojených vizitek při dalším importu. Při importu to nenahradí/nepřeskočí již uložený bod, ale zobrazí jako další. Neexistuje nějaký způsob jak tomu předejít? Vím, že chci po GG něco pro co není primárně určený, ale jako správce "všeho" je bezkonkurenční... :)


  • 0

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 11:21

To asi nepujde - kazdej bod ma v GG svoje unikatni ID, ktery ovsem v tom GPX neni, takze GG nemuze s jistotou rict, ze jsou to tytez body, takze to radsi importuje znovu jako novej bod.


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 11:22

Na to z toho gpx musis vyrobit falesne pq, kde bude mit kazdy bod svoje unikatni id, podle ktereho se to pak sparuje.

O tehle kouscich s gpx pisu na blogu... zalistuj tam.
  • 0

#10 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 13:17

Na blog mrknu a snad to pochopím... :) Jinak se dívám, že každá vizitka má přidělený ID...ale místo GC na začátku má XX a potom pořadové číslo.


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 14:30

Je to popsane v tom blogu... neni to pq, ale genericke gpx. Tam zadny identifikator neni, proto si jej geoget vymyslel, ale nemuze to aktualizovat. V blogu jsou i nazorne priklady.
  • 0

#12 toomik

toomik

    Toomik

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 14:54

Jenomže když vygeneruje ze seznamu falešné PQ  tak to sice získá jedinečná ID, ale odstraní se všechny poznámky, které on tam potřebuje mít.


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2014 - 20:08

Tak to generuje blbe. Proc by ve falesnem pq nemely byt poznamky? Vzdyt se tam da udelat cely falesny listing...
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 6:51

To je presne to, co jsem psal ve svem prvnim prispevku - je potreba udelat prevod zdrojoveho GPX do (rekneme) PQ GPX nebo do GG GPX a az to pak importovat. Vim o cem mluvim, delal jsem si tak turisticke znamky (i kdyz z csv souboru a ne z GPX, ale na principu to nic nemeni). Vazne doporucuju Halumuv blog a konverzi GPX. Vhodnejsi cesta neni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 9:55

Díky za rady, ale je to pro mě španělská vesnice. Blog jsem prošel, ale nikde jsem nenašel návod jak to přesně udělat. Pořád nechápu jak a čím udělat převod zdrojového GPX do PQ GPX / GG GPX. Zvládnu to vůbec jako běžný uživatel?


  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 10:32

Prevod jednoho formatu do druheho se nejcasteji realizuje nejakou aplikaci nebo pluginem. Pokud neni, musi se neco takoveho napsat. Pokud jde o textovy format a jednorazovou akci nevelkeho rozsahu, je mozne pouzit rucni upravu v nejakem textovem editoru.

 

V tomto pripade to asi bude znamenat nahradit/doplnit znacky pouzite ve zdrojovem GPX takovymi znackami, ktere jsou pro GG dulezite pro praci s body, jakoby se jednalo o kese. Znamena to znat oba formaty. Prinejmensim cilovy format se da dohledat na webu, zdrojovy format nevim, na ten jsem nekoukal.

 

Takze otazka, zda to zvladnes ty, je otazka pro tebe. Jak jsi zdatny, kolik casu tomu chces venovat, ...

 

EDIT: Na tom blogu jsou to zejmena casti Jak krmit Geoget, Falsesne PQ a Ropikaty Geoget. Necekej, ze to budou nejake extra podrobnosti, je to blog, neni to manualova stranka. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 27 červenec 2014 - 10:41

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 11:02

No myslím, že jsem mírně nadprůměrný uživatel a hračička, takže myslím, že to zvládnu. Z blogu jsem pochopil, že se musí upravit ID... šlo mě o to jestli na to už neexistuje nějaká aplikace, plugin apod. A proto jsem se chtěl zeptat zkušenějších... abych neobjevoval objevené :) 


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 11:51

Hned zpocatku jsem ti psal, ze na to nic neni. Doporucuju vzit si nejaky "fungujici" soubor GPX a jemu prizpusobit to, co chces importovat. ID kody si vytvor tak, aby nezacinaly znaky GC/OC/WM a tedy nekolidovaly s kesemi, waymarky, ... Treba to TV urcite obsazene neni a TV<cislo_vizitky> bude rozumna hodnota.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 13:33

Pokud jde o vizitky, tak se uz nejaky cas dokopavam k tomu, ze napisu import, co bude data tahat primo z API vizitek. Pouziva to treba ta jejich mobilni aplikace. Ale ackoliv to sam potrebuji, jeste jsem se k tomu nedokopal.
  • 1

#20 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2014 - 13:55

Kdyby takovej import byl tak to by byla paráda.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama