Přejít na obsah


Fotka

Archivace GC135M8, dříve Island


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#141 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:12

Já jo, Kapso. Neměli bychom si mazat korektnost kolem huby. Za konkrétní situaci v Jizerkách právě teď může Kolombo. Nechal to vyeskalovat a zbytečně (jen se mnou třeba se typickým způsobem "nebaví" už tak rok). Každej soudnej přece může dovodit, že když se sedlák nasere, rozkope sousedovi mandele. Tak to prostě chodí, Mirek Dušín je jen namalovanej.

 

Kolombo: Kutilovi by ses měl omluvit v rámci téhle logiky právě ty :D

 

Tommy: Taky seš Petr? B)

 

Pokud jde o GC pravidlo o odstranění v případě konfliktu, domnívám se, že je absolutní. Když se nad tím zamyslíte, je to pochopitelné. Pokud se zamyslet nechcete, asi nemá cenu to dál vysvětlovat.

 

No a k diskuzi znovu: to, že se seběhne neurčitá hromada na pomoc v případě potřeby ještě neznamená organizovanost (Jacka). V Jizerkách může po lese pobíhat trempík buhvíodkud. Na žádné určité místo nejezdí vyhraněná skupina, natož na místo odžilé. Není možné zjistit, kdo kdy kde byl. NENÍ MOŽNÉ SE S NĚKÝM DOMLUVIT a NENÍ MOŽNÉ ŽÁDNOU DOMLUVU GARANTOVAT. Tak už to pochopte. Když tuhle základní skutečnost nebudeme akceptovat, situace se bude nadále jen zhoršovat.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#142 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:12

Mne spis zarazi, ze nikdo z trempokaceru se na jejich foru jednoznacne nevyjadril k likvidovani nesouvisejicich kesi a neodsoudil to (a stejne tak hazeni kaceru do jednoho pytle). Na druhou strane, tady pri kazde zmince o vsech trempech vyskakuje certik z krabicky.

 

Na tohle ti milerád odpovím a docela jsem na tuhle otázku čekal. A nemyslím to nijak špatně. ;)

 

Vím na 100%  že ne všichni trempové jsou blbci, zloději atd. a proto mi to vadí. To je jedna stránka věci.

 

Druhá stránka věci je ta , že nevím kdo ty keše ničí, určitě je to k nasrání a i mě to vadí, ale za kým jít? Za trempem, za školním výletem, za turistou z KČT?

 

Ono stačilo napočátku napsat nějaký blb ničí záměrně keše, ne trempové jsou zloději a celá tahle diskuze by se vyvíjela úplně jiným směrem.


  • 2

#143 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:17

Jenže tady to tak není.

 

Keš byla na Islandu od roku 2007 a tehdy byla osada zpustlá, pod převisem se povalovaly rezavé plechovky i odpadky a nikomu keš nevadila.

 

Keš se poprvé ztratila v roce 2012, tedy po pěti letech.

 

A z trempů mne poprvé kontaktoval Kapsa, to se keš ztrácela už skoro rok, aby mi pak řekl, že vlastně neví, jestli se dá s někým jednat a že mám keš zrušit. Citečka mi řekl rovnou, ať to zruším.

 

Mám sto chutí začít hledat lidi, co byli s kapitánem Kidem ve styku, když osada fungovala a sehnat si od nich potvrzení, že jim keška nevadí. Třeba by nám ho napsal i Miky Ryvola.

 

To je všechno naprostá pravda a věřím, že jak Mikimu, tak starým by to problém nedělalo. Ale nic bys tím nevyřešil, dělo by se to dál.

 

Hele, já bych to řešil naprosto jinak, kdyby to bylo v mém dosahu - a vyřešeno by bylo sakra rychle... a bez povyku. A korektně. A keš by byla pryč. V lokalitě by byl (chvilku) klid. Já ti to řešení dokonce před dlouhým časem navrhoval. Kdyžs nechtěl vidět, kam to všechno povede, tak... jak je to v tý anekdotě? ... a když něconěco, tak se nediv?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#144 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:17


 

Tommy: Taky seš Petr? B)

 

 

 

Já? :D Nejsem ani Petr ani Tommy. Tommyho ze mě udělala Jacka a Petr není mé jméno ani nick na žádném fóru. ;)


  • 0

#145 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:24

Hele, když se tak oháníš právem na odstranění keše, proč mne tedy nikdo nekontaktoval ??

 

Ty a Kapsa určitě víte, kde se vedou ty správné debaty, tak si to tam s kamarády ujasněte.

 

Ježišmarjá nebuď furt jak malej.  :unsure:  NEVÍME. Nevedou. Mimochodem, na ontheroadu asi nikdo z Jizerek není.

 

Nepřekrucuj. Já se slůvku "právo" vyhýbám jak čert kříži a neřek jsem ani jednou cokoli s konotací obhajovat tu či onu stranu - já jen říkám, jak to je. Nelíbí se mi, strašně se mi nelíbí ničení keší, natož tak pěkně vymyšlených, jako byl Island, a nelíbí se mi ani zveřejňování trempských lokalit. Kdybys prdnul před rokem tu krabici dolů pod potok s šikovným popisem, k čemu se váže, a třeba s někým "starým" zkonzultoval histoii Islandu a došperkoval listing, moh to bejt Zaltej fond. Teď je v pérdeli a s ní půlka vršků.


  • 4

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#146 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:33

Na druhou stranu tu s Orlím hnízdem je rozumný přístup, kdy kačeři jsou slušně požádání o přesun

Ale owner, ač má bratra trampa, nekomunikoval, osobně jsem mu psal. Nakonec nakvašen kešku zrušil.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#147 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:36

Nezpochybnuji, ze znicit kes je za hranou. Nezpochybnuji, ze dotazeno do detailu, na ten les maj oficialni narok vsichni stejny. Jen bych se chtel zeptat, protoze nevim jestli to tady nekde zaznelo :

 

Kdyz zacala kes poprve mizet a nebo kdyz zacalo byt jasne proc, snazil se owner nejak mistni trampy kontaktovat?

(Zapisem do knihy, zapisem do logbooku, jakkoli? Proste udelat prvni vstricny krok?)

 

A pokud ne, proc se treba kes nepredelala, malinko neposunula atd, aby nebyla zdrojem konfliktu?

(Neznam presne terenni podminky ani listing kese... ten je predelany, i kdyz teda nechapu proc:( . I nyni bych se na ni rad podival a udelal si obrazek, ale to uz nevim z jakoho duvodu neni mozne:( . Predelani listingu kese mi prijde uplne mimo, ty kteri ji neznaji si nemohou ani udelat nazor na misto, na zpusob podani atd)

 

 

 

Takovy natruc napady jako earthka atd mi prijdou totalne nesmyslny. Jen se propast jeste vic prohloubi a kese v jizerkach to spis potopi, nez by to vyresilo cokoli jineho


Tento příspěvek byl upraven od brundi: 06 srpen 2014 - 10:40

  • 3

brundi
 


#148 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:37

Hele, já bych to řešil naprosto jinak, kdyby to bylo v mém dosahu - a vyřešeno by bylo sakra rychle... a bez povyku. A korektně. A keš by byla pryč. V lokalitě by byl (chvilku) klid. Já ti to řešení dokonce před dlouhým časem navrhoval. Kdyžs nechtěl vidět, kam to všechno povede, tak... jak je to v tý anekdotě? ... a když něconěco, tak se nediv?

 

Aha, jasně, takže to není tak, že by byl vinen Kolombo, že tam dal keš .....

 

Pokud nenabízíte jiné řešení, než likvidaci keše, tak řešení nenabízíte :-(

 

Měli by jste s Kapsou vyrazit na Island a napsat tam kamarádům řádné vysvětlení. Já se na hřebenu dostanu nejspíše až v září a bylo by dobré, kdyby se Ti kladní hrdinové uklidnili rychleji.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#149 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:43

Kdybych věděl, komu mám napsat, už bych za ním jel, Kolombo... :huh:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#150 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:46

Kdyz zacala kes poprve mizet a nebo kdyz zacalo byt jasne proc, snazil se owner nejak mistni trampy kontaktovat?

(Zapisem do knihy, zapisem do logbooku, jakkoli? Proste udelat prvni vstricny krok?)

 

A pokud ne, proc se treba kes nepredelala, malinko neposunula atd, aby nebyla zdrojem konfliktu?

(Neznam presne terenni podminky ani listing kese... ten je predelany, i kdyz teda nechapu proc:(. I nyni bych se na ni rad podival a udelal si obrazek, ale to uz nevim z jakoho duvodu neni mozne:()

 

Jo, když mi Kapsa dal vědět, že to asi ničí trempové, tak jsem do té knihy koukl. Já jim tam tu osadu přehrabávat nechodím !!!

 

Máš představu, co je po Jizerkách všelijakých knížek a notesů, kam se lidi zapisují ? To mám kontrolovat všechny v okolí, když se něco stane ?

 

Rozhodně se nedá čekat, že budu měsíc stanovat na Islandu a čekat, až někdo dorazí a popovídáme si.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#151 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:49

brundi napsal/a
I nyni bych se na ni rad podival a udelal si obrazek, ale to uz nevim z jakoho duvodu neni mozne:(
 
O vlákno vedle http://www.geocachin...e-7#entry477758  jsou archivované kešky v gpx a tam je ještě původní listing

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 06 srpen 2014 - 10:51

  • 0

#152 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 10:51

Ne, ale jako owner bych se proste zkusil slusne pozeptat v te jejich knize primo na miste a  zkusil navrhnout termin jednani vcetne kontaktu na mne. Pak bych mohl jasne rict, udelal jsem vse pro to, aby moje kes mohla zit bez toho, aniz by nekomu vadila.

 

Byla by nekde moznost nakouknout puvodni listing kese? Ani ne kvuli sporum, ale spis ze kes byla hodne chvalena a rad bych si ho alespon prohledl.


  • 2

brundi
 


#153 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 11:19

Jak to tady tak nějak sleduju - tak to začíná být pomalu absurdní fraška - ale jako v dobrém:

 

Kolombo zimuje pod převisem a čeká na Godota.

Tomy není Tommy ani Petr. Ani tady a ani nikde jinde.

NENÍ MOŽNÉ SE S NĚKÝM DOMLUVIT a NENÍ MOŽNÉ ŽÁDNOU DOMLUVU GARANTOVAT - tohle je geniální

Jacka tam postaví kostelík.

...a hypotetický tremp co možná ani není tremp doma hromadí plastové krabičky z Jizerek

 

Good luck všem

 

Ešče - co kdyby se do listingu přeživších krabiček (pač ničitel přístup na mapu má) hodilo nějaké info - jako že se situace řeší atd. ?


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 06 srpen 2014 - 11:20

  • 13

*


#154 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 11:28

Neresi :-) NENÍ MOŽNÉ SE S NĚKÝM DOMLUVIT a NENÍ MOŽNÉ ŽÁDNOU DOMLUVU GARANTOVAT. Skoro jako bajny Siroko a jezek v kleci. Podupali jsme si navzajem babovicky, tak ted jenom doufat, ze e to nerozsiri na dalsi piskoviste. A to pritom kyblicky a lopaticky (tzn. pohnutky pro to vylezt od pocitacu do prirody) mame podobne.
  • 4

#155 šnek Vladimír

šnek Vladimír

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 11:48

A je opravdu nutne, aby vsude byla kes???

Geocaching je hra. Tramping je taky hra, ale mnohem starsi s bohatou historii.
Kacerum se nelibi, kdyz jim nekdo kazi hru. To same se ale nelibi i trampum.
Myslim, ze obcas by bylo na miste trochu pokory, ucty a tolerance k necemu,
co je starsi a ma k danemu mistu hlubsi vztah nez to, k cemu ho chci vyuzit ja.

Proc musi byt nutne kesky na Islandu, ve Valhale, u kempu v Brdech, pomalu na Zlatym dne nebo
pobliz kempu na Roverkach? Dobre, ten Island uz je tak jako tak proflaknuty, kolem vede znacka, ale i tak. Proc vodit cilene lidi na mista, ke kterym nemaji vubec zadny vztah? Kolik z tech kaceru, co si tam dosli pro bod byli trampi nebo alespon tramping nejakym zpusobem chapali. Myslim, ze zanedbatelna mensina. Pro ty ostatni pak neni problem na miste posvacit, pripadne "prespacakovat" (sirakem to nenazyvaji), spalit drivi, ktere si tam trempove pripravili, orazitkovat kempovku TFTC, nahazet do ohniste bordel a jit za dalsim bodem. Pak se neni, co divit, ze lide, kteri si to misto pro sebe kdysi objevili nahodou a nejakym zpusobem k nemu prilnuli, kdyz vidi, co se najednou deje, tak maji tendenci resit problem razne a nekompromisne.
Ano, na druhou stranu ani trempove nejsou svati a vetsinovy pohled na ne je ve smyslu "parta magoru v maskacich, co se prisli do lesa akorat vozrat a zabekat si". Tech je ale mensina, nebo to nejsou skutecni trampi. Asi jako u vodaku...

Nektera mista by proste mela zustat skryta a objevit by se je meli jen ti, kteri o to stoji a dokazi takovymi misty prochazet s uctou - a to nejsou jen trampske kempy, ale treba i NPR nebo prvni zony. Chapu, ze sice nekdo je altruista a ma silne nutkani, kdyz objevi neco pekneho, ukazat to i ostatnim, ale ne vzdy to muze byt ku prospechu mista.
Kolikrat jsme si rikali, ze tady by stalo za to zalozit kesku. Kdyz se nam to ale rozlezelo v hlave, radeji jsme myslenku opustili, protoze by to misto pak uz nikdy nebylo takove, jake jsme jej nasli my...
 


  • 15

#156 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 11:53

Došly mi palce, dneska... takže slovně, skvěle napsáno, Vladimíre. Skvěle.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 06 srpen 2014 - 11:54

  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#157 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:09

to Šnek Vladimír: ale i obecně, já jsem právě za to rád, že taková to místa můžu navštívit - už jen pro tu historii, pocit, cestu, vědění, obohacení a já nevím co všechno.

 

Syslení pro sebe považuji za sobectví.

Už jen pro to, že čím víc lidí o místě ví, tím paradoxně je menší možnost  jeho zničení (následného obnovení)


  • 6

*


#158 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:12

Vladimíre, máš pravdu, že jsou místa, která velký nápor lidí nesnesou. Ale dá se řešit i omezení počtu lidí - třeba je tam přivedeš dlouhou multinou a přijde jich tam pár. Ale tady se řeší konkrétní případ - Island. Tam podle toho, co tu bylo řečeno chodili cca 2 lidi do měsíce. To fakt tak moc trempům vadilo? Nebo to bylo jen z principu, že někteří jsou proti "kešounům", tak tam z nich nesmí nikdo.


  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#159 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:13

Pak se divte, že všichni zakládají díkzabodovky za okapem u školy.

 

A nejvíc řečí tady mají Ti, co tam vlastně vůbec nebyli a vlastně se jich to vůbec netýká ....


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#160 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 12:18

Pak se divte, že všichni zakládají díkzabodovky za okapem u školy.

 

A nejvíc řečí tady mají Ti, co tam vlastně vůbec nebyli a vlastně se jich to vůbec netýká ....

 

Pockej ... :)

Ve svy podstate se to tyka jen tebe, jako ownera ... a pak druhy strany, a nam (tim myslim ostatni kacery) do toho nic neni.
Jo, este Kulhala, kterymu nicej kese...
Pak jsi tady ale nemel tohle tema zakladat ... nebo jen napsat oznameni, a zamknout to.

 

Pokud jsi to neudelal, nerikej zes necekal nazory napric komunitou NAPRIC REPUBLIKOU! Tomu neverim ...

 

Ani ja tam nebyl, i kdyz se pravidelne v Jizerkach vyskytuju ... mam treba serii 1000 v to-do, chtel sem pristi rok, a ac sem z prahy, jizerky mam rad,  a ac sem na tyhle kesi (Island) konkretne nebyl  - tema me zajima!
Bohuzel, muze se to stat kdekoliv .... a s kymkoli.


  • 5

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama