Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#81 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 8:48

Bylo by fajn, jak psala Jacka už vlákno uzavřít. Vše bylo řečeno.

Z pohledu kačera plyne, že zřejmě ne příliš rozumově hbitý "tremp" ("trempové") rozhodli na základě jedné kešky ničit i další, které jsou v okolí, případně mají po cestě. Podobné jednání dosti naštve. Ze zničených kešek mám teda odlovenu jen jednu - aviatickou. Pomník jsem zaregistroval někdy v roce 2001-2 a opakovaně jsem se na tohle místo vracel (skvělé místo na focení). Na ostatní jsem se průběžně chystal. Všechny patří pro mne do kategorie, kdy si je musí kačer zasloužit a pro jejich odlov se pořádně projít.


  • 0

#82 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 9:05

Pokud veškeré názory trempů jsou toho typu, že si za to vlastně můžeme sami, tak potřebuju větší pytel :-(

 

Je zajímavé, že tady k dohodě došlo:

http://praha.idnes.c...praha-zpravy_dc

 

Kdyby se v okolí Islandu začalo těžit dřevo, tak trempové povraždí dřevaře ?

 

Pokud je pro trempy takový strašný problém keš, která má za 7 let cca 180 logů, a kvůli ní likvidují geocaching v Jizerkách, tak nechápu, co si ta komunita o sobě myslí.


  • 10

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#83 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 9:23

Pokud veškeré názory trempů jsou toho typu, že si za to vlastně můžeme sami, tak potřebuju větší pytel :-(

 

Je zajímavé, že tady k dohodě došlo:

http://praha.idnes.c...praha-zpravy_dc

 

Kdyby se v okolí Islandu začalo těžit dřevo, tak trempové povraždí dřevaře ?

 

Pokud je pro trempy takový strašný problém keš, která má za 7 let cca 180 logů, a kvůli ní likvidují geocaching v Jizerkách, tak nechápu, co si ta komunita o sobě myslí.

 

Zase to házení do jednoho pytle ....  :(

Ta "komunita" si nic nemyslí, protože naprostá většina trampů ani neví, že nějaký geocaching vůbec existuje a pokud ví, tak nemá nejmenší tušení o tom, že s tím existuje nějaký problém.

Stejně tak, jako naprostá většina kačerů nemá o tomto problému ani ponětí - krom těch pár, co to tady sleduje.

 

Toto, co se tu řeší, je problém čistě pár jedinců v Jizerkách a ve zbytku republiky podobné problémy nebyly, nejsou a doufám, že ani nebudou.


  • 11
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#84 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 9:31

Myslím si, že zde pomůže leda vysvětlovat - vysvětlovat - vysvětlovat. Hlavně zdůvodnit, že když si myslí, že jim denně projde podle té diskuze 10 kačerů kempem, takže to je nesmysl, protože kvůli této keši prošlo na to místo tak 300 lidí za 7 let, což dělá kolem 40 lidí ročně, což je možná méně kačerů než trampů!

 

Doufám, že se někdo nesníží k tomu, aby se chovalo jako několik jedinců z řad trempů, kteří se tím pak chlubí na trampském fóru... Nejen tam vidíte, že s tím někteří nesouhlasí, i zde na fotkách z knih na zápisu vidíte, že někteří s tímto jednáním nesouhlasí, takže určitě to není kolektivní jednání všech...

 

Mimochodem i mezi kačery se najdou lidi, kteří pohazují odpadky, hulákají po lesech a ničí keše. A taky s tím nic bohužel neuděláme... Stejně jako asi nic neudělají rozumní trampové typu Kapsa s trampy, kteří nám ničí kešky a které osobně vůbec neznají... Leda zbývá to, co jsem napsal na začátku - vysvětlovat - vysvětlovat - vysvětlovat...

 

A nám autorům keší bohužel opravovat naše kešky, abychom dělali radost ostatním kačerům. A vím o co se jedná, protože léta jsem své keše opravoval, přestože mi je nějaká skupinka místních ničila... Ale chtěl jsem to místo prostě ukázat ostatním kačerům...


  • 7

#85 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 9:52

On ten problém není jen trampové - kačeři. Další je třeba myslivci - kačeři (plašíme jim zvěř), lidi z vesnice - kačeři (parkuejem jim ve vesnici), horolezci - kačeři (lezeme jim na "jejich" skálu) atd. A pro toho, kdo tam krabičku nechce, je jednodušší ji sebrat než se s někým dohadovat. Takže toto je jen malý střípek.

A na tom tramském fóru diskutuje jen pár lidí (podobně jako na tom našem). Takže to nelze brát jako většinový názor (stejně jako na tom našem nelze naše názory brát jako většinový názor kačerů).


  • 11
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#86 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 9:55

Jeste me tak napadlo kdyz jsem koukal na to jejich forum - tramp s internetem mi prijde docela k smichu. Je to vubec jeste tramp? :D


  • 6

#87 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 10:01

On ten problém není jen trampové - kačeři. Další je třeba myslivci - kačeři (plašíme jim zvěř), lidi z vesnice - kačeři (parkuejem jim ve vesnici), horolezci - kačeři (lezeme jim na "jejich" skálu) atd. A pro toho, kdo tam krabičku nechce, je jednodušší ji sebrat než se s někým dohadovat. Takže toto je jen malý střípek.

 

Bohužel zde narážíme na to, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého... A vzhledem k tomu, že už je v přírodě moc lidí, nemůže si ji každý zabrat tolik, kolik chce, ale je to o rozumném kompromisu. A bohužel ten se většinou najde jen hodně těžko...


  • 5

#88 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 10:32

Já myslím, že když se chce, všechno jde (viz odkaz níž). Ale když se nechce, ať už z kterýkoliv zúčastněný strany, tak se prostě dohoda nekoná.

 

http://praha.idnes.c...praha-zpravy_dc


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#89 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 11:11

Já myslím, že když se chce, všechno jde (viz odkaz níž). Ale když se nechce, ať už z kterýkoliv zúčastněný strany, tak se prostě dohoda nekoná.

 

http://praha.idnes.c...praha-zpravy_dc

 

Přesně tak, když se chce, tak všechno jde.

Na druhou stranu ale rovnou upozorňuju, že někde to prostě nejde a na Zlatém dně fakt kešku nikdo nedělejte, protože by to asi dopadlo podobně jako s Islandem.

 

Nicméně ne všude je to tak, jako na Brdech či v Jizerkách a třeba na opačném konci republiky nevadí ani keška přímo na vysloveně pietním trampském místě: Přehrada - Max

Sám jsem si pak založil kešku v bezprostřední blízkosti osadního fleku osady jíž jsem šerifem a taky jsem nezaznamenal jediný problém - Smírčí kámen - Pánov

 

Je to prostě jako se vším - je to o lidech, někde se prostě domluvit lze, někde ne ....


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#90 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 11:16

Kapso, rád bych navázal,..... u pár osad poblíž Mníšku jsou taky kašky,...... A bez problému a věnují se přímo osadám..... jak píšeš, někde to jde, někde ne


  • 2

#91 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 11:30

Ahoj všem, dovolím si také pár slov.

 

Tremp (v tom pravém slova smyslu) nejsem, ale na čundry jsem dříve, než přišla rodina, jezdil s kamarády nebo i sám poměrně často. Obecně nemám rád, pokud si někdo přisvojuje nějaké místo, které je veřejně přístupné, jako je tomu v tomto případě, což trempové, ale i mnoho dalších skupin (včetně nás kačerů), často dělají. K problému bych přistupoval chladně a čistě logicky - emoce tu nejsou na místě. Pokud byla na onom místě první trempská osada, což je bez debat, respektoval bych názor trempů. Pokud s nimi není možná domluva na nějakém kompromisu a kešku u osady nechtějí, umístil bych ji někam jinam nebo ji zrušil. I když je místo veřejné, mají na místo morálně větší právo než my - kačeři. Byli tu zkrátka první a měli bychom to respektovat. Druhá věc je, že kešku záměrně ničí bez nějaké dobré vůle se s jejím vlastníkem domluvit. To je podle mě prasárna. Ještě větší je pak to, že ničí i další kešky, které jsou v Jizerských horách. Nevím, jak by se kdokoli z trempů tvářil na to, kdyby někdo začal systematicky ničit jejich osady jenom proto, že se mu z nějakého důvodu nelíbí.


  • 6

#92 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 11:37

Přesně tak, když se chce, tak všechno jde.

Na druhou stranu ale rovnou upozorňuju, že někde to prostě nejde a na Zlatém dně fakt kešku nikdo nedělejte, protože by to asi dopadlo podobně jako s Islandem.

 ....

 

Když se chce, tak všechno jde. Ale ono se ne vždy chce, a tady se vyloženě nechce :-)

 

PS: Ještě doplňuji, že s Kapsou souhlasím. Jen mě pobavily ty dvě věty za sebou.


  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 11:43

Muzes mi vysvetlit, jakym zpusobem si kaceri prisvojuji nejake verejne pristupne misto? Nejak jsem si nevsiml, ze bychom byli nevrli z toho, ze nam kolem skryse chodi nekdo cizi...


  • 0

#94 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 12:02

Nemá smysl hned chytat za slovo, místo kačerů si tam můžeš doplnit třeba myslivce (to bychom to téma zase odklonili úplně jinam). Smysl toho, co jsem chtěl napsat, je v tom, že na území "nikoho", i když samozřejmě všechno má svého majitele, se musí jednotlivé skupiny navzájem respektovat. A pokud jedna skupina byla na místě první a výslovně si nepřeje, aby tam druhá skupina provozovala něco, co jim vadí, neměla by to druhá skupina dělat. Jak říká staré dobré přísloví "kdo dřív příjde, ten dřív mele". Pokud nejsou lidé rozumní, roztočí se pak akorát kolotoč křivd a šarvátek, který nikam nevede.


  • 2

#95 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 12:05

I když je místo veřejné, mají na místo morálně větší právo než my - kačeři. Byli tu zkrátka první a měli bychom to respektovat.

 

První tam byla poutní cesta. Navrhuji tam postavit kostel.


  • 14

#96 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 12:44

První tam byla poutní cesta. Navrhuji tam postavit kostel.

 

Jestli se s tímhle nárokem přihlásí někdo z křesťanské komunity, budou muset trempové sbalit saky paky. Jinak proti nim bude vyslána křížová výprava  :D ...


  • 4

#97 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 13:33

První tam byla poutní cesta. Navrhuji tam postavit kostel.

To říkam porád, že by se do toho konečně měla vložit svatá inkvizice! :D  Keš bude věnovaná poutní cestě a trempům se povolí zpívat jen zbožné písně při svíčkách. A je to!


  • 3

#98 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 13:38

Kolombo,jseš už starej geopes a neměl by ses takhle rozčilovat kvulí miskám na svačinu. Na Islandu udělej Earthku ať Pečbuřti puknou vzteky a Kešouni vyhrajou!


Tento příspěvek byl upraven od Provenator: 05 srpen 2014 - 13:43

  • 0

#99 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 13:58

Když ten problém má dvě roviny  :-(

 

Jedna je keš na Islandu, kterou jsem tedy zaarchivoval.

 

Druhá rovina je tady v té diskusi. Je tu několik vyjádření trempů nebo skoro trempů, ale nikdo z nich jednoznačně neodsoudil likvidaci keší v Jizerkách.

 

Takže mi přijde, že si tak v duchu mnou ruce a říkají si: "To jsme jim to nandali, takhle se na ně musí ..."


  • -2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#100 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:04

Mirku,jsem taky tremp a chápu proč ti kradou kešky. Měl by si to taky pochopit a přestat bojovat s větrnými mlýny.Když je jednou člověk blbec tak je jedno jestli je to Tramp,Kešoun,policajt nebo Metař.Blbcem zůstane navždy. Těším se na tu Earthku a s překladem ti kdyžtak pomůžu.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama