Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#41 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 19:51


PMO keš založí jen ten, co má PM. Skutečně z toho nic nemá, ale omezí tím návštěvnost, vyfiltruje "blbce", prodlouží tím životnost keše. Je to jeho rozhodnutí a může k tomu mít jaký chce důvod, má na to právo. Rozhodně si stejně jako spousta vztekajících se BM, kteří takovou keš nemůžou odlovit, nemysli, že je to proto, že nechce keš pro lidi. 

 

Ale, ale, to jsou silná slova. Tak si dej pozor, a včas zaplať, nebo rázem spadneš mezi blbce.

A teď vážně.

Kěš ti poničí stejně PM jako BM. Takže, je li keš PM, tak jediný efekt je omezení celkového počtu návštěv. Procento blbců však zůstává stále stejné, a někdy je tomu spíše naopak. Mám zkušenost, že obsah nově založené keše byl často nejvíce zdecimován během několika prvních dnů, právě po nájezdu FTF-PM-kařů. Jednou jsem si na jednoho takového počíhal. Když se vracel od mé keše z FTF, měl ruce plné CWG (které jsem dal před publikací do keše), až mu skoro byly dlaně malé, a pak jsem se šel podívat do keše, a co by jste řekli? No ano, v keši nebylo ani jedno. Jak říkám procento blbců je plus/minus stejné jak mezi BM, tak mezi PM. Pokud si ale owner PM keše myslí něco jiného, je mírně řečeno velmi naivní. Takže názor ve smyslu, že nechce keš pro lidi, se velmi nabízí. Navíc na zničení keše ti stačí blbec jeden jedinný, a je jedno zaplatil-li si PM, nebo ne.

Další věc je, že v žádném případě neplatí úměra, že PM keš rovná se kvalitní keš. Toto rozhodně neplatí. Spoustu PM keší jsou filmovky a zaokapovky. Takže asi tak.


  • 5

Jsem to stále já.


#42 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 20:07


Jak říkám procento blbců je plus/minus stejné jak mezi BM, tak mezi PM.

 

Na procentech přeci vůbec nezáleží. Podstatné je, že blbec, který je BM, ke keši nepřijde, a tudíž ji nezničí. Prostě 100 PM udělá méně škody než 100 PM + 100 BM.


  • 0

#43 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 20:13

Na procentech přeci vůbec nezáleží. Podstatné je, že blbec, který je BM, ke keši nepřijde, a tudíž ji nezničí. Prostě 100 PM udělá méně škody než 100 PM + 100 BM.

Přijde k ní blbec, který je PM. Prostě 100 BM je zbytečně ochuzeno o keš.


  • 6

Jsem to stále já.


#44 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 20:54

Kolik procent keší zničí kačeři a kolik je vymudleno?

Proti vymudlení pomůže jen umístění keše.


  • 0

#45 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 21:41

Koukam ze me palcovali dolu jen ti což si PM zaplatili a ted se tlucou do hlavy ze nevyuzili mou výše zminovanou moznost. Blbci.


  • -14

#46 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 21:53

Koukam ze me palcovali dolu jen ti což si PM zaplatili a ted se tlucou do hlavy ze nevyuzili mou výše zminovanou moznost. Blbci.

 

 

Klídek Provenatore. K urážení ostatních tyhle stránky neslouží.


  • 7

#47 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 21:55

Přijde k ní blbec, který je PM. Prostě 100 BM je zbytečně ochuzeno o keš.

Ať si to ti BM vyřídí s puberťáky, co si založí účet, aby mohli vymudlit všechno ve svém okolí a měli z toho náramnou prču, jak vyzráli na toho divného souseda, co schovává po okolí ty krabičky. Jsou owneři, kteří by o tom mohli vyprávět.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 srpen 2014 - 21:57

  • 3

#48 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 21:55

Kolik procent keší zničí kačeři a kolik je vymudleno?

Proti vymudlení pomůže jen umístění keše.

Věř tomu, že děcek s chytrým telefonem, pro které nění problém kešky vyhledat spolu s půlkou třídy je mnoho.


  • 7

#49 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:01

Klídek Provenatore. K urážení ostatních tyhle stránky neslouží.

žádná urážka,jen konstatování. Jinak řečeno,proč platit když to můžu mit zdarma.


  • -17

#50 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:13

žádná urážka,jen konstatování. Jinak řečeno,proč platit když to můžu mit zdarma.

 

Nebudu s tebou o tom diskutovat. Řekni někomu na ulici, že je blb, on ti to konstatování vysvětlí. Vol slova tak, aby ostatní neurážela. Toť z mé strany vše. Příště už upozorňovat nebudu.


  • 3

#51 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:20

Koukam ze vas to dost vsechny stve.Obzvlast ty Kolombo. Je to uplne stejne jako treba volani od operatora: clovek ktery chce ma volani za 25% a kdo nechce plati 100% proc? protoze chce? ne! protoze je ...


Tento příspěvek byl upraven od Provenator: 26 srpen 2014 - 22:22

  • 0

#52 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:22

žádná urážka,jen konstatování. Jinak řečeno,proč platit když to můžu mit zdarma.

Ano, ale to je jen dobrá vůle (a nebo obchodní politika) GS, že něco mít zdarma můžeš. Ale neopravňuje tě to k tomu, aby ses rozčiloval, že nemáš zdarma všechno. A bohužel nejsi sám, kdo se tady tak rozčiluje.


  • 2

#53 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:29

žádná urážka,jen konstatování. Jinak řečeno,proč platit když to můžu mit zdarma.


proč toho bolševika někdo nazařízne ?
A pak odklidí i tento muj koment ?
He ?
  • 1

*


#54 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:32

žádná urážka,jen konstatování. Jinak řečeno,proč platit když to můžu mit zdarma.

Jasně, kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu, že? :wacko:


  • 4

#55 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:41

Přijde k ní blbec, který je PM. Prostě 100 BM je zbytečně ochuzeno o keš.

 

Zajimave tema i kdyz, neni to tu poprve a argumenty jsou vicemene stale stejne  :-) nicmene prispevek vyse mne dokopal prispet svým uhlem pohledu na vec

K věci - za mne :

PM se mi osobne vyplatí, primarně pro PQ a FP .

Nicmene verim tomu, ze se mnozi bez toho obejdou a nemám  to veru  nekomu za zle a nehrotim to do polohy -  zlí PM a chudaci BM - je to jednoduse a proste kazdeho volba.

GPS (Colorado/Oregon 300/450) používame pro celodenní odlovy, v zahraniči  nebo na predem planované cesty - duvod vetší odolnost vuči padu, lepsi manipulace v terenu, lepe se drži a ovlada jednou rukou (boži je v tomto Colorado :-) , da se použít za deste, funguje  bez dat. Není problém s vydrzi baterek,  Nevyhoda :musi být priprava předem, pocet kesi v GPS je limitovan

Smartphone ( Desire/S4/Snote)  sw - C:GEO / placená apka GS  použivame pro nahodné, jednorazové odlovy - zastávka na sluz.ceste, cestou z práce, na urad,  Vyhoda - nemusi být priprava , 100% aktualnost dat, mensi nenapadnost ve meste. Nevyhoda : blbe funguje pri pomalých datech, telefon se zpravidla musi ovladat 2 rukama , když prší riskujes telefon - pokud neni tedy outdoorovy, vydrz aku je mensi  ( pouziti power banky mi neprijde jako uplne operativni  - to bych radeji tahal druhou nabitou baterku....tedy pokud samotny telefon vubec  umoznuje vymenu aku ze.... :-)

 

K cene PM  atd  viz diskuze predtim  - nemohu souhlasit s tim, ze je premrstená. A i kdyz verim, ze pro nekoho to muze byt dost penez, popripadě feature PM pro neho holt nestojí za ty penize, tak stale mu GS umoznuje hrát tuto hru v modu BM  zadarmo v míře, která je podle mne ne zcela bezna.  Nezpochybnuji, ze na tom i vydelavaji, ale podle mne -  naklady na tuto podporu teto hry ( rozumej Groudspeaku) nejsou take  nulove, ze... on ten housing, konektivita, objem stahovanych dat  a samotny HW neco stojí, nejací zaměstnanci tam asi taky budou atd . A ze by ten engine GS.com byl tak strasne shitovy nebo k nepouziti ... no nevim. Podle mne je to user friendly  a funguje to. Pokud nekdo chce dalsi feature, jsou tu zalezitosti typu GSAK apod. Ja kdyz srovnam náklady na svoje konicky, tak u geocachingu jsou jednoznacne a radove nejnizsi . Nicmene hru a jeji platformu vymysleli a provozuji amici potazmo Groundspeak. Neni zase snad az tak nepochopitelne, ze tedy  urcuji i pravidla hry na sve platforme, ktere budou pochopitelne ovlivneny jejich komerčními zamery.  A pokud nekdo citi neprekonatelny odpor ke GS  a chce protivahu k cachingu na GS serverech s nulovými naklady    - je tu preci stale Opencaching . A až to amici zařiznou, protoze se jim to nevyplatí,  jak se to tady take psalo, tak tam prevedeme (owneri) svoje kese a budeme konecne vsichni stastni .-)

 

NIcmene dovolim si v teto diskuzi nesouhlasit :

1)  PMO ochuzuje BM - kdyz se podivám do logu u našich PMO keší vidim tam dost BM logů . Pouze jim to zalogovani FI dá "vic" prace ale nemyslím že jsou o něco zasadne ochuzovani. A ze sve zkusenosti, kdyz jsme s geocachingem zacinali, tak jsme do nějake te stovky byli BM a že bychom  se citili o neco ochuzeni ...to vubec ne.

Mozna bych pouzil primer - dlouha leta jsem jezdil v autech  bez tempomatu - slo to a byl jsem tehdy taky spokojen, od urciteho auta mam tempomat a jsem jeste spokojenejsi :-)

2)  Procento blbců zůstava pořad stejne -  to asi nevystihuje problem . Nemyslim, ze jde o hlavne o tom kdo je blbec a kdo ne a  neresim ted nejakou etiku a pravidla u PM vs BM .

Kdo je ignorant v "civilnim" zivote, bude se tak chovat i jako kacer. Ale ciste  logicky - uvazuji tak, ze je daleko vice BM nezli PM . Pokud je procento uvazovane blbosti u vsech stejne :-) tak konkretni pocet tzv blbcu, bude u PM mensi . Mensi pocet blbcu znamena snad mensi riziko pro kes ne ?   :-)  :-) 

 

Ale vazne..... je tady jeste jeden aspekt .

Prepnutím do PMO dokaze podle mne alespon trochu vyeliminovat  lovce na zkousku (zamerne nepisi kacery ) kteri si vcera o tom precetli ve vikendove  MF dnes, či se o tom dozvedeli od kamose o prestavce, u piva apod  - nedejboze to videli v TV treba Ordinaci :-)  zadarmo se zaregistrovali na GS.com, zadarmo si stahli neco na Marketu   a vyrazili to zkusit. A loví bez jakékoliv znalosti zakladních pravidel - klasicky : ignoruji nenapadnost, pravidla TB/GC či  Trade, pobihaji k krabkou mezi mudly, pokrikují na ulici na  sebe uz ji mas  apod :-)  :-) .


Tento příspěvek byl upraven od fly2free: 27 srpen 2014 - 0:28

  • 15

#56 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:43

Klídek Provenatore. K urážení ostatních tyhle stránky neslouží.

Nekrmte trolly.


  • 0
:)

#57 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:50

Zajimave tema i kdyz, neni to tu poprve a argumenty jsou vicemene stale stejne  :-) nicmene prispevek vyse mne dokopal prispet svým uhlem pohledu na vec

K věci - za mne - PM se mi osobne vyplatí, primarně pro PQ a FP .

Nicmene verim tomu, ze se mnozi bez toho obejdou a nemám  to veru  nekomu za zle a nehrotim to do polohy -  zlí PM a chudaci BM - je to jednoduse a proste kazdeho volba.

 

K cene PM  atd  viz diskuze predtim  - nemohu souhlasit s tim, ze je premrstená. A i kdyz verim, ze pro nekoho to muze byt dost penez, popripadě feature PM pro neho holt nestojí za ty penize, tak stale mu GS umoznuje hrát tuto hru v modu BM  zadarmo v míře, která je podle mne ne zcela bezna.  Nezpochybnuji, ze na tom i vydelavaji, ale podle mne -  naklady na tuto podporu teto hry ( rozumej Groudspeaku) nejsou take  nulove, ze... on ten housing, konektivita, objem stahovanych dat  a samotny HW neco stojí, nejací zaměstnanci tam asi taky budou atd . A ze by ten engine GS.com byl tak strasne shitovy nebo k nepouziti ... no nevim. Podle mne je to user friendly  a funguje to. Pokud nekdo chce dalsi feature, jsou tu zalezitosti typu GSAK apod. Ja kdyz srovnam náklady na svoje konicky, tak u geocachingu jsou jednoznacne a radove nejnizsi . Nicmene hru a jeji platformu vymysleli a provozuji amici potazmo Groundspeak. Neni zase snad az tak nepochopitelne, ze tedy  urcuji i pravidla, ktere budou pochopitelne ovlvneny jejich komerčními zamery.  A pokud nekdo citi neprekonatelny odpor ke GS  a chce protivahu k cachingu na GS serverech s nulovými naklady    - je tu preci stale Opencaching .

 

NIcmene dovolim si v teto diskuzi nesouhlasit :

1)  PMO ochuzuje BM - kdyz se podivám do logu u našich PMO keší vidim tam dost BM logů . Pouze jim to zalogovani FI dá "vic" prace ale nemyslím že jsou o něco zasadne ochuzovani. A ze sve zkusenosti, kdyz jsem s geocachingem zacinali tak jsme do nějake te stovky byli BM a že bych se citil o neco ochuzen ...to vubec ne.

Mozna bych pouzil primer - dlouha leta jsem jezdil v autech  bez tempomatu - slo to a byl jsem tehdy taky spokojen, od urciteho auta mam tempomat a jsem jeste spokojenejsi :-)

2)  Procento blbců zůstava pořad stejne -  to asi nevystihuje problem . Nemyslim, ze jde o hlavne o tom kdo je blbec a kdo ne a  neresim ted nejakou etiku a pravidla u PM vs BM .

Kdo je ignorant v "civilnim" zivote, bude se tak chovat i jako kacer. Ale ciste  logicky - uvazuji tak, ze je daleko vice BM nezli PM . Pokud je procento uvazovane blbosti u vsech stejne :-) tak konkretni pocet tzv blbcu, bude u PM mensi . Mensi pocet blbcu znamena snad mensi riziko pro kes ne ?   :-)  :-) 

 

Ale vazne..... je tady jeste jeden aspekt .

Prepnutím do PMO dokaze podle mne alespon trochu vyeliminovat  lovce na zkousku (zamerne nepisi kacery ) kteri si vcera o tom precetli ve vikendove  MF dnes, či se o tom dozvedeli od kamose o prestavce, u piva apod  - nedejboze to videli v TV treba Ordinaci :-)  zadarmo se zaregistrovali na GS.com, zadarmo si stahli neco na Marketu   a vyrazili to zkusit. A loví bez jakékoliv znalosti zakladních pravidel - klasicky : ignoruji nenapadnost, pravidla TB/GC či  Trade, pobihaji k krabkou mezi mudly, pokrikují na ulici na  sebe uz ji mas  apod :-)  :-) .

K ceně PM) Cena je to podle mě naprosto v pohodě, naopak si myslím, že je to až extrémně levný - je to nějakejch 30 euro, tj. nějakejch 800 - tj. to zdaleka není nádrž benzínu, je to pár piv (tak 20-30), je to karton cigaret, je to jedno triko. 

Jsem zvyklej za věci platit a to často, i když nejsem nucen - stejně tak jsem zaplatil za premium členství ProjectGC (a to už kdysi dávno a stále pokračuju), příspěju i na Wikipedii. Stejně tak platím za různý služby na netu jako hosting, crony, cloud, ... To tak prostě je.

Jako hlavní benefit vidím to, že tam nejsou reklamy (nebo nebejvaly) a že v pohodě funguje aplikace Geocaching.com. 

 

A PM only cache? No já nevím, určitě se to někdy hodí, teoreticky člověk, co do toho nasypal nějaký peníze už má nějaký zkušenosti (neloví tejden) a hlavně se tomu chce věnovat, tak by neměl být naprostej idiot.


  • 2
:)

#58 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 7:33

kešuju už šest let, začátek s mobilem a etrexem pak zase kombinace mobil a Oregon 300 teď zase android a Monterra. Radši používám mobil, je to snadnější a výrazně lepší než cokoliv od Garminu.

 

Kombinuju lovení s mobilem a Oregonem 650. S lovením mobilem mi vyhovuje, že si můžu online stáhnout potřebné listingy včetně fotografií a nových logů, ale především že si mohu nálezy online zalogovat - žádné připojování kabelem a přenosy field notes, prostě doplním logy a rovnou je dám publikovat (používám a:drake). Jediné, co mi ale hodně vadí jsou mapy - v Garminu vidím v lese každou cestičku tam kde je v mobilu pouze souvislá zelená plocha. Až někdo vymyslí, jak do mobilu dostat garmiňácké TOPO Pro mapy, budu v extázi...


  • 0

#59 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:01

Ale vazne..... je tady jeste jeden aspekt .

Prepnutím do PMO dokaze podle mne alespon trochu vyeliminovat  lovce na zkousku (zamerne nepisi kacery ) kteri si vcera o tom precetli ve vikendove  MF dnes, či se o tom dozvedeli od kamose o prestavce, u piva apod  - nedejboze to videli v TV treba Ordinaci :-)  zadarmo se zaregistrovali na GS.com, zadarmo si stahli neco na Marketu   a vyrazili to zkusit. A loví bez jakékoliv znalosti zakladních pravidel - klasicky : ignoruji nenapadnost, pravidla TB/GC či  Trade, pobihaji k krabkou mezi mudly, pokrikují na ulici na  sebe uz ji mas  apod :-)  :-) .

 

Kdybych to měl vidět takhle pesimisticky, asi bych nikdy žádnou keš nezaložil.

Co se týče lovců na zkoušku, tak tím byl tuším každý z nás, když s geocachingem začínal.

A chová li se někdo při odlovu jako pako v začátku, je velká pravděpodobnost, že ho to jen tak nepřejde ani později, a bude se chovat jako pako i po několika stech nálezech, a ani zakoupením PM se takový jedinec jako mávnutím proutku zřejmě moc nezmění. Zažil jsem i jedince, kteří jsou dlouhodobě PM a mají i několik tisíc nálezů, a stejně se při odlovu chovají jako pako, a okolí keše po jejich nájezdu vypadá jako by se tam přehnalo stádo hrochů.  Ale to už jsme zpátky u toho procenta blbců.

Také jsem již zažil lovce s PM, týden starou registrací a dvaceti nálezy.

To samo o sobě ale také nemusí nic znamenat, protože stále je to jen a jen o lidech.

Zkrátka je to stejné jako na silnici. Řidič v luxusnějším a drahém autě, také není automaticky lepším řidičem,

bohužel, oni sami si to o sobě velmi často myslí.

Založit PM keš, a očekávat návštěvu jen těch "slušných", je stejně naivní, jako vybudovat silnici jen pro luxusní auta, a očekávat provoz bez dopravních nehod. Zkrátka tohle kastování se mi nelíbí.


  • 2

Jsem to stále já.


#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 8:03

Já taky často využívám možnosti přepisovat souřadnice vyluštěných mysterek. Nevím, jestli to jde i u BM, ale asi ne. Jen bych ocenil, kdyby se takto vyluštěné otazníky nějak přebarvily.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama