Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 21:24

Vzhledem k tomu, že zloději v maskáčích začali likvidovat keše v Jizerkách, poslal jsem keš do archivu.

 

http://coord.info/GC135M8

 

 

Přiložené miniatury

  • 10592088_10203749929241995_994099976_n.jpg
  • 10569908_10203749927801959_233361565_n.jpg

  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 22:19

Ale to není pěkné.....sem tam chtěl vždycky zajít :-(
Odnesly to ještě nějaké jiné ?
  • 0

*


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 22:26

Island už tam nebyl dávno, dnes se mi doneslo, že začali likvidovat i jiné ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 7:33

To mne opravdu mrzí, zrovna tyhle keše patří v Jizerkách k těm nejlepším. Navíc Island těžko mohl někomu vadit, za 7 let ho navštívilo 180 lidí, to jsou v průměru 2 za měsíc. Je  divné, že po takové době by to někdo začal řešit. Já to vidím na nějakého nevyrovnaného puberťáka, který na sebe chce upozornit, jako jsou v Praze ti načůrávači do kešek.  Doufám, že to nebude úplný konec téhle legendy, to by bylo docela hořké. Jako že primitivní blb zase zvítězil.

Na druhou stranu jezdím docela často okolo na kole, a občas tam vysedávají nějací podivní týpkové a pálí oheň, možná je načase změnit se v bonzáka a volat na ně ochranáře nebo policii. Hned si jdu uložit číslo do mobilu. Proboha, vždyť mohou podpálit celý les!


  • 1

#5 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 7:43

Ja jsem ted v Jizerkach a nenasel jsem Smrt aviatiku. Byl tam papirek s napisem ZA ISLAND. Ted jsem to pochopil, Kolombo ma pravdu.
  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#6 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 9:22

A že jsem tak smělý, co myslíš tím "začali ničit cache"? Kolik jich bylo? Zatím byla zmínka o jedné a vypadá to na osobní mstu namířenou proti tobě. Na rovinu, tvůj přístup k Islandu se mi moc nelíbí, pokud by mi trampové dali najevo, že tam cache nechtějí, tak bych ji dal jinam i když jim ten les podle katastru nemovitostí nepatří. Myslím si, že by se tyhle trampské tradice měly ctít a na jejich tábořiště by se nemělo před nezasvěcenými upozorňovat stejně jako by se před nezasvěcenými nemělo upozorňovat na cache.


  • 7
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 10:11

A že jsem tak smělý, co myslíš tím "začali ničit cache"? Kolik jich bylo?

Určitě ještě GC18VAZ a GC14448. Zbylé v okolí jsou buď v pořádku, nebo na nich ještě od doby zmizení těchto keší není žádný log.

 

...tak bych ji dal jinam...

Však kolombo ji dal jinam. Nepomohlo.
"No, ale jak já mám zjistit, že ta keš někomu vadí, když jí prostě jen zahazuje, bez jakéhokoliv kontaktu ? Teprve více než po roce se mi doneslo, že trempové se na vlastních fórech dohadují o ničení keší."

https://ontheroads.n...p-page=2&vid=19

 

...a na jejich tábořiště by se nemělo před nezasvěcenými upozorňovat...

Po archivaci mysterky to napsat mohu - zmiňované tábořiště je zhruba 50 metrů od poutní cesty z 18. století, na úpatí jizerskohorské vyhlídky zvané Olivetská hora (dokud nezarostla většina výhledu, vedla přímo skrz tábořiště turistická značka na vrchol), která se stala odpočinkovým místem pro poutníky.

Na dotaz island jizerky Google hlásí přibližně 1 950 000 výsledků.

 

Vzhledem k místu si myslím, že se jim u tábořiště objeví nová keš nejpozději do dvou let. Tedy pokud s těmi krádežemi přestanou. Pokud ne, pak tipuji že se do dvou let objeví nová keš u rozkopaného místa s cedulkou ZA GEOCACHING.


  • 1

#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 11:13

Tyhle žabomyší války jsou vždy jen o lidech. Pokud se obě strany nedomluví, stane se z toho jen nesmyslné vzájemné nasírání. Ten zničí to, já mu na oplátku taky něco provedu. To nikam nevede. A aby nedošlo k mílce. Myslím to všeobecně, ne jen o téhle keši.


  • 7

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 12:31

Nojo, připadá mi to jak Izraelci s Palestincema - úplná svatá válka. Viz třeba (z Tistařem citovaného trempského fóra, příspěvky starý necelý měsíc):

 

Šmejdi kešounský. kdepak tam ta krabice může bejt. Myslim že příští tejden bych se tam mohl zastavit až půjdu na pívo do Mlejnů a udělat tam pořádek. Přiznám se že je to pro mě novinka, ale rozhodně nestojim o to, aby tam couralo víc lidí než teď.

 

 

 

 

Ona tam ta krabice není, kešoun přijde, protože souřadnice zná, změří jak je širokej vstup do světničky, nafotí se jakej je hrdina, že to našel ( a že to byla dřina), dosadí míry do nějaký rovnice a vyjdou mu souřadnice úložiště někde úplně jinde. Kdyby tam ta krabice byla, už bych jí dávno vyhodil, ale nechtělo se mi hrát tu jejich hru. Budu to ale asi muset zkousnout. Kdybys tam ale jel, navštiv kešounskou stránku, vem si metr a vyhoď jí, budu ti vděčnej, alespoň tam nebudu muset jet, nějakou dobu se tam nedostanu.

Přijde mi to docela tristní. Jako řešení se jeví tu multi/mysterku předělat tak, že na inkriminovaném místě bude až n-tá stage a ikonka bude někde úplně jinde, případně i jméno keše bude začínat jiným slovem, aby se to nedalo tak snadno najít. Vidělo by se, jestli by těm zaníceným džihádistům stálo za to procházet celou trasu a sbírat indicie i někde úplně jinde, jen aby mohli zničit finálku.


  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 13:14

Možná by pak začali ničit infotabule :D!

 

Ale beze srandy, je fakt smutný, když lidi věnujou hromadu enegie ničení, místo co by věnovali aspoň minimum energie tomu, aby se rozumně domluvili.


  • 13

#11 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 13:29

Jacka ma pravdu:

Během příměří mezi Hamásem a Izraelem se chystá vyjednávání. Jsou však nějaké prostoje a čeká se na všechny zástupce Izraele a tak Netanjahu že poví protistraně vtip:

"Mojžíš jde pro přikázání, ale nějak to neodhadl a příliš se oblékl do toho vedra. Sundá si tedy kabát a pokračuje bez něj.
Když se ale vrátí, tak zjistí, že mu jej někdo ukradl. Rozjede se pátrání, kdo to mohl být a během dvou dní je jasné, že ho ukradli Palestinci a tak se ..."

Vyprávění přeruší Chálid Mašál a vykřikuje: " Takhle se to nemohlo stát. V té době tady žádný Palestinec ještě široko daleko nebyl!"

A Netanjahu na to: "Ok, já myslím, že tímhle můžeme zahájit naše rozhovory".
  • 8

*


#12 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 14:05

Hele, a nedala by se tam někde založit earthka??

Vždycky jsem si myslel že jsou trempové rozumní milovníci přírody a na tom fóru to spíš vypadá že většina je zapšklá a ve své "pravdě" velice omezená ... :(

Nejde o to kdo tam byl dřív... to by se museli asi "vystěhovat" i oni... jde o to že tak "rozpoutávají" nesmyslné šarvátky ;(

Ty mě kešku... já tobě kemp ... :( 

Nelíbí se Ti keš, kam přijde minimum lidí? založím jinou, kam přijde minimálně stejné množství a nebudeš ji moc zničit... Earthku ... Wherigo které každého proženě nespočetkrát přes ten tvůj kemp, ale finálka bude na bezpečném místě dostatečně vzdáleném... T5 aby se Ti na ten záchod dobře chodilo ... :(

Lidí ! Neblbněte... když už nejsou rozumní oni, buďte alespoň vy. ;) dejte prostě kešku dostatečně daleko a tam jen ref.bod. ... 


  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 16:52

Vzhledem k místu si myslím, že se jim u tábořiště objeví nová keš nejpozději do dvou let. Tedy pokud s těmi krádežemi přestanou. Pokud ne, pak tipuji že se do dvou let objeví nová keš u rozkopaného místa s cedulkou ZA GEOCACHING.

 

Já myslím, že se nemusíme chovat jako primitivní trempové a hned něco ničit.

 

Je jistě lepší cesta, jak jim připomenout, že ten vrchol patří všem.

 

Mimochodem, keš na Islandu nebyla od podzima, takže argument, že jim vadí, je trochu mimo. Ničení keše na Islandu zdůvodňovali tím, že je keš tady a támhle.

 

Nezaznamenal jsem jediný pokus o seriozní dialog kde by keš byla přijatelná. Pro mne je to banda zlodějů.

 

Cikáni kradou z hladu, trempové pro radost.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 17:07


 

Cikáni kradou z hladu, trempové pro radost.

 

Já ti nevím kolombo, ale házet všechny trempy do jednoho pytle, nebude asi správný. I v GC komunitě se najdou blbci a určitě by se ti nelíbilo, kdyby tě s nimi spojovali.


  • 8

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 17:34

Já myslím, že se nemusíme chovat jako primitivní trempové a hned něco ničit.
 
Je jistě lepší cesta, jak jim připomenout, že ten vrchol patří všem.
 
Mimochodem, keš na Islandu nebyla od podzima, takže argument, že jim vadí, je trochu mimo. Ničení keše na Islandu zdůvodňovali tím, že je keš tady a támhle.
 
Nezaznamenal jsem jediný pokus o seriozní dialog kde by keš byla přijatelná. Pro mne je to banda zlodějů.
 
Cikáni kradou z hladu, trempové pro radost.


Tak a dost, nechtěl jsem do toho vstupovat ale tohle je moc už i na mě. Kolombo, je to nejmíň rok, co jsem se pokoušel udělat prostředníka a dojednat nějakej kompromis ale o tom sice nechtěli ani slyšet místní trampovê ale ani ty, takže nehaž vše na jednu stranu.

P.S. - Jinak klasika dle hesla "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán" a moje snaha o dojednání kompromisu skončila tím, že mě obě strany mají za vola.
  • 9
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 18:19

Přijde mi to docela tristní. Jako řešení se jeví tu multi/mysterku předělat tak, že na inkriminovaném místě bude až n-tá stage a ikonka bude někde úplně jinde, případně i jméno keše bude začínat jiným slovem, aby se to nedalo tak snadno najít.

 

Úplně by stačilo ji přepnout na PM only.


  • -3

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 18:22

Úplně by stačilo ji přepnout na PM only.

Myslíš, že snad nebyla? :)


  • 0

#18 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 19:02

Ten Dutý kámen, o kterém se bavili ti trempíci, PM only není. Jinak by těžko věděli, že se má změřit vchod a dosadit do vzorce.


  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 19:25

Ten Dutý kámen, o kterém se bavili ti trempíci, PM only není. Jinak by těžko věděli, že se má změřit vchod a dosadit do vzorce.

Tak to pardon, já myslel že se mluví o zdejší archivované. Ta PM only (po několika krádežích) byla a stejně to nepomohlo.


  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2014 - 20:00

Tak a dost, nechtěl jsem do toho vstupovat ale tohle je moc už i na mě. Kolombo, je to nejmíň rok, co jsem se pokoušel udělat prostředníka a dojednat nějakej kompromis ale o tom sice nechtěli ani slyšet místní trampovê ale ani ty, takže nehaž vše na jednu stranu.

 

Jediný výsledek byl, že mám tu keš zrušit. To za dialog nepovažuji.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama