Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#101 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:10

Námět na CITO Jizerky....posbírat pár plechovek, strouchnivělých klád pod převisy, zlikvidovat pár nebezpečných ohnišť v lese. /vtip/ Měli by si kluci maskačovaný uvědomit, že lesy jsou "všech". Jednoho dne by se nějkaej "kešoun" mohl taky hezky nasrat a z campu Kapitána Kida ty klády odnést a nebo porovnat na ohýnku. Každá mince má dvě strany. V každé skupince se najde pár tupců. Možná by jim to mohl někdo pri návštěvě Islandu do cancaku nastínit, že ničením keší můžou taky rozpoutat válku a netroufnu si odhadnout kdo bude vítězem, ale poražených bude asi většina, což je smutné :-( Taky jsem na pár čundrech byl, taky jsem byl zasvědcen do míst, o kterých moc lidí neví, ale udržet genia loci v dnešní době je téměř nemožné a to platí jak o trampingu, tak o geocachingu.


  • 6

#102 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:19

A zkusil se někdo zeptat Mikiho Ryvoly, jak se na to dívá?


  • 0

#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:22

Tak zrovna o tom Islandu pise Kapitan Kid v jednom rozhovoru uz v roce 2004, ze ztratil genia loci, ze uz to neni ono. Za to urcite taky muzou kesky... :blink:

 

Mimochodem, ze nekdo chape neci pocinani, to preci nijak nerika, ze s tim pocinanim nesouhlasi. Mohu chapat a i pres to mohu nesouhlasit. Prijde mi smutne, ze tu vidim nejak casto jen to pochopeni, nikoliv ale ten nesouhlas.


  • 0

#104 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 14:49

Kolombo,jseš už starej geopes a neměl by ses takhle rozčilovat kvulí miskám na svačinu. Na Islandu udělej Earthku ať Pečbuřti puknou vzteky a Kešouni vyhrajou!

 

Obávám se, že založení Earthky by celou situaci ještě zhoršilo. Vandal ji nemůže zničit, popadne ho frustrace, jeho agresivita se ještě zvýší a bude si hledat náhradní cíle. Tedy ničit jakékoliv keše, které mu přijdou pod ruku.


  • 6

#105 kutil

kutil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:01

Vzhledem k tomu, že nejste ochotni se dohodnout, Jizerské Výhledy a Jizerské tisícovky zatím nebudu obnovovat. Nemá smysl každý měsíc měnit krabičku, když jí stejně někdo zničí. EartCache to požene ještě dál, a zničí úplně všechno. Na tomto foru už jsem nebyl spoustu let a už sem chodit nebudu, nemá to smysl,samé kecy.


  • -4

#106 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:08

Ještě mě napadá: zkusil někdo trempům vysvětlit, že kešouni občas pořádají CITa a v lese uklízejí a že tedy jsou vlastně s trempy na jedné lodi? A dotáhl bych to ještě dál - chtělo by to malou evangelizaci trempů pod heslem "Kdo nekešuje není tramp" :D


  • 0

#107 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:21

Na tomto foru už jsem nebyl spoustu let a už sem chodit nebudu, nemá to smysl,samé kecy.

 

Nedá mi to a odpovím... A co vyřeší tenhle příspěvek, smím-li se optat? Situaci určitě ne. Bylo by, myslím, v zájmu všech situaci vyřešit. Ale pokud je na jedné straně "blb obecný", který není ochotný k jakékoliv dohodě, není způsob.

 

Tohle mi přijde jen jako výkřik do tmy. Ano, mě zatím nikdo keše neničí (nepočítám-li některé méně zručné kačery). Naštěstí. A doufám, že to jen tak nepřijde.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 05 srpen 2014 - 15:23

  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#108 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:28

Já tam rozhodně žádnou další keš dělat nebudu.

 

Jen obnova Smrti aviatiků je výlet na prakticky celý den, budete to někdo obíhat za mne ?

 

Kutil má ničení keší taky plné zuby, má jich daleko více a ničí mu je taky.

 

Stále mi schází vyjádření od trempů, jestli je tedy ničení keší v pořádku nebo ne. Přijde mi, že jim to přijde jako regulérní, což je velmi smutné :-(

 

Nejsem primitivní tremp, tak osady ničit nebudu. A doufám, že ostatní kačeři taky ne. Buranství v chování nechte trempům.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#109 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:30

Nedá mi to a odpovím... A co vyřeší tenhle příspěvek, smím-li se optat? Situaci určitě ne. Bylo by, myslím, v zájmu všech situaci vyřešit. Ale pokud je na jedné straně "blb obecný", který není ochotný k jakékoliv dohodě, není způsob.

 

Tohle mi přijde jen jako výkřik do tmy. Ano, mě zatím nikdo keše neničí (nepočítám-li některé méně zručné kačery). Naštěstí. A doufám, že to jen tak nepřijde.

 

Neřeší to nic :-(

 

Zkus se ale podívat, kolik má Kutil keší a kde jsou. Obíhat je každý měsíc, jen kvůli pár debilům, to ho asi bavit nebude.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#110 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 15:33

Chapu nastvanost Kolomba. Chapu nastvanost druhe strany. Nejsem tramp. Vadi mi to, ze kese nicej.

Ani my, ani oni (uf, to zavani kastovanim), nemaj sice pravo, ale.

 

AChvilku bych pockal, kese obnovil (ne tu Islandu). Kolikrat uz tu bylo podobne tema o niceni kesi ... a sou zpet, a zase fungujou.


  • 3

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#111 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 16:15

Zkus se ale podívat, kolik má Kutil keší a kde jsou. Obíhat je každý měsíc, jen kvůli pár debilům, to ho asi bavit nebude.

 

Jo, to chápu a nedivím se, že nehodlá ty zničené teď obnovovat. Jen jediné co je teď možné dle mého udělat je vyčkat až to dotyčné/ho přestane bavit. Jak jsem už psal, když je byť jen na jedné straně blb, neuděláme s tím nikdo nic. A tím spíš, když mu někteří budou přitakávat (viz jejich fórum). :( Je to smutné, že si někdo může vyhrazovat právo na nějaký území jen pro sebe, tím spíš když je tam sám jenom trpěný...


  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#112 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 16:18

Druhá rovina je tady v té diskusi. Je tu několik vyjádření trempů nebo skoro trempů, ale nikdo z nich jednoznačně neodsoudil likvidaci keší v Jizerkách.
Takže mi přijde, že si tak v duchu mnou ruce a říkají si: "To jsme jim to nandali, takhle se na ně musí ..."

 

Tak tohle už ale Kolombo fakt přeháníš !!

 

Kdybys opravdu četl, co jsem tu (i v té trampské debatě) psal, tak by ti bylo jasné, že to (nejen já) odsuzuju. Nicméně jednoznačné to není, protože i druhá strana má své argumenty, z nichž některé taky dávají smysl. Jestli to chceš procentuálně, tak jsem tak asi 65 / 35 % na tvé straně, ale začínám pochybovat, vzhledem k tomu, jak neustále urážíš všechny trampy a všechny hážeš do jednoho pytle i přesto, že se tady bavíme o jen pár jedincích, které spočítáš na prstech, kteří jsou z jedné (max dvou) lokalit a hlavně z celkového počtu mnoha desítek tisíc trampů a hafo lokalit v celé ČR (ale třeba i na Slovensku).

 

Buranství v chování nechte trempům.

 

Buranství nechte keškařům, pokradli a zničili si sami sobě navzájem (!!) mnohem, mnohem víc keší (o TB/GC ani nemluvě), než kolik jich ukradlo těch pár blbů v Jizerkách. To je logika, co??

Ještě chvíli pokračuj v tomto duchu Kolombo a vytratí se i poslední zbytky toho pozitivního, co jsem si o tobě myslel.

 

P.S. - Pro ostatní sorry, ale tohle už mě fakt vytočilo.


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#113 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 17:01

Tak jako u kaceru, kdy chovani jednotlyvych blbu odnasi take cela komunita v podobe znicenych kesi, spatne reputace u myslivcu, ochranaru, mudlu....atd, tak je to i u trempu. Chovani Kolomba je sice na muj vkus jiz trochu za hranou, nicmene ho chapu ze ho to jako ownera a mistnaka sere vic nez me, ktereho se to dotyka mene. Nicmene by si trampove mohli uvedomit, ze by se taky jednoho dne mohl na Islandu objevit papirek s napisem "Za jizerske kesky"...... :-(
  • 0

#114 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 17:09

Tak jako u kaceru, kdy chovani jednotlyvych blbu odnasi take cela komunita v podobe znicenych kesi, spatne reputace u myslivcu, ochranaru, mudlu....atd, tak je to i u trempu. Chovani Kolomba je sice na muj vkus jiz trochu za hranou, nicmene ho chapu ze ho to jako ownera a mistnaka sere vic nez me, ktereho se to dotyka mene. Nicmene by si trampove mohli uvedomit, ze by se taky jednoho dne mohl na Islandu objevit papirek s napisem "Za jizerske kesky"...... :-(

 

To pak můžeme ničit a rozdávat papírky i sami sobě, za ty kešky a TB/GC, co jsme si "my" kačeři zničili a pokradli sami sobě navzájem.

Všichni zúčastnění taky budou z Liberce (nebo okolí), co to spíš uchopit tak, že všichni z Liberce jsou na hlavu?

Je to asi tak stejně logický ....

Fakt ti tahle logika přijde jako smysluplná?

Já taky chápu vzájemné naštvání ale tohle už je fakt moc ....


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#115 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 17:13

Nechtělo se mi moc do této debaty přispívat, ale nakonec mi to nedalo.

Možná by to chtělo trampy motivovat, aby si vzali příklad z jiných "opravdových" osad, které tu jsou mnohem déle než nějaký Island a že se musí smířit s tím, že místa jim "posvátná" se dostávají do povědomí široké veřejnosti. A není to jen tvůli geocachingu, že se ví, kde daná osada (či jiné pro mě "posvátné" místo) leží. Můžou za to všechna dnešní média, která se snaží nějak zaujmout a tak píší/vysílají o těchto málo známých a lecky zajímavých místech. Já jako kladeňák mám například blízko údolí Kačáku. Tam se nachází celá řada trampských osad vzniklých už za první republiky. A nikomu tam dneska nevadí, že údolím dneska vede turistická značka (červená, tudíž hlavní trasa) ani to, že se o nich píše na různých webech (např. http://cestovani.idn...446_igcechy_tom ), ale sami přispívají třeba i tím, že mají vlastní webové stránky http://www.tokacak-p...zi.estranky.cz/ kde lze nalézt kalendář akcí (které jsou pořádány leckdy i pro širokou veřejnost) nebo odkaz na mapy, kde osada leží.

Podobně je na tom i legendární osada Ztracenka (která má tradici asi 2x tak dlouhou než Island), skrz kterou kromě turistické značky vede i naučná stezka. Článek o osadě lze najít třeba tento http://www.novinky.c...-republika.html a taktéž mají vlastní web http://www.osadaztracenka.cz/ .

Nakonec oné medializaci podléhá i geocaching a debaty nad tím, co se kde psalo/vysílalo a že to není dobré, když se kešky takto prozrazují, najdeme i na tomto fóru. Také se to kačerské obci moc nelíbí, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat.

A když si dám hledat "osada Island", tak najdu celou řadu webů (např. i krnap.cz), které o ní píší a server geocaching.com je až na nějakém 18-tém místě a to je ještě "pražská" cache http://www.geocachin...trip-to-iceland . Takže vinit jen geocaching, není asi úplně na místě.


  • 10

#116 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 17:37

A ještě dodám, že tito trampové si posledních pár let v květnu pořádají pochod "Z Prahy do Svatojánských proudů", vydávají k němu výroční turistickou známku, tento pochod končí v trampské hospodě U Taterů, kde je již jednou zmiňovaný text "Hubte trampy, serou v lese" a nechali si vyrobit i takzvaný suvenýr (od stejného výrobce jako jsou TZ) s tímto textem viz přiložený obrázek


Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 05 srpen 2014 - 17:37

  • 2

#117 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 18:03

A ještě dodám, že tito trampové si posledních pár let v květnu pořádají pochod "Z Prahy do Svatojánských proudů", vydávají k němu výroční turistickou známku, tento pochod končí v trampské hospodě U Taterů, kde je již jednou zmiňovaný text "Hubte trampy, serou v lese" a nechali si vyrobit i takzvaný suvenýr (od stejného výrobce jako jsou TZ) s tímto textem viz přiložený obrázek

 

No, hodil jsem ti to do zpráv ale nakonec mi to přeci jen nedalo a dám to i sem:

 

Osady v údolí Kačáku, nebo slavná Ztracenka (kterou mám tady skoro za barákem), tak ty už nemají s trampingem společného skoro nic. Dneska jsou to spíš osady chatařů a zahrádkářů - nic proti nim nemám, to fakt ne, mám tam i pár kamarádů a rád tam občas zajdu, nicméně od trampingu je to už opravdu hodně daleko. Je totiž opravdu velmi propastný rozdíl mezi tím jet autem na chatu, tam spát v peřinách a koukat na televizi a mezi tím hodit na záda batoh, jít do lesa a spát u ohně pod širákem.

 

Taky legendární hospodu "U Taterů" mám skoro za barákem a občas tam i zajdu na jedno, bývá tam narváno, trampa s batohem na zádech tam ale nepotkáš. Nedávno se tady za mnou zastavili vandrem kamarádi z mé rodné osady a tak jsme zašli na pár kousků do Krňan (hned naproti přes vodu). Kluci vytáhli kytary a zpívali jsme tam celou noc. Hospodskej i s hospodskou našeně zpívali s námi, tak jsem se zeptal, proč jsou tak nadšení - odpovědí mi bylo, že tam na kytaru nikdo nehrál roky. Přitom kdysi slavné osady Údolí sporů, Red River nebo ještě slavnější Proudy jsou odsud na dohled - jenže dnes je víc zajímá sekačka na trávu, než kytara.

 

Ale abych to neshazoval, tak opakuju, že proti nim nic nemám, jen už to prostě není tramping.

 

P.S. - Ale akce jako třeba ten Tebou zmíněný parník, nebo festiválek "Třebsínská zvonička" a podobně, tak ty jsou stále super.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#118 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 21:01

Koukám, že jsem tady chvíli nebyl a jak se to tady, panečku, rozjelo. Hlásím se hlasitě a po léta k oběma komunitám a jsem přesvědčen, že mezi jejich příslušníky existuje solidně velký průnik, jakkoli to tady z diskuse tak nevypadá. Měli bychom si uvědomit, že jsme na jedné lodi - v terénu a na okraji legality, a spíš spiklenecky spolupracovat. Blbci, korunovaní blbci a gumy se jistě najdou v obou a řekl bych, že v neztenčené míře, nemá smysl se hádat, zda jde o 5 nebo 6 procent. Pořád jich je míň, než v běžné populaci.

 

A koho zajímá "odvrácená strana Islandu", tak má taky svoji keš GC1MW7P


  • 10

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#119 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 22:08

Tak a dost, nechtěl jsem do toho vstupovat ale tohle je moc už i na mě. Kolombo, je to nejmíň rok, co jsem se pokoušel udělat prostředníka a dojednat nějakej kompromis ale o tom sice nechtěli ani slyšet místní trampovê ale ani ty, takže nehaž vše na jednu stranu.

P.S. - Jinak klasika dle hesla "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán" a moje snaha o dojednání kompromisu skončila tím, že mě obě strany mají za vola.

 

Tak přesně takhle se cejtím taky.

 

Kolombo, pro mne si ztracenej.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#120 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 22:38

 Neblbni, dyk to je vidět, že ty lidi se navzájem znají přinejmenším virtuálně, že diskutujou všude možně o těch svejch usárnách a osadách... :D.

 

Seš STRAŠNĚ mimo. Na ontheroads se jedná asi o tři, čtyři nicky... a na tom fóru,který de facto patří jedné osadě, je aktivních já nevim ani ne dvacet lidí. Trempi sice vymíraj, ale furt jich bude nějaká ta tisícovka.

Taky jsou hodně teritoriální. Je to podobné jako s flekama: co si nenajdeš, neznáš. Koho nepotkáš, neznáš. Míjí se i generace, a to o světelné roky.

Jestli je něco přesně antagonního k trempingu, je to JAKÁKOLI organizovanost. NENÍ MOŽNÉ nějak oslovit "trempy", aby některej z nich někde něco nedělal nebo dělal. A i kdyby, stejně by to bylo prd platný.

Trempi jsou individualisti a extrémisti. Ty, co popisuješ ty, ty rozněžnělý ochránce zeleně s Rosou na víčku, tak těm jsme dycky říkávali nějak jako "dolesáci" anebo "mystické folkové ženy". :)

Ono se to i s těma známostma má asi tak, jak sem sdělil příslušníkovi kágébé na budějcký pečkárně někdy v půlce osmdesátejch asi po čtyrech hodinách vejslechu: "ale já vám přece rád řeknu, kdo tam byl: Džony, Indoš, Blonďák a Kulhavej Dan..." A vokaj že sou? "Jo, vim, odkaj je Dan - někde ze severu, vod Mělníka nebo vod Liberce, myslim." Tak asi tak, pokud jde o nějaké domlouvání se.

 

Celkově mne z téhle diskuze chytá bolení za krkem, jak si můžu hlavu ukroutit. Vždyť je to jak u malejch: já ci a ci a ci. A přitom je na každé mudlokartě napsáno "pokud vám keška z jakéhokoli důvodu vadí, kontaktujte nás a my ji rádi odstraníme" ... a i jinak, majitel rozumu méně než mdlého musí vědět, že odstranit krabici je to nejjednodušší a nejúčinnější, co může kdokoli udělat...


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 05 srpen 2014 - 23:15

  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama