Přejít na obsah


Fotka

Nove CZ polygony

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 17:22

A neslo by Halumo nektery veci resit programove misto filtrovani? Kdyz treba vis ze kes patri do nejakeho okresu, tak prece rovnou patri i do patricneho kraje. To samy s mestskou casti, ta patri do jasneho okresu/kraje nebo prazskeho obvodu/okresu/kraje.

 

Zrovna jsem tu pred chvili vysvetlil i na konkretnich pripadech, kdy to neplati. Zrovna Prazske mestke casti nepatri jednoznacne do jednoho obvodu.


  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 17:33

Chapu ze to je proti logice divideru, nicmene soucasnyma tagama nas nutis neco takoveho implementovat do statistik a to jeste bez nejakeho upozorneni dopredu - 2 dny opravdu neni dost na takovou systematickou zmenu.

 

Tak moment, ty jsi preci jasne rikal, ze jsi vyvoj Ggstatu ukoncil. Tak to se ti omlouvam, mohl jsem te varovat driv, moje chyba. Mel jsem za to, ze se vyvyji jen Stator, a ten jsem s predstihem informoval.


  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 17:36


Zkuste nekdo pridat do hlavicky template

DEFINECANTON AP Praha 1

DEFINECANTON AP Praha 2

at vidime co to udela

 

Me to funguje uspokojive. V mapce okresu mi to spravne zabarvilo Prahu. Nicmene na tabulko to vliv nemelo. Coz mi ale nevadi.

 

Horsi je to s mapkou Prahy, ta mi ale nejak nefungovala ani predtim.


  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 17:42

Možná to není dvakrát správně, ale 3 vrstvy by mi bohatě stačily. Praha kraj, Praha 1-10, 57 "obcí".

 

 

Ony ty POU co jsou v GG, je takovy kompromis. Okresy mi prisly moc hrube, katastry zase moc jemne. Hledal sjem neco mezi tim.Mezi jsou "obce s rozsirenou pusobnosti" (cca 200) a "Poverene urady" (cca 400). Nakonec jsem zvolil ty POU, protoze mi prisly tak akoratne velke.

 

A tech 22 casti fakticky spise odpovidaj tem "rozsirenym pusobnostem", ale kdyz jsem misto nich pouzil POU, tak miprislolito to zahodit, a vrazil jsem to tam opet jako kompromis mezi mestkou cast a obvod.


  • 0

#65 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 18:14

Tak moment, ty jsi preci jasne rikal, ze jsi vyvoj Ggstatu ukoncil. Tak to se ti omlouvam, mohl jsem te varovat driv, moje chyba. Mel jsem za to, ze se vyvyji jen Stator, a ten jsem s predstihem informoval.

 

Nejde o me, ja se o mapy ve statistikach stejne nestaram, spis jde o lidi co pouzivaji GgStat. Porad jeste posledni verze GgStatu ma 1368 stahovani, zatimco Stator jenom 486. A to spousta lidi GgStat neupdatuje, takze je tu stale nekolik tisic lidi, kteri se budou ptat, proc jim najednou mapy okresu nefungujou. Spis to chtelo nejdriv zmenit ty mapy a pak by ta zmena byla pro spoustu uzivatelu transparentni.


  • 0
MaFa

#66 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 19:44

Nejdriv zmenit mapy? Kdo je zmeni? Jak je zmeni? Mapy maji dve casti - uzivatelskou (GgStat, Stator) a serverovou (mapgen). Dost dobre neni mozne zmenit jen jednu z casti. Nikdo te neinformoval, protoze delat zmeny v GgStatu nechces, tak nam to pripada dost zbytecne.

 

Mapgen vytvoril a udrzoval PetrX. Ale kdyz jsme po nem chteli dalsi mapy, bylo to pro nej vic prace nez na kterou mel cas. Prevzal jsem tedy generator ja a po dohode s Pepou, na jehoz serveru generator bezi, jej docela z gruntu predelal. Vyrazne jsem zjednodusil generovani map a rapidne zmensil mnozstvi prace pro pridani nove mapy. Doplnili jsme radu novych map.

 

Pokud uzivatelum bude vadit, ze jim nejaka mapa nechodi spravne, prejdou na Sttaor. Stejne je to ceka. A je podle mne uplne jedno, kolikrat byla ktera aplikace stazena.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 srpen 2014 - 19:45

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#67 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 19:48

No jo, jenze podivej se, jak dlouho je GgStat na svete. A jak dlouho Stator. Navic - Stator je stale ve stavu BETAVERZE - a spousta lidi si rekne, ez si radsi pockaj, az to bude dodelany.  (znas ten vtip s betakarotenem, ne?) A spousta lidi taky kdysi nejak zprovoznila GgStat a od ty doby uz se nepotrebovala pidit po tom, jestli treba nahodou neexistuje neco jinyho. Dokud jim to funguje, nemaj duvod hledat nahradu. Ze si to neaktualizujou, to uz je jejich problem, ne tvuj nebo kohokoliv jinyho. 

 

A kdyby se nejdriv upravily ty mapy (a mapgen), tak by stejne chvili GgStat nesel. A pak bys ho upravil? Ja myslela, ze vyvoj skoncil ;) Vzpomen si, proc vlastne vzniknul Stator....


  • 0

#68 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 20:08

No jo, jenze podivej se, jak dlouho je GgStat na svete. A jak dlouho Stator. Navic - Stator je stale ve stavu BETAVERZE - a spousta lidi si rekne, ez si radsi pockaj, az to bude dodelany.  (znas ten vtip s betakarotenem, ne?) A spousta lidi taky kdysi nejak zprovoznila GgStat a od ty doby uz se nepotrebovala pidit po tom, jestli treba nahodou neexistuje neco jinyho. Dokud jim to funguje, nemaj duvod hledat nahradu. Ze si to neaktualizujou, to uz je jejich problem, ne tvuj nebo kohokoliv jinyho. 

 

A kdyby se nejdriv upravily ty mapy (a mapgen), tak by stejne chvili GgStat nesel. A pak bys ho upravil? Ja myslela, ze vyvoj skoncil ;) Vzpomen si, proc vlastne vzniknul Stator....

GgStat byl v ostre verzi od verze 1.0.1, tedy od prvni publikovane v zari 2008. Pokud je Stator stale jeste ve stavu BETAVERZE, tak nemuzes cekat, ze nej budou lidi hromadne prechazet a tudiz nemuzes prohlasovat ze GgStat je mrtvej a kdyz jsou problemy prejdete na Stator. Tak se uz prestante bat a vyjdete konecne s ostrou verzi. Pak muzes rict nahlas mame nahradu, zatim je to porad jenom prislib i kdyz je treba lepsi. A pokud spravne chapu prohlaseni Gorda ze vcerejska, tak Stator taky momentalne nema Prahu v okresech.

 

Pokud by se nejprve upravil mapgen, tak by si lidi mohli pridat do template definici okresu - je to tu o par prispevku vyse - a jelo by se dal. Zadne zmeny programu by nebylo treba a GgStat by sel porad.


  • 1
MaFa

#69 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 20:14

To neni o strachu, ale o tom, ze ve Statoru musi bejt vsechno to, co v GgStatu. A gord taky neni bezedna databanka casu :D Tys mel oproti nemu vyhodu, ze jsi nic nenahrazoval :)

 

Ke zmenam by (byt na urovni sablony) dojit stejne muselo. A jednou yb tak jako tak GgStat fungovat prestal. A opravdu uz nebude trvat dlouho Stator bude ostra verze. Gord je proste perfekcionista. Furt lepsi, nez TREBA vydavat kazdej den novou verzi, protoze pokazdy se objevi nova chyba.

 

Halumo, promin tu OT diskuzi.


  • 0

#70 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 20:15

Jak už psal Gord, mapový generátor nyní potřebuje významně jednodušší podklady a tvorba nových map je proto výrazně jednodušší, než dříve. Udělat novou mapu okresů ČR a doplnit do rohu mapku s pražskými obvody je tak práce na jeden dva večery...


  • 0

#71 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 20:48

POřád ale ještě zapomínáte na to, že nesmyslně narostl počet okresů.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#72 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 20:49

GgStat je mrtvej podle tvych slov, my jen hledame/vytvarime nahradu, aby nejaka statistika bya a byla ziva - tedy uzdrzovana, aktualizovana rozsirovana, ... Polygony jsou zrejme prvni vec, kde se to projevilo. Protoze prvni beta Statoru kopirovala puvodni generator, ma i podobne zobrazeni okresu. Nova verze Statoru bude mit generator hodne jiny (i kdyz mapy budou vypadat stejne, skoro).

 

(Pojdme vynechat tu zbytecnou polemiku o tom, co bylo, melo byt nebo mohlo byt. K nicemu to nevede, nic to nezmeni.)

 

Psal jsem mj, ze u me uz je mapa okresu spravne. Pokud by mela byt doplnena jeste o mapku Prahy, je treba zmenit mapu jako takovou. A na grafiku mame odbornika. Pokud mi doada upravenou mapku, doplneni o P1-P10 je otazka 30 minut.

 

Ohrazuji se proti narceni perfektcionistou. Za toho se rozhodne nepovazuju! Ale kdyz vim na mape o bilych pixlikach v mistech, kde byt nemaji, mapu v te podobe nezverejnim. A to prece nemuzes nazvat tim ohavnym slovem, cos pouzila ;) Navic by to urcite ani Erik tak zverejnit nechtel.

 

A Stator nejsou jen mapy. Je tam rada novych veci (treba zpracovani bookmarku). GgStat byl ona man show, Stator je tymova zalezitost. Mame v tymu nejak rozdelene ulohy a i kdybych byl schopen, tak se nebudu vrtat do prace jineho. Jestlize ma nekdo neco na starost a nema na to cas, tak nova verze vyjde, az na to cas mit bude. Svet se nezbori. Treba statnice povazuju za dulezitejsi nez tydenni uspiseni vydani nove verze Statoru.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#73 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 21:01

POřád ale ještě zapomínáte na to, že nesmyslně narostl počet okresů.

 Jako ze byl pocet okresu navysen o uzemi se statutem okresu? To mi neunosne nesmyslne nepripada. Krom toho, kdo to kdy prepocitava? :o 


  • 0

#74 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 21:08

Mozna ti, co si zakladaj na tom, ze maj vyloveny vsechny okresy a ted jim nesedej cisla. :D


  • 0

#75 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 21:17

To neni o strachu, ale o tom, ze ve Statoru musi bejt vsechno to, co v GgStatu. A gord taky neni bezedna databanka casu :D Tys mel oproti nemu vyhodu, ze jsi nic nenahrazoval :)

To je videt, ze tu na foru nejsi moc dlouho. Prave ze nahrazoval - byla tu jeste kdyzi klikaci verze statistik - a konkurenci my byl hlavne GSAK. Ja bych rekl ze nahrazovani by mela byt spis vyhoda, vezmes to co jiz existuje a vylepsis to - podobne jsem to delal i ja s GSAKem. Ale je fakt, ze postupne se GgStatu stal otesanek. Vsak ja vam taky drzim palce, aby uz Stator nebyl jenom beta ale ostry. Jinak nevim jaky rozdil v opravach bety a ostre verze pokud vsechny nabadas k pouzivani bety,

Kdyby se nasel nekdo ochotny k naprogramovani jednoducheho skriptu na "roz"tagovani novych polygonu, tak by bylo po problemu. Skoda ze GeoGet pouziva pascal, ten uz jsem celkem zapomnel. Letos jsem se ucil python a ceka me ruby, takze na pascal uz mi nezbyvaji sily.


Tento příspěvek byl upraven od MaFa: 10 srpen 2014 - 21:21

  • 2
MaFa

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2014 - 21:20

Snad perl, ne?


  • 0

#77 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 7:47

Uz jsem ten preklep opravil, GgStat pouziva perl, myslel jsem GeoGet a jeho pluginy.


  • 0
MaFa

#78 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 8:45

Da se snovymi polygony vyresit tato chyba?

 

Vse mam aktualni, u vsech nalezenych kesi jsem smazala tagy CZ Okres, spustila divider a po spusteni statoru vyskoci prilozena chyba a v mapach se mi tudiz neobarvi praha jako nalezeny okres.

Přiložené miniatury

  • chyba.jpg

  • -1

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 9:09

Pockej, az ti Gord da novejsi Stator. :P


  • 2

#80 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 12:43

A taky cti prislusny vlakna!! Uz se o tom psalo.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama