Přejít na obsah


Fotka

Nove CZ polygony

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#41 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 20:26

Jacka: Drak informovan o tvem dotazu, uvidime, co odpovi :)

 

Haluma: Ja ten hlavni problem vidim spis v tom, ze ted mame v polygonech Prahy (krome jinyho) 10 mestskych casti (nebo jak se tomu nadava) mezi okresama a navic taky tri realny okresy (Praha, Praha zapad a Praha vychod). Ze je pro me Praha spanelska vesnice, to bych neresila. Ale tohle mi prijde proste trochu moc smichany, at uz jsou ty casti na urovni okresu nebo ne...


  • 1

#42 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 20:35

Odpovim za HaLuMu:

Ono je to GgStatu jedno, kde je dana hodnota tagu - jde jen o to, aby kazdemu okresu byl prirazen polygon v generatoru. To ted neni, proto to nefunguje (viz Praha).

Dulezite je zminit proc je to takto - sam jsem na tento pozadavek reagoval podobnym zdesenim ☺. Kdyby melo kazde deleni na mestske casti nebo obvody v Praze vlastni tag, byly by 3 nove tagy. Prakticky jen pro Prahu, zbytek dat by mel nulove hodnoty (1 z těchto 3 novych by resil i dalsi města v CR). To by byla zbytečná zatez na databazi, proto se to vyresilo timto zpusobem.

V dalsi verzi Statoru by jiz mel byt generator upraven - teda aspon doufam.

Cilem bylo usporit misto v databazi - Praha neprijde ani o deleni na casti, ale opet to chce upravit generator.

Tento příspěvek byl upraven od Gelda: 08 srpen 2014 - 20:38

  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#43 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 20:43

to Petulinka: Mylis se. V polygonech s okresy je okres Praha rozdelen na 10 casti (obvodu, to je jedno). V polygonech s POU je 22 mestskych casti. Ve finale je to jedno, protoze jak okres, tak POU (dokonce i kraj) jsou pro Prahu stejny polygon.
  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 20:45

Mam sto chuti vykopnout tech deset obvodu z okresu, ale v tu chvili z uplne stejne logiky vykopnu i tech 22 casti z POU. Ale zakladat kvuli tomu dalsi dve celoplosne tridici vrstvy, to se mi fakt nechce.


  • 1

#45 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 21:00

Mam sto chuti vykopnout tech deset obvodu z okresu, ale v tu chvili z uplne stejne logiky vykopnu i tech 22 casti z POU. Ale zakladat kvuli tomu dalsi dve celoplosne tridici vrstvy, to se mi fakt nechce.

Ale né, nech je tam, já budu ráda, když se mi budou u nalezenejch keší ukazovat :D!


  • 0

#46 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 21:37

Ber to jenom jako ze o tom diskutujem a rikame svuj nazor, nikdo te za to nijak nekamenuje (i kdyz uznavam, ze ja to moc neumim no..). Vim, ze to muselo dat sakra praci a jsem rada, zes do toho hrabnul rovnou buldozerem ;) Nech to tam, oni si na to lidi casem zvyknou. A generatory si s tim poradej. I ja uz si poradila s "rozbitym" Statorem, ale je to tekova cunacina, ze to snad radsi ani nebudu publikovat :D


  • 0

#47 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 22:39

Já jsem běžný franta uživatel a tedy i takto prosím berte můj názor. Prostě zpětná vazba od BFU uživatele geogetu. Takže přidám ještě pár poznámek:

 

- nepřišlo mi logické mít v tagu "CZ okres" pražské obvody. Logicky bych je čekal v tagu "městský obvod" nebo tak něco.

- pokud budu dělit ČR na okresy (například pro mapu), čekal bych, že jich bude 77 a očekával bych přesně tolik různých možných položek v tagu "CZ okres".

- chápu, že to byl pokus o snížení počtu tagů. Ale u každé keše jich nyní mám řekněme dvacet. Dvaadvacet by byl výrazně horší stav?

 

Když to shrnu, nerozumím tomu natolik, abych kecal do vývoje/struktury/whatever. Já chci jen, aby mi to fungovalo. Když mi to bude fungovat s novým statorem, bude všechno cajk. (Promiň, Halumo, takhle to vidí a řeší BFU :D ).

 

froggiewalker: díky.


  • 1

Kam jsi zase strkal ruce?


#48 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 22:58

Neboj, vono to s tim Statorem bude fungovat, jen ho to musime naucit :) Zatim ti muzu poradit maximalne ocuravku, ktera ovsem zpusobi, ze cislo s poctem odlovu v Praze nebude citelny :D Kdyztak SZ, tady jsem castecne mimo tema.


  • 0

#49 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2014 - 23:03

Já se na to dívám tak, že nedávno tu někdo hodil do placu SQL příkaz, který to opraví. Udělejte z toho prosím normální GGP skript, který to opraví a je to. Všechno zase bude fungovat, Badgegen samozřejmě také. Osobně spouštím Divider společně s Elevation přes Combine - to se dá opravit bleskově. Pro uživatele automatizace klasickým Autostatem to také není problém upravit.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#50 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 0:56

Diskuze se pro mě stala poněkud nepřehlednou. Chápu správně, že:

a) kraje - Praha, Středočeský atd...

b.) okresy - Praha 1, Praha 2 ... až Praha 10, Praha východ, Praha západ, Benešov atd...

c) POU - 22 kusů Prahy..

d) městské části - 57x

a stejným způsobem se bude filtrovat a zobrazovat i mapy?

V tom případě souhlas, to mi smysl dává, asi zvyk. Spíš bych se obešel bez těch 22 POU, ty už mi přijdou tak trochu navíc. Jen si neumím představit, jak to třeba na mapě okresů přehledně zobrazit, vyčlenit Prahu zvlášť jako detail?


Tento příspěvek byl upraven od zdeziz: 09 srpen 2014 - 0:57

  • 0

#51 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 6:36

zdeziz: jenže Praha-x není okres, jenom je tam přidaná.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 6:51

Tady nejde o celkovy pocet tagu, ale o pocet vrstev uzemniho cleneni, ktere musi divider projit. A tam je snizeni ze sesti na ctyri uz dosti vyznamne.
  • 0

#53 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 7:38

zdeziz: V mape se ty kusy Prahy "navic" (tech 10) nijak neprojevujou. Akorat, ze generator nevi o ty zmene a proto Praha nefunguje.


  • 0

#54 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 8:54

A neslo by Halumo nektery veci resit programove misto filtrovani? Kdyz treba vis ze kes patri do nejakeho okresu, tak prece rovnou patri i do patricneho kraje. To samy s mestskou casti, ta patri do jasneho okresu/kraje nebo prazskeho obvodu/okresu/kraje. Takze teoreticky by ti stacilo projet nejmensi uzemni celky a filtrovat jenom jednou. Chapu ze to je proti logice divideru, nicmene soucasnyma tagama nas nutis neco takoveho implementovat do statistik a to jeste bez nejakeho upozorneni dopredu - 2 dny opravdu neni dost na takovou systematickou zmenu.

 

Zkuste nekdo pridat do hlavicky template

DEFINECANTON AP Praha 1

DEFINECANTON AP Praha 2

at vidime co to udela


  • 1
MaFa

#55 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 10:38

Za to roztřídění podle polygonů na nejnižší úrovni a následné zařazení do vyšších jen podle definice hierarchie se přimlouvám. Je to jistě nejefektivnější cesta k cíli...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 09 srpen 2014 - 20:01

  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 17:40

Za to roztřídění podle polygonů na nejvyšší úrovni a následné zařazení do vyšších jen podle definice hierarchie se přimlouvám. Je to jistě nejefektivnější cesta k cíli...

Tohle si myslím že by šlo celkem jednoduše a univerzálně naimplementovat.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2014 - 20:04

Ahoj, budu mimo bezne site asi tyden, tak nemohu reagovat okamzite. Mne pripada rozdeleni na Pha1-Pha10 docela logicke ohledne uzemni hierarchie. Jina vec je toto rozdeleni na mape. Tam planuju nechat stavajici rozdeleni okresu. Upravim modul Statoru tak, ze secte hodnoty za vsechny tyto "prazske okresy" a vysledek vyda za puvodni okres Praha. Mate nekdo neco proti tomu? Take je mozne nakreslit novou mapu okresu a zakreslit do ni vsech 10 prazskych "okresu", ale to nebude nic prehledneho. To je muj nazor. Ma nekdo jine rozumne reseni?

 

Nova verze Statoru je hodne na spadnuti, je v ni spousta novinek, ale i nejake zmeny. Abych zustal v tematu, tak je uplne predelano generovani map (a pochopitelne k tomu hodne prepracovan generator). Treba jsme doplnili mapu statu Evropy, Sveta, mapu statu USA. Mame tam jeste drobne chybicky, ktere je treba doladit. A verte, ze to neni malo prace. Zkuste si treba nekdo vzit jakoukoli mapu sveta a pro kazdy z 240 statu najit souradnice vsech jeho casti. Rada statu je slozena z nekolika samostatnych oblasti a abyste meli predstavu, doporucuju vzit treba Recko a jeho ostrovy. Pro kazdy stat pak vyberte jeste dalsi souradnice, kam se ma vypsat pocet nalezu a zkratka statu. A to nejlepe tak, aby vse zustalo citelne i kdyz budete mit nalezy i ve vesech okolnich statech. (Jen toto jsem delal skoro 40 hodin!)

 

Takze prosim o strpeni. Opravdu se snazime podat vam jen ty nejlepsi vysledky nasi prace.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 2:47

Ještě se k tomu vrátím. Členění Praha 1 - 10 mi přijde praktické, rychle můžu vyfiltrovat pravý - levý břeh, jih - sever, vpravo dole, vlevo nahoře apod. Myslím, že spousta z nás to má zažité a i pro ostatní je to lehká orientace. Jednodušší, než se vyznat v 22 POU. Pod co spadají třeba Benice, je mi v GG celkem jedno. 57 obcí mi taky smysl dává, když mám cestu do Vinoře, hledám Vinoř, ne Prahu 19. To samé v Brně, Ostravě atd. Možná to není dvakrát správně, ale 3 vrstvy by mi bohatě stačily. Praha kraj, Praha 1-10, 57 "obcí". I za cenu sladění jakéhosi univerzálního názosloví pro vrstvy ve městech. Městský úřad, městská část, část obce, obec, městský obvod, vem to čert. Jednoduchý, praktický, rychle pochopitelný dělení, velikost tak akorát na tvorbu gpx, filtraci, hledání, orientaci. Asi to není správně, ale byl bych pro.
A když už to mají být okresy, je řešitelné udělat to nějak takhle? Praha součet, Praha detail.

Přiložené miniatury

  • map.jpg

  • 0

#59 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 8:47

Ještě se k tomu vrátím. Členění Praha 1 - 10 mi přijde praktické, rychle můžu vyfiltrovat pravý - levý břeh, jih - sever, vpravo dole, vlevo nahoře apod. Myslím, že spousta z nás to má zažité a i pro ostatní je to lehká orientace. Jednodušší, než se vyznat v 22 POU. Pod co spadají třeba Benice, je mi v GG celkem jedno. 57 obcí mi taky smysl dává, když mám cestu do Vinoře, hledám Vinoř, ne Prahu 19. To samé v Brně, Ostravě atd. Možná to není dvakrát správně, ale 3 vrstvy by mi bohatě stačily. Praha kraj, Praha 1-10, 57 "obcí". I za cenu sladění jakéhosi univerzálního názosloví pro vrstvy ve městech. Městský úřad, městská část, část obce, obec, městský obvod, vem to čert. Jednoduchý, praktický, rychle pochopitelný dělení, velikost tak akorát na tvorbu gpx, filtraci, hledání, orientaci. Asi to není správně, ale byl bych pro.
A když už to mají být okresy, je řešitelné udělat to nějak takhle? Praha součet, Praha detail.

Pod to se podepíšu taky...
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 17:18

Hierarchicke trideni - predstavte si, ze mne to napadlo taky... akorat pred mnoha lety, a nakonec jsem jej zavrhl. Proc?

  • kdo by ta vsechna data vyrabel a udrzoval? Kupodivu je snadnejsi sehnat jednotlive sady polygonu nez hierarchicka data!
  • Ne vzdy se pozaduje takove uzemni trideni, ktere je hierachicke.
  • Kdo vi, jake trideni bude kdo kdy pozadovat? jake maji hierachie v cizine, atd.

Prave proto jsem kdysi zvolil soucasny system Divideru, jako hodne univrzalni system. Hierarchicky by byl dost sesmerovany, a zase tolik uzitku by neprinesl. Sledujte:

  • Aby hierachicke trideni odspoda fungovalo, musi se vse roztridit na nejake urovni, ktere ma 100% pokryti. Ktera uroven by to byla? Katastry? Tech je tolik, ze jsem je do Divideru ani nedaval, protoze trideni podle katastru by bylo pomalejsi, nez vsechno to soucasne trideni dohromady. Tim bychom si fakt nepomohli. Takze POU? Nebo RP? Ty pro ty mestske casti nepomohou. nadtim jsou uz jen okresy, takze by se usetrilo hodne malo, za cenu spousty prace s vyrobou dat.
  • Zvlaste Praha to cele boura, protoze tam ta hierachie vubec nefunguje. Vsechny ty obvody a casti jsou vsemozne napric katastry. A z druhe strany ani nefunguje hierachie mezi deseti obvody a 22 castmi. (Takova Praha 11 je z casti Praha 4 a 10, Praha 17 je z casti Praha 5 a 6)
  • Takze by se nakonec sice neco tridilo hierarchicky, ale stejne by se muselo navic tridit mimo hierarchii.
  • A az zi nekdo vzpomene, ze tam bude chtit mit treba evropske "Regiony soudrznosti", tak taky narazi!

Tohle vsechno vam prijde jednoduche a snadne? Snadnejsi nez pro ucely statistiky sloucit deset prazskych obvodu do jednoho? Nebo ani neslucovat a jen vylepsit jednu mapku tak, jak navrhuje Zdediz? Ono se stejne do tech mapek musi sahnout, protoze obcas se nejka ta hranice zmenila...


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama