Přejít na obsah


Fotka

Fotoaparát - jaký používáte a doporučili by jste ho i ostatním?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 22:10

Já používám kompaktní fotoaparát Samsung ST93, zde na CZC nebo digimanie.

Po pár letech používání si říkám, jestli jsem si v cenové relaci okolo 2000 Kč neměl vybrat jiný. Je sice pěkně malý, lehký, má hodně funkcí, ale u fotografií mám občas pocit že by mohly být kvalitnější.

Pochlubíte se jaký fotoaparát používáte?

Jseš s ním spokojen a doporučil by jsi ho i ostatním? Nebo ti stačí jen ten v mobilu?


  • 0

#2 pork eating crusader

pork eating crusader

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 22:32

dlouho jsem používal kodak easy share C813 - už jen kuli napájení AA baterkami

momentálně si ale z 90% vystačuji s fotákem v mobilu mám nokia lumia 625

uvnitř mám nainstalované 2 různé programy na focení  a rozdíl je vcelku velký .


  • 0

#3 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 23:13

Ja bych sel do nejakeho Nikona CoolPix (ale jako Nikonak nejsem nestranny - 401s, D70, P80, P520)
I kdyz mi posledni dobou na foceni docela staci iPhone ;)

Tento příspěvek byl upraven od angrod66: 23 srpen 2014 - 23:16

  • 0

#4 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 23:39

Panasonic Lumix TZ, už jsme vystřídali TZ1, 10, nyní mám 30 a OK, nedám na něj dopustit, všude ho tahám, vejde se do každé kapsy.


  • 2

#5 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2014 - 23:53

S dvouma tisícema asi moc velkou díru v kvalitě fotek neuděláš. Viděl jsem pěkný fotky u jednoho kolegy z Canon PowerShot G15. Sám se tahám se zrcadlem v baťohu.


  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 0:57

Toto vlákno moc nechápu. O co jde? Chceš poradit při výběru nového foťáku? Jestli ano, tak zvol aspoň finanční limit.

Když budu vycházet z názvu vlákna, tak takto:

Fuji S6500fd - Falešná zrcadlovka s ohniskem 28-300, která je naprosto super. Ale tu asi dnes těžko pořídíš.

Sony alfa 100 s objektivem 3,5-6,3/18-200 - Prostá zrcadlovka, která nafotí to, co chceš. Kvalita fotek závisí na tvých schopnostech.

Panasonic TZ30 - Kompaktík, který jsem si pořídil pro každodenní nošení. Ještě si to osahávám, ale na makro je super.


  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 8:42

My jsme si kvůli ferratám a lezení pořizovali foťák kterého nebude škoda když se rozbije a volba padla na Nikon L27. Funkcí má tak akorát a fotky jsou vzhledem k ceně (asi 11 stovek) překvapivě dobré.

Ale stejně vždycky v batohu táhnu tu zrcadlovku, akorát ji nevytahuju ve visu na skále :)


  • 0

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 15:12

Hmm, zajímavé, rozšiřuju tímto počet přiznaných vlastníků Panasonic Lumix  řady TZ na tři :) , mám starší TZ7 a uvažuju o upgrade na TZ40. Už tento fakt znamená, že bych asi doporučil. Ačkoliv nutno přiznat, že recenzenti online fotografických serverů si stýskají, že řada TZ už není, co bývala, ale mám pocit, že je to obdobné u kapesních ultrazoomů všech značek - kvůli marketingu se honí megapixely a optický zoom, trpí světelnost objektivů.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2014 - 15:17

Jakmile vypukne v ElectroWorldu akce na Sony A58 nebo Nikon D3100 za 6999, neváhej.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 10:01

Sony RX-100. Kompakt kapesních rozměrů s jednopalcovým snímačem, kvalita fotek jako z levnějších zrcadlovek, ale cena taky. Nedám na něj dopustit. Jen fotografa by to chtělo vylepšit.


  • 2

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 11:35

Já jsem spokojený s Olympusem XZ1. Ale je fakt, že i ve slevě byl několikrát dražší než zmíněný Samsung. V cenové relaci 2tisíc bych neočekával nějaké zázraky. Slušně fotící kompakt najdeš přes 5tisíc a špičkově fotící přes 10tisíc. Tak si vyber :-)

Ten Olympus mám jako doplněk k zrcadlu Pentax K10D. Ale poslední dobou fotím mobilem :-D na dokumentaci kešování to stačí.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 25 srpen 2014 - 11:40

  • 0

#12 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 13:09

přesně jak píše Petman02 na fotodokumentaci mi stačí foták v mobilu ( nokia lumia 625 ) po upgrade na wm 8.1 fotí dostatečně 


  • 0

#13 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2014 - 13:14

Výbava od kinofilmu Nikon F80 po digitál D80 s několika mnoho/málo objektivy, blesky,....  Ale tahat to na vodu, do skal,... to je jen na fotovycházky.

Obrazové poznámky jsem řešil telefonem, ale když se mi třeba nechtělo v dešti tahat telefon nebo prostě po několika dnech na túře nebylo kde nabíjet, řešil jsem levný kompakt.

Za tuším cca 1300 jsem koupil Nikon S30, je voděodolný, snad nárazuvzdorný, ale HLAVNĚ je na 2xAA, funkce neřeším, zoom používám tak u 1% fotek, jak píšu, prostě zápisník. Na vodu, na túru, na koloběžku,... tahám ho všude.

Kdybych sháněl dnes něco podobného, šel bych do Nikon COOLPIX L29 black

U tohoto využití nekoukám na funkce, ale na napájení. Záložní 2xAA jsou vždy v batohu. Takovýto foťák jako obrazový zápisník je naprosto dostačující. A když spadne, utopí se, praštím s ním o skálu, hodně to zamrzí, ale pořád jsem na tom stokrát líp, než tam praštit se zrcadlem.


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 25 srpen 2014 - 13:15

  • 1

#14 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 8:45

Děkuji za všechny Vaše informace a názory ohledně fotoaparátů.

 

Ještě bych se rád zeptal, jaký fotoaparát který je v současné době v prodeji, by jste doporučili kamarádovi s těmito parametry:

 

- hmotnost do 200g

- co nejkvalitnější fotografie i za zhoršených světelných podmínek

- optická stabilizace obrazu

- cena do 5000 Kč

- co nejméně poruchový s životností určitě více než 2 roky


  • 0

#15 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 10:43

Pro případy, kdy je zbytečné s sebou tahat zrcadlovku jsem si pořídila kompaktní širokáč od výrobce kalkulaček (Casio). Po "osahání" renomovaných značek v prodejně mě v této kategorii nejvíc zaujal tento a jsem s ním velmi spokojená. 

Dokonce jsem ráda za GPS modul, který většina lidí považuje za blbost.


  • 0

#16 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 17:29

Já pro rychlou fotodokumentaci používám foťák s "bleskem" v navigaci Oregon 650 - ten LEDkový blesk je k nezaplacení, když někde ve tmě ofocuji trackovací čísla či něco podobného (a pak, když si nemohu vzpomenout, kde jsem ten TB viděl mi uložené GPS souřadnice pomohou), ale v případě nouze jsou z něj za dobrého světla slušné i normální fotky. A na lepší focení se tahám s Nikonem D5300 u kterého mě ale dost zklamalo GPS - např. teď jsme byli v ZOO ve Dvoře Královém, kde je dost dobrý výhled na družice a přesto často ztrácel signál.


  • 0

#17 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2014 - 19:45

Já jsem spokojený s Olympusem XZ1. Ale je fakt, že i ve slevě byl několikrát dražší než zmíněný Samsung. V cenové relaci 2tisíc bych neočekával nějaké zázraky. Slušně fotící kompakt najdeš přes 5tisíc a špičkově fotící přes 10tisíc. Tak si vyber :-)

Ten Olympus mám jako doplněk k zrcadlu Pentax K10D. Ale poslední dobou fotím mobilem :-D na dokumentaci kešování to stačí.

Byl mi doporučen také Olympus XZ1, prý nejlepší kompakt (zrcadlovku jsem nechtěla, neumím to). Bylo to před 2 lety, možná už dělají lepší, ale jsem s ním spokojená, fotky dělá krásné. Výhoda je velká světelnost objektivu, takže toho vyfotím hodně bez blesku a i v místnosti se dá slušně fotit.


  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 7:05

Já pro rychlou fotodokumentaci používám foťák s "bleskem" v navigaci Oregon 650 - ten LEDkový blesk je k nezaplacení, když někde ve tmě ofocuji trackovací čísla či něco podobného (a pak, když si nemohu vzpomenout, kde jsem ten TB viděl mi uložené GPS souřadnice pomohou), ale v případě nouze jsou z něj za dobrého světla slušné i normální fotky. A na lepší focení se tahám s Nikonem D5300 u kterého mě ale dost zklamalo GPS - např. teď jsme byli v ZOO ve Dvoře Královém, kde je dost dobrý výhled na družice a přesto často ztrácel signál.

 

Osobně tohle řeším vzhledem k tomu, že GPSku mám zapnutou skoro stále tam, kde fotím, i se zapnutým tracklogem pomocí přiřazování GPS souřadnic fotkám přes párování podle času fotek dle uložené trasy s GPSky. Nemusím řešit, jak dobře foťák chytí GPSku, jestli ji má a hlavně čekat, až chytne signál ještě foťák...


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 8:04

Sparovani fotek k souradnicim: kdysi napsal Medwyn plugin pro Geoget, ktery podle tracklogu umi priradit fotky jedotlivym kesim. Urcite by nebyl problem ten plugin upravit tak, aby jen prirazoval souradnice misto toho, aby dohledaval ID kese.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2014 - 12:30

Tak prirazeni souradnic k fotkam resi treba i Zoner. Staci mit zaznam trasy v GPX. Jenom doporucuji vyfotit jako prvni fotku hodiny s presnym casem. Jelikoz je cas ve fotaku vetsinou trochu mimo, tak to znacne usnadni nastaveni casoveho posunu.


  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama