Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#261 L+M+V+H

L+M+V+H

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:05

Pravda, je to jinak, legální to je (i když tohle se zřejmě brzy změní). Nicméně to vlastně spíš tím líp dokresluje to, co jsem chtěl říct - že je celkem rozdíl mezi tím, co je a co není legální a tím, co je a co není z morálního hlediska akceptovatelné. Zjevně to mezi sebou nemusí vůbec souviset, protože něco je legální a není to morálně akceptovatelné, něco je ilegální a je to akceptovatelné, něco je legální a v pohodě a něco není legální ani v pohodě. A do které z těchhle čtyř kategorií co spadá záleží na právním systému (někde jinde třeba stahování legální není) a na tvém osobním měřítku toho, co považuješ za "správné" nebo morálně akceptovatelné.

 

Pokud má tedy ten příměr sedět, tak si tam dosaď něco jiného, co spadá do správné z těch čtyřech kategorií. Třeba ne stáhnout film z internetu, ale půjčit ho na DVD kamarádovi, aby si ho zkopíroval. Výsledek je pořád stejný.

 

V porušování autorského zákona (stahování filmů) a TOU Groudspeaku nevidím z tohoto hlediska žádný rozdíl, ačkoliv vnímám, že z právního hlediska tam rozdíl samozřejmě je.


  • 0

#262 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:07

Na tohle téma už jsem hodil bobek a koukám, Vás to ještě baví? Myslím že bylo zodpovězeno vše.
  • 0

#263 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:11

Jen zcela na okraj k tomu zákonu o autorských právech. Jako interpret jsem figurovala při nahrávání nějakých těch CD s varhanními improvizacemi na téma gregoriánského chorálu. Takže interpreti: varhaník, asi 8 lidí ve schole (sboru). Skladby: několik set let staré kousky (i ještě z prvního tisíciletí, takže bez autorské ochrany) + varhanní improvizace ad hoc toho varhaníka. Honorář: ten varhaník pár tisíc a my jako schola pár tisíc, t.j. třeba pár set až tisícovku na zpěváka. CD pak dotyčná nahrávací firma prodávala docela ve slušném nákladu, tuším za 320 Kč (už je to dost dávno). Asi dvakrát se přidělávala, když byla rozebraná.

 

Tímto prohlašuji, že jako jeden z "autorů", který má být tím zákonem chráněn, se fakt necítím poškozená, když někdo to naše CD sdílí nebo stahuje. :D

 

Ten zákon je nastavenej tak, že samozřejmě chrání ty firmy, co to vydávají, nikoliv autory :D. Možná nějaký superstar si můžou diktovat podmínky, ale jinak, pokud si přejete něco vydat, tak musíte de facto povinně všechny autorský práva postoupit tý firmě. Jinak si neškrtnete. A ty firmy samozřejmě pak na tom rejžujou a ohánějí se právama autorů, interpretů a já nevím čím ještě, případně "přesvědčivě působí" na politiky, kteří tomu zákonu dávají v tom kterým státě konkrétní podobu.

 

Tolik na dokreslení rozporu mezi zákonností a mravností.

Nějak nerozumím v čem je problém - jak jste si nastavili smlouvu s nahrávací společností, tak jste to měli. Když se cítíš ochuzená, proč jste třeba při uzavírání smlouvy nepožadovali procento z prodeje?


  • 2

#264 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:15

L+M+V+H

Ano legální to je a v brzké době na tom ani třeba Prchalová nic nezmění. To je ale na dlouhou diskuzi.

 

A není potřeba nic dosazovat. Jen je dobré si uvědomit, že pokud by / co vím, tak se to ještě nestalo / GC někomu bloknul účet, za porušení smluvních podmínek, neměl by se poté dotyčný divit.  ;)


  • 0

#265 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:37

Sorry za OT Tomy jak Groundspeak dohleda konkrétního uživatele když dotyčný přistupuje přes cgeo a navíc z veřejné IP? (operator, WiFi) Ono to jaksi nejde a navíc počet stahnutych (20) keší oproti GSAKU a GEOGETU je natolik mizivý že i kdyby přišli na způsob tak je to tak málo že se jim nevyplatí se s tím zabývat.
  • 0

#266 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:38

Vypíchnu jen tuhle stať. Proč? Stažení filmu z internetu není nelegální. Takže špatný příklad GC vs autorská práva. ;)

Jak kde a ani u nás to není plně pravda.


  • 0
:)

#267 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 13:53

Sorry za OT Tomy jak Groundspeak dohleda konkrétního uživatele když dotyčný přistupuje přes cgeo a navíc z veřejné IP?

A nepřihlašuješ se v C:GEO náhodou na účet? Pak už je jim uplně jedno jestli přes wifi nebo mobilní data.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#268 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 14:12

2. API (respektive aplikace, které ho využívají) mi nevyhovuje, protože je "obráceně" - vyzkoušel jsem Looking4Cache, ale problém je, že nejdřív musím dát hledat keše jako v PQ (btw dotaz - takovéhle vyhledávání přes API se počítá jako jedna PQ do limitu PQ na den?) a pak se mi teprve zobrazí v mapě. Jsem zvyklý na opačný postup, tzn. nejdřív si na stránkách gc.com nebo v C:Geo najdu keš na mapě. Připadá mi logické používat to v mobilu stejně jako v na počítači, takže se mi zdá, že díky konstruci API je každá aplikace, která ho používá, odsouzená být z mého pohledu horší než C:Geo, protože prostě neumí začít mapou a fungovat stejně jako stránky gc.com.

 

Ahoj, přesně, jak píšeš, funguje Locus... Podíváš se na mapu. Podle nastavení se ti pomocí API sáhnou keše buď automaticky nebo na vyžádání. Oproti gc.com tam vidíš v mapě i waypointy, které máš přehledně tenkou čarou propojené s keší. Můžeš si přečíst listingy, zakládat svoje waypointy, nechat se navigovat, kešky pak zalogovat...

Možná něco z toho funguje jen v placené verzi Locusu. 

Stažené keše si můžeš naimportovat do vnitřní databáze Locusu, pak můžeš lovit, i když jsi offline.

Tahat informace o keších můžeš v podstatě neomezeně, resp. PM může stáhnout tuším 6000 keší/den


  • 0

#269 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 14:27

A nepřihlašuješ se v C:GEO náhodou na účet? Pak už je jim uplně jedno jestli přes wifi nebo mobilní data.

Akorát že cgeo funguje malinko jinak. Aplikace totiž nic nestahuje, jen zjednodušeně řečeno udělá na požadované stránce ctrlC pak to v programu cgeo kdesi zkonvertuje a poté odešle do mobilu. Nestahuje gpx tak jak jste zvyklí. Tudíž na neoprávněný přístup nelze přijít.
  • 0

#270 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 15:30

Nějak nerozumím v čem je problém - jak jste si nastavili smlouvu s nahrávací společností, tak jste to měli. Když se cítíš ochuzená, proč jste třeba při uzavírání smlouvy nepožadovali procento z prodeje?

 

Protože pokud nejsi superstar, tak nemáš vůbec šanci cokoliv takovýho požadovat, jsi rád, že ti vůbec něco vydají, že se s tebou vůbec jsou ochotni bavit. My jsme se na tom CD podíleli proto, že jsme chtěli pomoct tomu, aby vyšly geniální improvizace toho varhaníka, starýho pána, kterej už tu dlouho nebude a je důležitý, aby se jeho muzika dostala k lidem. Nešlo nám o prachy. Ale ať se pak ty nahrávací firmy neschovávají za moje práva jakožto spoluautora, když chtějí ochraňovat jen svoje výdělky.

 

Právě tady v tom je analogie s Groundspeakem - že to není dohoda dvou rovnocennejch partnerů, ale vždycky je tu na jedný straně kolos, kterej si diktuje podmínky a vydělává na tom, a na druhý straně člověk, kterej má sice svobodu podmínky vzít nebo nechat bejt, ale nemá žádnou reálnou šanci se podílet na tom, jak se ty podmínky nastaví.

 

V případě geocachingu Groundspeak přišel k nějaký hře, která tu byla rozběhnutá už před ním, hra nekomerční, tvořená dobrovolně a spontánně nějakou komunitou, vložil to toho nějakou malou investici (uděláme vám lepší web na ty vaše listingy) a díky tomu tu hru de facto anektoval a začal používat jako zdroj zisku. Takže teď je to on, kdo si diktuje podmínky a usurpuje si právo rozhodovat, jak ta hra bude vypadat a kdo se jí může nebo nemůže zúčasnit Nechceš podepsat při registraci naše podmínky - nehraj. Pro mě je pak opravdu otázka, nakolik člověka takový vynucený odkliknutí nějakejch podmínek opravdu zavazuje.

 Už ve středověku morální teologové při vysvětlování přikázání "nepokradeš" uznávali výjimku, že když ti někdo něco ukradne a ty nemáš legální páku, jak z něj tu ukradenou věc dostat, tak máš morální právo si jí prostě hzky potichu ukrást zpátky :D! Tak si říkám, jestli i tady s těma vašima mobilníma fičurama a jinejma udělátkama náhodou neplatí nějaká analogie.

 

Tak, a teďko mi dá Peťula banána za OT :D.


  • 2

#271 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 15:36

Sorry za OT Tomy jak Groundspeak dohleda konkrétního uživatele když dotyčný přistupuje přes cgeo a navíc z veřejné IP? (operator, WiFi) Ono to jaksi nejde a navíc počet stahnutych (20) keší oproti GSAKU a GEOGETU je natolik mizivý že i kdyby přišli na způsob tak je to tak málo že se jim nevyplatí se s tím zabývat.

 

Nevím jak GS dohledá toho kdo používá c:geo. Já totiž nic o c:geu nepsal. Psal jsem to všeobecně o všech programech, které se nabourávají na disky GS.


  • 1

#272 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 16:18

Právě tady v tom je analogie s Groundspeakem - že to není dohoda dvou rovnocennejch partnerů, ale vždycky je tu na jedný straně kolos, kterej si diktuje podmínky a vydělává na tom, a na druhý straně člověk, kterej má sice svobodu podmínky vzít nebo nechat bejt, ale nemá žádnou reálnou šanci se podílet na tom, jak se ty podmínky nastaví.

Až na tu poslední větu souhlasím. Je to kolos, který perfektně nastavil systém a ten funguje a vydělává mu peníze, takže může fungovat už takovou dobu a neskomírá jako projekty typu opencaching. A nemá jedinej důvod, když si jeden z tisíců uživatelů vzpomene, že chce mít smajlíky růžové, aby sednul na prdel a změnil to, protože to po něm chce jeden člověk. Budou měnit jen to, o čem si myslí, že by mohlo odradit tu většinu, jak platící, tak neplatící, aby mohli fungovat a vydělávat dál..... A šanci měnit to máš, vzpomeň si na to, jak dopadly "čelenky".

V případě geocachingu Groundspeak přišel k nějaký hře, která tu byla rozběhnutá už před ním, hra nekomerční, tvořená dobrovolně a spontánně nějakou komunitou, vložil to toho nějakou malou investici (uděláme vám lepší web na ty vaše listingy) a díky tomu tu hru de facto anektoval a začal používat jako zdroj zisku. Takže teď je to on, kdo si diktuje podmínky a usurpuje si právo rozhodovat, jak ta hra bude vypadat a kdo se jí může nebo nemůže zúčasnit Nechceš podepsat při registraci naše podmínky - nehraj. Pro mě je pak opravdu otázka, nakolik člověka takový vynucený odkliknutí nějakejch podmínek opravdu zavazuje.

Ano, zas máš pravdu. Komerce vládne světem, taková je doba. Možná je to dobře, možná špatně, ale je to tak a my si to můžem donekonečna omlacovat o hlavu a těžko někdo vyhraje...
Jen mi řekni, kdo tě nutil k tomu, abys ty podmínky odklikávala? Ale jestlis odklikla, závazné to je. Alespoň já to tak beru, divím se, že zrovna Ty ne..

Už ve středověku morální teologové při vysvětlování přikázání "nepokradeš" uznávali výjimku, že když ti někdo něco ukradne a ty nemáš legální páku, jak z něj tu ukradenou věc dostat, tak máš morální právo si jí prostě hzky potichu ukrást zpátky :D! Tak si říkám, jestli i tady s těma vašima mobilníma fičurama a jinejma udělátkama náhodou neplatí nějaká analogie.

Promiň, co že Ti to ten Groundspeak ukrad? Listing, cos tam dobrovolně nahrála? Myšlenku? Ta byla tvoje? :o


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 11 září 2014 - 18:28

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#273 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 17:47

Tak a dost! Resi se tu c:geo a autorsky prava nebo PM a to, zda se vyplati? 


  • 1

#274 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 18:34

Tak a dost! Resi se tu c:geo a autorsky prava nebo PM a to, zda se vyplati? 

No však jsem to psal už výše že otázka byla zodpovězena. Nevím proč je to ještě vůbec odemčené a davá se prostor nesmyslným teoriím.


  • 0

#275 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 18:34

Tak jsem si po čase pročetl vlákno, které jsem založil a rozjela se tu zajímavá diskuze. Jako původní tazatel si také dovolím napsat svůj názor. Připadá mi, že oba extrémní názory "kdo si platí PM je idiot" (Provenator) i "kdo neplatí PM je zloděj a parazit" (Kapsa) jsou stejné zcestné. Nejvíc se asi ztotožňuji s tímhle:..........

 

Diskuze zas tak zajímavá nebyla, opakuje se tu v pravidelných intervalech v různých vláknech, spolu s: PMO keše - ano či ne, taky poučné čtení, doporučuju.  :) Ale teď jsi PM, tak se koneckonců zkus na PMO keše zeptat. :)

I průběh očekávaný, oba extrémy a jednoduchá hesla padají jedno za druhým, zatímco třeba obsáhlejší a svým způsobem smířlivější příspěvek Toniczecha zůstává, snad s vyjímkou Romana.Jaroměř, téměř bez odezvy. Asi málo úderný, pro oba extrémy nepoužitelný.

 

.....Tak to bylo jen tak na závěr, jako takovou perličku jak někdo může založit 13 stránkové téma, aby v něm důsledně probral všechny technické výhody a nevýhody PM členství, a pak se nakonec stejně rozhodl jen čistě pocitově a úplně nelogicky :-)

Asi tak nějak.

K autorským právům jen řečnická: když platím poplatky Osa za pam. kartu, prázdné DVD, kopírku, ext. HDD atd., nemám tedy předplaceno?


  • 1

#276 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 18:39

Diskuze zas tak zajímavá nebyla, opakuje se tu v pravidelných intervalech v různých vláknech, spolu s: PMO keše - ano či ne, taky poučné čtení, doporučuju.  :) Ale teď jsi PM, tak se koneckonců zkus na PMO keše zeptat. :)

I průběh očekávaný, oba extrémy a jednoduchá hesla padají jedno za druhým, zatímco třeba obsáhlejší a svým způsobem smířlivější příspěvek Toniczecha zůstává, snad s vyjímkou Romana.Jaroměř, téměř bez odezvy. Asi málo úderný, pro oba extrémy nepoužitelný.

 

Asi tak nějak.

K autorským právům jen řečnická: když platím poplatky Osa za pam. kartu, prázdné DVD, kopírku, ext. HDD atd., nemám tedy předplaceno?

Proč jsi se vlastně tedy ptal když tak dobře všechno víš? A omluv se mi!O nikom jsem nenapsal že je Idiot.


  • 0

#277 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 18:41

No však jsem to psal už výše že otázka byla zodpovězena. Nevím proč je to ještě vůbec odemčené a davá se prostor nesmyslným teoriím.

Nikdo te nenuti se tech teorii ucastnit, A ty to presto delas. A navic tady provokujes ostatni. Ver mi, ze uz si na tebe dam pozor.


  • -2

#278 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 18:59

Mě to nedá. Proč je to zase zamknuto? Řeší se tu PM a věci související. To jsou i věci kde se mluví o tom jak placení obejít.  Prostě se k tomu nabalí další věci. To je přirozený jev a vývoj diskuze.

A teď jako moderátor. Byl bych rád, aby když někdo jakýkoliv příspěvek zamkne, napsal důvod zamknutí a to nejen u tohoto příspěvku. Takhle tohle fórum opravdu lepším a přístupnějším neuděláme.

 

btw: Provenatora si hlídám stejně jako ostatní. Varování už ode mě má a doufám, že ví co může ode mě očekávat.


  • 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama