Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#21 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 21:15

Nemáte někdo kontakt na toho hajzla co provozuje ten web s kratším názvem? Nemůžu to na tom jeho webu najít a chci mu napsat něco co si rozhodně za klobouk nedá! Dík
  • 0

#22 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 21:33

Kontakt nemám, ale zjistil jsem si, kdo si objednal doménu. K mému překvapení je to žena Lucie Sedláčková. Stránky běží od 1.3.2010. Je to web fin***y.cz (edit aby se na něj více lidí nedostalo)

A mám i adresu ! 

Sluneční 316, Kolín

Takže se za ní můžete vypravit.


Tento příspěvek byl upraven od P€T@: 11 srpen 2014 - 21:46

  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#23 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 21:39

Myslel jsem, že myslí ty stránky, co končí na "ř". Teď jsem je "objevil".

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 srpen 2014 - 21:41

  • 0

#24 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 21:46

Takže jediné řešení je měnit souřadnice... OK no. Samozřejmě taky musím změnit vzorec, a ne oblíbené od souřadnic odečti -50 a přičti +90...


Řešení to je, ale zrovna tato tvoje multina vzhledem k umístění finálky zrovna patří mezi takové, u které si spoustu kačerů nechal finálku na jindy. Já se s kočárkem dostala na poslední stage po osmé večer, takže jsem si finálku nechala na vhodnější příležitost. Na druhou stranu, kromě souřadnic finálky mám uložené i indicie, ale to asi ne každý dělá. A pokud by v listingu nebylo zdůrazněno, že je vzorec nový a já na místě nic nenašla, nevím, zda by mne napadlo to znovu přepočítávat. Aby to nakonec nedopadlo tak, že poctiví kačeři budou logovat DNF a finálkáři FI, protože ti si cestu k finálce vždy nějak najdou. Ale chápu tě, mne by to štvalo také.
  • 1

#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 21:56

...,ale jak se začne v čemkoliv soutěžit...

Zajímalo by mě, kdy ta soutěž končí a co obdrží vítěz


  • 2

#26 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2014 - 23:06

Nedavno me dostala zmena souradnic u jedne kesky u terezina. Vylustila jsem ji asi pred rokem, hrozne dlouho jsem tehdy zirala do listingu a nic, nakonec me to trklo, zmenila jsem si souradky na vylustene s tim, ze se zastavim az bude prilezitost. kdyz jsem letos jela na terezinske hry, tak jsem to otevrela ze se tam konecne stavim - a on presun finalky. Tak na to ziram znova a absolutne nemuzu prijit na to, jak se mi to pred rokem povedlo rozlousknout :wacko:


  • 2

#27 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2014 - 5:45

Kontakt nemám, ale zjistil jsem si, kdo si objednal doménu. K mému překvapení je to žena Lucie Sedláčková. Stránky běží od 1.3.2010. Je to web fin***y.cz (edit aby se na něj více lidí nedostalo)

A mám i adresu ! 

Sluneční 316, Kolín

Takže se za ní můžete vypravit.

Sympatická blondýna.  :wub:

https://www.facebook....sedlackova.319


  • 0

#28 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2014 - 6:34

Sympatická blondýna.  :wub:

https://www.facebook....sedlackova.319

 

Jak si přišel na to, že je to zrovna tahle? :D



 

Přiložené miniatury

  • Search.jpg

  • 2

#29 jiri.s

jiri.s

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2014 - 10:44

Jak si přišel na to, že je to zrovna tahle? :D

 

Mno z Kolína je tam jenom jedna :D


  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 7:47

Vždycky se těším, až se tu objeví zase nějaký příspěvek shamana3. Ty příspěvky jsou podle mě schválně provokativní a on pak jen sleduje tu nesmyslnou a plamennou diskuzi pod ním, občas ještě přikrmí. Ale to jeho obhajování finálkových serverů mi leze krkem.


  • 0

#31 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 8:30

Chi, a teď, když se zamiloval do finálkové blondýny, to bude ještě horší :-D!
  • 0

#32 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 11:05

Teda ja nevim co resite. Tech par serveru je k smichu. Mozna na nich jsou nejaky souradnice, mozna jich je pulka spatne, jestli to dobre chapu tak se z toho musej pacit slozite po jedny vymenama za jiny. Par lidi to mozna pouziva. Ale vy si fakt myslite ze finalkari funguji takhle? Ze nez nekam jedou, pacej takhle slozite data z nejakyho pochybnyho serveru? Tohle je fakt jen spicka ledovce.

 

Realita je mnohem horsi nez si zrejme vetsina z vas uvedomuje. Ti skutecni finalkari funguji uplne jinak. Maji perfektne zorganizovanou vymennou sit mezi sebou. Finalky udrzuji ve velkych databazich, ty proste maji porad k dispozici. V navigaci, v notebooku, aktualizuji si to, vymenuji. Na zadnym podobnym serveru by je v zivote nenapadlo souradnice hledat. Ty nejvetsi databaze kolujou mezi urcitou sortou kaceru. Kteri to jsou poznate snadno - zeptate se at vam poradej s lustenim nejaky mysterky kterou vidite ze maj zalogovanou a oni vam misto reseni reknou souradnice. Resp. tak snadno to nepoznate, ti chytrejsi z nich se az takhle snadno neprozradej. Vylusteno maj treba 10% toho co maj odloveno, tim prispejou do systemu (a i to obvykle vysomrujou od nekoho jinyho), zbylejch 90% naopak od ostatnich dostali a vubec netusej o co jde.

 

V realu pak to funguje tak, ze normalne maj navigaci plnu finalek a vubec nevedi jakejch. Pak treba s nima nekde jedete autem a najednou vam reknou ze mate zastavit, ze tam je kes. Kdyz se zeptate jaka, dozvite se ze nejaka mysterka, ani nevedi. Zalogujou, odmacknou v navigaci, zalogujou vecer vsechno skriptem. Takze pak na D5 mysterce dostanete takovej ten univerzalni log o pocasi. Podle toho ostatne se to taky docela pozna, kdyz se kouknete na logy tak owner obvykle na prvni pohled vidi kdo se s tim tejden osiral a sel pres 5 stagi, a kdo jen projel kolem finalky. Touhle metodou maj finalek tolik, ze to ani nestacej posbirat a fakt je ani nenapadne je dolovat z nejakyho serveru. Teda dolovat jednotlive. Jinak je dost pravdepodobny ze k datum na tech serverech maji take pristup, ale primo, pres provozovatele serveru.

 

BTW ja ted zrovana pred par dny dostal na D4 mysterce hromadny logy od podobnejch expertu, kteri podekovali za pekne tradicky a zminili prijemne pocasi :-) Celkem mi to az tak nevadi, ja mam davno o lidech celkem dobrou predstavu kdo jak funguje. Kdo je Mirek Dusin, kdo ojebava obcas v nouzi, kdo casto, ale presto sam neco udela regulene, a kdo ojebe uplne vsechno a ze zasady se s nejakym lustenim neceho vubec nazahazuje, ani kdyz je to jednoduchy a umel by to. Kdyz tem lidem neni blby ze jsou za pitomce a stoji jim to za to, tak at si to uzijou.


  • 30

#33 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 11:21

Univerzální log o počasí? Kdo bude chtít, tak ti napíše, jak se s tím luštil a počítal a obcházel stage, a přitom třeba šel rovnou na finálku...
  • 0

#34 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 11:25

Možné to je, ale spíš se na to vyprdnou. Nemají čas na luštění, nemají čas na logování...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#35 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 11:57

Modrak: našel jsem si to. Píše tam, že cestou pro mysterku si odlovili pár tradiček. Tak jsem to pochopil já. Moje logy jsou taky obecnější a opatrnější, někdy se bojím, abych něco neprozradil. Ale u obtížnosti 4 finálkaření asi vyloučený není.
  • 0

#36 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 12:06

to Modrak: nadherně napsané
  • 0

*


#37 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 12:32

Mě nedávno dorazil tento e-mail, který mě neuvěřitelně rozohnil a nadzvedl ze židle:

 

"Ahoj, byl/a tak hodný/á a poslal/a by si mi prosím finální keše ........ (zde byl název multiny)? Příští víkend se tam chystám už po několikáté na tábor. Pokud budeš tak ochotný/á mohu tě poslat jiné finální souřadnice. Děkuji za odepsání a jsem s pozdravem ...... (zde bylo jméno nejmenovaného kačera)"

 

Kačera - odesílatele e-mailu neznám. Takže podle tohoto usuzuji, že pokud jsou finálkaři ochotní a drzí žádat "cizí" kačery o finální souřadnice, mezi sebou musí mít nepředstavitelný "výměnný obchod".


  • 0

#38 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 12:49

zirafka183: to bylo asi nějaký dítě... zase bych z každýho nedělal "zločince". Ale existuje spousta věcí, o kterých člověk nemusí tušit.
  • 0

#39 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 12:56

Univerzální log o počasí? Kdo bude chtít, tak ti napíše, jak se s tím luštil a počítal a obcházel stage, a přitom třeba šel rovnou na finálku...

 

No i tam se to velmi často pozná. Nejradši čtu takové ty logy, kdy například na noční multi, která je mysterkou jen proto, že na jedné ze stage je triviální hádanka, někdo napíše log: "Seděl jsem nad tím celý večer, ale nakonec jsem se musel nechat nakopnout" a většinou pak ještě pochválí hezké provedení finálky, ačkoli ostatní stage jsou ještě mnohem hezčí. Přitom si zjevně vůbec nevšimne, že jde o noční keš a zalogováno je to v 13:35. To už je lepší, když někdo rovnou do logu napíše, že někde obšlehl souřadnice. Taky jsem se jednou dobře pobavila, když jsem potkala skupinu kačerů u finálky jedné multiny a chtěla jsem si s nimi pokecat o tom, kudy šli oni, protože já jsem cestou za šipkou od poslední stage nezvolila zrovna nejlepší cestu. Bylo víc než zjevné, že vůbec netušili, kde nějaké stage jsou. To už aby se bál člověk někoho příště zeptat, aby ho nepřivedl do rozpaků :-)


  • 3

#40 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 13:38

Ono to nemusí být vždy tak černé jak to vypadá. U nás luštím já a manželka loguje. Samozřejmě při odlovu jsou promíchané tradičky s finálkama a loguje se často o několik dní později a to z field notes. Takže se snadno může stát, že manželka zapíše pohodový odlov u mysterky nad kterou jsem já bádal měsíce.


  • 5
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama