Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 10:46

Když já nemám FB :-)


  • 1

#22 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 10:47

mr3ska: Odpovídáš někomu jinému :-) Já měl tuhle pasáž v příspěvku jako citaci od LMVH, jenže jsem to zformátoval blbě a vypadalo to jako kus mého příspěvku. Omlouvám se za matení.

 

Heh, pardoooon :ph34r:


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#23 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 11:00

"spousta věcí je s PM pohodlnější" - můžeš prosím napsat, které třeba?

 

Dokážeš snadno a rychle stáhnout tisíce keší, ke kterým se nikdy v životě nedostaneš. :-)

 

Já jsem si teď vyzkoušel měsíční členství na zkoušku (třeba ti ho někdo nabídne), před týdnem mi skončilo. Je to příliš krátká doba na nějaké velké závěry, ale jediné, co mi zatím chybí (či spíš je mi líto, že už to nemám), je přidělování FP bodů ownerům.


  • 5

#24 baron_cz

baron_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 11:05

Jinak by mne zajímalo, jak se dají "obejít" premium keše, myslel jsem, že když nemám PM, tak ji prostě nezaloguju...

 

To se nijak neobchází, loguje se přes odkaz: 

 

http://www.geocachin...ek/log.aspx?wp=

kde za = zadáš GC kód keše.

 

Jinak sám jsem jen BM, hledám tak nějak na pohodu s mobilem a jedinné co mi jako BM chybí je u keší nemožnost Ignore.

 

A jestli se vyplatí PM členství? Podle mě ne. Změn, kterých jsem si všiml za dobu co kešuji jsou snad jen nové smajlíky a pak jen další a další zhoršení - naposledy např. přestaly se zobrazovat logy u keší v Opeře mini a také už nejde dekódovat hint - vše dříve fungovalo. Tak za mě, čím méně PM, tím méně peněz pro GS = méně peněz na zhoršováky = lépe fungující geocaching.com   :lol:


Tento příspěvek byl upraven od baron_cz: 26 srpen 2014 - 11:09

  • 0

#25 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 11:50

To jestli se PM vyplati nebo ne si musis rozhodnout sam, to za Tebe nikdo nerozhodne. Spouste lidi se nevyplati, mnoha lidem se vyplati.

 

Hledat kese na mape predem doma je dobre tak pro ty kdo predem vedi kam pojedou na vylet, kudy pojedou a jak dlouho tam budou. No a pak je dost lidi kteri nevedi kam (kudy) presne pojedou.

 

Takze treba cesta Praha - Holandsko na dovolenou, na cestu vygenerovano nekolik PQ s keskami podel dalnic -> behem zastavek na odpocivadlech se da odlovit nejaka ta kes jako suvenyr z ciziny.

Zajezd nekam autobusem, predem nevis na ktere benzince Ti zrovna zastavi, mas jen predbeznou trasu.

Dovolena na chalupe kde neni (nepadajici) internet -> proste si stahnu kese okolo a behem vyletu si odlovim par kousku kolem kterych jdu.

Vseobecne zahranicni pobyt - kdybych mel behem mesice v USA platit roaming internet na mobilu tak za to zaplatim vic nez za zbytek cesty :) Takze na motelu se stahnou kesky podel predpokladanych mist pobytu na nasledujici den nebo dva, pri presunech se obcas zastavi neco odlovit (+kafe, protahnuti ...) a v cilove destinaci (narodni park) se opet odlovi to co je blizko mist ktera chceme primarne navstivit. Plus muze navigator offline prochazet data behem presunu (GeoGet nebo jiny nastroj) a vytipovat co by stalo za zastavku nebo zajizdku.

Jestli se Ti kvuli tomu vyplati davit 700.- za clenstvi, to je na Tobe.

 

Mimochodem podnetna diskuze, ani jsem nezaregistroval ze uz se da generovat 10 PQ misto 5 PQ jak to bylo drive.

 

K vyhodam navigace - vydrz baterky, jednoducha vymena za nove baterky (akumulatory), outdoor provedeni (nektere prezily I pad ze stromu)... ale pokud lovis deset kesi za mesic, neresil bych to.


  • 5

#26 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 11:50

Možná jsi zapomněl na variantu, že až to přestane sypat peníze, že to zavřou a můžeš se jít klouzat :-)

Jinak se mi líbí, jak dost lidí brojí proti PM a na druhou stranu se snaží obejít omezení BM a mít ty samé "vymoženosti" jako PM.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 26 srpen 2014 - 11:51

  • 18

#27 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 12:03

Taky jsem netušil, že to zvedli na 10PQ. Stejně generuju tak maximálně 3 PQ najednou.

 

Dokážeš snadno a rychle stáhnout tisíce keší, ke kterým se nikdy v životě nedostaneš. :-)

 

Ale máš ten přehled a to je to nejdůležitější. Už se mi stalo, že jsem měl nahrané jen pár keší v okolí letiště a nakonec bylo tolik času, že jsem jel do centra města, kde jsem neměl žádnou. Od té doby generuju maximální oblast.

A jak už psali výše. Jel jsem na víkend do Lichtenštejnska, tak jsem si stahl všech 120 keší v zemi, protože jsem netušil, kde se budu přesně pohybovat. Odlovil jsem 6 a byl štastný i za ně.

Podobně třeba zájezd do Chorvatska. Jedno PQ čistě na cestu a překvapivě na jednom odpočívadle zrovna keš byla. Další PQ maximálka na okolí. A taky se hodila, protože se jelo na různé výlety po okolí.

To že odlovíš 20 keší z 1000 co jsou v PQ, přece ničemu nevadí :)


Tento příspěvek byl upraven od Frenkonix: 26 srpen 2014 - 12:04

  • 1

#28 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 12:13

Tak pred odjezdem na dovolenou (zejmena pokud se pak jeste vyrazi na vylety) tech 10 kousku dost zkrati nutny predstih s generovanim dat pred odjezdem :)

Kdyz jsem nedavno ztratil kartu z navigace tak by mi to dost zrychlilo obnovu dat na ni :) (no jo, to jsou ty co si +- udrzuji pokryti mist do kterych casteji jezdi a obvykle odjizdeji narychlo, maximalne sbali veci na dva dny :) )


  • 0

#29 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 12:40

To, zda se ti vyplati PM musis posoudit ty sam. Ty to platis a penez mame kazdy jinak. Pokud ti ted nic nechybi, tak nemas o cem uvazovat. 

 

Osobne jsem taky spis obcasny kacer. Nekdy keskuju vic, nekdy vubec. Vzdy jsem zastaval nazor, ze PM je k nicemu a ze prece nebudu platit nenazranemu GS. Nicmene svet se meni a nazory s nim. Zacal jsem lustit misterky (zeleznicni serii) a na to zacal pouzivat aplikaci A:drake (prijde mi to nejpohodlnejsi - ale to je vec nazoru). Do te doby jsem pouzival jen C:geo. A:drake me do jiste miry zpohodlnel a zacalo mi vadit stahovani 3 listingu pres GC live (coz je ofic. maximum, C:geo neni uplne koser). Dalsi duvod byl, ze mame chalupu, kde je hodne dobrych kesi, ale vetsinou PM (nepatrim mezi lidi, co povazuji za vitezstvi, ze neco obesli a maj to zadarmo).  Proste jsem to vsechno zvazil a poridil si PM. 

 

Argumenty, proc poridit PM ma kazdy jiny. Nekomu to ulehci keskovani, snizi ucet za mobilni data, nekomu to da pocit, ze prispel na zabavu, kterou hraje s celou rodinou a dale. Moznosti jak obejit vyhody PM jsou, ale to je pak na svedomi kazdeho jedince.

 

Takze za me vyhody PM: neomezeny GClive, PM kese, a jelikoz jsem PM kratce, tak do budoucna citim potencional v PQ 

 

 

PS Jestli pouzivas C:geo a nebudes menit, tak ti je imho GClive na prd.


  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#30 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 13:02

Pro nás, co používáme Geoget a a:Drake, se to vyplatí kvůli přímému přístupu do databáze přes GCLive. Pocket queries taky občas užiju, přece jen je fajn mít to přednastavené a pokud do dané lokality jedu, jen to spustit a nechat v Geogetu stáhnout a aktualizovat. Zas kupodivu nevyužívám FP, z neznámého mně důvodu nemám potřebu si Favourites list tvořit.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 13:12

 Zas kupodivu nevyužívám FP, z neznámého mně důvodu nemám potřebu si Favourites list tvořit.

FP dávám jako odměnu ownerům. Že mám k dispozici jejich seznam je jenom vedlejší efekt.


  • 10

#32 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 13:25

Pokud chceš PM vyzkoušet, napiš SZ a můžu ti poslat kód na aktivaci PM na měsíc zdarma. Pár se mi jich ještě doma válí, ale je to jen pro ty co ještě nikdy nebyli PM.


  • 2

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 14:03

Kolombo: "spousta věcí je s PM pohodlnější" - můžeš prosím napsat, které třeba? Pokud znáš C:Geo, tak z pohledu uživatele tohoto programu, díky.

 

Minimálně získávání dat a filtrování keší v mapě. A nemusíš porušovat slib, že nebudeš šidit, který jsi dal a máš data legálně.

 

Hele, sežeň si PM na měsíc zadarmo a vyzkoušej si to.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 14:22

Ok, díky všem za informace. Mám pocit, že C:Geo celkem plnohodnotně nahradí pocket queries (minimálně si do něj můžu stáhnout libovolné množství keší, i hromadně, a používat to pak offline například v zahraničí), takže pro mne možná PM opravdu příliš navíc nepřinese, ale myslím, že nejlepší bude skutečně to vyzkoušet, takže s díky využiji nabídku od Ruvita.

Díky všem za tipy.


  • 0

#35 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 15:14

Ok, díky všem za informace. Mám pocit, že C:Geo celkem plnohodnotně nahradí pocket queries (minimálně si do něj můžu stáhnout libovolné množství keší, i hromadně, a používat to pak offline například v zahraničí)....

Já používám c:geo téměř od počátku naší registrace na gc.com (prvních cca 20-30 keší jsme odlovili jen s pomocí mapy). Nedám na c:geo dopustit. Používám ho víceméně offline, když jdeme na malý výlet, stahuju keše po jedné, když je to větší výlet, nebo dovolená, stahuji si PQ, které do c:gea nainstaluji. 

Asi rok a půl jsme měli i Oregon 450, ale ten bohužel odešel do věčných lovišť a upřímně - nechybí mi. Já osobně raději lovím s mobilem. Ano, Oregon nám občas vytrhl trn z paty, třeba když mi došla baterka v mobilu a zkolabovala zároveň i powerbanka na nabíjení, nebo když mě zlobilo wherigo, tak na Oregonu se to dohrálo bez obtíží. Ale co se týká přesnosti, tak s mobilem přijdu téměř na krok ke keši, Oregon nás dost tahal za nos...

Naprosto perfektně se orientuji v c:geo, naproti tomu z Oregona jsem měla bolení hlavy, když jsem ho držela cestou v autě a snažila se vyhledávat kešky cestou. Ale to všechno je otázka zvyku, někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Nezatracuji ani jedno, jen si každý musí nalézt to svoje. 

Momentálně nás opustil Oregon, vrátili nám peníze a řešíme, jestli pořizovat novou navigaci, nebo pořídit lepší mobil. Já hlasuji pro ten mobil. A samozřejmě c:geo. Ale až budu mít výkonnější mobil, chci otestovat i a:drake, momentálně mi nejde do mobilu nainstalovat, malá kapacita paměti.

PM si už platíme pár let, líbí se mi na tom to, že prostě nemáme žádné omezení, mohu rozdávat body pro ownery za jejich senzační kešky, PQ jsem se naučila celkem aktivně používat a celkově prostě tuhle hru hraju ráda a tak mi přijde i nějak normální zaplatit si členství, třeba i jen pro dobrý pocit. ;)


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 26 srpen 2014 - 15:21

  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#36 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 15:19

Proto je tam možnost náhledu předtím než to pošlu ke generování jako "finálovou verzi"

Můžu tě poprosit (třeba i SZ), jak je to s tím náhledem, než nechám generovat finální verzi? Dělala jsem si už hromadu PQ, ale asi dělám někde něco špatně, protože na ten náhled jsem se zatím dostala vždy jen tak, že jsem odmáčkla tlačítko na generování. Jinak se mi neobjevila možnost, že se můžu podívat na náhled... Už jsem takhle v minulosti zbytečně promrhala několik zbytečných PQ. :rolleyes:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#37 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 15:40

Staci vlezt do editace, submit (bez zaskrtnuti dne) a hned nahore mas zelene odkaz. Na nasledne otevrene strance mas jeste link "Map this Location", ktery ti to zobrazi na mape.


  • 2

#38 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 16:01

Můžu tě poprosit (třeba i SZ), jak je to s tím náhledem, než nechám generovat finální verzi? Dělala jsem si už hromadu PQ, ale asi dělám někde něco špatně, protože na ten náhled jsem se zatím dostala vždy jen tak, že jsem odmáčkla tlačítko na generování. Jinak se mi neobjevila možnost, že se můžu podívat na náhled... Už jsem takhle v minulosti zbytečně promrhala několik zbytečných PQ. :rolleyes:

Je to jak píše Blexa... Vytvoříš si PQ, nezaškrtneš ale den kdy se má generovat, PQ se ti uloží a buď hned poté máš nahoře zelený text s odkazem na mapu daného PQ, nebo pak v seznamu uložených PQ je malá ikonka mapky, na kterou když klikneš, ukáže se ti zas náhled nad mapkou s tím, co se ti "stáhne" do PQ. Pošlu obrázky, jen je musim nalinkovat...

 

První možnost: zde

 

Druhá možnost: zde

 

pozn: jen někdy zlobí takový ten doplněk co umožňuje zobrazit jiný mapy na gc.com a je potřeba ho dočasně vypnout.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 26 srpen 2014 - 16:10

  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#39 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 16:09

Díky vám oběma, dobré duše...  :)  Já tušila, že to bude nějaká prkotina a ono opravdu - to zaškrtnutí dne! Takže v tom byla u mně ta chybička! Díky, díky, díky... ;)


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 16:59

Myslím, že vždy záleží na stylu, jakým lovíte kešky. Pokud si plánujete výlety, na které chodíte a při kterých lovíte kešky a nepotřebujete lovit kešky cestou, když se náhodou dostanete do blízkosti keší, nepotřebujete ani PM členství... I v případě, že lovíš víc a vyhovuje ti, jak lovíš v případě BM a nepotřebuješ jezdit do míst, kde je převaha PM keší jako třeba Žebrák / Točník, tak asi PM nepotřebuješ... Několik roků jsem lovil jako BM a v pohodě jsem si vystačil bez mobilu s androidem a jen s GPSkou s ručně staženými keškami (je pravda, že jich tenkrát bylo daleko méně a nebyla taková práce je přepsat po jedné do GPSky).

 

Stále teď lovím raději s GPSkou, protože je daleko přesnější než mobil, který se mi často nechytne a je za pár hodin vybitý... Ale třeba jsou vyjímky v mobilech... Tohle byl HTC Desire...


Jinak k důvodům proč si osobně platím PM - je to kvůli mé lenosti a pohodlnosti, ale stále si myslím, že ta cena je neúměrná, protože GS má monopol na poskytování těchto dat, protože za tu cenu jsou jeho služby podle mého dost mizerné. Trochu nechápu názor, že PM je "příspěvek" na hru. Je to jen platba za služby, z kterých má zisk jen úzká skupinka lidí. Spousta lidí, kteří pro GC dělají spoustu práce, za tuto práci odměněni vůbec nejsou - a ti by měli být ohodnoceni... Například revieweři (odpuštění platby za PM členství a dárky v podobě GC atp. je podle mě neúměrné tomu, co pro GS dělají).

Autoři do svých keší často nasypou daleko více peněz a taky je to příspěvek do hry. Že taky nedáváte příspěvek autorům keší, když chcete přispět rozvoji hry :-).


  • 7





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama